Temné piesky

Temné piesky
https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/500231/bmid_temne-piesky-H9Z-500231.jpg 4 2083 2083

Kate Marshallová série

Jedného sériového vraha už chytila. Podarí sa jej chytiť aj druhého? Hmlový fantóm, ktorý vraždí ľudí, je vraj len miestny mýtus. Jedno dievča sa však presvedčí o opaku. Profesorku kriminológie Kate Marshallovú čaká počas potápačskej výpravy so synom šokujúci objav: v hlbinách priehrady Temné piesky nájdu zachytenú mŕtvolu mladého chlapca. Polícia príliš rýchlo usúdi, že sa utopil bez cudzieho zavinenia. Kate má iný názor a sleduje stopy, ktoré ju zavedú k zlovestnému odhaleniu. Je to ďalšie v rade záhadných úmrtí a zmiznutí, ktoré súvisia s okolitými slatinami a s mýtickým fantómom, čo vraj striehne v hustej hmle. Keď zmizne profesorka, ktorá skúma pôvod miestnych legiend, Kate a jej spolupracovník Tristan Harper musia bleskovo konať. Záhadný sériový vrah, po ktorom Kate a Tristan pátrajú, však nie je jediný, kto má pred nimi náskok. Aj niekomu ďalšiemu veľmi záleží na tom, aby sa tajomstvá Temných pieskov nikdy nevynorili z hlbín zabudnutia.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Lindeni

Shadow Sands, 2020

Martiiiik
15.11.2020 5 z 5

Super knížka :-) jako obvykle je čas komentáře určitým ukazatelem (4:45) :-D bylo to, jako u autora ostatně vždy, velmi čtivé, napínavé, neodložitelné :-) a také hezky zamotané, fakt jsem do konce netušila, kdo z nich to je :-) a Kate si získala také trochu větší sympatie :-) celá atmosféra byla během čtení ještě skvěle dokreslena venkovním počasím.. brrr.. :-D tak snad nás Robert potěší co nejdříve znovu :-)

Danago
14.11.2020 4 z 5

Knížka navazuje vedlejším příběhem na první díl. Je fajn , že nám autor osvěží paměť tím, že některé souvislosti z minulosti znovu připomíná. Takže se čtenář v pohodě chytí.
Kate je stále stejně zarputilá a jde si za svým , i když už u policie není. Katino vyšetřování je velmi logické a zajímavé. Knížka má spád a je velmi čtivá.
Ale celkově oproti Kanibalovi mi přišla zápletka slabší. Jednání policie, bohatá rodina... vše tak trochu průhledné. Myšlení pachatele a jeho motiv nebyl pro mě nijak zvlášť originální ani překvapivý.
Vedlejší příběh ze života Kate pokračuje a je velmi zajímavý . Navíc se v tomto díle rozšířil o životní epizodu jejího asistenta Tristana.
Závěr knihy nám jasně napovídá, že další díl série na sebe určitě dlouho čekat nenechá. A já se na něj moc těším.
Kdo má rád detektivní série Roberta Bryndzy ten určitě musí být nadšený. Styl autora se nezapře.
I když pro mě byl tento díl trošku slabší další díl si určitě ujít nenechám.

PS: Můj osobní názor po přečtení tohoto dílu je , že tuto detektivní sérii ocení více ženy.

Andrea7272
11.11.2020 5 z 5

Jak jinak než plný počet :-)
Moc se mi líbila a můžu jen doporučit na skvělou jízdu :-)

Irsaf
08.11.2020 5 z 5

Tady nejde jinak, než dát knize od Roberta plný počet hvězd...
To zase byla parádní jízda...

nada3314
06.11.2020 5 z 5

Boží, boží, boží ❤️ Tohle chci číst pořád! Nechápu jak to ten chlap dělá, ale já mu to žeru od první stránky. První díl s Kate byl skvělý, ale tento díl byl ještě lepší! Propracované, vyšperkované do posledního detailu! Opět čteno jedním dechem.

Višnička
06.11.2020 5 z 5

Druhý díl série ještě lepší než první, moc doporučuji!

Jenny46
05.11.2020 5 z 5

Za mě určitě zajímavá zápletka, děj se rozvíjel slibně. Pro mě určitě druhý případ byl lepší a těším se na další poutavé vyšetřování Kate a Tristana, doporučuji .o)

xluke
05.11.2020 5 z 5

Opět jsem v knize dostal to co jsem očekával. Stejně jako u ostatních knih Roberta Bryndzy. Doufám, že bude další díl :-)

blanche11
05.11.2020 5 z 5

Úžasná kniha jako vždy, vřele doporučuji!

veronika3141
05.11.2020 5 z 5

Skvela kniha od Riobertajako vzdy :)opet nesklamal.