Temné piesky

Temné piesky
https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/500231/bmid_temne-piesky-H9Z-500231.jpg 4 2083 2083

Kate Marshallová série

Jedného sériového vraha už chytila. Podarí sa jej chytiť aj druhého? Hmlový fantóm, ktorý vraždí ľudí, je vraj len miestny mýtus. Jedno dievča sa však presvedčí o opaku. Profesorku kriminológie Kate Marshallovú čaká počas potápačskej výpravy so synom šokujúci objav: v hlbinách priehrady Temné piesky nájdu zachytenú mŕtvolu mladého chlapca. Polícia príliš rýchlo usúdi, že sa utopil bez cudzieho zavinenia. Kate má iný názor a sleduje stopy, ktoré ju zavedú k zlovestnému odhaleniu. Je to ďalšie v rade záhadných úmrtí a zmiznutí, ktoré súvisia s okolitými slatinami a s mýtickým fantómom, čo vraj striehne v hustej hmle. Keď zmizne profesorka, ktorá skúma pôvod miestnych legiend, Kate a jej spolupracovník Tristan Harper musia bleskovo konať. Záhadný sériový vrah, po ktorom Kate a Tristan pátrajú, však nie je jediný, kto má pred nimi náskok. Aj niekomu ďalšiemu veľmi záleží na tom, aby sa tajomstvá Temných pieskov nikdy nevynorili z hlbín zabudnutia.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Lindeni

Shadow Sands, 2020

book_loverka_
15.12.2020

Tenhle thriller byl boží! Já teda thrillery čtu jen občas a moc nemusím psychothrillery, ale tenhle stál za to! Bylo to napínavé, až mě mrazilo, hlavně ke konci. K tomu má kniha krátké kapitoly, což ještě dodává na čtivosti. Už vím, proč všichni zbožňují Bryndzovy thrillery! Tenhle obzvláštňovala právě nádrž Shadow Sands, která byla opředena tajemnou mlhou. Hlavní postava - vyšetřovatelka Kate byla celkem fajn, sama se potýkala s vlastními promblémy a ještě pomáhala druhým. Nesmím zapomenout na jakoby druhou linku, což je dějová linka oběti a to byl masakr! To bych fakt nechtěla zažít. Každopádně tenhle thriller určitě doporučuju, ikdyž jste třeba nečetli Kanibala z Nine Elms (1. případ Kate M.), tak jako já.
4,5⭐️/5⭐️

Petoklad
15.12.2020 5 z 5

Skvělá detektivka, napětí od začátku do konce, vyvrcholení nečekané, alespoň tedy pro mě, nejsem žádný detektivkový matador. Takže za mě spokojenost.

hana1039
13.12.2020 5 z 5

Dobře, že jsem si nechala jednu * z 1.dilu na tento díl, byl o tuto*lepší :-).. Bryndza píše tak, že nemá žádné hluché místa, vše je dobře popsáno, hodně přímých vět,což u knih oceňuji. Konec opravdu nečekaný, takže napětí, kdo unáší lidi, až do samého konce... Těším se na další díl,kde už Katy s Tristanem budou snad konečně oficiálně soukromými vyšetřovateli!!!

dencazrnu
13.12.2020 4 z 5

Tentokrát dávám Kate 4 hvězdičky :-) Děj byl zajímavý, bavil mě, ale přeci jen, od Roberta jsem četla i o kousek lepší knihy :) Konec knihy jsem klasicky dočítala s bušícím srdcem a čekala jsem, jak to vlastně všechno bude. Vraha jsem trošku odhadovala, ale jistá jsem si nebyla... Každopádně mě kniha určitě nezklamala a já už se neskutečně těším na další díly! Doufám, že bude brzy. A také doufám, že se jednou vrátíme k Erice, protože ta mi pořád moc chybí!! :)

