Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel

Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel
https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/488890/bmid_stolety-starik-ktery-vylezl-z-okna--k91-488890.png 4 7299 7299

Stoletý stařík série

Vyprávění o veselém útěku svéhlavého muže. Alan Karlsson má narozeniny. Je mu sto let. Vlastně důvod k oslavě. Starosta i místní tisk se připravují na velkolepou oslavu, stoletý stařík má však docela jiné plány; jednoduše zmizí – a brzy je celé Švédsko kvůli jeho útěku vzhůru nohama. Jenže s podobnými věcmi už má Allan své zkušenosti – v mládí koneckonců uvedl do zmatku celý svět. Jonas Jonasson ve svém románu vypráví o jednom veselém útěku a také o šíleném životním příběhu svéhlavého muže.... celý text

Literatura světová Humor Romány
Vydáno: , Panteon

Hundraäringen som klev ut genom fönstret och försvann, 2009

Ronfi
17.12.2016 5 z 5

Knihu právě poslouchám v audio verzi a bavím se skvěle. Doporučuji.

Anne Leyyd
15.12.2016 4 z 5

Neměla jsem do této knihy velké chuti - popravdě jsem se do ní pustila jen díky možnosti využít nabídku audioknihy zadarmo. Musím říct, že velkou zásluhu na kladném hodnocení má nepřekonatelný Martin Stránský, kterého spolu se Sašou Rašilovem považuji za jedny z nejlepších dabérů současnosti. Takhle jsem měla pocit, že mi knihu vypráví sám Booth z mého veleoblíbeného seriálu Bones :-)

Kniha sama o sobě je jedním slovem... šílená. Ze začátku jsem měla dojem, že autor je jednoznačně cvok. Následně jsem dospěla k závěru, že je tak trochu geniální a velký dříč, protože dát dohromady to, co dal tady... navíc tak, aby to tak fungovalo... Pořád jsem tak trochu na vážkách, co si o ní myslet, ale příběh mě zaujal víc, než jsem čekala a opravdu jsem se pobavila. Nejvíc se mi líbily části z Herbertem Einsteinem :D A konec byl naprosto nečekaný... Jsem zvědavá na film...

Hodnocení na 3 3/4 hvězdy.

Hannelle
15.12.2016 1 z 5

Upřímně řečeno, nějak jsem této knize nepřišla na chuť. Ze začátku to vypadalo slibně, pak se ale příběh zvrtnul, začalo to být zdlouhavé a překombinované. Kniha mě nebavila, není to můj šálek kávy. Další díla tohoto autora má knihovna rozhodně nepřivítá, bohužel.

Jaruš7
15.12.2016 4 z 5

Kniha - film se svérázným humorem pobaví a to je to podstatné. Vzít si na mušku osobnosti z historie a zkompletovat tak příběh ve kterém najdete poučný propletenec, tak to má grády samo o sobě.

Kattunka
14.12.2016 2 z 5

Kniha mě moc nebavila, musela jsem se přemlouvat, abych jí dočetla do konce.
Přišlo mi to jako šílená slátanina, některé pasáže byly vtipné, ale pro mě spíše převažovaly části nezáživné. Tolik obsažených historických postav z různých koutů světa, spousta náhod atd. překročily u mě pomyslnou hranici snesitelné absurdity.

Kíťovec
13.12.2016 4 z 5

... příjemná, odpočinková, úsměvná a jistě psaná s nadsázkou. Už dlouho jsem si u knížky takhle parádni neodpočinula :)

Akemi4
12.12.2016 4 z 5

Film mi přišel o něco lepší, ale pořád je to zábavné. :)

Pavluška33
02.12.2016

Pro mě jednoznačně horší než Analfabetka, možná proto, že Staříka jsem četla až jako druhého. Nějak mi přišlo, že až s druhou knihou autor svůj typický sarkastický a zcela absurdní smysl pro humor dotáhl k dokonalosti. Nicméně i přesto velmi zajímavý počin

Geramon
02.12.2016 5 z 5

Prostě parádní kniha. Je tam sice hodně politiky, ale proč ne :o)))
Vřele doporučuji.
Je tam všechno, zápletka, zločinci, auta, bouračky vraždy ,farář i slon.
Jak by řekla Kráska z této knihy kur....dopr.... to je fakt kur.... dobrá knížka
:o))))

lenkaabooks
29.11.2016 4 z 5

Když dojde na politiku, vypínám uši, to je motto stoletého Alana. Přesto se tento odborník na výbušniny připlete k tolika historickým a politickým událostem a tak absurdními způsoby, že se musíte smát nebo alespoň vrtět hlavou nad autorovo fantazií.

