Tatérka

Tatérka
https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/386208/bmid_taterka-Nuw-386208.jpg 4 1347 1347

Když během tetovacího veletrhu v anglickém Brightonu objeví místní tatérka Marni Mullinsová podivně znetvořenou mrtvolu, ochromí celé město strach. Podle všeho tu řádí sériový vrah, který zaživa vyřezává umělecká díla z těl svých obětí. Marni skrývá tajemství a má pádné důvody, proč nedůvěřovat policii. Jak se proto rozhodne, když ji navštíví mladý, čerstvě povýšený inspektor? Pomůže mu vyšetřit jeho první vraždu, nebo se po stopách vraždící zrůdy vydá sama?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Plus

The Tattoo Thief, 2018

pastelka53
05.10.2019 4 z 5

Už po pár stránkách jsem tušila, že tato kniha bude něco pro mě.

Zajímavé prostředí tatérského umění, jehel a zdobení těl. Inspektor nováček a jeho první případ, který prostě musí za každou cenu vyřešit, aby se jeho kariéra úspěšně rozjela. Třešničkou na dortu je maniak, který má zvrácenou sbírku tetování svých obětí...

Stránky ubíhaly a já musela vědět jak to skončí. Tahle kniha se vám rozhodně zaryje pod kůži!

ZetHolda
04.10.2019 5 z 5

Povedená detektivka z neobvyklého prostředí, úžasné rozuzlení.

jprst
03.10.2019 1 z 5

No to byla bída, parádní téma a tahle odbyté? Na přečtení slušné, k usnutí dokonce zcela kvalitní.

simona g.
30.09.2019 4 z 5

Fajn kniha. Děj měl švung, nápad zajímavý, napínavé, u mě dobrý!

Ivetaa
30.09.2019 5 z 5

Skvělá detektivka, zajímavá zápletka, doufám, že se brzy dočkám pokračování.

Iva B.
27.09.2019 5 z 5

Když jsem začala číst první stránky, tak jsem hned věděla, že me bude bavit. A taky že jo. Hlavní vyšetřovatel mi sice přišel trochu škrobený suchar, ale čert to vem. Prostředí tetovacích salonů bylo zajímavé a že tam bylo málo napětí? No a co.. pokaždé snad nemusí stříkat litry krve, aby to bylo fajn čtení... Dávám plný počet.

denisa7430
26.09.2019 3 z 5

Již první stránky románu vás buď od čtení zcela odradí svou surovostí, nebo naopak vtáhnou do děje plného násilí. A podnázev tohoto detektivního bestselleru „thriller, který se vám zaryje pod kůži“, je poměrně výstižným…

Jana7182
19.09.2019 5 z 5

od knížky jsem se nemohla odtrhnout,je fantastická

Katulinka69
18.09.2019 3 z 5

Dobře se četlo, postavy fajn. V listopadu jdu na kérku tak snad u nás ve městě neřádí Zloděj tetovani ????

Jolina
16.09.2019 5 z 5

Detektivka, která má spád. Ale podezřelý mi byl vrah již ze samého začátku. Symbolika tetování, lidské kůže a lidského těla dává detektivce nový rozměr. Někdy až příliš surové, ale stále čtivé.

Dáma s hrnstjm
09.09.2019 2 z 5

Souhlasím s méně nadšenými komentáři - téma celkem zajímavé, neotřelé (podle fotky autorka evidentně čerpala inspiraci z vlastního okruhu), ale v důsledku nic extra nového ani objevného. Romantiky tam moc není, ale i to málo bylo v příběhu navíc. Postavy mě nezaujaly a k vyšetřování mám pár logických výhrad. Autorka si neztěžovala práci falešnými identitami zloduchů, naopak si práci velice usnadňovala různými náhodičkami, které občas postrádaly smysl. Ale dalo se to číst, nejvíc oceňuji vyprávění z pohledu různých postav.

Lotka
07.09.2019 4 z 5

Zajímavý námět, napínavé, ovšem nic objevného nebo extra překvapivého. Prostě a stručně: dobrá detektivka.

birgitte
27.08.2019 5 z 5

Vynikající, napínavé, výborný román, doporučuji. Těším se na další román od této skvělé autorky.

