To

To
https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29454/to-29454.jpg 4 4879 4879

Bylo jich sedm a byli velmi mladí, když se jejich první klopýtnutí změnilo v horor. Nyní už jsou dospělými muži a ženou. Rozprchli se do velkého světa, aby v něm dosáhli úspěchu a štěstí. Ale nikdo z nich se nemůže ubránit síle, která je táhne zpátky do městečka Derry, aby stanuli tváří v tvář noční můře bez konce a zlu beze jména... To.. Jeden z nejlepších hororů, jaký byl kdy napsán, od mistra žánru - Stephena Kinga.... celý text

Literatura světová Horory Romány
Vydáno: , Beta-Dobrovský

It, 1986

Skripi
11.06.2015 2 z 5

Je to moja tretia kniha od Kinga a asi aj posledná. Ja tomuto spisovateľovi neprídem asi na chuť. Možno vie dobre vykresliť atmosféru a postavy ale mne chýba u neho to čo u iného nájdem viac - a to deja. :/

CatherinManson
10.06.2015

Neuvěřitelné. Vážně neuvěřitelné. To je moje první kniha od Stephena Kinga a já lituji, že jsem To nečetla už dřív! Naprosto skvělé! Ze začátku pro mě bylo sice těžké se v knize zorientovat, ale poté už to bylo v pořádku. Přečetla jsem skoro jedním dechem. Obdivuji rozsáhlost děje - přítomnost každé postavy zvlášť, minulost každé postavy, ještě dávnější minulost, historie města, části, mezihry.. to jsem ještě v žádné knize neviděla.
''Budeme se vznášet"

ujunka
09.06.2015 5 z 5

Hyjé Stříbrňaku, do cvaluuu!
Právě jsem knihu dočetla, Smolaři mi chybí už teď... Bill, Ben, Eddie, Richie, Stan, Mike i Beverly, přesně jak napsal Obuvník, nostalgie a touha. Skvěle Mr.King.
Není co dodat. Ta želva nám nepomůže - ale že to trvalo, než jsem se k tý zatracený želvě propracovala a pochopila :)

Obuvník
05.06.2015 5 z 5

Celé tohle vyprávění je velkolepé. Rozsáhlost díla umožňuje zcela přilnout k partě hlavních hrdinů bojujících se zlem samotným. Zejména pasáže z dětství jsou doslova strhující, přičemž vyvolávají pocity nostalgie, včetně touhy stát jim po boku, smát se s nimi, bát se s nimi... a zemřít s nimi.

Mé očekávání bylo obrovské, následky po přečtení knihy pak trvalé. Na "To" se nedá zapomenout.

Nomad_75
01.06.2015 5 z 5

Ačkoli nejsem fanda hororů a ostatních knížek Stephena Kinga, To jsem přečetl jedním dechem. Skvěle napsaný příběh, který rozhodně doporučuji.

EnaryFeniel
27.05.2015 5 z 5

Knihu jsem dočetla tak před čtyřmi měsíci, tak už teď asi nebudu moct přesně vyjádřit ten první moment, jak moc nadšená jsem z knihy byla :) Kniha pobaví i vystraší. :) Smolaře jsem zbožňovala a zbožňuji, takové kamarády bych brala. :) Nejlepší co jsem četla. :) '' Hyjé, Stříbrňáku, do cvalu! '' :)

ELMA
09.05.2015 5 z 5

První kniha, která mi otevřela Kingův svět. Bylo mi třináct. Jediná kniha od Kinga, kterou jsem (zatím) četla jenom jednou :)
PS: ta želva nám nepomůže

kateeljackson
02.05.2015

Nejdříve se mi nechtěla ani otevírat ovšem byla by to chyba. Kniha je velice zajímavá a ještě více prohloubila moji fobii z klaunů. :-)

kleo9554
22.04.2015 3 z 5

Hodně špatně se mi to četlo... Nepřehledné postavy a to skákání z minulosti do přítomnosti... ke konci už to bylo lepší, ale i tak jsem to málem nedočetla... taky mi to dost trvalo...

mailo-s
14.04.2015 5 z 5

To bago Knize TO už se jen vyrovná Temná věž ale hezké návraty do Derry zažiješ v knihách Nespavost-Dallas 63-Pavučina snu.
Něco podobného jako TO napsal i Dan Simmons v knize ČERNÉ LÉTO.
Jestli se ti líbylo TO rozhodně ti doporučuji černé leto (temné léto) přeji hezké počteníčko

bago
13.04.2015

Knížku jsem sice četl před cca 20 lety, byla to novinka od vydavatelství Melantrich, ale doteď zaujímá přední místo v knihovně. Od Kinga jednoznačně nejlepší knížka, kterou jsem přečetl. Výborně popsané charaktery, skvěle popsaný život v USA 50 let, prostředí, napětí... Nedá se jí nic vytknout. Dejte vědět, jestli autor napsal něco lepšího, ale pochybuju, díky.

