Temné piesky

Temné piesky
https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/500231/bmid_temne-piesky-H9Z-500231.jpg 4 2083 2083

Kate Marshallová série

Jedného sériového vraha už chytila. Podarí sa jej chytiť aj druhého? Hmlový fantóm, ktorý vraždí ľudí, je vraj len miestny mýtus. Jedno dievča sa však presvedčí o opaku. Profesorku kriminológie Kate Marshallovú čaká počas potápačskej výpravy so synom šokujúci objav: v hlbinách priehrady Temné piesky nájdu zachytenú mŕtvolu mladého chlapca. Polícia príliš rýchlo usúdi, že sa utopil bez cudzieho zavinenia. Kate má iný názor a sleduje stopy, ktoré ju zavedú k zlovestnému odhaleniu. Je to ďalšie v rade záhadných úmrtí a zmiznutí, ktoré súvisia s okolitými slatinami a s mýtickým fantómom, čo vraj striehne v hustej hmle. Keď zmizne profesorka, ktorá skúma pôvod miestnych legiend, Kate a jej spolupracovník Tristan Harper musia bleskovo konať. Záhadný sériový vrah, po ktorom Kate a Tristan pátrajú, však nie je jediný, kto má pred nimi náskok. Aj niekomu ďalšiemu veľmi záleží na tom, aby sa tajomstvá Temných pieskov nikdy nevynorili z hlbín zabudnutia.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Lindeni

Shadow Sands, 2020

soupik2012
26.11.2020 5 z 5

V tomto příběhu nejsou žádná hluchá místa a hned od začátku nabere velice slušné tempo, které postupně ještě mírně graduje. Kniha je na pomezí hned několika žánrů, přes krimi, thriller, až po společenskou prózu. Je to velice dobře namíchaná směska, která perfektně funguje. Měla jsem radost, že na rozdíl od prvního případu Kate, jsem tentokrát neměla pocit, že by byl příběh nevěrohodný. Jedinou větší výhradu mám k jedné nelogické situaci, kdy v rozmezí několika málo minut, na stejném místě jednou mobilní signál nemají a podruhé ho tam mají. Ale budiž i to je teoreticky možné. Za mě kniha, který si zaslouží víc než jenom 5 hvězd. Bavila mě hrozně moc a budu netrpělivě očekávat další případ s Alex. Audioknihu čte pan Martin Stránský a to ještě násobně umocnilo můj zážitek z tohoto příběhu.

postrach
26.11.2020 5 z 5

Kniha se povedla.Jako vraha jsem vytipovala uplne jinou postavu.Opet povedeny zaver.Kate a Tristan,se konecne vzpamatovali,ujasnili si myslenky a jsou odhodlani,zacit znovu.Kniha by byla vhodna i na filmove zpracovani.

rottwy
25.11.2020 3 z 5

Ty jo, musím říct, že jsem bohužel docela zklamaná. Na knížku jsem se hrozně těšila a čekala jsem asi trochu víc. Čte se to sice samo, ale nějak mě to tentokrát úplně do děje nevtáhlo. Rozuzlení mi přišlo hrozně uspěchaný, nedomyšlený, nevím.. chybí mi Erika, Kate mi pořád k srdci nepřirostla. Za mě ale slušný tři hvězdičky a určitě ji ještě šanci dám, jenom jsem prostě u Bryndzy zvyklá na lepší.

DrahokamK
25.11.2020 5 z 5

Vím, že když sáhnu po knize od autora, tak to bude paráda a nebudu zklamaná, ale jen nadšená a šťastná z úžasného čtení, které plyne samo. Knížku jsem přečetla za dva dny a už se těším na další.

Ťapulka
25.11.2020 4 z 5

Pro mě bohužel trochu zklamání, čekala jsem víc. Pořádně mě zaujala až poslední třetina knihy. Vše mi připadalo jenom takové očekávané, nakousnuté a nedotažené. Určitě bych čekala mlhu mnohem víc tajemnější, víc pátrání, víc rozplétání, víc bádání v předešlých zmizeních. Hodně se v knize řešilo soukromí, a řekla bych, že právě na úkor řešení případu. Vůbec mě nepřekvapil postoj policie, ale čekala bych více konfrontace s ní. Začíná mi chybět Erika...

MMacicekk
24.11.2020 5 z 5

Autor vás vtáhne do děje od první stránky. Budete chtít vědět, co zlého se skrývá v blízkosti nádrže Shadow Sands, a i když se vám bude zdát zápletka v závěru trochu průhledná, nic to nemění na čtivosti a celkovém stylu psaní autora, díky němuž si získal přízeň svých čtenářů.
Škoda jen, že knížka byla celkem krátká, dala bych si klidně o sto či dvě stě stran více. Potěšil mě závěr a poslední věta, díky které se už nemůžu dočkat dalších dílů a jsem ráda, že se Kate s Tristanem k tomuto rozhodnutí dopracovala.

Jana65
23.11.2020 5 z 5

Přečteno za dva dny a kniha opět nezklamala. Super děj, do konce jsem si nebyla jistá kdo je pachatelem i když jsem byla blízko. Robert Bryndza opět zabodoval za plný počet hvězdiček.

