Smrtící bílá

Smrtící bílá
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/532608/bmid_smrtici-bila-65d5c9e083e73.png 4 2100 2100

Smrtící bílá, dosud nejrozsáhlejší román Roberta Galbraitha, je napínavý příběh plný tajemství a zároveň další pokračování strhujícího vyprávění o stále se proměňujícím vztahu Cormorana Strika a Robin Ellacottové. „Viděl jsem, jak zabili dítě Uškrtil ho, tam nahoře u koně.“ Když do kanceláře soukromého detektiva Cormorana Strika přijde nepokojný, utrápený mladík Billy a požádá ho o pomoc při vyšetřování zločinu, jehož byl podle své vzpomínky svědkem v dětství, Strika to hluboce zneklidní. Třebaže je Billy očividně duševně nevyrovnaný a nedokáže se upamatovat na mnoho podrobností, čiší z jeho příběhu i z něho samého jistá upřímnost. Než ho však Strike stačí důkladněji vyslechnout, Billy z jeho kanceláře v panice uteče. Ve snaze přijít na kloub záhadě skryté v Billyho příběhu se Strike a Robin Ellacottová – jeho někdejší asistentka a nyní rovnocenná partnerka agentury – vydávají na spletitou cestu, která je přivede do chudých londýnských čtvrtí, tajné svatyně uvnitř Parlamentu i do krásného, ale pochmurného venkovského sídla. A během nepřehledného vyšetřování má zároveň Strikův soukromý život daleko k jednoduchosti: Jelikož se nedávno jako soukromý detektiv značně proslavil, nemůže už pracovat nenápadně v zákulisí, jak to kdysi dělával. A jeho vztah s někdejší asistentkou je navíc křehčí než kdy dřív – Robin je nyní pro Strika nedocenitelná v jejich podniku, ale jejich osobní vztah je přitom mnohem komplikovanější.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: audiokniha , Voxi

Lethal White, 2018

Interpreti: Pavel Rímský

Pouli
22.01.2020 2 z 5

Detektivky nečtu, ale první díl této série mě nadchnul. Velmi mě zajímá vztah Robin a Strika a jeho vývoj a také, kdy už konečně se Robin zbaví Matta. Ale toto byl poslední díl, který jsem četla. Je to strašně zbytečně dlouhé. Ze začátku se to vleklo. Naopak na konci jsem nemohla přestat ve čtení. V případu jsem tápala až do konce. Pletly se mi postavy a na začátku jsem ani moc nechápala, co přesně vyšetřují. Hodně popisků jsem přeskakovala, já prostě neocením, když čtu jak detektiv jde ke svědkovi přes čtyři kanceláře a dozvím se, jak to v nich vypadá a co si povídá se sekretářkou. A samozřejmě přijel metrem, kde se na lidi mračil a bolel ho pahýl.

Vlaďkaa4
20.01.2020 4 z 5

Ano kniha je dlouha, ale jakmile vas pohlti, nic vas nezachrani. Zase jsem nic netusila, ale mozna me vice nez motiv vrazdy, zajimal vyvoj vztahu Strika a Robin......????

Lumír23
19.01.2020 4 z 5

Třikrát výborně a najednou to není ono. Čtvrtá kniha detektivních kouzel není taková čtivá. Nebo je, ale je dlouuuhá... Chce to nějaké zaříkadlo. Krátké.

orson
17.01.2020 5 z 5

Už čtvrý díl detektivní série od Rowlingové a pořád si drží laťku nestandardně vysoko. Líbí se mi jak detektivní zápletka, tak osobní zápletky hlavních postav. Jsem moc zvědav, jak se to bude vyvíjet dále.

Niu
17.01.2020 4 z 5

Při čtení této knížky, jsem si uvědomila, že kvantita není totéž co kvalita. Ubrat tak 200 stran a bylo by to mnohem lépe stravitelné.
Začátek se mi líbil. Hned navazoval na přechozí díl. Myslela jsem si, že to bude pokračovat ve stejném duchu. Ale kde se poděl, tam se poděl jeden rok. Nevím, jak to spisovatelka dokázala, ale ochladl vztah Robin a Cormorana a stejně tak i můj vůči jim dvěma.
Tato série se mi líbila právě pro to napětí, co je mezi nimi.
Ale skřípala jsem zuby kdykoli se tam objevil Matthew nebo Charlotte a pak jsem chtěla křičet na hlavní hrdiny "Proboha, co to zase děláte, řekni ne, utíkej pryč!!!!" Ač oba hlavní hrdinové naprosto racionální a s chladností sobě vlastní, tak se nechali udyndat takovýma manipulátorama. Brrrr. Tyhle kapitoly pro mne byly očistec.
Příběh v této knize. Za mne asi takto ????????? Všeho moc škodí, v tomto případě nejen stran, ale i větví příběhů. A jak u jiných knížek může být těch větví více, tady si to ne a ne najít cestu k jednomu kmeni. Politika, koně, rodinné vztahy, hnutí, .... Bylo toho moc.
Tak moc jsem se těšila na pokračování a schválně se nechala napínat a počkala si až na letošek, ale abych napsala pravdu, za mne nejslabší kniha série.

