Sny o vůni citronů

Sny o vůni citronů
https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/214360/mid_sny-o-vuni-citronu-214360.jpg 4 121 121

Mohlo by se zdát, že Agnes má svůj život pevně pod kontrolou. Rozkročena jednou nohou ve Stockholmu a druhou v poklidné rodném městečku, za zády s rodinou, která je vždy připravena ji podpořit, milujícím přítelem, skvělou prací, nejlepší kamarádkou, kterou zná jako své boty.

Literatura světová Romány
Vydáno: ekniha ? Ikar (ČR)

Små citroner gula, 2004

uzivatel1190
09.11.2023 2 z 5

Zaujala mě obálka, nedočetla jsem, nebavilo mě to.

Petra1324
14.09.2023 4 z 5

Sáhla jsem po této knize, protože mne zaujala obálka, název a taky proto, že se mi hodila do výzvy "Kniha se žlutou obálkou".
Agnes má nepořádek v životě jako na obraze Ulfa Lundella. Postupně se odpoutává od parazitujícího partnera (stejně chtěl jen pořádný bazuky, které ona nikdy neměla) a zároveň končí v zaměstnání se sexistickým šéfem (jako malý zavalitý francouzský majitel restaurace si myslel, že má právo si jisté věci k personálu dovolovat). Agnes začíná konečně žít sama podle svých představ, jde to sice ztěžka, ale lepší se to.
Název knihy v letním horku příjemně chladil, příběh nikoliv. Oceňuji poklid vyprávění, lehce plyne, má logiku a spád, autorka nehýří zbytečnou romantikou a vyumělkovanými rozhovory. Velmi rychlý závěr, který se dal tušit. A pak už může pracovat vaše fantazie, jak to bylo dál.

Takže album Norah Jones Not Too Late nebo One Flight Down na pianissimo, některou vůni z níže uvedených, citronový koláč s tvarohem. A můžete číst.

DW Home vonná svíčka Mantra (Citrón a máta peprná)
DW Home vonná svíčka Clean Kitchen (Citron s limetkou)
Yankee Candle Signature vonná svíčka Lemon Lavender (Citron a levandule)
Village Candle vonná svíčka Fresh Lemon (Čerstvý citron)
Rudy Profumi aroma difuzér Citronella & Timo (Citronová tráva a tymián)

Ishir
03.05.2023 3 z 5

Průměrný příběh.

KatkaHutyrová
21.01.2023 3 z 5

Od knížky jsem toho moc nečekala, ale vlastně to bylo milé překvapení.
Nenáročné, odpočinkové čtení. Nic světoborného, ale rozhodně jsem četla horší knížky. Tohle je takový pěkný průměr. Dohromady o ničem, ale četlo se to hezky. Na příjemný večer se sklenicí vína a knížkou vlastně značka ideál.

Marcik7
19.10.2021 4 z 5

Ani jsem nečekala, že se mi to bude tak líbit. Příjemný příběh s happyendem není při nastávajícím podzimu vůbec špatný!

MilaJ
17.08.2021 4 z 5

Velmi příjemné letní čtení. Doporučuji!

JFK117
06.07.2021 4 z 5

Opět mě překvapilo, jak univerzální knihy tohoto typu jsou. Vlastně by se mohly odehrávat kdekoliv a osudy hlavních hrdinů jsou také univerzální. Najít si své místo pod sluncem, naučit se být dospělý a pokud možno se ctí projít partnerskými propletenci. A smířit se s odchazenim rodičů.
Hvězdičku si zaslouží za dobrý vkus. Při rodinných oslavách pijí víno z českého křišťálu.
... "nejlepší taktika není vždycky držet se vzpříma, ale naučit se dopadnout měkce. "

jana9877
28.01.2021 5 z 5

Oddech s vůní fantazie

hapac
08.09.2020 4 z 5

Příběh ze života, který jsem si docela užila. Příběh, který se mohl stát v Stockholmu, v Londýně či v Praze nebo možná docela někde jinde. Příběh, při jehož čtení jsem si odpočinula. Příběh, který mne bavil.

verunka93
24.08.2020 3 z 5

Příjemné letní počtení

MOu598
05.06.2020 3 z 5

Lehce se čte. Trochu i o životě ve Stockholmu a jednom menším městě, jinak hlavně o restauraci a lidech okolo. Hezká obálka, slibovala jsem si od knihy víc. Ale je to takové nic moc. Vše špatně začíná a dobře končí.

M_A_I_A_
21.04.2019 3 z 5

Předvídatelná,ale svižná lehká četba.

Morgainne
03.11.2018 3 z 5

Milý příběh z obyčejného života obyčejných lidí. Vztahy, rozchody, život v malém městečku i v metropoli, náhlá smrt v rodině, ztráta práce kvůli problémům se šéfem i kvůli uzavření celé fabriky... a do toho se prolíná snaha o vedení pohodové restaurace s kvalitním jídlem s vůní citronů, tymiánu a chilli. Jak už tu někdo psal - kdybych takovou restauraci měla v dosahu, ráda bych do ní zašla. Už jen ten interiér musel být krásný - citronově žlutá, rajčatově červená, středomořská modrá; a do toho místy s citrony.
Začínají mě ty severské nedetektivní příběhy bavit. Zatím jsem se k nim vždycky dostala náhodou, asi si je teď začnu vybírat záměrně.

Aleh
24.07.2018 3 z 5

Kajsa Ingemarsson je v současnosti jednou z nejpopulárnějších spisovatelek ve Švédsku. Společenský román Sny o vůni citronů, který se v roce 2012 stal švédským bestsellerem, je o lásce, přátelství, o vztazích, o rodině a hlavně o práci, kterou máte rádi, prostě o životě. To není málo. Ale i tak mi pořád něco chybělo. Napětí, překvapení, zvrat .... Nic takového nepřišlo. I tak této švédské autorce dám šanci a vyhledám další z jejích románů. Pozitivně na mě působila krásná obálka knihy.

ypres.bass
21.02.2018 3 z 5

Vcelku jednoduché čtivo, škoda jen té průhlednosti. Většina čtenářů, myslím, dokáže po asi tak třech zmínkách odhadnout další vývoj všech jednotlivých dějových a personálních linek. Teda alespoń já jsem dokázal všechny vývojové kombinace tušit asi o půl knížky dřív, než k nim došlo.

kasparek7
02.05.2017

krásné počtení pro klidný den,vřele doporučuji

Janeee
28.10.2016 3 z 5

Milá, krásná kniha. :-)

Aroucaria
03.09.2016 1 z 5

Tak trochu plytký a příliš jednoduchý příběh o jídle ... Ne, že bych neochutnala, ale kniha silnou stopu nezanechala.

Marselle
11.02.2016 4 z 5

Kniha splnila má očekávání. Je to příjemná a oddechová četba. Určitě si knihu v budoucnu přečtu znovu. Navíc se mi líbí žlutý přebal knihy plný citronů, působí na mě velice pozitivně a příjemně.

radussskaaa
28.01.2016 4 z 5

Výborná knížka, i když se může zdát že to bude klasický slaďák, kde už v půlce knihy víte jak to dopadne, není tomu tak. Opravdu knížka, která vás upoutá a nebudete se moc odtrhnout.