Aligator805
23.11.2020 3 z 5

Jsem ráda že jsem Kate dala ještě šanci. Kanibal u mě moc nebodoval, ale tento díl byl o mnoho lepší. I když Erika je lepší.

Jandýs
22.11.2020 5 z 5

Děj postupně graduje v napětí, sympatické postavy,žádné překombinované manévry, zkrátka to, co od pana Bryndzy čekám - nenáročné a přece účelné - vyšetřování mě ke knize přiková a nepustí do samého konce. Super

Areska7
22.11.2020 3 z 5

(SPOILER) Na tuhle knihu jsem se těšila, i recenze napovídaly, že to bude jízda. Po první knize s Kate jsem si říkala " jooo, to půjde, i Kate bude super". O to víc mi teď chybí Erika. Já nevím, asi jsem divná, ale Mlha mi přišla o dost slabší než Kanibal. Bylo mi vlastně jedno, co se tam děje, prostě jsem četla, otáčela stránky, ale nemůžu říct, že bych byla pohlcená. Až poslední třetina mě vtáhla a scény s unesenou Majdou.

Knižní střípky
20.11.2020 4 z 5

Kdo již autora zná, tak ví, že píše neskutečně čtivě. Každou kapitolu jsem si užila, nebylo zde žádné hluché místo, nebylo zde nic, co by mě nebavilo. I když tedy musím přiznat, že tento případ mi přišel trochu slabší oproti jedničce, ale i tak to bylo stejně skvělé čtení. Mám ráda Kate a spolu s Tristanem tvoří velice dobrý tým, každý z nich v něm má své nezastupitelné místo a vzájemně se perfektně doplňují. Jelikož je zde kladen velký důraz na soukromý život hlavních hrdinů, je rozhodně dobré číst sérii postupně, protože bez přečtení Kanibala byste se ochudili o spoustu souvislostí a byla by to škoda. Kate je neskutečně silná ženská, která si opravdu zažila své a musela se odrazit od úplného dna, aby znovu získala svůj život zpátky. A Tristan je prostě miláček, kterého nelze nemít rád. Těším se na další díl.

Celá recenze v záložkách recenzí od Knižní střípky.

zdravíčko123
19.11.2020 5 z 5

TOP... kniha je dokonalá, Bryndza v životní formě

RADOST
19.11.2020 3 z 5

Tři hvězdičky jsou málo, čtyři moc. Nad posledním Bryndzovým dílem tentokrát nejásám. Neprobudilo ve mně touhu probádat záhady skryté v husté mlze. Protože ta mlha nebyla zas tak hustá a tak trvalá, aby se čtenář nedivil té urputné pospolitosti a zaslepenosti všech místních včetně policie. A mě to ani neštvalo - bylo mi to skoro jedno.
Oživením byly epizodní příhody z Kateina i Tristanova života, ale i ty byly jen nakousnuté. Možná budou více rozvinuté v dalších dílech, možná je to příslib lepšího příběhu a vyšší kvality v pokračování této série.

BlackFun
17.11.2020 3 z 5

No.. já prostě nevím.. z Kate nejsem nijak nadšená. Docela mi chybí Erika. Do čtení jsem se docela musela nutit a mě příběh nijak nevtáhl. Určitě jsem četla poutavější knihy od Bryndzy :( Škoda.. ale podle ostatních komentářů jsem asi jediná :D

Terka18
17.11.2020 5 z 5

JustWomen
16.11.2020 5 z 5

Všeho tak akorát, zajímavé a brutálními podbrobnostmi neubíjející.Takovou mlhu jsem jednou zažila a je to dost děsivé. Těším se na další díl.

Medovnice
16.11.2020 5 z 5

Bryndza umí. Napínavé, svižné, přečteno za dva dny. Chci další!

Leniii
15.11.2020 5 z 5

Jako vždy čtivé, napínavé, strhující...já prostě "bryndzovky" miluju! :)

hs777
15.11.2020 5 z 5

Také nejsem úplně objektivní a případy Kate Marshall nebo Eriky Foster doslova zhltnu nejdéle za dva dny, tentokrát mi stačil jen jeden. Každá je trochu jiná, každá se vyrovnává po svém s nelehkou minulostí, ale jedno mají společné - jejich autor píše geniálně.

Awča
15.11.2020 5 z 5

Od přečtení předchozího dílu uplynul již nějaký čas, naštěstí není těžké naskočit znovu do příběhu Kate a jejího soukromí, díly na sebe navazují právě tak akorát, něco je zmíněno, aby se čtenář dostal do obrazu, ale není toho tolik, aby to zdržovalo od nového děje. Ten pěkně ubíhá, postav je tak akorát, aby si čtenář utvořil své vlastní teorie, které se posléze zbortí a nutí číst dál a dál.
V představách vidím knihy autora zfilmované, moc ráda bych se na ně dívala. Zvláště na ty králičí bačkůrky :-)
Přiznám se, nejsem objektivní a "bryndzovky" prostě "žeru".