BeryCB
24.08.2019 4 z 5

Kniha se četla velmi dobře. Málo postav (to mám rád) a děj se zbytečně neveleče nekonečným popisováním ničeho, takže super. Romantika mi tam nevadila, bylo jí tam akorát. Na 5 hvězdiček mi tam něco chybělo, ale je to hodně blízko 5*

HaniSebi
23.08.2019 5 z 5

Knížka mě chytla od první strany a už nepustila. Četla se skvěle, navíc kapitoly jsou opravdu krátké. Bavilo mě, že Francis jako čerstvý inspektor nemá žádný stín minulosti. Už mě trochu nudí, když má vyšetřovatel noční můry, problémy s alkoholem, přišel o někoho blízkého, pronásleduje ho nějaké pochybení apod. Francis i Marni mi sedli a romantická linka mi nevadila. Super thriller, který mi nepřišel tak přehnaný a neuvěřitelný jako spousty dalších, se kterými se teď roztrhl pytel. Kapitoly pohledem vraha psané jako jediné v první osobě do knihy skvěle pasovaly a zase tak nechutné mi popisy vrahovy práce nepřišly. Povětšinou šlo jen o to, jak se zpracovává kůže. Co (nebo kdo) mi vadilo byl Bradshaw. Rivalitu mezi Francisem a Rorym chápu a beru, ale proč tak často musí být šéf takový neskutečný pako to opravdu netuším.

SPOILER
Co jsem nepochopila bylo to, že vrah (Sam) řekne tatérovi své pravé jméno. Je divné i to, že by si ho ten tatér pamatoval, ale budiž. Nicméně když se někdo rozhodne utéct bez placení tak pochybuji, že řekne své jméno a dokonce i oblast, kde bydlí. Na druhou stranu autorka asi potřebovala nějakým způsobem posunout děj dál.

Milky92
18.08.2019 3 z 5

napínavá,čtivá trošku předvídatelná.

JessieEx
17.08.2019 5 z 5

Tak tohle byla detektivka jak se patří, navíc s originálním námětem! Moc dobře se mi četla, hrdinové mi byli sympatičtí. Marni jsem si celou dobu představovala s tváří herečky Olivie Munn, perfektně by to k ní pasovalo - takže jestli se jednou bude natáčet film, ocením, když si ode mne nechají tvůrci poradit s obsazením :D
Romantická linka mi teda nevadila, rozhodně to odlehčilo tu temnou atmosféru a navíc to bylo romantikou opravdu jen decentně šmrnclé, asi 5% z knihy... To fakt někomu vadí?
Mnohem víc tu bylo popisků práce vraha, trošku nechutné, ale nemám zas tak slabý žaludek, abych to nezvládla. I tak jsem měla při čtení večer husinu no a ty sny, co následovaly, ty bych nepřála fakt nikomu. A to se mi opravdu často nestává, aby mě nějaká kniha "pronásledovala" i ve spánku.
Co mi trochu vadilo, ale to spíš jen zpočátku, byla divná chronologie, ale ta se později buď vytratila, nebo jsem si na ni zvykla. A překladatelce vytýkám zmatenost v tykání/vykání. Ono je to často problémem u překladových knih, ale mě se prostě nelíbilo, že si spolu dva kolegové vykali a pak najednou přešli na tykačku, jakoby nic.
Knížku každopádně moc doporučuji, Alishon Belsham šlape na paty takovým autorům moderních britských detektivek jako jsou Bryndza, Marsons nebo Cole. Těším se na další díl!

martineden
14.08.2019 3 z 5

Velmi napínavá detektivka, dobré téma, plný počet nedávám kvůli vztahové lince hlavních postav, kdyby autorka ubrala romantiky, bylo by to lepší.

Albi94
11.08.2019 5 z 5

Rozhodně doporučuji. Kniha potěší a překvapí.

karol.cadex
06.08.2019 5 z 5

Tattoo komunita je mi bližší asi víc než cokoli jiného, možná i proto jsem z knihy měla strach a odkládala ji a moje strachy (až na pár termínů a nepřesností) byly zbytečné. Jo akorát trochu mě svými předpotopními kecy a předsudky v pár odstavcích Francis vytočil, ale přisuzuji to suché Anglii a po líbačce jsem mu vše odpustila. Kdo mě ale neskutečně vytáčel byl jeho šéf, tomu bych zakroutila krkem. A Marni? V té jsem se totálně viděla. Upřímná a výbušná tatérka, která se do všeho hrne po hlavě a na vše chudák doplatí.
Děj knihy se odehrává v Brightonu, žádný Boston ani New York nebo norské městečko, což je příjemná změna. Popisy města, charaktery lidí a dialogy super, kniha nenudí, ba naopak, moc hezky napsaná detektivka. A dokonce jsem neuhodla vraha, to se často nestává!