Storočný starček, ktorý vyliezol z okna a zmizol

Storočný starček, ktorý vyliezol z okna a zmizol
https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/185933/bmid_storocny-starcek-ktory-vyliezol-z-okna-a-zmizol-185933.jpg 4 7293 7293

Stoletý stařík série

Literatura světová Humor Romány
Vydáno: , Ikar (SK)

Hundraäringen som klev ut genom fönstret och försvann, 2009

pollyanna
28.05.2017 2 z 5

Stejně jako Bennymu nebo Krásce mi dělalo problém strávit tu věc s mrtvolou, a tak moje jízda se staříkem skončila předčasně, přesněji řečeno u jednoho zdemolovaného BMW. Myslím, že jako ukázka díla tohoto autora to bohatě stačilo.

miloslav6715
27.05.2017

moc jsem se pobavil.....

mynamail
25.05.2017 5 z 5

Alane Alane, tys mi dal!
Ale v dobrém. Takový krásný život. S jakou nevinnou naivitou prožitý, zdánlivě prosťáček. Prostě je to tak, jak má být. Jestlipak se ta "historická" fakta skutečně stala? .... Četlo se mi lehce. Knížka skvělá.
Moje představa o postavách získaná při čtení nebyla překonána filmovým zpracováním. Film se mi zdaleka tolik nelíbil. A těch sprostých slov v něm... až jsem se červenala....

verunb
21.05.2017 5 z 5

Jedna z nejlepších knih, kterou jsem kdy četla! Naprosto úžasný nenásilný humor. Lehkost, s jakou Alan procházel životem, je obdivuhodná a jeho životní příběh neskutečně milý. Opravdu skvělá kniha, jsem z ní nadšená.

Shelby14
18.05.2017 4 z 5

Škoda toho konce vycucanýho z prstu, autor se už na konci do příběhu zamotal, jinak to ale bylo super čtení.

Blanka1964
17.05.2017

Musím říct, že Analfabetka byla o hodně lepší....ačkoliv pasáž z návštěvy u Stalina....to jsem byla mrtvá smíchy: můžu se na něco zeptat? Proč si neoholíte ten knír? To mě dostalo, ale jinak, podle mě...slabší....

Stellia
08.05.2017 5 z 5

Ja toho staručného Allana skrátka zbožňujem... :) :)

Esk
30.04.2017 3 z 5

Nemůžu říct, že by to nebylo vtipné .. ale zároveň to taky nemá hlavu a patu. Takže po třech pokusech knihu dočíst jsem to vzdala někde v cca polovině příběhu. Můj přítel to zase přečetl jedním dechem, proč ne...

Dandelion35
27.04.2017 4 z 5

Když jsem začala číst tuhle knížku, tak po pár stránkách mě napadlo, že ten člověk píše stejně jako Jaroslav Hašek psal Švejka a pak jsem si na přebalu knížky přečetla, že je to jeho oblíbený autor. Příběh byl...neuvěřitelný. Co dodat!

JajaCZ
19.04.2017 4 z 5

Dokonale do podrobnosti premyslený príbeh, ale kvantum informácii, akcií a zápletiek ma troška nudil a niekedy som sa musela vrátiť a prejsť si pasáž znova, pretože som sa pristihla pri tom, že už dej nevnímam. Dostáva 4* za snahu, ale znova by som ju už nečítala.

Hermi1993
19.04.2017 5 z 5

Brečela jsem smíchy!

Majdule
13.04.2017 5 z 5

Stoletý stařík mě i přes nedůvěru k humoristickým románům skutečně pobavil, a to v obou částech. Současná, bláznivá skoro gangsterka o staříkovi, kterému se ani ve 100 letech vlastně nechtělo umřít, i téměř špionážní retrospektiva o tom, co jej v životě potkalo, jsou plné úmyslných paradoxů, šťastných (i když záleží dost na úhlu pohledu) náhod i dialogů, které sice nejsou jiskřivé, ale mají stejný účinek. Tenhle příběh je jako příliš rychle vypitá sklenka sektu, nebo jako pivo srkané brčkem. Stoupá do hlavy a nutí vás smát. Není sice příliš sofistikovaný, ale pozor, v žádném případě není primitivní nebo snad hloupý. Všechno sedí, všechno zapadá.
A samotný Alanův život je tak neuvěřitelný, že autora podezírám ze záznamu skutečných událostí.
Nezbytné reminiscence na Forrest Gumpa jsou na místě v určité odtažitosti hrdiny od života, ale Alan zdaleka není tak čistým a nevinným. Zato je hrdinou nad jiné vtipným a osvěžujícím. Bavil mě každý řádek.

jarmila4388
13.04.2017 4 z 5

Jsem historický ignorant, takže mi občas jistě unikla nějaká důležitá historická souvislost, ale stejně tak jsem i docela jednoduchý člověk, tak mi to nevadilo... a nevadilo mi ani to, že je kniha plná absurdních a nereálných situací. No a? Smála jsem se hodně a často.
Konec mi přišel zvláštní.. takový "je potřeba vymyslet něco, hlavně aby to skončilo, je jedno co" - ale nevadí, nějak to skončit muselo a mě lepší stejně něnapadá.

