Vianoce na škótskom hrade

Vianoce na škótskom hrade
https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/545479/bmid_vianoce-na-skotskom-hrade.jpg 4 279 279

Tridsaťročná Belle Albanyová sa počas týchto Vianoc cíti osamelo. Prešiel ďalší celý rok a jej život je... presne taký istý ako v decembri minulého roka. Túži po prežití zimného kúzla a po pravej láske, hoci sa už takmer vzdala nádeje, že ju niekedy nájde. Keď Belle na svojom čerešňovočervenom bicykli narazí do staršej Ediny, nie je to stretnutie, v aké dúfala. Okamžite však spozná stratený pohľad v Edininých modrých očiach a rozhodne sa, že pre obe zorganizuje nezabudnuteľné Vianoce plné koláčov a vareného vína s čarovnou atmosférou. No Belle nepočítala s tým, že Edinin dom je rozpadajúci sa škótsky hrad, a určite nečakala, že sa uprostred snehovej búrky objaví na prahu dverí jej príťažlivý, dávno stratený vnuk Jack Hamilton-Kirk. Je arogantný a panovačný a Belle je presvedčená, že má v pláne zničiť sviatočnú pohodu, na ktorej vytvorení tvrdo pracovala. Je to v podstate Grinch v ľudskej podobe, tak prečo sa jej srdce rozbúši vždy, keď sú v jednej miestnosti?... celý text

Toto vydání knihy ještě není v prodeji. Má být od 18.10.2024
Literatura světová Romány Pro ženy
Bude vydáno: , Metafora

Christmas in the Scottish Highlands, 2021

Magdyla.8
31.12.2023 4 z 5

Nádherné vánoční čtení, které se odehrává na hradě. Čekala jsem naivní, plytký příběh, ale tohle byla taková nádhera. Na Vánoce mě to krásně naladilo a hlavní hrdinové mi padly do noty

pip11
30.12.2023 5 z 5

Sváteční příběh, ideální na posezení s hrnkem čaje a sněhem za okny. Je to krásný příběh o laskavých lidech a vzájemné pomoci, kde nechybí samozřejmě zvířátka, jeden věčně toulavý oslík a kocourek. Milá vánoční kniha, kterou jsem si příjemně užila.

EvikU.
30.12.2023 5 z 5

Tahle kniha mě zachránila v době, kdy se na mě valilo mnoho špatného, spousta nemocí a já jsem knize moc vděčná, že mi dala přesně to, co jsem v tu chvíli potřebovala.

Belle se cítí sama, žije ve Skotsku v jedné vesnici, učí ve škole a žije hlavně pro druhé. O maminku přišla jako dítě a tatínek je daleko v Africe pomáhá v sirotčinci. Jedno zimní odpoledne srazí stařenku z hradu. Oběma to změní život k lepšímu. Dávají si pocit užitečnosti, sebevědomí a chrání se navzájem od osamělosti.

Do toho na hrad přijíždí hraběnčin vnuk, kterého neviděla 30 let. Jeho otec zapříčinil i rozkol mezi Jackem a jeho matkou. Babička Edina má svá Vánoční přání. A Belle se rozhodne jí je splnit. S některými ji ale musí pomoci její vnuk Jack.

Nenáročné čtení, které ale bylo skvěle napsané, milé, dojemné se spoustou lidskosti, přátelství a lásky mezi lidmi.

Ano, příběh jako takový měl hodně předvídavou dějovou linku, ale četla se dobře. Zamlouval se mi styl psaní autorky, troufnu si říct, že tady ho ani překlad nijak nerušil. Takový láskyplný příběh, který vyvolal úsměv na rtech a na konci vykouzlil i slzy dojetí. Nakolik to bylo knihou a nakolik mým rozpoložením, ale tato kniha si mě získala svou láskou mezi lidmi a bude mít místo u mě v knihovně. A kdo ví, třeba se k ní každý rok vrátím o Vánocích

Kenan
30.12.2023 4 z 5

Milá kniha o plnění vánočních přání, návratu k tradicím, ochotě pomáhat a v pozadí s úžasným oslem a kočkou :)

Dellphi
28.12.2023 4 z 5

Četba přesně na období Vánoc. Příběh byl takový milý, romantický s kupou sympatických hrdinů. Vlastně to se mi na tom líbilo asi nejvíc, že se tu našla celá vesnice milých sousedů, kteří si kryli záda a byli ochotni podat pomocnou ruku v každé situaci. Taky je v příběhu pěkně vidět, jak se rodiče dokážou podepsat na svých dětech. A to bohužel ne v pozitivním smyslu A osel s kocourem, to byl takový bonus navíc

bookcase
27.12.2023 4 z 5

Milý příběh odehrávající se v předvánočním čase v kouzelné skotské vesnici,což dostávalo ději atmosféru a šmrnc.

