Storočný starček, ktorý vyliezol z okna a zmizol

Storočný starček, ktorý vyliezol z okna a zmizol
https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/185933/bmid_storocny-starcek-ktory-vyliezol-z-okna-a-zmizol-185933.jpg 4 7293 7293

Stoletý stařík série

Literatura světová Humor Romány
Vydáno: , Ikar (SK)

Hundraäringen som klev ut genom fönstret och försvann, 2009

Lana33
31.01.2017 5 z 5

Nejdříve jsem si přečetla knížku, u které jsem se občas smála tak, že jsem nemohla pokračovat ve čtení. Plno skvělých historek a příhod, které hlavní hrdina zažil po celý svůj život. Je to sice místy dost přehnané, ale právě proto mě asi kniha natolik zaujala a mohla jsem si u ní odpočinout. Film byl pro mě velkým zklamáním.

werous9584
30.01.2017 5 z 5

Miluju humor dotažený ad absurdum a tohle mě prostě nadchlo. Přiznám se, že jsem "četla" jako audioknihu a v kombinaci s hlasem Martina Stránského se jedná o nezapomenutelný zážitek, Div mi netekly slzy smíchu.

monika8335
28.01.2017 3 z 5

Super kniha, libila se mi moc. Jen tech politickych bla bla tam bylo na me moc :)

nejlepšítýna
27.01.2017 1 z 5

Taky se řadím k těm, které tahle kniha vůbec nenadchla. Knížku jsem sice dočetla, ale stálo mě to každodenní úsilí ji vůbec otevřít. Za mě teda velké zklamání. Čekala jsem záchvaty smíchu a pobavení, jak všude ostatní knihu hodnotili, ale bohužel nic.

hanaraab
27.01.2017

Oddechová knížka plná neuvěřitelných dobrodružství. Taky mě moc nenadchla, mám i druhý díl Analfabetka, která uměla počítat, ale vůbec se mi do ní nechce.

jali
27.01.2017

patřím mezi ty,které knížka neuchvátila,měla jsem co dělat,abych ji dočetla.A vůbec jsem se neřezala smíchy,jak mi někteří líčili.To u Betty Mac Donaldové jsem se nasmála víc

Sofós
27.01.2017 4 z 5

Kniha, kterou budete milovat nebo nenávidět, nic mezi tím. Při čtení jsem si zpočátku říkala, že si ze mně autor dělá legraci. Příběh byl absurdní, plný situací, které by v reálném životě nemohly nastat. Nebo mohly...? Něco ve mě mi našeptávalo, že čistě teoreticky k tomu všemu mohlo dojít. Takže pokud přistoupíte na tuto autorovu "hru", prožijete příběh, který vás pobaví a rozesměje. A navíc zjistíte, že ani ve 100 letech život nekončí...

kečup60
27.01.2017 4 z 5

Zvláštní, ale také i zajímavé. Chvilku mi trvalo než jsem se začetla, ale nakonec to bylo zajímavé, zejména ty návraty do minolosti byly velmi vtipné.

ztráca
25.01.2017

Právě jsem dočetla a musím říct, že na rozdíl od Analfabetky, kterou jsem četla jedním dechem, tak touto knihou jsem se doslova "prokousávala"... Nenadchl mě příběh a ani způsob, jakým byl podán.

Lutzinka
25.01.2017 3 z 5

Taková pohodová oddechovka. Zajímavý styl vyprávění. Vtipné. :-)

daja9361
24.01.2017 3 z 5

Velmi rozmanitý život na jednoho člověka, zase trochu z jiného soudku.Ty sprostý slova to poměrně kazila. Ale jako odpočinek dobré a nápadité. Vtipy vydařené.

pedroK
23.01.2017 4 z 5

Kniha plná neuvěřitelných příhod, která rozesmívá. Já jsem si po ní zakoupila i další Jonassonovy knihy!

Pekik
23.01.2017 1 z 5

Knihu jsem nedočetla, pak jsem viděla film a ten byl děsivě špatný. J

hanka24
20.01.2017 4 z 5

Oddechová knížka. Jen jsem asi, ovlivněna hlasy z okolí, čekala, že se budu lámat smíchy na každé stránce a zklamalo mě, že se to nekonalo. Některé pasáže byly zdlouhavé, proložené jen několika vtipnými momenty. Příběh dobře poskládán, jeho myšlenka fantastická.

Petra88
20.01.2017 3 z 5

I když byly v knize chvilkama i vtipné momenty, tak mě nenadchla. Často jsem se ke čtení musela nutit.

jardaplech
20.01.2017 5 z 5

Úžasná kniha

Jessica007
19.01.2017 3 z 5

Kniha má vysoká hodnocení (až na výjimky), ale mě zrovna nějak neuchvátila. Hodně souhlasím s komentářem amenufus. Ke konci a na závěr se mi kniha líbila více, to bylo docela dobré. Ale celkově.. Taky už jsem se na ten konec knihy těšila. :) Až ji konečně zdolám celou. Už jsem ji měla půjčenou z knihovny v době, když u nás vyšla, to jsem měla radost a těšila se na čtení s tím, že si ji případně i koupím do domácí knihovny. Začala jsem číst.. Záměr koupit si ji mě přešel. A tehdy jsem ji nakonec po nějaké době odložila a vrátila do knihovny. Teď jsem ji zdolala celou. Když je to takový bestseler a zároveň od švédského autora - viz knižní výzva 2017. Loni jsem četla dvě krásné knihy od severského autora - Tady byla Brit-Marie a Muž jménem Ove - a ty se mi líbily moc. A mám je i doma v knihovně. Letos tedy ten Stoletý stařík..

amenufus
18.01.2017 3 z 5

Já Vám nevím. Všeobecně je to hodnocené skvěle, mě však příliš neuchvátilo. Okolo sté stránky jsem měla trochu krizi a přemýšlela, jestli vůbec dočtu. Postupem děje velmi rychle dospějete k názoru, že vše co nejméně pravděpodobné, se v této knize dřív či později stane. Rozhodně bych nepřirovnávala k Forestovi. Pro někoho mohli být zvraty v ději překvapivé, za mě však až příliš přitažené za vlasy.

JohanKo
17.01.2017 4 z 5

velmi povedené... viděl jsem i film, ale knížka, poněkud klišé, ale opravdu lepší a ten svět, co jsem si "vybudoval" v hlavě, no nasmál jsem se... :)

wildprincess
17.01.2017 4 z 5

Kniha se mi líbila moc. Líbila se mi strašně moc ta část knihy z přítomnosti, u této části jsme se velice bavila a občas i opravdu nahlas zasmála :D Ale jelikož jsem politický ignorant, tak druhá část z minulosti mě tolik nevtáhla do děje jako ta přítomná část....ale i tak všechno dohromady super, parádní knížka :)