Temné hlubiny

Temné hlubiny
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/539075/bmid_temne-hlubiny.jpg 5 3346 3346

Některá tajemství mají raději zůstat hluboko skryta... Když dostane detektiv šéfinspektor Erika Fosterová tip, že by klíčový důkaz ve velkém drogovém případu mohl být ukryt v zatopeném lomu na okraji Londýna, nařídí jeho prohledání. Z hlubin však její kolegové vyzdvihnou nejen důkazy k tomuto případu, ale i kostru malého dítěte. Pozůstatky jsou rychle identifikovány jako Jessica Collinsová. Sedmiletá dívka, jejíž zmizení plnilo stránky novin před šestadvaceti lety. Erika musí začít spojovat střípky z minulosti se současností a nořit se stále hlouběji do rodinných vztahů Collinsových i do života vyšetřovatelky Amandy Bakerové, která si nepřestala vyčítat, že zmizení holčičky nedokázala vyřešit. Erika brzy zjistí, že toto vyšetřování bude jistě jedno z nejsložitějších a nejnáročnějších v její kariéře. Někdo si totiž nepřeje, aby byl případ vyřešen. A udělá všechno, aby Eričino pátrání zastavil…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: audiokniha , Grada

Dark Water, 2016

Interpreti: Martin Stránský

k.m.h
26.12.2018 5 z 5

Bryndza nikdy nezklame :-)

okureček
19.12.2018 5 z 5

Považuji zatím za nejlepší díl, příběh mě velmi zaujal a na konci zaskočil. Nemůžu se dočkat, až si přečtu následující díly.

Devil-Ivet
19.12.2018 4 z 5

Na pokračování s Erikou Fosterovou jsem se neskutečně těšila. Další super díl, který baví až do konce. Má super dějovou linku, je to napínavé a stránky utíkají jedna za druhou.

marli58
19.12.2018 4 z 5

Opět skvělé a s překvapením... A konečně taky trochu toho osobního štěstí :).

fis.rena
18.12.2018 5 z 5

Pro mě jsou Temné hlubiny zatím nejlepší ze třech prvních dílů případů Eriky Fosterové. Čtení zaujalo,zpočátku jsem si říkala,že po 26 letech řešit zmizení dívenky je masáž,ale tým Eriky právě tohle potřeboval. Celé se to pohnulo,jak jsem si při skončení předchozího dílu přála,a to i v osobním životě detektivů. Vivala,já jsem spokojená :) ... ale mohl víc času věnovat popisu Petersona,co :D :P

Marika Vanova
17.12.2018 4 z 5

Opět dobré a rychlé čtení. Těším se na další.

Evina74
12.12.2018 5 z 5

Napínavé čtení - všem doporučuji!

esfinge
03.12.2018 5 z 5

Pro mně od Bryndzy nejlepší díl. Velmi čtivý příběh, neslo mi odlozit. Erika trochu lidštější a sympatičtější .

sagasir
30.11.2018 5 z 5

Do třetice nejlépe a tady to platí doslova

Jak už jsem napsal v nadpisu tak tady platí doslova, že do třetice nejlépe. Nevím proč zrovna číslo tři je takové kouzelné. Do třetice nejlépe, tři oříšky pro Popelku, tři přání a další věci spjaté s tímto číslem. Bryndza nám představil třetí případ s Erikou Fosterovou a rozhodně zatím ten nejlepší. Tady nemám absolutně co vytknout a naopak budu jen a jen chválit tak se pusťme do toho a půl je hotovo.

Začneme tím klasickým. Takže Temné hlubiny mají 416 stran. Na nich najdeme opět skvěle vypracovaný příběh. Postavy se nadále vyvíjí a jedou si to svoje kolikrát. To obzvlášť platí u hlavní postavy. Erika si prostě do ničeho nenechá kecat a i za to ji čtenáři milují a já jakbysmet. Jak jsem psal už u Nočního lovce, tak vlastně celý policejní ansábl je jedna skvělá sebranka. Velice zajímavě pak působí i postava vyšetřovatelky Bakerové. Ta nám do děje často docela zásadně vstupuje a paradoxně je to taková Erika v jinačím podání. Protože si taky jede takříkajíc jen to svoje. Což není úplně ku prospěchu věci. K prostředí snad napíšu jen to, že se zase ocitáme v starém dobrém Londýně. No prostě mlha, deštivo a jen občas přívětivé počasí. Jednoznačně jak dělané pro kriminální příběhy. Zrovna jeden takový zapeklitý případ nám pak řeší Erika se svým týmem a nutno dodat, že zatím je to nejlépe zpracovaná autorova tématika. Příběhově nijak nevázne, vše má svou hlavu a patu, je vyřešen, napětí mu nechybí a rozhodně dokáže zaujmout. Hlavně se v něm řeší smrt dítěte a to člověka tak nějak víc zasáhne a zároveň se mu to i víc líbí. Pokud je to opravdu dobře zpracováno. Samozřejmě myšleno jen v té teoretické knižní rovině. Velkým plusem je i to, že v nás Bryndza dokáže vyvolat pocity. Zatímco některé příběhy čteme bez přemýšlení, tak tady Erice vyloženě fandíme, aby dopadla ty zloduchy a pomstila tak smrt malé dívenky. Líbilo se mi i zakomponování minulosti do děje. Bryndza jednoznačně neusnul na vavřínech a naopak nám předal zatím to nejlepší ze sebe a bude to mít vyloženě velmi těžké si tuto laťku udržet. Natož snad překonat. Tohle je jednoznačně literární majstrštyk a to už jsem přečetl mraky a mraky kriminálek a jen tak mě už tedy něco neosloví.