LuciusWlk
12.04.2017 5 z 5

Seznámení se staříkem, potažmo s Jonasem Jonassonem, bylo zcela náhodné, ale o to radostnější. Jsem nadšen, pobaven, spokojen. Obě roviny příběhů mě neuvěřitelně bavily. Úžasně se na konci sešly a vlastně bylo zcela namístě, aby Alan vylezl z okna a zmizel. S ohledem na jeho život.
Příběh si na nic nehraje, není třeba v něm hledat něco víc. Myslím, že kniha má v první řadě pobavit a tento účel plní znamenitě. Já se bavil, při čtení pochechtával a o to přece jde. Není třeba ve všem něco hledat. Někdy stačí na nic nemyslet, pouze se nechat unášet a prožít jeden neuvěřitelně potřeštěný život, úžasně pragmatického Alana Karlssona.

tygřík2
08.04.2017 5 z 5

Maličko mi to voní po cimrmanovsku.

japan25
05.04.2017 5 z 5

nevíte náhodou jak se vyrábí dynamit :-))

jadran
02.04.2017 5 z 5

Tak jsem nějak nevěřil, že země jako Švédsko by i za normálních okolností (natož dneska) mohlo přijít něco tak nekorektního a přitom úžasně zábavného. Už dlouho se mi nestalo, že bych se u knihy smál nahlas a navíc ji musel na chvíli položit. Světe div se, Jonas Jonasson stvořil jakéhosi křížence Waltariho knih s Forrestem Gumpem (ne Švejk to opravdu, ale opravdu není....), který tak nějak provede čtenáře celým dvacátým stoletím. a v humorném hávu ukáže leccos, co bylo hodně za hranou. Tvrzení, že levičáci by se mohli zlobit (nakonec Švédové jsou společně s Nory taky takoví ti komouši s lidskou tváří, hlavně dík prachům, které si pilně nastřádali za druhé světové války, kdy jednou kasírovali od Spojenců, že nedodají Němcům a podruhé od Němců, když jim dodali), nicméně Jonasson tohle lehce vynechává, ale zato předvádí jiná esa a modly typu Stalina nebo onoho severokorejského vůdce, který dodnes jezdí v každém autobusu na první sedačce....ke knize jsem přistupoval hodně rezervovaně jako ke všemu, o čem všichni básní, ale tentokrát jsem musel konstatovat, že to básnění je oprávněné. Jen se trochu bojím dát se do Analfabetky, zdá se mi, že tohle je natolik mistrovské dílo, že jenom přiblížit se mu bude pro Jonassona setsakra problém.

Shannon
31.03.2017 4 z 5

Moje první audiokniha a musím říct, že jsem si opravdu dobře vybrala. Humorný příběh ve kterém si zopakujete novodobou historii a ještě procestujete skoro celý svět. Taková spíš oddechová, velmi optimisticky a s lehkostí napsaná kniha.
„Všechno je tak, jak je a bude tak, jak bude."

TipsyChipsy
31.03.2017 odpad!

Bezduchá povrchní slátanina. Konec knihy jsem dosáhla jen s silou vůle a díky tomu, že to bylo audio. Autor toto veledílo zřejmě splichtil s učebnicí dějepisu pro první stupeň. Nebylo tam nic, ani informace, ani životní opravdovost, ani napětí a bohužel žádný humor natož inteligentní.

neproniknu
26.03.2017 3 z 5

Byl jsem zvědavý, jaké bude čtení této knihy, když má tak vysoké hodnocení. Výsledný pocit. Ani nadšení, ani zklamání. Sem tam vtipné, sem tam vyloudí úsměv na tváři, sem tam předvídatelné pokračování situací. Po přečtení první čtvrtiny se my vloudil do mysli Jára Cimrman.
Závěr mi přišel "ušit horkou jehlou, jak z toho vlastně ven, z toho přívalu neuvěřitelných potrhlostí".