Temné hlubiny

Temné hlubiny
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/539075/bmid_temne-hlubiny.jpg 5 3346 3346

Některá tajemství mají raději zůstat hluboko skryta... Když dostane detektiv šéfinspektor Erika Fosterová tip, že by klíčový důkaz ve velkém drogovém případu mohl být ukryt v zatopeném lomu na okraji Londýna, nařídí jeho prohledání. Z hlubin však její kolegové vyzdvihnou nejen důkazy k tomuto případu, ale i kostru malého dítěte. Pozůstatky jsou rychle identifikovány jako Jessica Collinsová. Sedmiletá dívka, jejíž zmizení plnilo stránky novin před šestadvaceti lety. Erika musí začít spojovat střípky z minulosti se současností a nořit se stále hlouběji do rodinných vztahů Collinsových i do života vyšetřovatelky Amandy Bakerové, která si nepřestala vyčítat, že zmizení holčičky nedokázala vyřešit. Erika brzy zjistí, že toto vyšetřování bude jistě jedno z nejsložitějších a nejnáročnějších v její kariéře. Někdo si totiž nepřeje, aby byl případ vyřešen. A udělá všechno, aby Eričino pátrání zastavil…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: audiokniha , Grada

Dark Water, 2016

Interpreti: Martin Stránský

akinomV
24.01.2019 4 z 5

Zase fajn detektivka, příběhy Eriky Fosterové mám ráda. Tady mi přišel konec knížky nějak moc rychlý, ale celkově fajn.

Morfyk
23.01.2019 5 z 5

Opět nemám slov, Robert mně jako autor krimi naprosto sednul. I Erika F. je mi velice sympatická.

Jajibloguje
21.01.2019 4 z 5

Dej plynul plynule a pokojne, vďaka čomu bol viac reálnejší. Myslím si, že k detektívkam od Roberta Bryndzu môžu mať bližšie skôr žienky, no páčiť by sa mohla aj opačnému pohlaviu. Autor presne vie, o čom píše a aké pocity chce u čitateľa vyvolať. Píše zrozumiteľne a pútavo. Aj napriek slabšiemu začiatku som vyše 400 stranovú knihu prečítala na jeden dych. Nikdy som sa nenudila a pomerne jednoduchá (aj keď zo začiatku sa to tak vôbec nejavilo) zápletka bola pre Temné hlbiny ako stvorená.

JIVaJaH
18.01.2019 5 z 5

Napětí od začátku do konce. Spousta postav, ale čtenáři se nepletou, propletence vztahů a konec, který překvapí.

jana1941
17.01.2019 5 z 5

Super, přečteno jedním dechem ...

Aki12
13.01.2019 5 z 5

Temné hlubiny jsou nejen parádní detektivka plná překvapení, ale také kritický společenský román ze soudobé Anglie. Kniha vás po celou dobu udržuje v permanentní nejistotě a bdělosti. Zápletky jsou příjemně komplikované, a i když jsou tu dodržena všechna pravidla žánru, neexistuje možnost, že byste záhady vyřešili dříve než Erika. Všechny postavy jsou skvěle vykreslené, dialogy mají švih a už z prvních stránek je jasné, že to autor umí se slovy. "Temné hlubiny" vyvolají emoce a nebojím se říct, že právě tento díl je zatím nejlepší. Robert Bryndza si nasadil vysokou laťku, proto jsem velice zvědav, s čím přijde příště.

jprst
12.01.2019 4 z 5

Po Dívce v ledu a Nočním lovu byla tato další autorova kniha pro mě docela zklamáním. Sice dobře "řemeslně" zpracované, ale příběh místy ztrácí tempo a zrychlený závěr už to nezachrání. Asi to chce, abych si od tohoto autora na chvíli odpočinul, ale určitě za nějakou dobu zase jeho některou knihu zkusím.

Audrina
12.01.2019 5 z 5

Bryndzovy knížky mám moc ráda, i když nejsem tradiční čtenář detektivek. Čtou se svižně a snadno vás vtáhnou do děje. Bohužel trochu mi připadá, že se Robert sám lehce vykrádá, některé motivy záhadné postavy v pozadí mi připomínaly druhý díl.
Závěrečné rozuzlení bylo povedené a určitě nečekané.

Lenourt
12.01.2019 5 z 5

Takhle překvapivý závěr jsem vůbec nečekala.... super kniha, k RB se určitě budu vracet????

Ivule_M
11.01.2019 5 z 5

Úžasná kniha????nemohla jsem se odtrhnout a přečetla ji jedním dechem. Do odhalení na konci jsem nevěděla, jak to bylo. A byla jsem velmi překvapená. Doporučuji????