LucieRossi
09.04.2015 3 z 5

Z této knihy mám rozporuplné pocity. Některé pasáže mě bavily hodně, některé vůbec. Proto dávám 3 hvězdičky.

józi.odkudkam
20.02.2015 5 z 5

Od doby, co jsem To četl už pár let uběhlo. Nicméně si vybavuji, že mě paradoxně nejvíc nebavila jeho hororová stránka, ale vyprávění o dětství jednotlivých hrdinů. Tyhle první, skoro dvě třetiny knihy, jsem přečetl doslova v tunelu, odstřižen od jakýchkoli vnějších podnětů. Závěrečná část, kdy se již jako dospělí sejdou k finální konfrontaci se zlem i se sebou samými je sice taky fajn, ale už mě tolik nebrala. Stejně, solidních 5***** To pro mě znamená příjemnou, minulostí provoněnou záležitost, které pod nohama číhá strach.

Prcek8
16.02.2015

Opravdu povedené dílo, které se nikdy neomrzí! Nejlepší dílo mistra Kinga :)

dominik123
16.02.2015 5 z 5

Majstrovské dielo Stephena Kinga. Úplne som sa vžil do príbehu, ktorí je premyslený a aj napriek svojej ohromnej dĺžke, nenudí ani na chvíľu. Jednu hviezdu, dávam za zaujímaví a nezvyčajný štýl napísania, tejto knihy. Jednu hviezdu, dávam za skvelé prelínanie minulosti a prítomnosti. Ďalšiu hviezdu, dávam za samotné To ako skvele vymyslené zlo v knihe. Štvrtú hviezdu, dávam za drsnú, hororovú, atmosféru, ktorú okrem Kinga už asi nikto nenapodobí v takej desivej podobe. Poslednú, piatu hviezdu, knihe dávam za fantastické charaktery postáv. To je vynikajúce dielo a smelo ho radím, medzi najlepšie romány na svete. Verte mi po prečítaní knihy vám bude smutno za celým klubom Smoliarov a to mne na tích päť hviezd, úplne stačí.

Tygřička
03.02.2015 5 z 5

Jestli můžu o nějaké knize říct že jí miluji, je to právě tahle, jediná kniha u které nejpozději po třech měsících po přečtení cítím potřebu jí číst znova... vrátit se k těm sedmi dětem a znova s nimi bojovat proti zlu, a znova z toho boje vyjít jako vítězové... tohle je kniha kterou jsem si koupila ze své úplně první výplaty v životě a jsem na to hrdá, po shlédnutí filmu a zjištění že je podle knihy jsem po ní neskutečně toužila, a když jsem jí konečně měla doma a pustila se do čtení byla jsem krutě zklamána tím co bylo ve filmu, není tam ani čtvrt toho co v knize, je to překroucené a změněno, prostě jako vždy při kniha vs. film, škoda mluvit... Prostě tahle kniha zůstane už navždy pro mě číslo jedna v tvorbě pana Kinga, a já mu za ní moc děkuji.

Allia
01.02.2015 5 z 5

Velice důmyslně zpracovaný příběh. Čtenář jakoby rostl s postavami, některé zvraty byly zajímavé a tak trochu zvrhlé s tím, že je to moje druhá kniha od Kinga. Jinak po přečtení knihy jsem získala fobií z klaunů :-D, které jsem jsem stejně nikdy neměla ráda ;-). Knihu můžu vřele doporučit všem, které baví napínavý hororový příběh s prvky psychologie ;-) Jako první jsem viděla film, který byl pro mne slátaninou, ale neodradil mne od této knihy, čímž jsem si potvrdila své pravidlo, že knihy jsou vždy lepší.

ehoos
31.01.2015 4 z 5

Přes to, že mám z klaunů hrůzu, nedokázala mě kniha nijak zvlášť vyděsit. Vyjma několik málo scén jsem četla celkem v klidu. Jinak ale celkem dobře rozehraný román, psychologie postav dobře propracovaná a děj celkově poutavý. Škoda toho, že mě moc nevyděsil, ale možná jsem jen očekávala příliš. Jako obvykle, King čím více se blížil konci, tím hloupější příběh byl. Nevím, asi je to jeho pravidlo. Vymyslí skvělý příběh, ale na konci jako by si s ním nevěděl rady. U téhle knihy to byla docela škoda. Mohlo to být super

Jajulle
21.01.2015 3 z 5

Bohuzel musim rict, ze me kniha zklamala. Na to, jak byla opevovana, jsem cekala mnohem vic. Parta deti mi byla sympaticka, i kdyz jsem ze zacatku mela problem se v nich zorientovat. Dej jsem ocekavala lepsi a ze bych se bala, to se tedy rict neda. King ma lepsi dila nez je TO.

veronika9388
14.01.2015 5 z 5

Díky filmu, který mi moje máma a brácha pouštěli, mám docela nepříjemnou coulrofobii. Kniha je ovšem ještě mnohem lepší, co se týká příběhu. Avšak s myšlenou na vzhled IT, kterou si živě pamatuju a dokonce života budu, mě vždy během čtení mrazilo v zádech. Knihu jsem četla půl roku. Vůbec jsem nechtěla, abych ukončila tuhle bitvu kamarádů proti neskutečnému zlu.