Temné piesky

Temné piesky
https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/500231/bmid_temne-piesky-H9Z-500231.jpg 4 2083 2083

Kate Marshallová série

Jedného sériového vraha už chytila. Podarí sa jej chytiť aj druhého? Hmlový fantóm, ktorý vraždí ľudí, je vraj len miestny mýtus. Jedno dievča sa však presvedčí o opaku. Profesorku kriminológie Kate Marshallovú čaká počas potápačskej výpravy so synom šokujúci objav: v hlbinách priehrady Temné piesky nájdu zachytenú mŕtvolu mladého chlapca. Polícia príliš rýchlo usúdi, že sa utopil bez cudzieho zavinenia. Kate má iný názor a sleduje stopy, ktoré ju zavedú k zlovestnému odhaleniu. Je to ďalšie v rade záhadných úmrtí a zmiznutí, ktoré súvisia s okolitými slatinami a s mýtickým fantómom, čo vraj striehne v hustej hmle. Keď zmizne profesorka, ktorá skúma pôvod miestnych legiend, Kate a jej spolupracovník Tristan Harper musia bleskovo konať. Záhadný sériový vrah, po ktorom Kate a Tristan pátrajú, však nie je jediný, kto má pred nimi náskok. Aj niekomu ďalšiemu veľmi záleží na tom, aby sa tajomstvá Temných pieskov nikdy nevynorili z hlbín zabudnutia.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Lindeni

Shadow Sands, 2020

stanislav0373
19.09.2021 4 z 5

Druh díl s Kate a Tristanem je o trošku lepší, nežli předchozí díl, proti tomu žádná. Ale stejně si myslím, že teprve s dalšími díly nám autor ukáže, co v něm je...

wlado
18.09.2021 4 z 5

odporúčam, Bryndza je výborný.

marli58
14.09.2021 4 z 5

Prostě Bryndza! Druhý případ Kate Marshallové se také četl moc dobře a bavil mě. Už se těším na třetí :).

Vatter83
12.09.2021 4 z 5

Velmi čtivé stejně jako ostatní autorovy knihy. Čtenář je vtažen do děje hned od první stránky. Nicméně mi moc nesedla neschopnost policie v porovnání se schopností bývalé policistky. I tak si ráda přečtu další ze série s Kate Marshallovou.

esterkucerova
12.09.2021 3 z 5

Já nevím no.. Roberta Bryndzu mám moc ráda a jeho příběhy s Erikou jsem doslova hltala, ale série s Kate mě prostě nebaví... Mlha nad Shadow Sands je sice o trochu lepší než kanibal z Nine Elms, ale i tak jsem se přistihla, že kolikrát čtu víc mezi řádky a těším se, až to konečně dočtu. Chyběla mi úplná absence nějakého zvratu, padouchovi jsou před odhalením v celé knize věnovány asi tak dvě scény, takže když vyšlo na povrch kdo to je, bylo mi to vlastně úplně jedno. Chyběla mi taktéž nějaká konfrontace s Magdalenou na konci, jedním slovem zklamání.
3/5*

lucifess
11.09.2021 5 z 5

Naprostá klasika, která nezklame. Pokud se nemohu rozhodnout, co začít číst, Robert Bryndza je jistota. Druhý příběh Kate Marshallové v sérii. Příběhy ze série Eriky Fosterové mě baví více, ale pořád špička. Styl psaní je velmi lehký, stránky ubíhají sami.

felia
09.09.2021 1 z 5

Pan Bryndza píše knihy, které se lehce čtou. Málo postav, hodně mrtvol. Jednoduchý text s předvídatelným dějem. Nepříliš schopní detektivové, kteří trpí bolestmi hlavy i jinými neduhy. Přečetl jsem vše, co od autora vyšlo a více se k těm knihám vracet nebudu

felia
07.09.2021 1 z 5

Já toho Bryndzu čtu, ale bez velké radosti. Dal bych tři hvězdičky, pokud by se v textu nevyskytovali homosexuálové a také, kdyby žádný hrdina příběhu nebrečel

Raymi
07.09.2021 5 z 5

Čekala jsem tuctovku, kterou přelouskám z nudy po částech a místo toho jsem ji zhltla "na posezení" a teď bych ráda přídavek :)
Kate Marshallová zkrátka ví jak zaujmout...

