Trhlina

Trhlina
https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/355445/bmid_trhlina-4EX-355445.jpeg 4 3870 3870

Tahle kniha vznikla zvláštním způsobem. Po vydání mysteriózního thrilleru Strach se autorovi ozval člověk, který mu povyprávěl opravdu děsivý příběh. Jozef Karika jeho vyprávění zaznamenal, mnohá tvrzení ověřil, doplnil o vlastní zjištění a zpracoval v knize, kterou máte před sebou. Na jejích stránkách rozmotává velice tajemný, tragický a hrůzostrašný případ. Zároveň poodhaluje jednu z největších záhad Slovenska – nevysvětlitelné mizení lidí v pohoří Tribeč. Legenda, záměrná mystifikace, nebo děsivá skutečnost? Tuhle otázku si klade i autor. Předkládá strhující hororový příběh a nechává na čtenáři, aby našel odpověď. Román Jozefa Kariky byl jako jediný žánrový titul v historii nominován na nejvýznamnější slovenskou literární cenu Anasoft litera.... celý text

Horory Thrillery Literatura slovenská
Vydáno: , Argo

Trhlina , 2016

AnoMANder
15.12.2020 3 z 5

Kniha s velmi zajímavým námětem, který probouzí představivost. Prostředek knihy mi přišel slabší, ale konec je výborný, plný těžké atmosféry. Člověk se cítí jako by s hrdiny šlapal sám lesem.
Kniha dokazuje fakt, že život je vždy pln překvapení a skutečnost nemusí být vždy to, co vidíme.
Ale Strach se mi líbil o něco více.

Agatha84
12.12.2020 3 z 5

Zkusím se oprostit od děje, který byl minimálně znepokojivý. Zkusím nepřemýšlet nad tím, zda uvěřit či nikoli. Hodnotím pouze formu, která byla - pro mě - otřesná. Přes první třetinu jsem se málem neprokousala...všechno to působí tak amatérsky, těžkopádně, žasnete nad tím, že posloucháte vyprávění vysokoškoláka. Igor je postavou mimořádně slabošskou a nesympatickou, vulgarity mi nevadí, ale tady jich bylo tolik, že působily neskutečně rušivě... Nelíbilo se mi to, možná v jiném pojetí...

mona.benny
10.12.2020 3 z 5

Po náletu super chvály jsem ji přečetla. U mě teda takové wau neproběhlo. Hůře se mi četla, první 2/3 knihy jsem se nemohla začít. Poslední třetina, když už se něco dělo tak to skončilo. Shlédla jsem poté film a ten byl ještě o něco horší. No ještě dám šanci při čtení Strachu a Tmy.

adel_pe
09.12.2020 3 z 5

Sice fascinující příběh, ale knížka se mi četla hůř, slyšela jsem ovšem super ohlasy na audioknihu, takže myslím, že to by byla lepší volba.

Lenia1606
08.12.2020

Zatím ji mám rozposlouchanou, místy napínavá, někdy by šlo některé pasáže vynechat. Nicméně, poslouchám ji ve slovenštině a je to paráda. Přemysl Boublík je výborný.

NicaCola
08.12.2020 5 z 5

Uuuuf, tak tohle byla jízda! Strašně se mi líbilo, jak autor knihu vyprávěl... nebo spíš, nechal vyprávět třetí osobu. Kniha má jen tři kapitoly, což vůbec není na škodu... nechcete ji odložit!
Líbily se mi také výroky v knize, jako například: "Kurvafix, taková situace v opuštěné osadě někde v zasraných horách je k posrání! "
Za mě rozhodně jedna z nejlepších knih, kterou jsem letos četla! A teď jdu pustit film na Netflixu :-)

MarkétaI.
05.12.2020 4 z 5

Trhlinu jsem poslouchala jako Audiokniha a mám smíšené pocity. Občas jsem se do děje úplně ponořila a občas mě to moc nebavilo.
Dám knížce ještě šanci a tentokrát si ji přečtu. Zatím dám 3.5 hvězdičky.

Lenka4
04.12.2020 5 z 5

Hodně velké lákadlo k návštěvě Tribeče. Pro jistotu ovšem pouze v létě a s velkou skupinou.

the_res13
02.12.2020 5 z 5

Naprosto šílený!
Asi nikdy jsem nic podobnýho nečetla. Už fakt, že kniha nemá kapitoly, ale prakticky souvislý text (ok, má to tři časti) jí přidáva na čtivosti a vám ubírá schopnost přestat. Taky forma vyprávění třetí osoby je velice zajímavá.
První dvě části jsou takový pohodový příběh o klukovi co bloguje a udělá pro to všechno, poslední je ale horor u kterého mi místy běhal mrát po zádech.
A v poslední řadě ještě musím ocenit autorovi odkazy pod čarou, které příběhu ještě dodávají šťávu.