daffne
17.01.2020 4 z 5

Já jsem spokojená... Líbila se mi.
Ano, někdo namítá, že je v ní hodně ze soukromí postav a tím vázne děj. To je pravda, ale mně to vyhovovalo. Přišlo mi to více skutečné. Rozhodně lepší než příběhy přeplněné akčními prvky, které jsou ale jen těžko uvěřitelné, a jenom proto, aby kniha získala za každou cenu na dramatičnosti.

pazizanka
17.01.2020 5 z 5

Pěkný povedený díl. Ikdyž musím říct, že předchozí díl, který je psaný ze dvou pohledů, se mi líbil více. Nicméně těch 700stran uteklo poměrně rychle.

pavels36
17.01.2020 5 z 5

Poslední tedy zatím poslední díl série Cormoran Strike hodnotím na plný počet hvězd. I tento díl nezklamal a opět to mělo nejen hlavu i patu,ale i slušný děj, zápletka i konec. Rozhodně doporučuji přečíst nejen tuto knihu,ale i celou sérii. Je to skutečně velmi dobře napsané. Pár drobností by se našlo,ale není to nic co by mi extra vadilo. Takže na detektivní romány to skutečně má hodně vysoké hodnocení. Doporučuji

Francois17
16.01.2020 5 z 5

Bylo to trošku zdlouhavé, ale pořád je to výborné čtení. Baví mě sledovat vztah obou hlavních hrdinů. Pěkné.

Rubyn
16.01.2020 1 z 5

Na každé druhé straně knihy bolela hlavního hrdinu noha, záda i za krkem a pahýl natekl. Při počtu stran knihy to bylo celkem otravné. Tímto dílem s touto sérií končím. Příběh se vlekl a vlekl až mne přestalo zajímat co se z toho nakonec vyklube.

jfialova
16.01.2020 4 z 5

(SPOILER) Po smršti severských krimi, které jsem četla poslední dobou, šlo o příjemnou změnu. Ne že by tyto knihy byly špatné, ale styl psaní autorky je řekla bych ryze ženský co se týká například podrobného vykreslování povahy a pocitů postav, což je oproti poněkud syrovému stylu seveřanů znatelný rozdíl. Neustálé zmínky o bolesti Strikovy nohy mi už tedy způsobovaly téměř fyzické problémy, asi má autorka někoho podobně postiženého ve svém okolí, protože jinak si její sadismus vůči této postavě nedokážu vysvětlit :-) Jinak jde o napínavé čtení, osobu vraha nelze odhalit žádnou jednoduchou dedukcí (i když pocitově jsem tušila, kdo to bude), důležité indicie jsou totiž vyjeveny až v závěru knihy. Ještě na závěr bych dodala, že upřímně gratuluji Robin k jejímu rozhodnutí konečně se zbavit otravného Matta!

vagas
15.01.2020

Strike s Robin mě prostě baví, je to skvělé čtení, tento poslední díl asi nejlepší. Již se těším na pokračování.

snehule04
13.01.2020 5 z 5

Super, 720 stran za pár dní. Už se těším na další pokračování.

Mlsnákočka
13.01.2020 5 z 5

Tento díl se mi zdá nejlepší z dosavadní série. I když má kniha opravdu hodně stran, začetla jsem se a s napětím pokračovala, abych se co nejdříve dobrala pravdy. Autorka si se čtenářem celkem dobře pohrává, a to se mi líbí. Už se těším na další díl s Cormoranem a Robin.

hopr
12.01.2020

Když jsem viděla počet stran, protočily se mi panenky, ale úplně zbytečně. Všechno, co v knížce je, tam patří a čte se skvěle, odsejpá to. Aktéři příběhu jsou místy neuvěřitelně nesympatičtí a ohavní, ale vzbuzují i lítost a smutek nad jejich divnými osudy. Skvěle namixováno a zápletka se zaplétala a proplétala, až se uspokojivě rozpletla.

Tracyenka
09.01.2020 5 z 5

(SPOILER) Za mě rozhodně nejlepší díl této série. Opět poutavě napsané, Rowling prostě nezklame. U některých pasáží jsem měla pocit, že jsou tam trochu zbytečně, ale až do poslední chvíle jsem nevěděla, jak se nakonec všechno propojí, i když jsem měla tipy na to, kdo je vrah a moc jsem se nesekla. Každopádně kromě toho, že samotný případ mě bavil od začátku, mám velkou radost i z toho, že se Robin konečně zbavila toho sobeckého ignoranta.

pivatko

prostě wau

Ladislav73
09.01.2020 5 z 5

Více než případ mě bavil vzájemný vztah hlavních hrdinů a jejich příběh.

Lykke
09.01.2020 4 z 5

Pro mne asi nejlepší díl série. Chvílemi jsem se nemohla odtrhnout od čtení, jak moc jsem chtěla vědět, jak to bude dál. Osudy Cormorana a Robin se zajímavě vyvíjeli. Zatímco v minulém dílu mi Robin lezla s Mattem na nervy, zde mne příjemně po všech stránkách potěšila. V minulém i tomto příběhu mne však iritovaly neustálé zmínky o Strikeově noze. Na příští díl se těším.

felia
08.01.2020

Rowlingová prostě umí napsat knihu. Tato zatím nevyšla ve filmovém zpracování, ale zasloužila by si to