Pavlnka
10.12.2020 4 z 5

Tentokráte mě příběh moc nebavil. Četla jsem poměrně dlouho a některé pasáže mi příšly příliš roztahané. Ale za přečtení stojí.

georginaa
08.12.2020 5 z 5

Kate i přes její démony jí to myslí daleko líp, než tomu policajtovi, který má ego bůhví kde. Její vyšetřování má smysl, ví kde se podívat a co hledat. Něco v té Mlze nad Shadow Sands smrdí a to hodně. Kate s Tristanem jsou skvělá dvojka a perfektně se doplňují. Těším se pochopitelně na další díl a jak už někdo řekl, škoda že čteme rychleji než Robert píše.

Ajina76
07.12.2020 5 z 5

Opet pekna, ctiva a napinava. Cetla jsem vse od tohoto autora a zatim nikdy nezklamal. Doporucuji vsem.

JezinkaJ
07.12.2020 5 z 5

Škoda, že čtu o trochu rychleji, než pan Bryndza píše. :)

Série s Kate se mi líbí. Není výkvět ctností, bojuje se sebou, má propady, starosti a osobní život ve výkyvech, jako většina nás ostatních. Jde víc o detektivní román, než o detektivku a to mám v poslední době ráda. Temné zlo, které obcházelo kolem přehrady se, podle mého názoru, autorovi podařilo dobře vystihnout. Četla jsem ráda, bavilo mě to, nenudila jsem se. Sedí mi autorův styl psaní i vyprávění. Těším se na další díly. Resp. na cokoliv dalšího od stejného autora.
Kurz potápění, pro jistotu, na chvíli odložím.
A hurá na Zmizení Stephanie Mailerové. Kdyby byl název na 21 písmen, počkala bych měsíc, ale není. :-)

jahody589
06.12.2020 odpad!

Knihu jsem s vypětím sil dočetla. Vaření z vody, bez napětí, šlapání na místě. Neustálé alkoholové chutě Kate,
svatba sestry Tristiana a další zbytečnosti. Chybí napětí, pořádný policejní tým. Série s Erikou jsou nadstandartní knihy. Veliké zklamání

MartinaNeuman
06.12.2020 5 z 5

Perfektní

tulip131
04.12.2020 4 z 5

Kate a její asistent opět řešili zapletený příběh, Tristan se navíc přiznal rodině a okolí s velkým tajemstvím a závěr knihy dává čtenáři jasně najevo, že se má těšit na pokračování. Rychlé a poutavé.

Nepri
04.12.2020 5 z 5

Prostě pecka! Bryndza to prostě umí perfektně napsat. Skvělá a napínavá detektivka. Za mě 5* a doufám, že brzo vyjde další.

robin9739
03.12.2020 5 z 5

Kate Marshallova a její druhý případ.
Máme tu nádrž, ve které sama Kate při potápění nalezne mrtvolu mladého muže. Policie to velmi rychle a záhadně uzavře jako utopení. Jenže Kate se dozví, že mladý muž bojoval o nominací na olympiádu v plavání. Že by se zrovna takový člověk utopil? A sama Kate viděla, že tělo mělo na sobě různá zranění.
K tomu přibude záhadné zmizení jejích kolegyně v blízkosti oné nádrže v panství Shadow Shands. Kate přijde nato, že to nejsou jediné těla, která v minulosti byla v nádrží nalezena. Kate se zdá, že tu něco nehraje. Přidejte k tomu tajemnou a starou rodinu majitelů panství a nádrže z Shadow Sands. Tak máte o dlouhých "mlhavých" nocích o čem přemýšlet. Kate a její kolega Tristan nemůžou nic nedělat, když jde o život její kolegyně.

