Temné piesky

Temné piesky
https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/500231/bmid_temne-piesky-H9Z-500231.jpg 4 2083 2083

Kate Marshallová série

Jedného sériového vraha už chytila. Podarí sa jej chytiť aj druhého? Hmlový fantóm, ktorý vraždí ľudí, je vraj len miestny mýtus. Jedno dievča sa však presvedčí o opaku. Profesorku kriminológie Kate Marshallovú čaká počas potápačskej výpravy so synom šokujúci objav: v hlbinách priehrady Temné piesky nájdu zachytenú mŕtvolu mladého chlapca. Polícia príliš rýchlo usúdi, že sa utopil bez cudzieho zavinenia. Kate má iný názor a sleduje stopy, ktoré ju zavedú k zlovestnému odhaleniu. Je to ďalšie v rade záhadných úmrtí a zmiznutí, ktoré súvisia s okolitými slatinami a s mýtickým fantómom, čo vraj striehne v hustej hmle. Keď zmizne profesorka, ktorá skúma pôvod miestnych legiend, Kate a jej spolupracovník Tristan Harper musia bleskovo konať. Záhadný sériový vrah, po ktorom Kate a Tristan pátrajú, však nie je jediný, kto má pred nimi náskok. Aj niekomu ďalšiemu veľmi záleží na tom, aby sa tajomstvá Temných pieskov nikdy nevynorili z hlbín zabudnutia.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Lindeni

Shadow Sands, 2020

ydnac
28.10.2021 4 z 5

Ani nevím proč, ale první díl mi moc nesedl, možná mi tam chyběla Erika...
Tento byl ovšem super :-)
Kate s Tristanem jsem si oblíbila.
Napínavé, svižné, přečteno jedním dechem :-)
Kate tentokrát zjišťuje zda utonulý chlapec, kterého objevila se synem při potápění, zemřel opravdu nešťastnou náhodou nebo to byla vražda.
K tomu ještě zmizi Tristanova kolegyně a nikdo neví jestli ji najdou živou nebo mrtvou, pokud ji najdou...
Bezva čtení :-) těším se na další Bryndzovky :-)

katynka78
28.10.2021 2 z 5

Bohužel patřím k menšině lidí, kteří nejsou s touto sérií spokojeni. Jako vždy píši, že Roberta Bryndzu opravdu miluju. Je mi sympatický, je hezký, fascinuje mě, že má za manžela slovenského chlapa a jeho sérii s Erikou zbožňuju. Ten styl, ty příběhy, fakt mě bavily všechny a mám na jejich čtení krásné vzpomínky.
Ale tato série pro mě není, opravdu ne, hlavní hrdinka alkoholička (i když se nedivím, proč tomu propadla, ty hrůzy, co jí spisovatel nachystal, to bych taky chlastala), má pro mě opravdu nepřijatelné myšlenky a není mi sympatická.
Případy jsou i drsnější, opravdu otřesné. A taky tento díl mi přišel trošku nepřehledný a bylo mi to skoro jedno, jak to dopadne.
Prostředí, kde byly oběti. mi bylo krajně nepříjemné. Představa toho, co prožívaly, odporná.
A toto odmítám číst a nebo se tím zabývat.
Naštěstí audiokniha a Martin Stránský to zachránil svým bravurním uměním a krásným hlasem.
Další díl si možná někdy poslechnu, ale vůbec to nebudu vyhledávat a nebo si to značit.
Za mě je tento díl trošičku lepší než první, ten Kanibal byl odporný, ale pořád je to pro mě nepřijatelné a do této série už nejdu.
Mrzí mě to.

raty
24.10.2021 4 z 5

Velmi čtivá kniha. Zajímavá dvojka vyšetřovatelů, jejichž osobní příběhy mě v tomto díle zaujaly víc než samotný případ. Proto jednu hvězdu ubírám, ale se sérií rozhodně nekončím.

MoireDeTardis
23.10.2021 3 z 5

Povedenej druhej díl. Bryndza mě baví, dodává očekávanou kvalitu. Chybí mi tam asi nějakej wow efekt nebo něco, co by mě fakt vystřelilo na Měsíc. Každopádně si Bryndzu vždycky ráda přečtu, protože vím, že to bude kvalitní čtení.

sramkovamichala
23.10.2021 4 z 5

Prvni dil byl vice napinavy, nicmene stale hodnotim kladne. Kniha se velmi dobre cte.

jefff
21.10.2021 3 z 5

Druhý díl série ubral na akčnosti a naopak se snažil o budování atmosféry v poutavých kulisách bývalého šlechtického sídla. Jenže pátrání je takové nemastné neslané a konec je vyloženě nezábavný a až překvapivě nevýrazný. Oproti prvnímu dílu slabší.

Michelinecka84
19.10.2021 5 z 5

Knížka mě vtáhla od samého začátku. Napínavé zajímavé čtení. Měla jsem problém knížku odložit. Už se těším na další příběhy.

MarianP
18.10.2021 5 z 5

Napínavé čítanie od prvej po poslednú stranu. Kniha sa číta veľmi dobre, páčilo sa mi prostredie, do ktorého autor zasadil príbeh - priehrada Temné piesky. Dej je trochu jednoduchší, zápletka nie je nejaká dramatická, ale o to viac sa mi kniha dobre čítala. Nečakajte krvák ani nič pritiahnuté za vlasy ale jednoduché detektívne čítanie...

