Temné piesky

Temné piesky
https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/500231/bmid_temne-piesky-H9Z-500231.jpg 4 2083 2083

Kate Marshallová série

Jedného sériového vraha už chytila. Podarí sa jej chytiť aj druhého? Hmlový fantóm, ktorý vraždí ľudí, je vraj len miestny mýtus. Jedno dievča sa však presvedčí o opaku. Profesorku kriminológie Kate Marshallovú čaká počas potápačskej výpravy so synom šokujúci objav: v hlbinách priehrady Temné piesky nájdu zachytenú mŕtvolu mladého chlapca. Polícia príliš rýchlo usúdi, že sa utopil bez cudzieho zavinenia. Kate má iný názor a sleduje stopy, ktoré ju zavedú k zlovestnému odhaleniu. Je to ďalšie v rade záhadných úmrtí a zmiznutí, ktoré súvisia s okolitými slatinami a s mýtickým fantómom, čo vraj striehne v hustej hmle. Keď zmizne profesorka, ktorá skúma pôvod miestnych legiend, Kate a jej spolupracovník Tristan Harper musia bleskovo konať. Záhadný sériový vrah, po ktorom Kate a Tristan pátrajú, však nie je jediný, kto má pred nimi náskok. Aj niekomu ďalšiemu veľmi záleží na tom, aby sa tajomstvá Temných pieskov nikdy nevynorili z hlbín zabudnutia.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Lindeni

Shadow Sands, 2020

pipa36
24.04.2021 5 z 5

Promyšlené, napínavé, rozhodně doporučuji k přečtení.
Pokud knihu opět srovnám s předchozí sérií, Kate je mi v mnoha směrech sympatičtější, než kdy byla Erika - je taková uvěřitelnější, normálnější.
Poslouchala jsem jako audioknihu s Martinem Stránským.

Safrika
22.04.2021 4 z 5

Fajne cteni,melo to spad a bylo to pro me zajimave. Tesim se na dalsi dily, tak jako u Eriky.

emilieselden
20.04.2021 3 z 5

Možné spoilery!
Neměla jsem od ní žádná velká očekávání, ale překvapila. Rozhodně byla lepší než Kanibal. Zajímavý příběh, žádné velké nelogičnosti, vrah samozřejmě sadistický psychopat, jinak by to nebylo ono. A pozor, Tristan je gay! To tam nemůže chybět. Jinak by to ani nebyl R. Bryndza.

m.valova
20.04.2021 5 z 5

Typický Bryndza,nezklamal...krátké kapitoly,čtivé a za mě lepší než kanibal,Kate a Tristana, jsem si zase více oblíbila a pachatele jsem si tak trochu myslela..budu se těšit na další díly.

Nixa
19.04.2021 5 z 5

Já jsem opět spokojená. Napínavé a čtivé. Knihy od Bryndzy mám ráda a jeho styl psaní mi sedí. Kapitoly jsou krátké a končí tak, že musíte číst dál, takže knížku vždy slupnete jako malinu. Série s Kate Marshall se mi líbí, ale už bych si zase ráda přečetla i něco nového o Erice.

nicole1990
18.04.2021 5 z 5

Mlha nad Shadow Sands se mi líbila o trošku víc než kanibal. Sice mi stále chybí Eriky tým série s Erikou se mi líbila víc tak i Kate je fajn a její tým je super. Snad brzy výjde další díl.

Toňula
18.04.2021 5 z 5

Jsem stejně nadšená jako u předchozího dílu, strhující děj dalšího případu sympatické dvojice detektivů nenechá vydechnout až do konce, kdy mi bylo skoro líto, že je případ vyřešen. Bravo, Roberte!

zdendula31
18.04.2021 5 z 5

S každou napsanou knihou je Bryndza lepší a lepší..

ElleNora
17.04.2021 4 z 5

Knihu jsem si už dlouho chtěla přečíst, bohužel mi to po Kanibalovi chvíli trvalo.
Vrah mě tentokrát překvapil, líbil se mi vývoj známých postav. Jsem trochu skeptická ke skutečnosti, jak Jake nahlíží na svého otce. Bylo zajímavé sledovat rozhovor Kate a Petera. I po tom se mu svěřila s případem, jako kdyby si jeho úsudku cenila...

terenkoza74
12.04.2021 4 z 5

Knihu jsem četla hned po Kanibalovi. Čtivá záležitost, zajímaví hrdinové. Těším se na další příběh s Kate a Tristanem.

alzbeta4340
11.04.2021 4 z 5

Kniha se mi četla snadno, byla pro mě čtivější i než předcházející Kanibal. Dějová linka je ale dost jednoduchá, vyšetřování běželo přímou cestou, odboček a překvapení bylo pomálu. Líbí se mi ovšem soukromí Kate i Tristana, budoucnost jejich životů bude určitě zajímavá i v případných dalších dílech.