LadyKet
28.11.2016 4 z 5

Takový trochu skandinávský Forrest Gump :). Místy vtipnější, občas méně vtipný. Viděla jsem i film a ten mě také bavil.
Styl textu je ale hodně jednoduchý, což zas koresponduje s jednoduchostí hlavní postavy.
Pro pobavení doporučuji.

alena67
24.11.2016 5 z 5

kniha nemá chybu

_ld91
24.11.2016 1 z 5

Na tuto knížku jsem se velice těšila, jelikož jsem na ni slyšela a četla spoustu kladných ohlasů... Ve finále zklamání, jedna z velice mála knih, kterou jsem nedočetla. Mám doma i Analfabetku a po Staříkovi se mi do ní ani nechce pouštět. Možná jednou přijde čas, kdy se k ní vrátím, možná jsem ji jen nečetla ve správném rozpoložení...

petra2112
20.11.2016 2 z 5

Knížka mě moc nebavila. Pasáže z dějin byly dlouhé a tak absorudní, že mi ani nepřišly zábavné:-( Ale možná se mi jen nestrefila do nálady...

nikol7737
15.11.2016 1 z 5

V knize se vyskytuje velice absurdní humor, který bohužel nebyl pro mě.
Na knihu jsem se velice těšila, mám ráda vtipná díla.
Nic méně knihu jsem po pár dnech odložila a už se k ní nevrátila.
Tato kniha se ve mně zapsala pouze jako 1.kniha, kterou jsem nedočetla.

Etvel
13.11.2016 4 z 5

Teda ale ty čtyři hvězdy jsem udělila jen díky tomu, že jsem tu knihu četla s velkými rozestupy, jako by se jednalo o povídkový soubor. Protože kniha na jeden zátah to opravdu není. Ale tak, svého času docela originální příběh. Konec tečka.

Netopyr07
10.11.2016 4 z 5

Líbí se mi ten krásný černý humor :-) Některé pasáže na mě ale byly příliš zdlouhavé a "okecávací", zvláště pak rozebírání politiky, takže su vlastně jako hlavní hrdina Alan - jak dojde na politiku, vypínám uši. Co má autor pořád s těmi bombami???

Bigluska
07.11.2016 4 z 5

Příjemná oddechovka. Žádná náročnější zápletka. Nevtíravý, sympatický humor. Procházka dějinami. Doporučuji každému. Nadsázka.

bakjo95
05.11.2016 5 z 5

Po přečtení komentářů a hodnocení na tuto knihu jsem měl za to, že to bude LEGENDÁRNÍ KNIHA....a taky, že jo...ona byla! Moje nejoblíbenější postava, samozřejmě stařík, byl perfektně ztvárněn autorem coby nicneřešící děda, užívající si života, schopen strávit klidně 10 let na lehátku popíjením drinku (bez paraplíčka). Nejvíc na této knize oceňuji práci s časem a humor autora. Jelikož staříkovi bylo sto let, tak prožil každou důležitou událost 20. století a autor rozhodl tak, že většiny z nich byl i součástí. Příjemné prokládání historie Alana s aktuálním dějem nakonec hezky vyvrcholilo v krásně propletený konec resp. začátek, tedy útěk z domova důchodců. Doporučuji! 100%

hrabalikoval
04.11.2016 5 z 5

Nejdřív se mi do knížky vůbec nechtělo, ale nakonec jsem se přemluvila a knížku začala číst. Zavřela jsem ji až na poslední stránce. Vtipně napsané putování životem staříka, který "změnil svět". Tahle knížka mě bavila každou její stránko a už dávno jsem se u knížky tak nenasmála.