Je úžasné jak má Bryndzovo psaní kvalitativně stoupavou frekvenci a jestli to takhle bude pokračovat, tak nás s takovou snad čeká úplné literární veledílo, ale to nepředbíhejme. Naopak si řekněme, že Temné hlubiny by rozhodně byla škoda právě do Temných hlubin literatury navždy poslat. Protože by si to dílko, kterému uděluju jednoznačně 100 % rozhodně nezasloužilo. Bryndzo a Eriko už teď se neskutečně těším s čím se na nás vytasíte příště.

Janicga88
28.11.2018 5 z 5

Skvěle napsaná detektivka..

Sjuzana
23.11.2018 5 z 5

Zatím nejlepší díl série. Svižný napínavý děj a zajímavé rozuzlení.

Hopulka
17.11.2018 4 z 5

Za mě nejčtivější ze série. Jednoduché čtení, které má spád. Erika mi tady přišla nejsympatičtější. Čtvrtý díl si tak ráda přečtu.

Janča089
12.11.2018 3 z 5

Jsem ráda, že jsem knihu dočetla. Už v minulém díle mi byla Erika se svým sebevědomím nesympatická. Iritovalo mě už i neustále se opakující důraz na to kdo je superintendant, inspektor, detektiv šéfinspektor, konstábl apod. Asi to tak v Británii mají a mělo to takto působit autenticky, ale mě to otravovalo.. Taky mám pocit, že se autor v tomto díle zase o něco víc zabýval v popisování ošklivých až nechutných věcí. Hlavní děj knihy mohl být klidně popsán na menší počet stran.

Veríňák
10.11.2018 3 z 5

Ach jo. Nic moc. Po dlouhe dobe jsem mela chut na detektivku, pricemz tohle nebyla dobra volba.
Oproti "Nocnimu lovu" mi to prislo jeste snadneji napsane, na muj vkus az moc. Kapitoly, co maji dve az tri strany, asi tisickrat zopakovane, ze tohle je Ericin nejtezsi pripad, hodne nerealisticke situace... na 2,5 hvezdicky.

edith79
08.11.2018 5 z 5

Opět velká spokojenost. Další případ Eriky Fosterové byl napínavý, plný tajemství a zvratů. Bonusem tohoto dílu je, že nás autor pouští více do Eričina soukromí a ukazuje ji nejen jako chladnokrevnou vyšetřovatelku, ale hlavně jako člověka, který má city a silné vazby ke své rodině. Pachatele jsem tentokrát tušila, ale motiv a celkové rozuzlení pro mě byli překvapením a ke konci jsem knihu doslova hltala. Pátá kniha Roberta Bryndzy je venku a než si ji koupím, musím číst Do posledního dechu.

lenuskav
08.11.2018 5 z 5

Moje prvotina od autora a už vím,že není poslední :)

JessieEx
07.11.2018 4 z 5

4,5*
Zatím nejlepší ze série! Bryndza je s každou knihou lepší a lepší, nic na tom ani nemění fakt, že se stále drží některých mně nesympatických prvků (politická korektnost, homosexuál na každém rohu , některé popisy a výrazy fakt nechutné - a nemyslím tím nic, co se týká mrtvol). Bohužel, to jsou důvody, kvůli kterým si jeho knihy nikdy nekoupím do vlastní knihovničky. Byly by pro mě mnohem přívětivější, kdyby autor vynechal sexuální stránku příběhů - která sice činí příběh hroznějším, ale mně se z toho zvedá kufr. Nechápejte mě špatně, sexualitu v knihách mám ráda, ale musí to být tak nějak vhodné. Tady mi ty popisy vč. některých výrazů nesedí - ale to je jen detail, ve srovnání se zbytkem knihy.
Je totiž napsaná bravurně - důkazem může být, že jsem ji přečetla za jednu noc a při čtení mi běhal mráz po zádech. Pachatele jsem měla sice vytipované skoro od začátku, ale ten důvod by mě nenapadl. Super! Těším se na další díl!!!

mišák1262
04.11.2018 4 z 5

moje druha kniha od tohoto autora ale na dívku v ledu do nemá tedy zatím........zacátek nic moc ale potom se to rozjede myslela jsem že vím kdo to udělal ale byla jsem uplně vedle.... a doufám že až seženu dalši přiběh tak že autor udělá eriku štastnou zasloužila by si to....

Rowana
03.11.2018 5 z 5

Je to třetí kniha, kterou jsem od autora četla a zatím se mi líbila nejvíc. Opravdu velice zajímavá zápletka, kdy jsem téměř do poslední chvíle nevěděla, na čem tedy sem. Podezření jsem měla, ale to se nepotvrdilo. V poslední třetině jsem nebyla schopná knížku odložit.

Ráďa505
02.11.2018 4 z 5

Tento díl se povedl - příjemná, čtivá detektivka.