Tři kamarádi

Tři kamarádi
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/533983/bmid_tri-kamaradi-65ec49a9e9da8.jpg 5 3236 3236

Robby Lohkamp má s Ottou a Gottfriedem malou autodílnu s benzinkou. V nejistých časech Výmarské republiky je kamarádské podnikání drží nad vodou a umožňuje jim na silnicích projíždět vozy způsobem, po němž hrozí mastná pokuta. Mladík přespávající v penzionu u hřbitova by se přesto rád rozletěl daleko víc – třeba až ke světlům Ria de Janeira –, jenže křídla mu přistřihly frontové zážitky z první světové války i vratký mír lemovaný nouzí a popíjením. Pak potká Patricii, a svět rázem dostává smysl. Robbyho milá je upřímná, jiskrná, a přece pořád zimomřivá, což má zdrcující příčinu. A jako by té smůly let 1928/29 nebylo dost, začínají v ulicích běsnit gauneři podněcovaní plamennými projevy knírkatého psychopata. Výsledek? Ať se v románu velkého německého pacifisty schyluje k hnědému teroru, kterému člověk neujede ani rychlostí 189 km/h, navzdory době pod psa se mu chce tolik žít – a přežít. I když osud je někdy proti.... celý text

Literatura světová Romány Válečné
Vydáno: audiokniha , OneHotBook

Drei Kameraden, 1937

Interpreti: Hynek Čermák

annihilation
07.05.2013 5 z 5

Remarque mě v této knize opět dokázal zasáhnout svým smyslem pro cit. Jsem naprosto okouzlená tím, jaký příběh byl schopný napsat a kolik emocí a krásných myšlenek do něj vtiskl. Dílo je krásným důkazem, že se o přátelství, lásce a smrti dá psát naprosto nekýčovitým způsobem a přitom hovořit pravdivě a rozechvět srdce.
Jde o jednu z těch krásných knih, ke kterým se člověk jednou bude rád vracet, protože je plná nesmrtelným myšlenek...

"Tu však jsem náhle viděl, že mohu pro druhého něco znamenat už jenom tím, že tu jsem, a že ten druhý je šťastný protože jsem u něho. Když se to takhle řekne, zní to velmi prostě, ale když pak o tom člověk přemýšlí, je to obrovská věc, která vůbec nemá konce. Je to něco, co člověka může úplně roztrhat a změnit. Je to láska, a přece něco jiného. Něco, pro co lze žít. Pro lásku člověk žít nemůže. Ale pro člověka jistě!"

andrejs
28.04.2013 5 z 5

Zcela jistě nejkrásnější kniha, jakou jsem zatím od Remarqua četla! I tahle má (stejně jako snad všechny jeho ostatní knihy) nádech pesimismu a pach smrti. Tři kamarádi mají strašně silný příběh. Dokonce až tak moc, že jsem ještě 14 dní po jejich přečtení měla sklíčenou náladu a myšlenky na smrt... I přesto, že mi dlouho před koncem bylo jasné, jak vše dopadne, závěr byl tak šíleně emotivní, že mi slzy tekly proudem.

Andiess
21.04.2013 5 z 5

Už dlouho po přečtení přemýšlím jaký komentář napsat. Jak vystihnout pocity, které jsem měla při čtení a po přečtení knihy.. A ještě to pořád nevím, nedá se to snad ani popsat. Znáte ten pocit, kdy si chcete půlku knihy zvýraznit a všechno si to pamatovat? Já ho totiž až do Tří Kamarádů neznala.. Nádherná knížka, krásně smutný konec... Co nejdřív si ji určitě přečtu znovu :-)

exitus
18.04.2013 5 z 5

Nádherný příběh přátelství v časech horších i lepších. Pro mne jedna z top 5 knih, které jsem kdy četla

rasputin
28.03.2013 5 z 5

První Remarquova kniha, kterou jsem kdy četl. Pocity z ní bych nazval "Střet emocí". Tenkrát jsem plakal......