Klamm
01.12.2020 4 z 5

První třetina mě neskutečně iritovala. Proč mi autor věší bulíky na nos s nějakým Igorem, který sám sobě a nám neustále klade tak manipulativní otázky? A proč teda není Igor s tou svou geniální pamětí, uvedený na titulní straně jako spoluautor, když Karikovi tak krásně ten text nadiktoval? No nic, pak jsem se uvolnil a přestal jsem si i já klást otázky, jestli nějakej Igor byl nebo nebyl a od druhé třetiny mě příběh začal bavit. Závěr už byl strhující a autorovi se nedá upřít jeho talent pro napětí a spád. Kdejaký fanda kvantové teorie a záhad při tom jistě vrní blahem.

P.S.: Také jsem si vzpomněl na vyprávění Tomáše Poutníka, který tuším na svých videích také mluví o paraelních vesmírech. ,,Jestli ho neznáš a nevěříš mi, tak si to hned vygoogli!!!"

P.P.S.: Jo, a nebál jsem se :-)

70%

osman111
01.12.2020 4 z 5

Děj knihy je naprosto strhující. To napětí bylo až nesnesitelné. Naprosto šílené, šokující. Upřímně neznám nervy drásavější knihu. Na Tribeč bych nejela ani za nic. Já osobně nedoporučuji četbu této knihy před spaním.
Nevyhovoval mi styl a u této knihy mi vadily i vulgarismy, i když normálně s tím problém nemám.

Mikindada
30.11.2020 5 z 5

Od začátku až do konce jsem byla napnutá a zvědavá a otevřený konec to je důvod k pokračování :) Musím říct, že jsem se chvílema tak bála, že jsem si doma musela rozsvěcet větší světlo, když jsem tu zrovna byla sama. Kniha je napsaná děsivým dojmem a je to zatím jeden z nejlepších hororů, které jsem četla, to by chtělo filmovou verzi

Páájinka
29.11.2020 5 z 5

Moje první audiokniha. Líbila se mi. I jak to skončilo. Chtěla bych se dozvědět, co se stalo s Fisherem. Běhal mi mráz po zádech.

Beky
22.11.2020 5 z 5

Fakt hodně drsné a psycho dílo :))
Přečetla jsem to takřka jedním dechem a možnost zvolit si, zda byl příběh skutečný či nikoliv, je taky pecka. :)
Akorát vím, že já tam na výlet nikdy nepojedu, preventivně :D

Beky
22.11.2020 5 z 5

Fakt hodně drsné a psycho dílo :))
Akorát vím, že já tam na výlet nikdy nepojedu, preventivně :D

PAVEL z BRNA
19.11.2020

Nádherný tajemný thriller pro milovníky záhad a paranormálních stavů mysli, mě uchvátil tak, že knihu jsem si přečetl hned dvakrát a po jejím přečtení začal plánovat cestu do pohoří Tribeč, slovenského bermudského trojůhelníku. Vím však, že tento nápad mělo spoustu lidí, takže tam bude asi dost narváno a kromě viru Tribeč, bych tam mohl chytit i Covid 19. O viru Tribeč, identifikovaném v roce 1963, je možné se dočíst na straně 80 knihy Ludka Daneše Přírodně ohniskove nákazy.

Aveli
19.11.2020 3 z 5

Upřímně, podle mě zklamání. Přiznávám, že jiné knihy jsem od autora nečetla, takže ty mohou být dobré. První polovinu knihy je čtenář uváděn do příběhu a za mě to byla nuda, nemohla jsem se začíst. Pak děj začínal mít trochu spád. Ale bavila mě až poslední třetina, ta byla opravdu napínavá a tajuplná. Ano, kniha otevírá mnoho otázek, ale bála jsem se jen trochu v závěru, jinak vůbec. Za mě nic moc.

L.Helena
18.11.2020 4 z 5

Taky jsem poslouchala audioknihu na youtube, ale moc se mi nezdá, že se kniha o 336 stranách vešla do čtyř hodin. Bylo to nějak zkráceno?
Poslouchalo se mi to dobře, raději jsem si to pustila hned zrána, abych pak neměla divoké sny :-), ale mrazení jsem teda neměla. I když těch záhad tam bylo opravdu "neúrekom" a celková atmosféra byla dost děsivá.

Kami.Hacken
14.11.2020 3 z 5

Kniha super. Vyprávění osobité, autentické. Viděla jsem i film, není špatný, ale jak to většinou bývá, knize se nevyrovná.

rr9
08.11.2020 4 z 5

Ačkoli tento žánr nemusím, je na místě hodnotit nadprůměrně. Stejně jako kolega níže jsem poslouchal 4-hodinovou verzi na youtube a vypravěčský talent Jozefa Kaluži spolu s vynikajícím hudebním doprovodem posluchače opravdu vtáhne do děje. Rozhodně to nebyla poslední kniha, kterou jsem od autora četl/poslouchal.