Tři kamarádi

Tři kamarádi
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/533983/bmid_tri-kamaradi-65ec49a9e9da8.jpg 5 3236 3236

Robby Lohkamp má s Ottou a Gottfriedem malou autodílnu s benzinkou. V nejistých časech Výmarské republiky je kamarádské podnikání drží nad vodou a umožňuje jim na silnicích projíždět vozy způsobem, po němž hrozí mastná pokuta. Mladík přespávající v penzionu u hřbitova by se přesto rád rozletěl daleko víc – třeba až ke světlům Ria de Janeira –, jenže křídla mu přistřihly frontové zážitky z první světové války i vratký mír lemovaný nouzí a popíjením. Pak potká Patricii, a svět rázem dostává smysl. Robbyho milá je upřímná, jiskrná, a přece pořád zimomřivá, což má zdrcující příčinu. A jako by té smůly let 1928/29 nebylo dost, začínají v ulicích běsnit gauneři podněcovaní plamennými projevy knírkatého psychopata. Výsledek? Ať se v románu velkého německého pacifisty schyluje k hnědému teroru, kterému člověk neujede ani rychlostí 189 km/h, navzdory době pod psa se mu chce tolik žít – a přežít. I když osud je někdy proti.... celý text

Literatura světová Romány Válečné
Vydáno: audiokniha , OneHotBook

Drei Kameraden, 1937

Interpreti: Hynek Čermák

gilt
24.01.2012

Tuto knihu mi doporučila moje mamka, když mi bylo asi 13 let. Od té doby, kdykoliv jsem nemocná, čtu ji. Zalezu si do postele a čtu až do konce.

Vecko99
18.01.2012 5 z 5

Jedna z nejlepších a zároveň i nejsmutnějších knížek od Ericha pojednávající o přátelství a lásce.

zuzulique
28.12.2011 5 z 5

Tak toto už je takmer "klasika," ktorá nesklame, teda aspoň mňa nie :-) Výborný príbeh o priateľstve, ktoré prežije aj zlé časy...

St. Jimmy
08.12.2011 5 z 5

Lehce pesimistická, ale kvalitní četba. Román perfektně odráží život lidí postižených první světovou válkou a tíhu života v tomto období. Zároveň ale ukazuje, že i v této době bylo možné udržovat výjimečné přátelství a lásku. Konec knihy byl pro mě velmi dojemný. Výborná kniha.

papaja
01.12.2011 5 z 5

Můj oblíbený autor, bezvadná knížka,plná emocí, citu, války, nenávisti a lidí bez budoucnosti, stojí za přečtení!

Smolda
29.11.2011 5 z 5

Moje první Remarqueova kniha a také jedná z nejlepších jaké jsme kdy četl.

Vladix
08.11.2011 5 z 5

Pak přišlo jitro. A už to nebyla ona.
Nádherná kniha

jaster
31.10.2011

Vynikající dílo hodné mistra. Pro mě nejlepší spisovatel 20 století.

Hanka876
04.10.2011 5 z 5

Je to tak dávno,co jsem četla tuto knihu,ale dodnes si pamatuji své poicity po přečtení smutného příběhu.Remarque se stal mým oblíbeným autorem.

LilyFair
28.09.2011 5 z 5

Jedna z nejlepších knih jaké jsem kdy četla...

GliderMan
26.09.2011 4 z 5

Ze začátku mě to moc nechytlo a četl jsem to skoro rok, ale konec to vynahradil. Slzy mě stékaly po tváři.

Tripedalia
30.08.2011 5 z 5

Pro mě nejlepší Remarquevo dílo. Příběh o lásce a o přátelství! Nádherná kniha od skvělého spisovatele..

eliska18
20.08.2011 5 z 5

Překrásná kniha, od Remarqua má nejoblíbenější.

frederik
14.08.2011

Krásná a smutná kniha o přátelství a lásce..

nightlybird
30.07.2011 5 z 5

Tři kamarádi byla moje první Remarqueova kniha a i když od té doby uběhlo vlastně takřka půl století, dodnes si pamatuji pocity, které ve mně tenkrát vyvolala. Rozbalil jsem ji hned, jak jsem vyšel z krámu (v Brně na České) a začal číst v chůzi. Posadil jsem se na první lavičku, na kterou jsem narazil a četl, až dočetl. Dočítal jsem - podoben našemu prvnímu dělnickému prezidentu Gottwaldovi - při světle pouliční lampy (ten si údajně takto v mládí doplňoval vzdělání - aspoň nám to ve škole tvrdili). Odnesl jsem si z té četby do života poznání, že kamarádství je skvělá věc (když se povede), že velké lásky mívají často tragické konce (nejen v knihách, ale i v životě) a že krása a velikost nosí často ošumělý kabát ( a neplatí to jen o autech). Navíc jsem se naučil i pár nadávek pro život (uznejte, že takový "slabomyslný potrat" nebo "putující hřbitov bifteků" jsou skvělé. A i když jsem od té doby přečetl řadu jak jeho, tak i jiných knih, tahle patří stále mezi ty, které mi přirostly k srdci.

odejana
14.07.2011 5 z 5

Klasické dílo. Přátelství na mnoho způsobů - od drobných pozorností až k lásce a oběti nejvyšší, životu položenému za kamaráda, za lásku. Mnohem víc mě dojímaly velice živé historky přátel, vztahy, trávení společného času, nežli love story Robbyho a Pat - tak nějak je jasné, že jejich láska skončí špatně. Remarqueovy love story jsou takové ploché, mnohem jadrnější a živější a nadčasovější jsou právě příběhy přátel nebo náhodných známých, či přímo nesnášenlivost vůči nepřátelům. V tom je mistr nad mistry.

WEIL
03.07.2011 4 z 5

Když jsem dospíval, tak se mi tato kniha moc líbila. Až na ten závěr, ten byl přece jen trochu rozvleklý a ženská hrdinka přehnaně kladná.

Hellou
29.06.2011 5 z 5

Remarqua mám ráda, tuhle jeho snad nejvíc :)

Slečna L.
02.06.2011 5 z 5

Remarque píše své knihy velmi podobným stylem, který je poznat již po několika slovech. Ale právě jeho styl psaní miluji. Krásné, nadčasové citáty- co slovo, to perla. Dokonale se dokážu sžít se všemi hrdiny, v každém je něco. Další výborná kniha. Nejde hodnotit jinak než pěti hvězdičkami.

s.macuska
08.04.2011 5 z 5

Tohle je další z důkazů, že Remarque je výborný spisovatel. Trochu jinak laděný příběh než autorova ostatní díla.