Storočný starček, ktorý vyliezol z okna a zmizol

Storočný starček, ktorý vyliezol z okna a zmizol
https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/185933/bmid_storocny-starcek-ktory-vyliezol-z-okna-a-zmizol-185933.jpg 4 7293 7293

Stoletý stařík série

Literatura světová Humor Romány
Vydáno: , Ikar (SK)

Hundraäringen som klev ut genom fönstret och försvann, 2009

Hynais
13.07.2017 5 z 5

Chvíli jsem odolával tomu mediálnímu tlaku okolo knihy, nakonec jsem to odposlouchal v autě a těšil se na každou chvíli, kdy pojedu třeba na Slovensko:-) Vynikající styl psaní, parádní jemný i hrubší humor - prostě zážitek!

Vidlička
12.07.2017 3 z 5

Protože mám ráda normální i alternativní dějiny, tak polovina knihy, kdy jde Alan životem a světem a bortí i ustavuje režimy, byla samozřejmě zajímavá. Druhá detektivková, po vylezení z okna, měla dobře vymyšleno, (POZOR SPOILER!!!) jak vymotat hrdiny ze dvou vražd/zabití, přesto mě krutě nebavila. Celkem vtipné a mnohde i chytré, knížka se četla dobře, ale za mě jen pro jedno přečtení...

hajrys
12.07.2017 5 z 5

Všichni o ní básnili a já se k nim přidávám. Přečteno již před nějakým časem, ale stále ve mně zanechala stopy. Neuvěřitelný příběh, trochu jako Forrest Gump. Možná proto knihu buď čtou jedním dechem nebo ji raději odloží.

Romžiry
11.07.2017 4 z 5

Nad očekávání. Drsný severský humor. Doporučuji.

aja0661
06.07.2017 5 z 5

Dlouho jsem se u knizky nepobavila, tak jako u Starika. Moc pekne napsana a precteno behem par dni. Byla jsem nadsena

qydko
02.07.2017 3 z 5

Některé části byly zábavné, ale větší část knihy mě spíš nudila. Nevím, co na tom všichni mají... autorovi dám ještě šanci, zkusím Analfabetku.

Briv
27.06.2017 4 z 5

Čekala jsem všechno možné, ale tohle fakt ne:). Nikdy bych nevěřila, že kniha o staříkovi, co vyleze z okna a zmizí, ve mě vyvolá tolik rozporuplných pocitů. Chvíli zábava, vtip, občas nuda, místy povytažené obočí, co to vlastně čtu a myslím to v dobrém. Doufám, že až budu slavit sté narozeniny, že to bude podobná pecka!

Teclaireddy
27.06.2017

Vzdala jsem to asi v půlce, vůbec jsem se nemohla začíst (zvlášť v politizovaných pasážích z minulosti). Ten humor mi nějak nesedl, ani jednou jsem se nezasmála. A to třeba Paasilinnu mám moc ráda.

HanaMalina
27.06.2017 5 z 5

Jako první dílko autora dost povedené. Nechápu jak mohl vymyslet tak neuvěřitelně zábavný příběh :-) Myslím, že se to buď někomu líbí hodně nebo vůbec:-) Já jsem ten první případ :-) Děkuji Jonasi za pobavení.

francouz
24.06.2017 5 z 5

Nečekal jsem takovou pecku. Byla to opravdu naprosto skvělá jízda, kdy jsme se postupně dozvídali kdo vlastně ten stoletý stařík je a koho on to v životě, který bere tak jak přichází, vlastně všechno potkal. K tomu se perfektně odvíjející skoro detektivní zápletka s bandou tvrdáků v zádech. Lehký a naprosto stravitelný, ale nikoli úplně předvídatelný humor, který Vás mnohdy opravdu zahřeje u srdce. A žít můžete prakticky všude, a je jedno jestli je tam zima celý rok, nebo jestli tam paří slunce od rána do večera.
A hlavn hrdina je prostě borec, a jaké že je jeho křestní jméno, no přece dvěstětisíc dolarů....

Kerberos
20.06.2017 4 z 5

Jak kniha tak film mě velmi pobavil.

andy_nejedla
19.06.2017 4 z 5

Hodně čtivý a zábavný, několikrát jsem se při čtení rozesmála a jsem z knížky nadšená. :-)

medvídě
15.06.2017 5 z 5

Sice jsem se do knihy musela zpočátku nutit, ale to možná bylo ovlivněno tím, že jsem se musela učit na zkoušky. Jinak je kniha velmi čtivá a humorným způsobem podaná. Dalo by se říci, že se staříkem Alanem prožíváme 2 příběhy - jeho minulé zážitky i současné patálie. Upřímně bych chtěla být v jeho věku také tak vitální (jestli se ho vůbec dožiji :D).
Časem si jistě přečtu další knihu od tohoto spisovatele.

Akisi
14.06.2017 4 z 5

Nedařilo se mi do knihy pořádně začíst a ponořit, přestože ve výsledku mě příběh bavil. Vtipných momentů bylo dost, jsem však na trochu jiný styl humoru. Bylo pro mě těžké zůstat u čtení při líčení různých politických situací, to mě nebralo.
Je mi jasné, že absurdita některých situací je v knize schválně, aby působila komicky, mně to však moc nevyhovovalo.
Každopádně Alan byl pro mě jako postava velmi inspirující. Jeho heslo "Je tak, jak je, a bude tak, jak bude." si v životě začnu přeříkávat častěji.
Nakonec mám po dočtení příjemný pocit a hodnotím knihu velmi kladně.

Tadam.120
10.06.2017 4 z 5

Kniha je vtipná a má šmrnc ale jak se Alan dostane na bali trochu strácí svou čtivost. I tak je to ale skvělí požitek :D

turcmen
04.06.2017 4 z 5

Švédský Forest Gump :) chvílkama celkem naivní ale setsakramentsky zábavné

Kopretina
04.06.2017 4 z 5

V podstatě jde o Chucka Norrise, který byl všude, je všemi uznávaný a všemi mastmi mazaný. Jenže já četla knihu v období, kdy mám hodně věcí v hlavě a neměla na něj tolik místa. Za mě průměr.

Hoblinka
04.06.2017 5 z 5

Taková naprostá blbost a taková skvělá kniha. Několikrát jsem se smála nahlas. Vřele doporučuji.

Terezita
31.05.2017 5 z 5

Musím říct, že autorův humor je brilantní. Knížka celkově byla velmi čtivá a na to, že jsem ji četla v období, kdy jsem se měla připravovat k maturitě, jsem se nikdy nemohla odtrhnout. Poskytovala mi únik z reality, dokázala jsem se od srdce zasmát... Vše se mi zdálo suprově promyšlené a dobře na sebe navazovalo. Těšila jsem se i na film, u toho jsem se strašlivě zklamala. Připadal mi jako naprostý brak. Takže kniha určitě ano, film rozhodně ne.

Elkiss
30.05.2017 5 z 5

Až jsem se jednou při čtení na veřejnosti začala smát nahlas na celé kolo. Musím říct, že tohle chtělo hodně práce celé vymyslet. Aby do sebe vše zapadalo jak má, navíc aby děj byl vtipný, plný paradoxů a neskutečného štěstí, které Stoletému staříkovi rozhodně nechybělo. Myslím, že perfektní :). Teď se vrhnu na Zabijáka Anderse a pak na Analfabetku