šipek
10.01.2019 5 z 5

Tak tuto sérii detektivek čtu postupně a zdá se mi stále lepší a lepší. Kniha má napětí, spád a hrozně rychle se čte. Vřele doporučuji milovníkům detektivek.

lalaserka
10.01.2019 5 z 5

Další skvělá knížka od tohoto autora. Tenhle případ byl narozdíl od jiných pěkně zapeklitý. Už se zdálo že to bude nad Eričiny síly ale ona si s tím nakonec poradila. Překvapivé rozuzlení, tohle jsem opravdu nečekala.

heavy66
05.01.2019 4 z 5

Příběh ztracené a nalezené Jessiky Collinsové je temný jako hlubiny v názvu. Londýn je tentokrát deštivý a zamlžený, stejně jako dvacet šest let staré okolnosti dívčina zmizení. V napínavém pátrání mezi vysloužilými pedofily, bývalými policisty a podivnými rodinnými vztahy si Erika sáhne až na dno svých sil. S pachatelem se tentokrát fyzicky střetne osoba, která je Erice velice blízká, a autor konečně přidává do děje i milostné vztahy pro většinovou komunitu čtenářů! Jen by mě zajímalo, jak byla tato kniha přijata v Irsku?

Becca_books
04.01.2019

Přesto, že má kniha 416 stran, jsem ji přeletěla rychlostí blesku a nemohla se odtrhnout. Líbila se mi asi nejvíc zatím ze tří přečtených dílů. Potěšilo mě, že mi autor nechal Mossovou a Petersona a zároveň se zbavil pro mě neoblíbených nadřízených. Nemám ráda knihy o dětech a pedofilech. Sama mám stejně starou blond dceru, tak jsem se trochu děsila...Závěrečné rozuzlení mě rozsekalo. Pecka!

Aya81
03.01.2019 5 z 5

Skvělá detektivka, Bryndza opět nezklamal. Nepostrádá napětí i trochu toho soukromí hlavních postav. Mám jeho styl ráda.

munka
02.01.2019 5 z 5

Napínavé čítanie až do konca. Doporučujem.

Kamilajares
01.01.2019 5 z 5

Nádherné čtení, kniha přečtena za 2 dny :)

TaLu
31.12.2018 3 z 5

Knihu jsem četla opravdu dlouho. A se třetím dílem série si potvrdila, že přes vysoké hodnocení jsem se já osobně nenaladila na stejnou vlnu. U prvních knih jsem si říkala, že se to poddá. Nu nestalo se. Detektivní zápletka je zajímavá - dávno odložený případ se znovu otevírá s objevením ostatků. A závěrečnému vyvrcholení určitě nechybí spád.
Vše ostatní, co jsem se snažila překonat čtením dalších knih série, ale zůstalo. Vztahy jsou pro mě neuvěřitelné, postavy se chovají chaoticky. Erika je přece tak dobrá, že si případ zaslouží, ale vzápětí se ve stále stejném scénáři potýká s nerespektováním nadřízených i vlastními pochybami. Jako osobnost mi k srdci nepřirostla, přišlo mi, že se k podřízeným nechová o nic lépe a "lítá ode zdi ke zdi" . "To je úžasné, že vidím sestru- uf už aby sestra byla pryč! " Samotné vyšetřování jakoby spoléhalo spíše na náhody. A podobně to vnímám skrze všechny stránky knihy.
To, že si další případ přečtu zřejmě až po čase a jen ze zvědavosti, hlavně díky vedlejším postavám, Mossové a Petersona, ale neznamená, že si kniha nenajde čtenáře. Ostatně o oblíbenosti svědčí i velmi vysoké hodnocení. Já se s postavami neztotožnila a hlavně jim jejich jednání vnitřně nevěřím, což u knihy považuji za velmi důležité- najít tu strunu, na které nám to bude vzájemně znít a vytvářet melodii. Mým hodnocením se nenechte odradit, vždyť životní melodie máme tak rozdílné !

LuCc1211
28.12.2018 5 z 5

Kniha přečteno jak se říká jedním dechem. Velice poutavý příběh s nečekaným koncem. Úžasná knížka. Snad nejlepší knížka jeho série. :)

MichaelaDankova
27.12.2018 5 z 5

Roberta Bryndzu absolutně zbožňuji, můj nejoblíbenější autor vůbec a tahle kniha ? Dovoluji si říct že nejlepší díl ze všech :-) Napínavé čtení, nedalo se od ní odtrhnout !