Temné piesky

Temné piesky
https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/500231/bmid_temne-piesky-H9Z-500231.jpg 4 2083 2083

Kate Marshallová série

Jedného sériového vraha už chytila. Podarí sa jej chytiť aj druhého? Hmlový fantóm, ktorý vraždí ľudí, je vraj len miestny mýtus. Jedno dievča sa však presvedčí o opaku. Profesorku kriminológie Kate Marshallovú čaká počas potápačskej výpravy so synom šokujúci objav: v hlbinách priehrady Temné piesky nájdu zachytenú mŕtvolu mladého chlapca. Polícia príliš rýchlo usúdi, že sa utopil bez cudzieho zavinenia. Kate má iný názor a sleduje stopy, ktoré ju zavedú k zlovestnému odhaleniu. Je to ďalšie v rade záhadných úmrtí a zmiznutí, ktoré súvisia s okolitými slatinami a s mýtickým fantómom, čo vraj striehne v hustej hmle. Keď zmizne profesorka, ktorá skúma pôvod miestnych legiend, Kate a jej spolupracovník Tristan Harper musia bleskovo konať. Záhadný sériový vrah, po ktorom Kate a Tristan pátrajú, však nie je jediný, kto má pred nimi náskok. Aj niekomu ďalšiemu veľmi záleží na tom, aby sa tajomstvá Temných pieskov nikdy nevynorili z hlbín zabudnutia.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Lindeni

Shadow Sands, 2020

tabaluga
02.08.2021 5 z 5

Druhý díl s Kate a Tristanem, zajímavé téma, kniha plná napětí a vraha jsem do poslední chvíle netušila. Takto by detektivka měla vypadat:-) dokonce se mi líbil i nápad propašovat do příběhu předchozí knihu, vypadá to, že Bryndza to má předem promyšlené, kam se život Kate bude dále ubírat. No nic budu si muset počkat na další díl:-)

lucakuca
01.08.2021 4 z 5

Příjemná detektivka. Čte se dobře, ale určitě nebudu předbíhat kolegyně, prokládat to loktovačkou do obličeje, že nutně potřebuji číst Kate Marshallovou jako první, jinak se zhroutí galaxie, pohasne ekosystém a vymřou slepice, takhle asi.
Způsobně si počkám, až přijdu na řadu.

Petrasim
01.08.2021 5 z 5

Robert Bryndza - můj nejoblíbenější spisovatel. Zase top kniha.

biairicia
29.07.2021 3 z 5

Druhý díl nové série ale stále jsem z toho nějaká rozpačitá. Jako nečte se to špatně. Ale příběhy s Erikou mi stále sedí víc no.

Kočičáci
28.07.2021 4 z 5

Druhý příběh Kate a Tristana se mi líbil o fous víc než ten úvodní. Oceňuji originální zápletku a rozuzlení až v samém závěru. Vraha jsem tentokrát netipla předem, za což jsem ráda. Musím přiznat, že je mi trošku smutno po Erice. Snad se k pokračování její série Robert vrátí. Nicméně další osudy Kate Marshallové si určitě nenechám ujít.

ahomonicky
28.07.2021 4 z 5

Kniha pekna, trochu mi prislo, ze odhaleni, motiv a nakonec i ta mlha je trochu odflaknuta. Ale kniha se cte dobre

lenka.plaszova
26.07.2021 5 z 5

Velmi povedená kniha - líbila se mi více, než první případ Kate Marshallové. Osobně bych jen ocenila více napětí v závěru knihy - na můj vkus příběh dostal moc rychlý spád.

mataj
25.07.2021 4 z 5

Dobrá, čtivá detektivka, kde nechybí napětí a zajímavá zápletka. A jsem ráda, že tentokrát si autor nechal odhalení pachatele až na závěr.

Michaelabla
22.07.2021 5 z 5

Senzační případ, knihu nešlo odložit.. Robert opět nezklamal! :-)

Dandulka
21.07.2021 5 z 5

Zajimavy pripad. Pro me asi jedwn z nejlepsich. Doslova jsem jej zhltla na jeden zatah.

Kanylka
21.07.2021 4 z 5

Prostě Robert Brynza.

ferda16
18.07.2021 5 z 5

Trochu mě mrzí, že jsem četla až tuto knížku a ne první díl. Jelikož je v této knize dost odkazů, včetně toho nejdůležitějšího, (vyzrazení lumpa), tak už se k ní nemohu vrátit. Knížka je psaná hezky, napínavý děj a dobrá zápletka. Těším se na další díly.

ANDY28
10.07.2021 5 z 5

Čekala na mě od ledna a dočkala se, je naprosto úžasná, nešlo přestat číst. Děkuji ti BFF.

Avila
10.07.2021 5 z 5

S Bryndzou to mám někdy jako na houpačce..... Jeden příběh je geniální a čte se jedním dechem a další mi připadá o něco horší. První díl série s Kate a Tristanem mě moc neuchvátil a ani hlavní postavy mě nijak zvlášť nebavili. Proto jsem Mlhu docela dlouho odkládala....
Ale musím říct že tenhle díl je perfektní....dokonce jsem si Kate i Trise oblíbila víc než Eriku. Líbí se mi vývoj postav od prvního dílu.
Kniha je čtivá, napínavá a zápletka dobře promyšlená. DOPORUČUJI a nezbývá mi nic jiného než se těšit na další pokračování.

LP113
08.07.2021 4 z 5

Mě se to líbilo, možná o trošičku víc než první díl. Na mě teda v jednu chvíli trochu moc jmen, ale určitě doporučuji.

Terkishead
05.07.2021 4 z 5

Řemeslně dobře zvládnutá detektivka. Perfektní čení na pláž. Všechno na svém místě - Maniakální maniak, vyšetřovatelka alkoholička s obtížnou rodinnou situací, krásný ale jinak orientovaný pomocník. Jen mi do tradičního schematu moc nezapadl asijský lotr policista. To by se, myslím, komisi pro genderovou vyváženost a inkluzi nelíbilo :D .

a.k
28.06.2021 5 z 5

Kate Marshallová řeší podivné utonutí mladíka, který byl vynikajícím sportovním plavcem. Ke všemu se v okolí vodní nádrže, ve které k neštěstí došlo, záhadně ztrácí další lidé.
Promyšlená zápletka, stupňující tempo a výborná atmosféra včetně zrádné mlhy, která je předzvěstí něčeho zlého.
Bryndzovy knihy jsou sázkou na jistotu. Dobře se to četlo. Těším se na další díl!

Verida
24.06.2021 5 z 5

Konečně dočteno a musím říct, že po tomto případu začínám mít Kate Marshall velmi ráda. Předtím mě moc neseděla a chyběla mi stará dobrá Erika Foster ale tentokrát byl příběh velmi napínavý, skvělá zápletka. Navíc bonus v podobě Petera Conwaye a toho co s ním teď je. Také Tristan je mi velmi sympatický a už se nemůžu dočkat dalšího vyšetřování Kate a Tristana už jako oficiální detektivové.

marci8
16.06.2021 2 z 5

Kniha se dobře čte a má spád. Zápletka není ale příliš složitá a kniha nemá hloubku, ale klouže po povrchu. Na oddechové čtení je dobrá, ale znám lepší.

amanda99
15.06.2021 4 z 5

Další super knížka,četla se sama.