Slůník
26.12.2023 5 z 5

Kouzelný příběh, s městečkem i postavami vykreslenými tak živě, jako byste u nich opravdu strávili Vánoce.

zazvorka
26.12.2023

Všichni byli přátelští, milí, plní pochopení a nápomocní. A pokud někdo ještě měl v obětavosti nějaké rezervy, viděl kolem sebe tolik dobra, že pochopil a napravil se.
Bylo to dokonale vánoční a sladké čtení (čokoládových dortů a cukroví tolik, že je nebezpečné knížku číst).
Dala bych čtyřku, ale dávám pět, protože i já chci být o Vánocích hodnější - a protože laskavé příběhy ke svátkům patří.

havrmoni
26.12.2023 5 z 5

Hezká oddychovka. Myslela jsem, že to bude takové sladké čtení na Vánoce a ono to bylo i k zamyšlení. Dobře se mi to četlo.

booklover_mili
26.12.2023 4 z 5

Úplně oddechová a neskutečně milá pohoda na Vánoce.
Vánoční atmosféra, hrad ve Skotské Christmas Village, vune kávy, vánočních pochutin, teplo krbu a sousedé, kteří drží spolu a vzájemně se podporují.

Knižní střípky
22.12.2023 4 z 5

4,5*

Pokud si chcete přečíst hezkou vánoční knihu s klidným svědomím vám VÁNOCE NA SKOTSKÉM HRADĚ mohu doporučit.

Celá recenze v záložkách recenzí od Knižních střípků.

katst
21.12.2023 5 z 5

Konečně hezký a milý vánoční příběh.
Pohodové romantické čtení o plnění vánočních přání

Ešína
20.12.2023 4 z 5

Milá vánoční oddechovka, která neurazí.

zuzana2599
19.12.2023 4 z 5

Letos jsem se i já toužila naladit na vánoční atmosféru nějakým milým, nenáročným příběhem. Vánoce jsou již opravdu za dveřmi a mě tato příjemná oddechovka pohladila po duši. A tak se i mně splnilo jedno z vánočních přání, stejně jako se to stalo Belle, Edině i Jackovi.
Přeji vám milí přátelé ty nejkrásnější Vánoce, plné kouzel a splněných přání !

Lóra1961
19.12.2023 5 z 5

Kniha mne zaujala krásnou obálkou a doporučením Julie Caplinové.
Milý romantický příběh přesně pro předvánoční čas. Hodila jsem úklid za hlavu a věnovala se jednou sama sobě a prožívala příběh Belle. Moc se mi líbila myšlenka, že někdy je třeba "obrátit lžíci", abychom situaci viděli z obou stran.

Šánka
18.12.2023 4 z 5

Milý romantický příběh, který k tomu předvánočnímu naladění patří a potěší.
Děj je zasazený do malé zasněžené vesničky na skotské Vysočině a všechny postavičky si zamilujete včetně těch čtyřnohých oslíka a kocoura. Zvířátka v těchto příbězích chybět nesmí.
Je to krásně předvídatelné, ale tak moc potřebné. Je to pohádkově dokonalé, plné lásky a dobrých skutků, lidské pospolitosti a laskavosti.

hana1039
18.12.2023 4 z 5

Příběh o splněných přání dětí i dospělých...

Linda007
18.12.2023 5 z 5

Moc milá vánoční oddechovka.

petulkapeta
18.12.2023 5 z 5

myslím, že někdy se příliš zabýváš tím, jak to nakonec dopadne, a hledáš na manželství mouchy, takže ,,si zapomněl, jaké to je být šťastný. Řešíš jen dělení věcí a zakládáš lidi do škatulek. Ale my lidé takoví nejsme. Potřebujeme další lidi a taky potřebujeme trvalé vztahy a šťastné konce."
Nadherny příběh s vánoční atmosférou. O lasce,pratelstvi,důvěře. Belle,Edinu i Jacka si človek zamiluje, ale Jacka až později...

VasnivaCtenarka
17.12.2023 4 z 5

Čtenáři dostávají příběh, který je protkán laskavostí a dobrými skutky. A když se do toho ještě připlete láska Belly k vnukovi Ediny – krásný příběh je zkrátka samozřejmostí.

Ano, je to předvídatelný a lehce naivní příběh, ale v čase vánočním je to přesně to, co si přejeme číst, no ne? Všichni si přejeme být obklopeni laskavostí a příjemnem, což nám tato kniha, z pera Donny Ashcroftové, plnými doušky dopřává.

Belle si zamilujete, protože je to nesmírně vstřícný a laskavý člověk, který si rozhodně neslouží nic jiného než naši lásku. Edina je úžasná potrhlá starší ženská, které se na “stará kolena začínají plnit drobná přání.

Kniha se nesla v příjemném tempu, které si vyloženě žádá “zababuškání v dece s teplým nápojem, když venku za okny padá sníh a v rohu místnosti svítí vánoční stromeček.

Pokud pominu předvídatelnost, pak není nic, co bych knize mohla vyčíst. Je to zkrátka laskavý příběh, který pohladí po duši.

Určitě vám ho můžu doporučit!