Kniha se čte úplně sama, jak začnete máte problém přestat. Pan Bryndza píše úplně přirozeně a všemu co se tam odehrává věříte. Kate objevuje střípky skládačky velmi pozvolně. První třetina knihy je pomalejší ale velmi čtivá. Jakmile za mlhavé neděle, zmizí jejich kolegyně, tak kniha přidává na obrátkách. Jelikož od té chvíle máme dvě dějové linky, a to vyšetřovací a druhou z pohledu obětí, ta je brilantní. Je velmi depresivní a sami přemýšlíte, co by jste v takové situací dělali. Jak byste se chovali vy sami. Celkově je kniha velmi napínavá a po celou dobu sem vystřídal hned několik podezřelých, no nakonec to byl úplně někdo jiný. To si myslím, že by měl být základ každého dobrého kriminálního thrilleru. Jsem velmi zvědavý na další knihy s Kate Marshallovou v hlavní roli.

85098211
02.12.2020 5 z 5

Další peckoidní kniha od Roberta Bryndzy! :-) A za sebe musím přiznat, že série s Kate Marshallovou se mi líbí ještě o celou třídu víc než ta s Erikou Fosterovou. Samozřejmě je možné, že nám autor zraje jako víno ;-) a s každou další knihou je lepší a lepší... I tento případ začíná hodně zajímavě a vyšetřování se rychle rozjíždí na plné obrátky. To, co bylo původně považováno za nešťastnou náhodu, je definitivně vražda - a jaká! ;-) Postupně se objevují další okolnosti, které s tímto trestným činem souvisí, na scénu přicházejí osoby, z nichž některé jsou více a jiné zase méně podezřelé. Ale skoro všichni něco skrývají a určitě nemají čisté svědomí. A na závěr je pochopitelně vrah odhalen a dopaden, i když tento případ zasahuje až do poměrně hluboké minulosti. Kromě toho se čtenář podívá zase hlouběji do soukromého života Kate i jejího parťáka Tristana. A já se samozřejmě na další případ budu moc těšit, přestože se obávám, že se ho hned tak brzy nedočkám...

mirunda
30.11.2020 5 z 5

Nelze jinak než plný počet hvězd. Bryndza nikdy nepřestane bavit a Kate mi sedí mnohem více než Erika. Kdy že bude další kniha?

Evelin2506
30.11.2020 4 z 5

Hezký napsáno, do konce jsem nevěděla, kdo je vrah.

_Brunetka_
29.11.2020 4 z 5

Konečně další kniha od autora, která je srovnatelná s Temnými hlubinami. Načekala jsem se, ale stálo to za to. Skvělý styl psaní, duo hlavních hrdimů, celková atmosféra... Byla jsem napnutá jak kšandy od samého začátku a nepustilo mě to až do konce. Závěrečné rozuzlení překvapilo, teď už jen dopilovat motivy vrahů a bude to perfektní! :-)

zuzana2599
29.11.2020 5 z 5

Ano, pane Roberte, i já jsem četla vaši knihu s radostí. A také s velkým očekáváním a s velkou chutí. Musím se přiznat, že vždy hledám autorův dopis čtenářům na závěr příběhu a jeho řádky mě pokaždé potěší. Těším se na knihy, které budou následovat... To bude jízda !
Tohoto sympatického autora jsem si velmi oblíbila, mám ráda jeho lehký a chytrý styl psaní.
Je jasné, že i druhý díl série s Kate a Tristanem byl skvělý !!! Bravo !!!

sabina8042
28.11.2020 5 z 5

Muzu ja Robertovi dat nekdy min hvezd? :-)) To proste nejde. Diky za dalsi skvelou knihu, za tri vecery ani nevim jak!

Agida
28.11.2020 5 z 5

Bryndza je můj oblíbenec a na jeho knihy se vždy moc těším, první díl série s Kate se mi moc líbil a druhý byl snad ještě lepší, žádná hluchá místa, napětí,osobní život Kate (zajímalo mě jak to vypadá s Peterem a jsem ráda, že to bylo v knize zmíněno), zajímavý případ, kdy jsem opět nepoznala, kdo je vrah.. Už se moc těším na další díl....