Smrtící bílá

Smrtící bílá
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/532608/bmid_smrtici-bila-65d5c9e083e73.png 4 2100 2100

Smrtící bílá, dosud nejrozsáhlejší román Roberta Galbraitha, je napínavý příběh plný tajemství a zároveň další pokračování strhujícího vyprávění o stále se proměňujícím vztahu Cormorana Strika a Robin Ellacottové. „Viděl jsem, jak zabili dítě Uškrtil ho, tam nahoře u koně.“ Když do kanceláře soukromého detektiva Cormorana Strika přijde nepokojný, utrápený mladík Billy a požádá ho o pomoc při vyšetřování zločinu, jehož byl podle své vzpomínky svědkem v dětství, Strika to hluboce zneklidní. Třebaže je Billy očividně duševně nevyrovnaný a nedokáže se upamatovat na mnoho podrobností, čiší z jeho příběhu i z něho samého jistá upřímnost. Než ho však Strike stačí důkladněji vyslechnout, Billy z jeho kanceláře v panice uteče. Ve snaze přijít na kloub záhadě skryté v Billyho příběhu se Strike a Robin Ellacottová – jeho někdejší asistentka a nyní rovnocenná partnerka agentury – vydávají na spletitou cestu, která je přivede do chudých londýnských čtvrtí, tajné svatyně uvnitř Parlamentu i do krásného, ale pochmurného venkovského sídla. A během nepřehledného vyšetřování má zároveň Strikův soukromý život daleko k jednoduchosti: Jelikož se nedávno jako soukromý detektiv značně proslavil, nemůže už pracovat nenápadně v zákulisí, jak to kdysi dělával. A jeho vztah s někdejší asistentkou je navíc křehčí než kdy dřív – Robin je nyní pro Strika nedocenitelná v jejich podniku, ale jejich osobní vztah je přitom mnohem komplikovanější.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: audiokniha , Voxi

Lethal White, 2018

Interpreti: Pavel Rímský

AlbinaBina
09.05.2020 3 z 5

Mám ráda Cormorana, mám ráda Robin. Autor/ka opět velmi zdlouhavě popisuje všechny nezajímávé detaily londýnských uliček, podloubí, interíérů hospod apod.. Kniha se mi líbila hlavně kvůli vztahové linii mezi Robin a Cormoranem.

Jenny055
08.05.2020 2 z 5

Počúvala som audioknihu, ale mi dosť vadil plačlivý prednes Pavla Rímského a neskutočná naliehavosť v jeho hlase. Nevadilo by mi popri detektívnej zápletke aj riešenie vzťahov a trochu "lásky" ale toto bolo na mňa priveľa. Stále to isté dokola, ako keby to bola hlavná línia knihy alebo autorka bola platená za stranu. Niekedy som si pri počúvaní vykrikovala: No tak už od neho vypadni..!!! No a bolesti Strikovho pahýlu boli spomínané tak často, že som vždy trpela s ním, keď bol v teréne. Knihu by som nedoporučila, možno by to bol dobrý námet na film, ak polovicu dajú preč.

JAnD
04.05.2020 4 z 5

Cormoran a Robin opět nezklamali. A i moderní Anglie má v sobě něco z kouzla staré Anglie z dob Sherlocka Holmese nebo Hercula Poirota.
Trochu mne mrzí troskotání vztahů, koňácké prostředí nebylo až tak nesrozumitelné a těším se, jestli bude další díl.

ashburton
03.05.2020 1 z 5

Zoufale dlouhé a nudné. A co ta detektivní “zápletka“? Popravdě, kdyby to nenapsala JKR, tak po tom ani pes neštěkne. Raději se vrátím k Harry Potterovi, tam ta zápletka opravdu existuje...

Gibis
02.05.2020 5 z 5

Mě se to líbilo. Ano, má to opravdu úctyhodný počet stran, ale já ten její (nebo jeho :)) výpravný styl mám prostě ráda a Robin a Cormoran jsou moji oblíbenci, takže jsem si tento detektivní román užila se vším všudy. Možná jsou opravdu v této sérii důležitější vztahy než detektivní zápletka, ale i ta byla dostatečně zamotaná a já téměř do konce nevěděla, kdo vraždil. A konečné vysvětlení toho, co vlastně před lety viděl samotný Billy a jestli viděl vraždu dítěte, bylo překvapivé a hlavně uvěřitelné.

tereza1198
01.05.2020 3 z 5

Smrtící a tlustá kniha. Cormoran se snaží zhubnout a téhle knize by zeštíhlení také prospělo. Příběhů o bolestivé noze a chovu koní bylo až moc. Celkově se mi moc líbila, ale hlavně kvůli vztahům Cormorana s Robin. Matthew je tu hlavně do počtu a aby měla kniha standardního kreténa. Takže dál plní svoji roli z předchozích knih.
Tajemný případ mi přišel hodně spletitý a zdlouhavý. Příšerná prominentní rodina mě vytáčela celá, političtí aktivisté taky. Celkově jsem s rozuzlením spokojená a byla jsem i dost překvapená. Snad brzy bude další díl, ale bojím se, že ten už bude mít tisíc stran.

bafuskyBaf
29.04.2020 4 z 5

Noooo bylo to dlouhé počteníčko...už mi to trochu vadilo..tolik stránek. Příběh nebyl špatný...ale...

plamínek21
28.04.2020 2 z 5

Smrtící nuda. Zoufale natahované, příběh mne vůbec nezaujal. Kdyby nebyl nouzový režim, který přináší nedostatek knižní potravy, tak bych knihu zcela jistě odložila cca ve třetině.

