Květy nad peklem

Květy nad peklem
https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/397526/bmid_kvety-nad-peklem-5S9-397526.jpg 4 222 222

Teresa Battagliová série

Psychologický thriller zavede čtenáře do ponuré zasněžené krajiny italských Dolomit, imaginární furlánské vesničky, jejíž klidný život naruší série vražd. Záhadný pachatel číhá na své oběti v hlubokých lesích a jedná s extrémní brutalitou. Vyšetřování vede šedesátiletá Teresa Battagliová, ostřílená specialistka na vraždy, která pod drsnou slupkou tají křehký vnitřní svět. Životem unavená žena se díky svým výjimečným empatickým schopnostem snaží všemi silami vcítit do myšlení hromadného vraha a zachránit jeho poslední oběť, zároveň se však musí obávat, že právě o svou hlavní zbraň, výjimečný pozorovací talent, už brzy přijde. Autorka zasadila strhující vyprávění do sugestivních obrazů důvěrně známé krajiny svého domova, kde se pod zdánlivě pokojným povrchem skrývá nejedno tajemství.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Argo

Fiori sopra l'inferno, 2018

SilvieSisinka
14.03.2022 4 z 5

Velmi čtivá kniha.Pokusy na dětech v sirotčinci.Pokud bude pokračování ráda si přečtu.

Kizuizi
27.02.2022 5 z 5

Skvělý, napínavý a tajemstvím opředený psychothriller, který by si zasloužil mnohem víc pozornosti. Tíživá atmosféra, brutální vraždy a k tomu policejní šéfka, která musí „zápasit“ s vlastním problémem.

Parwana
20.02.2022 5 z 5

Skvělý thriller, nebo spíš detektivka. Ocitáme se v zapadlé vesničce v Alpách, kde stará komisařka Teresa, omlácená životem a pomalu umírající, za pomoci lehce neohrabaného mladého polisty Massima Mariniho, vyšetřuje bestiální vraždu. Konec mě hodně překvapil, bylo to napínavé až do konce.

janavom
09.02.2022 5 z 5

Tato kniha mě mile překvapila. Zajímavý a místy temný příběh. Líbilo se mi prostředí hor. Zajímavá postava komisařky Teresy.
Určitě si přečtu i další knihy této autorky.

ydnac
23.01.2022 5 z 5

Óóó jééé další skvělá série už mě lapila :-)

Komisařka Teresa je tentokrát žena v letech, žije sama a má alzheimera.
Je chytrá, uštěpačná a jízlivá, ale v jádru je dobrák :-)
Kolegové ji respektují a váží si jí, vlastně jí berou jako rodinu.
Do jejich teamu se přidává mladý kolega Massimo Marini, který se jí snaží ne moc úspěšně zavděčit, protože se většinou dočká jen nějaké urážky, ale oni si na sebe zvyknou :-).
Teresa ho občas trochu potrápí a ty jejich slovní přestřelky jsou fajn :-)
Jejich první společný případ začne nálezem mrtvého muže, který nemá oči.
Spekulují, zda se jedná o sériového vraha v rozpuku a snaží se nastínit jeho profil, ale všechno není jak se zdá, vždyť teprve začínají...
Velice napínavé, krátké kapitoly, neskutečně čtivé a musím říct, že se mi to nestává často, ale vraha mi bylo líto. Někdy osud každému nedopřeje milující rodinu, nebo vůbec žádnou a takový jedinec, ač za to nemůže, je tím ovlivněn.
V tomto případě i horším zacházením a absencí střetu s lidmi...
Nechci víc prozrazovat, takže doporučuji přečíst :-)

Kenan
16.01.2022 4 z 5

"Možná vidí dál než my. Vidí peklo, které máme pod nohama, zatímco my obdivujeme květy, co rostou na povrchu." Sérii vražd vyšetřuje drsná komisařka Teresa Battagliová, starší žena s ohnivě rudým mikádem, bojující se samotou a nemocí. I když je opravdu nesnesitelná, její tým ji z nějakého nepochopitelného důvodu snáší. Městečko chránící svou komunitu, nacházející se uprostřed mrazivých hor, se musí vypořádávat se sérií vražd. Na místech činu je vždy nalezeno spousta stop, otisků prstů, jakoby vrah nepřemýšlel nad tím, zda bude vypátrán. A i když už mi bylo trochu jasné, kam vše směřuje, stejně to bylo strašně napínavé až do konce. Super čtení. Jistě se pustím do dalšího dílu.

genie
12.11.2021 4 z 5

Celkem čtivé - líbilo se mi zimní horské prostředí, podivná vesnice s podivnými lidmi, dost netradiční kriminalistka i zajímavá zápletka.

