Tajný rituál

Tajný rituál
https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/416159/bmid_tajny-ritual-w6w-416159.jpg 4 201 201

Najhrozivejší z pôvodných upírov Klaus bol vzkriesený a privolaný z temnoty. Postupne začína šíriť skazu v areáli univerzity. Elena sa spolu s ostatnými púšťa do nerovného boja. Klaus sa im chce pomstiť za to, že sa ho už kedysi pokúsili zničiť. Podarí sa im poraziť zlo raz a navždy? Čo ak sa na scéne odrazu objaví dávna láska bratov Salvatoreovcov Katherine?... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Fragment (SK)

Destiny Rising, 2012

Charmedka
28.06.2020 3 z 5

Tenhle díl mohl být klidně poslední a ony jsou další díly, nechápu.

Jak jsem psala, třináctý díl byl jeden z nejlepších, vlastně úplně nejlepší. Tenhle nebyl o tolik horší, četlo se to dobře. Každá kapitola byla čtivá, nenudila jsem se. Kniha obsahovala spoustu napětí, akce a zápletek. Přesto ale trošku poklesla. Začala jsem také znovu sledovat seriál a opravdu se to hodně odlišuje. V seriálu zbožňuji Caroline a ta v knihách téměř není, jen zmíňka..

Příjemně mě překvapily postavy. Elena dospěla, konečně už ví, co chce a za to jsem hrozně ráda. Předtím mě akorát rozčilovala svojí nerozhodností. Vybrala si a stojí si za tím. Bonnie také vyspěla, není ukňouraná, ale naopak se z ní stává silný článek týmu. Posila v podobě vlkodlaků byla fajn. Díky bohu, že se jedná pouze o vlkodlaky a ne nějaké liškodlaky a podobné potvory, které byly v předchozích dílech.

h.belaiova
01.02.2020 5 z 5

Tento díl mě bavil.

Hoshi
16.03.2018 3 z 5

Ach ano, nevím co napsat, tak proč neoživit dávného nepřítele, vždyť je to dobrý námět na další knihu! Ne, tenhle díl byl předvídatelný již od začátku a nijak nepřekvapil. Ale už zbývají jen tři díly...

petra3242
23.11.2017 3 z 5

Nebylo to špatné čtení, nové postavy jsem si oblíbila, a tak mi bylo líto Chloe. Musím se smát nad tím, co zase autorka vymyslela s Katherine a Elenou.... Trochu přitažené za vlasy. Ještě, že už zbývají jen 3 díly :D

Věrulička
11.05.2017

Pořád přemýšlím, kdo je zrovna vyobrazen na těch obálkách...

Věrulička
07.05.2017

Tuto knihu jsem vyhrála v jedné soutěži. Sama bych asi nikdy po takovém druhu literatury nesáhla, ale musím říct, že jsem byla mile překvapená.

Mruskulka
25.03.2017 5 z 5

Další díl, který mohu zařadit do těch čtivých :-) Zajímavý děj

Vendulik
13.10.2015 3 z 5

Jsem velice zklamaná. Tyto díly už jsou pořád dokola.

Always a reader
17.08.2015 4 z 5

Teď s odstupem času už to nežeru zas tolik. Myslím, že tyhle knížky jsou tak pro 13 leté-v té době jsem je zbožňovala, ale teď už jsem si zvykla na jiné. Přes to dávám 4*, protože jsou to skvělé knížky.

Nagadir
12.02.2015 3 z 5

Znovuoživování nepatří mezi mé oblíbené kratochvíle v knihách (všeobecně i ve filmech atd.) ale i přes to má tenhle díl místy dobrou atmosféru, i když ne tak dobrou jako první čtyři knihy či Druhá šance a Fantom...
Hodnocení: 4,5/10

Teraslík
24.10.2014 5 z 5

Úžasný díl. Doporučuji.

trynitrix
03.10.2014 4 z 5

Další supr příběh o bandě :-D Svým způsobem i nepředvídatelný. I nové postavy které jsem si i oblíbila.Nevím čím to je ale teď mě deníky baví daleko víc než ty první díly to byl děs :-D Jen tady jsem se musela právě trochu rozpomenou jak to bylo v předchozích dílech s Klausem jelikož jsem si to už nepamatovala a měla jsem velké mezery ale v průběhu mi to nějak došlo :-D

SelenaDemi428
25.09.2014 5 z 5

Jeden z nejnapínavějších dílů série! Hodně věcí mě překvapilo - od Elenina osudu a propojení s Katherine až po nečekané zvraty! Tímto dílem bych celou sérii klidně i zakončila, ale už čtu 15.díl a jsem zvědavá, o čem bude :).

Betnka81
18.08.2014 4 z 5

Další dobrý díl a souhlasím s ostatními troch moc dílů na jednu sérii

ivzu77
30.07.2014 4 z 5

Mám tyto knihy docela ráda, zároveň sleduji i seriál s výborným hereckým obsazením, ale nemohu tyto dvě věci porovnávat, jelikož jsou knihy brané jako předlohy, ale každá verze ( kniha / serál ) si jdou svou cestou. A proto mne baví oba směry.
Přečetla jsem všechny její knihy a u žádné jsem se nenudila.

Ronnie68
11.07.2014 4 z 5

Kniha nebyla špatná, i když zprvu se mi do ní vůbec nechtělo, protože už upíry zas tak v lásce nemám. Ale četla se mi dobře. Podle mého názoru mohla autorka touto knihou sérii ukončit, jelikož je na konci šťastný konec Eleny a Stefana.

Karoli282
28.06.2014 4 z 5

Jako samotný díl dobré, ale už mě unavuje ta spousta dílů.

Charmedka
08.06.2014 3 z 5

Jahoda197: Nešlo by to bez těch spoilerů? Tohle je úplně to nejhlavnější v knize a teď chudák čtenář si to hned může přečíst u prvního komentáře a knihu už číst nemusí, protože to nejlepší už stejně ví. :-/

Jahoda197
02.03.2014 3 z 5

Katherine je Elenina sestra? Klaus se dá zabít Eleninou krví? no, dál už to radši komentovat nebudu, i když seriál poslední dobou za moc nestojí, pořád lepší než knížky (tohle je můj názor, nikomu ho nevnucuju). Každopádně jsem ráda že jsem si všechny knížky přečetla a objevila zas něco nového.

orangerose
25.02.2014 5 z 5

napínavý děj plný akce, dobré pokračování , těším se na další díly :)