JaKa1974
17.10.2021 5 z 5

Napínavé čtení, od kterého se nemůžete odtrhnout.

olca1983
16.10.2021 3 z 5

Přes to, že knihy Roberta Bryndzy miluji, jsem se do této vůbec nemohla začíst. Musela jsem ji i odložit a začít znovu. Spád začala nabírat zhruba kolem poloviny a pak už jsem se jen modlila, aby to Magdalena zvládla. Těším se, kam dál se život Kate a Tristana rozvine.

baji42
14.10.2021 4 z 5

Bryndza rozhodně psát umí, přesto mi u této knihy připadalo, jako by autor trochu vařil z vody a musela jsem se do čtení spíše nutit. Možná to bylo i tím, že bezprostředně před touto knihou jsem četla detektivku od českého autora, kterou jsem přečetla jedním dechem.

E_Lan
12.10.2021 4 z 5

Dobré detektivní čtení, o tom žádná. Jednoduchý a přímočarý příběh, který udrží člověka v napětí a to se cení. Na druhé straně nic víc. A nic míň.

Mateo67
12.10.2021 3 z 5

Tentokrát píšu komentář s rozpaky. Vysoké hodnocení mi vůbec nerezonuje s pocity, které po dočtení knihy mám. Zápletka mi nepřišla nijak zajímavá, k posunu ve vyšetřování pomáhaly časté náhody, dialogy velmi slabé (nevím ale, zda toto nebylo způsobeno překladem). Není moc k uvěření, že by byla většina lidí ochotna nechat se “vyšetřovat” a odpovídat dvěma v podstatě laikům, kteří nemají žádné oprávněni vyšetřování vést. Celkově docela velké zklamání, zaujala mě jen linka s Peterem, jíž ovšem autor věnoval jen málo prostoru a to až na žádost čtenářů. Tak snad v dalším dílu…

Hakate
10.10.2021 3 z 5

Tentokrát mě zápletka úplně neoslovila.
Příběh opět rychle plyne, je čtivý. Kanibal se mi líbil, ale líbil o dost více, jak zápletkou, tak prostředím, tak způsoby postupů Kate i způsobem vražd. Tady mi přijde zápletka, taková nemastná a neslaná.

To, že Tristan bude gay mě moc nepřekvapilo, a tak nějak jsem s tím počítala, protože přeci jen Robert dodržuje moderní standardy, což bohužel toto téma je. Takže tuto pasáž hodnotit nebudu.

Rozuzlení tentokrát není žádné wau.

Nicméně se těším na další díl, který za chvíli vyjde a který doufám, že bude alespoň stejně dobrý jako Kanibal.

Závěrem, příjemná detektivní oddechovka, ale spíše od toho tentokrát moc nečekejte.
Nemohu říct, zda je to úplně nejslabší kniha Roberta (ještě nemám kompletní Eriku,) ale pro pro tuto chvíli bych jí tak hodnotila.

EmillyT
04.10.2021 4 z 5

Čtivá příjemná detektivka. Trochu jsem zklamaná, že autor udělal z Tristana gaye. Konec mohl být o něco propracovanější. Kniha se četla moc pěkně, jako vše od p. Bryndzy.

Majulle
03.10.2021 5 z 5

Napínavé, čtivé. Nemám co vytknout. Těším se na další knihu :)

AlexandraBane
27.09.2021 4 z 5

Bylo to vcelku čtivý. Trochu mi tam chyběl ten wow efekt při odhalení vraha. A vůbec mi ten konec celkově přišel takovej trochu odfláknutej. Šitej horkou jehlou, ale jinak to knize nijak neubírá.

ZuK1
25.09.2021 4 z 5

Po delší době opět jedna Bryndzova knížka a druhé pokračování nové série s Kate Marshallovou. A i když bych ji mezi mé úplně TOP série nezařadila, jedná se o poměrně čtivou oddychovku ...

Vesmich
25.09.2021 3 z 5

Zde toto pokračování tamtoho předchozího, je samosebou naprosto totéž = tento typ textů si vždycky ráda poslechnu jako audioknihu, když je někde ve slevě. Pěkně mi to pomáhá čistit hlavu, protože jak je to o ničem, tak to pěkně přetluče hlavu plnou práce a tak vůbec. A nejlepší na nich je, že uplynou třeba tři dny a já nemám nejmenší tušení, o čem to bylo! Takže to má naprosto univerzální nekonečné použití jako smyčka! Ekonomicky se to velice vyplatí. Nehledě na to, že autor rozhodně umí zacházet se slovy, text plyne, písmena si tančí, je to všechno nekostrbaté a hladké! V případě audioknihy i příjemně načtené. Vzhledem k tomu, že jsem obě knihy (možná jich je víc, ale jako audio jsem narazila na první a druhý díl) to doposlouchala asi před 14 dny, netuším už moc o čem to bylo. Pamatuji si, že se zase potkali. Ona, ono, on. Jsou o něco starší, ne o moc. Jeho postava má jakýsi vývoj! Její ne. A ono? To má dost co dělat samo se sebou, protože v jeho věku se mu toho stalo už docela dost na to, aby mu z toho hráblo.

Siege03
20.09.2021 5 z 5