Pepina19
19.10.2021 4 z 5

za mě hodně dobré, líbilo se mi to, Spící nymfa byla možna o trošičku lepší, ale stálo to za přečtení

petaSk
09.09.2021 3 z 5

Naprosto nesympatická vyšetřovatelka, která má ve svém okolí strašný respekt a lidé by za ni dali ruku do ohně, moc nechápu proč.
Záporák je docela zajímavý a jiný než v podobných knihách. Líbilo se mi i prostředí a stísněná atmosféra uzavřené komunity.
Na druhou stranu Teresa je mi tak strašně nesympatická a ten vztah ostatních k ní tak nepochopitelný, že další knihy ze série si nechám ujít.

vera4669
31.08.2021 5 z 5

Tak tohle bylo hodně originální, temné, napínavé, čtivé.. Pomalejší rozjezd, ale potom to byla jízda, perfektní.
Knihu jsem objevila náhodou a jsem za to opravdu ráda, povedený start série :)

MartinaP
28.08.2021 5 z 5

Dočteno. Tato knížka mě moc nadchla. Perfektně vymyšlený a napínavý příběh. Nádherná krajina Dolomit s jejími svéráznými obyvateli. Komisařka Teresa, bystrá, ke svým kolegům nevrlá, ale přitom tak citlivá. Moc se mi to líbilo, dávám plný počet hvězdiček a už mám připraven ke čtení 2. díl Spící nymfa.

knihomolkadorfa
15.08.2021 5 z 5

Originální temná detektivka. Sice trochu nereálná, ale velmi čtivá a překvapivá. Za mě spokojenost. Určitě si přečtu další díl se svéráznou, drsnou, ale i empatickou Teresou.

harena
30.05.2021 5 z 5

Příběh je postaven na skutečné události, která se stala v roce 1945. Rakouský psychoanalytik prováděl pokus na dětech v sirotčinci, kdy sledoval, jak se vyvíjí děti zbavené základních citových projevů.
Ale tento detektivní příběh se odehrává o mnoho let později, vlastně v současné době, kde se starší svérázná vyšetřovatelka snaží zatknout pachatele brutálních činů. Zdá se, že ho brzy známe, ale není vše tak, jak se jeví. Příběh se dobře čte, nic nikde zbytečně nebrzdí, vyšetřovatelé Tereza i Marini jsou sympatičtí, tak jdu i do druhého dílu.

janina66
27.05.2021 5 z 5

Jsem moc spokojená. Kniha byla hned od počátku velice čtivá a mě vtáhla do velmi zajímavého děje. Chudáci děti, které se staly pokusnými králíky. Určitě si přečtu pokračování.

gordon13
21.03.2021 4 z 5

Zajímavá kniha, netypická zápletka a smutno-hořký konec. Opravdu zvláštní příběh, měla jsem trochu problémy se začíst, ale v druhé polovině se mi to už moc líbilo. Jen mi bylo při čtení docela smutno...

JustWomen
10.02.2021 3 z 5

Kombinace detektivky a fantasy, divná bestie, divné rodiny, divné děti. A hlavní vyšetřovatelka fakt nesympatická a arogantní kráva, kterou neomlouvá ani stáří, nemoc a smutná minulost. Celé mi to přišlo nereálné, ale musím uznat, že tam byly čtivé pasáže.

alzbeta4340
06.02.2021 4 z 5

Temná detektivní pohádka pro dospělé, která hezky využívá prostředí hor a horského městečka. Děj je čtivý, dobře napsaný a i dobře vymyšlený - bohužel zcela nereálný.

čef
24.01.2021 5 z 5

Originální detektivka s opravdu zvláštním, tajemným a nešťastným vrahem. Prostředí kdesi v městečku v italských Alpách, kde se zrovna staví nové sjezdovky, také není vůbec obvyklé. Kořeny zla jsou v experimentech s dětmi a tvoří podstatu děje. Je zde tedy mnoho zajímavého, proč tuto knihu číst.

ivusse
05.01.2021 4 z 5

Zpočátku jsem se opravdu bála... pak už jsem jen doufala, že to dopadne dobře.

ZuK1
27.12.2020 3 z 5

Dost temné až hororové ...
Knížku jsem měla už delší dobu vyhlédnutou, poměrně rychle jsem ji přečetla, ale očekávala jsem od ní určitě víc.