Svatební cesta do Jiljí

Svatební cesta do Jiljí
https://www.databazeknih.cz/img/books/89_/8934/svatebni-cesta-do-jilji-8934.jpg 4 215 215

Románová předloha stejnojmenného filmu s Libuší Šafránkovou a Josefem Abrhámem. Netradiční pojetí předsvatební cesty po horách a řekách se promění v dobrodružnou výpravu, při níž oba protagonisté bezděky odhalují své přednosti i slabiny. Humorný cestopis české krajiny i duše se nejlépe čte při vyšinutých plotýnkách a citech.... celý text

Naďa2411
28.05.2024 5 z 5

Příjemná akniha do aprílového počasí, humorné scénky ze života se mi líbily, budoucí manželé mají svatební cestu do Jiljí, ale málem ...... Novomanželka byla trochu naivní až natvrdlá, ale manželství (doufám) jí snad změní ku prospěchu ženicha.

Andrea864
27.04.2024 5 z 5

Kniha se mi líbila. Film, který mám moc ráda se od knihy téměř neliší, ale něco navíc tu samozřejmě je. Skvělá práce s češtinou. Vtipná, milá oddechovka.

Kackac77
01.02.2024 5 z 5

Audiokniha
Poslouchala jsem na doporučení a parádně jsem si to užila. Poslouchám dnes s přestávkami celý den a přistihla jsem se, že se u toho usmívám jako debílek. Je to velmi milý příběh, vtipný, chytrý, má to spád a nápad. Skvělé posloucháníčko

bumble
03.06.2023 2 z 5

Vybráno jako oddechovka. Chtěl jsem porovnat filmové zpracování a knihu. Zde se musím jednoznačně přiklonit k filmu. Stále jsem zde čekal něco nového, zajímavého a to se bohužel nedostavilo.

Amneris
31.01.2023 4 z 5

Film jsem viděla několikrát a díky hlavní herecké dvojici je to skvělá podívaná. Nyní díky čtenářské výzvě nastal čas si přečíst i knižní předlohu. Chvilku mi trvalo, než jsem si zvykla na trochu zastaralé výrazy a slovosled. Překvapilo mě, že oproti filmu je literární předsvatební cesta delší a každý den končí pohádkou. U notoricky známých replik jsem slyšela pana Abrháma a paní Šafránkovou, kteří filmu dodali šťávu a lehkost a především svůj osobitý herecký um. Musím říct, že film je pro mě povedenějším a zábavnějším než kniha, ale i tak jde o milé pohodové čtení :-)

Jonna
29.12.2022 4 z 5

Poslouchala jsem jako audio, a velice si to užívala.

jooosev
08.11.2022 5 z 5

Film je naprosto dokonalý. Těžko uvěřit, že kniha může být ještě lepší. Ale je. 10/10

zelda7
03.11.2022 5 z 5

Stejně jako film s Abrhámem a Šafránkovou je kniha plná humoru, skvělá volba pro oddychové čtení. Doporučuji.

tygřík2
11.07.2022 5 z 5

Zařazeno ( i audiokniha, velice zdařilá interpretace manželů Dykových, i film v podání nezapomenutelných manželů Abrhámových) k Panu Kaplanovi a Saturninovi. Spolehlivý lék na splín a jiné emoční nemoci.

jiri4861
24.06.2022 3 z 5

Příjemné letní čtení.

PetrCepek
08.05.2022 4 z 5

Skálovo lehké pero pokaždé potěší.

janina66
17.03.2022

Nebudu hodnotit, protože jsem nedočetla! Sice jsem poslouchala audio s T.Vilhemovou a V.Dykem, ale po první čtvrtině knihy jsem to vzdala. Absolutně mě to nebavilo!

Evar88
20.02.2022 2 z 5

Obávám se, že tato kniha už je přežitá a moderní čtenář s ní bude mít problém. Já se těšila na odvěký souboj mezi mužským a ženským uvažováním, který vždy vyústí v humorné situace. Bohužel jich v knize bylo pramálo. Větší část zabírá autorovo uvažování o ničem a plácání do větru. Nejhorší pro mě byly pasáže s ,,vyprávěním na dobrou noc". Párkrát jsem se pobavila, ale častěji jsem se přistihla, že knihu vůbec nevnímám a myšlenky mi utíkají jinam. Musím zatleskat hereckému umění Libušky Šafránkové a Josefa Abrháma, kteří tuto ,,nudu" povznesli na úplně jinou úroveň.

deedulka
13.02.2022 3 z 5

Jako první jsem viděla film s výborným hereckým obsazením. Možná proto jsem měla přehnaná očekávání, které mi kniha bohužel nesplnila. Herci tomu dodávali šmrnc, který mi v knize chyběl. Na mne bylo čtení spíše nezáživné a nevracela jsem se k němu s takovým nadšením.

kopeceli
09.01.2022 4 z 5

Příběh mne bavil, se svými životními zkušenostmi už se dívám na vztahy s větším nadhledem. S čím jsem měla velký problém, to byla písmena, slovy jedné pohádky "mrňavoulililinkatá". Musela jsem si půjčit brýle, abych dočetla a nebolely mě oči. Jinak bych si knihu užila víc. A film? No tak ten mě dostal a patří mezi mé favority.

Susan94
29.12.2021 4 z 5

Poslouchala jsem jako audioknihu (svou první) a v podání manželů Dykovych mě to moc bavilo. Bylo to vtipné, zajímavé poslouchání. I filmové zpracování je moc povedené.

Jessica007
25.11.2021 4 z 5

Více se mi líbil film než kniha. Myslím, že hlavní protagonisté filmu tedy literární předlohu dost pozvedli. Film mě tedy přivedl ke knize, je to taková oddechová četba.

felia
23.09.2021 4 z 5

Pěkná a vtipná kniha, ale Pápulovi se nevyrovná. Film jsem neviděl a nemám na něj chuť

Maanna
09.09.2021 4 z 5

Na knihu jsem poprvé narazila na střední a tehdy v rámci normalizační nabídky patřila k zářným bodům humoristické literatury. Třeba poznámka o tom, že mužské lýtko se pánubohu moc nepovedlo, mi utkvěla dodnes... Proto jsem se k ní chtěla znovu vrátit a i když se mi celkem líbila, už takové nadšení nepřišlo. Některé části byly stále skvělé a i když je vlastně znám, tak mě pobavily, nicméně byly tu i hluché pasáže. Filmu určitě zkrácení na méně dnů prospělo. Ale stále to je celkem příjemné čtení, které pro mě má určitý punc nostalgie.

kuky921
04.09.2021 4 z 5

Stejnojmenný film mám moc ráda a tak jsem mírně s obavami začala číst i předlohu. Je to velmi povedené.