Allla9
01.09.2021 5 z 5

Další velice zdařilá série.

chrastova.m
29.08.2021 5 z 5

Moje prvotina od tohoto autora a byla jsem příjemně překvapená. Kniha byla stejně napínavá po celou dobu, ani jednou mi nepřišlo, že by mě nějaký úsek přišel zbytečně protahovány, naopak nemohla jsem přestat číst a stránky ubýhaly velmi rychle..
Knihu jsem objevila náhodně v knihkupectví, nevšimla jsem si, že je to "druhý případ Kate Marshallové" a jako jediné mínus knihy považuji, že tu bylo prozrazeno o čem byl "první případ" a mrzí mě, že si tak nemůžu přečíst i první díl, škoda :-)

dzeta
25.08.2021 5 z 5

Opět velmi čtivá knížka.

aninaji
24.08.2021 5 z 5

Tohle bylo zatím to nejlepší, co jsem od Bryndzy četla. V Kanibalovi tlačil, na můj vkus, moc na pilu. Říkala jsem si, že série s Kate asi nebude nic pro mě. A ono ne :-) Jsem ráda, že jsem knize dala šanci, protože tentokrát to byla jízda bez jediného zaškobrtnutí. Díky!

Jiparis
15.08.2021 5 z 5

Výborné prázdninové čtení. Spolu S Kate a Tristanem prožíváte nejen postupné odhalování stop vedoucích ke konečnému odhalení, ale i nelehký osobní život. Bonusem pro mě bylo prostředí míst v Anglii, která jsou mi velmi blízká.

playada
10.08.2021 3 z 5

Serii s Erikou neznam, takze nemohu posoudit .. Paralelne posloucham audio Jursky park, a ten mi tedy prijde napinavejsi.. Se priznam..

Metla
09.08.2021 3 z 5

Asi bych potřebovala thrillerový půst. „Mlha nad Shadow Sands“ není špatná, ale na téma únosů a vražd už jsem četla mnoho lepších knih, intenzivnějších. Neměla jsem při četbě pocit, že autorovi dala múza pořádného francouzáka a příběh z něj musí ven, tohle bylo spíše jako: „Píšu, protože se tím živím a tak prostě naťukám seriálovou vatu s osvědčeným tématem, přihodím podrobnosti z života hlavních hrdinů a zadělám si těsto na další díl.“
Některé pasáže měly sílu, vzhledem k prostředí jsem však vnímala vyšší potenciál. Nic mě nepřekvapilo, pachatele jsem trefila na první dobrou, Tristanovo přiznání bylo zcela očekávané a osobní problémy Kate mě spíše nudily. Nechápala jsem, proč s těmito amatérskými prudiči bez licence kdokoliv ochotně spolupracuje a více věcí bylo přitažených za ochlupení. A proč si, sakra, pořád vykají?!
Navzdory mému remcání nebyla čtvrtá hvězda vzdálená, úplně by stačilo, nečíst tento žánr tak často, snížit si nároky. 65-70%

Niu
06.08.2021 5 z 5

(SPOILER) Knížka se mi líbila a četla jsem ji jedním dechem. Jen mi tam chybělo v závěru rozuzlování Něco. Možná trošku zapeklitější minulost Bakerových a to, proč jednali, jak jednali. Některé postavy se chovaly dost zvláštně. Zajímalo by mne, jestli se člověk tak dostane jednoduše k informacím, když není soukromé očko. Těším se na další díly.

Ráčkajda
05.08.2021 5 z 5

Nedokážu říct, jestli se mi líbil víc první nebo druhý díl, prostě pecka. Přečetla jsem od Bryndzy všechny knížky a jsem nadšená, jeden z mých nejoblíbenějších autorů.

ElikaS
04.08.2021 5 z 5

Knížka se mi líbila, i když první díl se mi možná líbil o maličko víc. Kniha má vše, co správná detektivka potřebuje - napětí, spád, překvapení...Líbil se mi vývoj Kate a Tristana. Jejich spolupráce a vzájemná interakce mě obecně baví.
Samotné vyšetřování bylo opravdu bezva, pachatele jsem dopředu neodhalila, bylo tam mnoho slepých uliček, které ale dávaly smysl.
Líbily se mi i kapitoly z Magdalenina pohledu, které všemu dávaly mrazivost.
Jediné, co bych tomu vytkla, je vsuvka s Peterem Conwayem, obecně mám vsuvky z jiných knížek autora ráda a i tady bych to ocenila, ale přišlo mi to ne úplně uvěřitelné. Když si vezmu, jak Peter v minulém díle uvažoval, např. o Jakeovi úplně mi to tady nesedělo. Ale to byla jen drobnost

BaPe895
02.08.2021 5 z 5

Výborný thriller od mého oblíbeného autora. Velmi zajímavé téma a rozuzlení.