Pavlaj
26.04.2020 4 z 5

Sérii s Cormoranem Strikem mám ráda, krásně se čte. Fakt ale je, že poměrně složité případy a zápletky člověk brzy zapomene, co v paměti zůstává, je postupné sbližování hlavních hrdinů. Takže je pro mě vlastně otázka, jestli jsou to detektivky anebo spíš romány o vztazích, kde hlavní postavy mají náhodou detektivní kancelář?

Kyri
25.04.2020 2 z 5

Bohužel zklamání. Nejhorší kniha z řady.
Romantické a nudné scény, kde se řeší, jestli se Robin a Cormoran milují. Nudné scény ze společnosti. Všechno je strašně dlouhé, rozkecané a pomalé. Jediné plus je, že autorka opravdu umí psát, takže jsem dočetla do konce.
Hrůzné tajemství mi přišlo praštěné a dost jsem nechápala, že to někdo řeší.
Kritika morálky vyšších vrstev tak trochu otřepaná.
Manželství Robin nepochopitelné a opět úplně zbytečné klišé.
Celá zápetka by vlastně nebyla vůbec špatná, kdyby autorka nebo editor použili bez zábran klávesu delete asi tak na 2/3 textu. Pak by to byla svižná a zajímavá detektivka (a možná by byla ještě lepší s postavou jediného detektiva).

Zdekat
25.04.2020 3 z 5

Po prvních dílech trochu nuda, zdlouhavé. Víc se děj věnuje milostným zápletkám obou detektivů a snaží se ne úplně úpěšně vytvářet milostné napětí mezi Robin a Cormoranem při mimochodném vyšetřování vraždy.

kachnat
24.04.2020 5 z 5

Klidná, příjemná a pohodová detektivka, nevadí mi množství stran, je to příjemně psaná kniha, čte se sama. Je pravda, že v tomto díle je víc citů. Ale to spíš dodává lehké napětí mezi hlavními postavami. Zdálo se mi to lehce překombinované, ale i tak se těším na další díl.

okularo
20.04.2020 1 z 5

Tak tohle bylo velké zklamání.Pěkná nuda.Není to detektivka,ale červená knihovna s detektivní zápletkou.Tenhle díl by se měl jmenovat Robin a pahýl.

Adusa68
20.04.2020 4 z 5

Čtvrtý díl Cormorana na 720 stránkách...ufff. Nicméně mám ráda styl psaní a vyprávění Rowlingové, a tak mně těch tolik stránek vlastně nevadilo. Hlavní zápletka byla opravdu složitá a široce rozpracovaná. Bohužel pak na konci bylo složitější udržet pozornost na 100 %, aby vám nic z rozuzlení neuniklo. Také se mi poprvé v příběhu Cormorana stalo, že jsem věděla od 3/4 knihy, kdo byl viníkem, proto dávám jednu hvězdičku dolů. Ale i tak doufám v další brzké pokračování.

postrach
19.04.2020 2 z 5

Zaver je,ze tahle kniha se moc nepovedla.Vic nez vohate by stacila polovina stran.Filmove zpracovani se povedlo vic.Kniha prestena-neprectena silou vule a za dlouho.

veronika0269
17.04.2020

Myslím, že kdyby to nebyla kniha od Rowlingivé, tak by neměla šanci. Čtvrtý díl vyhnal popisnost do extrému. Jsem na 160 stránce a ještě pořád mě to nebaví.....

Kristulda
16.04.2020 5 z 5

Četla jsem všechny knihy se Strikem a Robin, mě se líbily všechny, nevadí mi že sou zdlouhavé, hlavně tato obsáhlá, moc se těším na další díl.

saez
15.04.2020 5 z 5

Kniha je dlouhá, má několik dějových linek, které na konci nebyly úplně dořešeny, i přesto mě četba bavila. Jsem zvědavá, zda bude další případ. Vlastně se mi i docela líbí rozvíjející příběh Cormorana a Robin (zřejmě dávná slabost pro červenou knihovnu). Znáte ten pocit, kdybyste nejradši autora přivázali k židli aby jen psal a psal?

monika0356
14.04.2020 5 z 5

Mám tyto knihy moc ráda, ale nezlobila bych se kdyby měly o pár stránek méně, kdo to má udržet v ruce :)) jinak příběh mě bavil, akorát vydávání dalších dílů téměř po 3 letech..moc si nepamatuji o čem byl zrovna ten předchozí :/

Kami33
13.04.2020 5 z 5

Dostala se mi do ruky, i když jsem nečetla předchozí díly, tak jsem to zkusila. Nemůžu srovnat zda tento díl je lepší nebo horší než předchozí, ale mě se to líbilo. Sice poměrně obsáhlé, na to že se tam toho až zas tolik neděje, ale je to psané čtivě, takže mi to nevadí. Hlavní hrdinové sympatičtí, trocha humoru, napětí... Takže jdu zjistit, co bylo předtím. Jo a vůbec nevadí, že člověk neví, co předcházelo.