Neon
18.03.2013 5 z 5

Nádherná kniha. Na konci jsem brečel jak malej. Pochybuji že někdy přečtu krásnější román.

roro
06.03.2013 5 z 5

Moje první kniha tohoto autora,ráda se k ní vracím,i když vždy brečím nad smutným koncem.
A také mne dovedla k ostatním knihám Remarqa ,jeden čas jsem jim zcela propadla..

kapllu
01.03.2013 5 z 5

Po přečtení Třech kamarádů nechápu, proč jsem vůči Remarqovi měla předsudky a vůbec se mi do něj nechtělo. Knížka se mi četla parádně, nenapadají mě ani žádná negativa. Několikrát jsem se zastavila a pomyslela si, že by to byl perfektní citát. Jelikož jsem ale na takovéhle věci moc pohodlná, nezaznamenala jsem si je. A tak to vypadá, že si Kamarády jednou přečtu znovu :)

kika 13
24.01.2013 4 z 5

Četla jsem to již několikrát.Smutný příběh.

Eleanor
27.12.2012 5 z 5

Krásná, dojemná, nezapomenutelná kniha. Konec mě rozplakal. Všechny autorovy postavy jsou skvěle vykreslené a skutečné. Všem vřele doporučuji!

maximka
10.11.2012 5 z 5

Jedna z nejkrásnějších knih, jaké jsem kdy četla. navíc ještě v pubertě, i přesto mě velice oslovila. byla to moje oblíbená "povinná četba" :-) a nyní mě to přimělo pořídit si ji do svého portfolia knih, jelikož takové skvosty je třeba číst klidně vícekrát.

chamyl
26.09.2012 4 z 5

Je to taková variace na Nebe nezná vyvolených, především v samotném závěru. Román se čte ovšem dobře a to i přes neutěšenou dobu a situace, které jsou v něm zachyceny. Tři kamarádi jsou kamarády nerozlučně spojenými válkou a smrtí, což je pouto jenž jde jen těžko rozetnout. Z Remarqua je cítit, že ví o čem píše a že o tom píše srdcem.

Dera
22.08.2012 4 z 5

Tři kamarádi. Kamarádi k sobě stmelení silným emočním zážitkem. Totiž válkou. Příběh na pozadí poválečného Německa plný kamarádství a lásky. Autor má nezaměnitelný druh tvorby. Hojnost pesimismu a melancholie nechybí v žádné jeho knize. Tímto nutí čtenáře k rozjímání...

kemadka
13.08.2012 5 z 5

Co dodat k této knize od mého oblíbeného pana Remarqua...?Snad jen,že vždy když se do ni začtu,tak dostanu ten zvláštní pocit co dostanu jen u knížek od něj...láska,přátelství,naděje,víra,...to jsou hodnoty,které člověka obohacují a pro který má tenhle život smysl!!!!!!!

mysce
08.08.2012 5 z 5

"Tu však jsem náhle viděl, že mohu pro druhého něco znamenat už jenom tím, že tu jsem, a že ten druhý je šťastný, protože jsem u něho. Když se to takhle řekne, zní to velmi prostě, ale když pak o tom člověk přemýšlí, je to obrovská věc, která vůbec nemá konce.
Je to něco, co člověka může úplně roztrhat a změnit. Je to láska, a přece něco jiného. Něco, pro co lze žít. Pro lásku člověk žít nemůže. Ale pro člověka jistě."

mzajicek
01.08.2012 5 z 5

Pokud by se mě někdo ptal jakou jednu knihu si má přečíst, doporučím mu zcela jistě Tři kamarády. Je to kniha která mě provází životem a pokaždé když ji otevřu vrací se vzpomínky, na dobu, kdy jsem ji četl poprvé a spolu s nimi radost a síla pro další dny. Každý komu je tak 15 by si ji měl přečíst.

siena
20.06.2012 5 z 5

Konec prvního ročníku gymnázia a naše společná brigáda sázení stromků v Krkonoších. Půjčila mi ji naše třídní profesorka a tím začalo mé nerozlučné, osudové přátelství s EMR:) V té knize je všechno...

Marbulka
06.04.2012 5 z 5

Skvělá knížka, ke které mě přivedl můj tatínek a já objevila Remarqua :))

Nibiru
04.04.2012 5 z 5

Krásný, ale velmi smutný příběh.

coles
04.04.2012 5 z 5

Kamarádství to je něco úžasného. A stejně úžasná je Remarquova kniha Tři kamarádi. Vůbec mi nevadí, že za chvíli jí bude skoro sto let. Škoda, že takoví kamarádi se ve skutečném a krutém dnešním životě vyskytují meně často. Ale čte se o tom dobře a smutně.