Ejv
10.04.2021 3 z 5

Opět super detektivka! Těším se na další případ Kate Marhallové! :)

helenkan
08.04.2021 5 z 5

Opět skvělé dílo od pana Bryndzy. Odložit jsem to nedokázala dokud nebyl konec a já se nedozvěděla kdo je vrah. A zase překvápko. Neuhádla. :-)) Už se těším na další.

harena
08.04.2021 5 z 5

Robert je knihu od knihy lepší, a tento díl se mi zdál prozatím nejlepší. Tentokrát se mi tip na vraha vůbec nepovedl, takže na konci bylo velké překvapení. Skvělý detektivní thriller, který jsem četla se zatajeným dechem až do poslední stránky. Kate už deset let abstinuje a ani nepracuje u policie, ale když sama objeví při potápění mrtvolu, začne se svým asistentem po vrahovi pátrat. Tento díl se panu Bryndzovi povedl, i násilí tu bylo míň, než u kanibala, takže bych s chutí hned začala číst pokračování.

alnahu
05.04.2021 5 z 5

Čtivá kniha od ,které se nemůžete odtrhnout. Již druhý příběh s detektivem Kate Marshallovou a jejím asistentem Tristanem, Harperem -opět vyšetřují zapeklitý případ ve kterém záhadně mizí mladí lidé .I když nás autor postupně v kapitolách seznamuje s psychopatem ,který v tom má prsty ,přesto jeho pravá tvář zůstává až skoro do konce utajena. Opět nás autor zavede na falešné stopy ,aby byl příběh záhadnější a nakonec nás překvapí rozuzlením.

LenDa70
05.04.2021 5 z 5

Knížka Roberta Bryndzy opět nezklamala. Napínavý děj, lehká návaznost nad předchozí knihu Kanibal z Nine Elms z pohledu osudů Eriky. Dobře se čte. Konec mírně předvídatelný.

EliBla
05.04.2021 5 z 5

Kniha mě opět nadchla. Příběh je čtivý a má krátké kapitoly, což mi vyhovuje. Děj má spád. Těším se na další příběh s Kate.

Tupoun
03.04.2021 5 z 5

(SPOILER) Odfajfkoval jsem spoilery, ať nemusím přemýšlet, jestli prásknu něco nepatřičného. Knihu Mlha nad Shadows Sands jsem spolknul jako jednu z nejchutnějších návnad vznášejících se v mém okolí. Taková třešnička na dortu poslední řady měsíců, na kterou jsem narazil. Oproti psychicky mimoňovské Erice Fosterové je Kate Marshallová "pouze" těžká alkoholička, takže její komplexy až tak neovlivňují úsudek jako u první hrdinky. Robert Bryndza je opravdu jedinečný autor, poněvadž změnit stavby příběhů s novou postavou natolik, aby nepřipomínaly předchozí příběhy s Erikou, je opravdu umění. U Kate má zase od počátku jistotu, jak se jí lehce zbavit, až jí bude mít po krk - nechá ji tu láhev vypít. Děj mně uvrhl v podstatě ihned do postele (jsem něco jako římský patricij, takže čtu, jím, žiji vleže) a chroustal jsem stránku za stránkou. Autor samozřejmě nezapomněl do příběhu zakomponovat svoji sexuální orientaci, ale tentokrát se z toho posadíte na zadek. To jsem tedy nečekal. No, a jak se zvětšuje hromada mrtvol, asi ve dvou třetinách knihy jsem si při půlnoci, když jsem knihu odkládal, všiml věty v záhlaví přebalu: Zlo číhá i tam, kde ho nečekáš. V té chvíli jsem vygumoval všechny adepty na sériového vraha a začal přemýšlet dle Bryndzova návrhu. Hmmm, nakonec mě zase dostal. To jsem opravdu netušil, že tato osoba může být vrahem. Ale prozradím vám, že na konci se příznivci Kate Marshallové dozvědí báječnou novinu, jak se Kate i třasořitka Tristan do budoucna rozhodli. No, nemusel jsem tady půl hodiny klábosit o ničem, abych vám jednou větou oznámil, že kniha je báječná a báječně strhující. Zkuste, jestli budete mít stejný názor.

Hanca91
02.04.2021 4 z 5

Musím se přiznat, že mne vlna šílenství po knihách Roberta Bryndzy totálně minula a sama bych si jeho knihu nikdy nekoupila, ale jsem ráda, že jsem knihu dostala jako vánoční dárek.
Kniha se četla velmi dobře a děj pěkně plynul. Teď mi v hlavě vrtá červík, jestli si přečíst i první díl série s Kate, i když už vím, jak to s tím kanibalem vlastně bylo...

i.stefany
02.04.2021 4 z 5

Zase si Robert Bryndza připravil originální námět, vystupňoval napětí a přidal trochu ze soukromí hlavních postav. Příběh mě zaujal, ale tentokrát jsem si neuměla moc dobře představit ty technické záležitosti... Proto o jednu hvězdičku míň.