Vířivka

Vířivka
https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/406378/bmid_virivka-lgh-406378.jpg 4 497 497

Jaké to je začít OPRAVDU znovu? Helena se vrací po dvanácti letech z vězení. Začíná znovu od nuly a žije ze dne na den. Pronajme si garsonku s vířivkou uprostřed pokoje, najde si práci, přítele… Postupně zjišťuje, že se zase dokáže radovat. Nicméně minulost, kterou pečlivě skrývá, na ni zaútočí…

jana14
08.06.2021 4 z 5

Krátká knížka, ale zaujala, potěšila. Zločin a trest, ztráta blízkých, tajemství, domácí násilí, nové začátky. V hlavní roli vířivka. Dobře napsané. Mohlo to být delší, zajímaly by mě i osudy vedlejších postav. Co nadělám. Těším se na další autorčiny knihy.

Jurfinka
03.06.2021 5 z 5

Super knížka... Oddechovka jak má být...

pavlačinka.1
03.06.2021 4 z 5

Super počteníčko...

hzd
15.05.2021 5 z 5

Tak to byl teda mazec. Nemohla jsem přestat číst. Trochu mi to připomínalo mojí oblíbenou spisovatelku Simonu Monyovou. Jak dokáže její manžel něco takového ? Jak mu to mohlo všechno projít ? Bylo mi Heleny hrozně líto.

boeink
11.05.2021 5 z 5

Knížka je to hodně tenká, ale příběh,který ukrývá, je silný. Je o odhodlání žít znovu a líp, ale taky o tom, že hajzl zůstane hajzlem. Asi mi zůstane chvíli v hlavě.

Ambo
30.04.2021 5 z 5

Skvela kniha!!!

Terezaazeret
27.04.2021 2 z 5

Kniha je dobře napsaná a děj má spád, chvílemi mi ale připadala depresivní.

kikikrat
24.04.2021 5 z 5

Kniha byla velice krátká ale dokázala mě pohltit a zásahnout. Vážné téma, které bylo skvěle zpracované. Navíc jsem si opravdu oblíbila hlavní postavu

michaelaaa5
08.04.2021 5 z 5

Krátký a jednoduše napsaný příběh. Kniha se mi líbila.

Lka
05.04.2021 5 z 5

Hezký příběh Heleny, který se v dnešní době bohužel může stát. Kniha je psaná jednoduše, ale na čtivosti to určitě neubere. V závěru knihy mi trochu chybí, jak dopadl vztah s dcerou.
Od autorky jsem už četla knihu Houpačky a ta se mi líbila víc.

kap66
13.03.2021 4 z 5

(SPOILER) Pohádka o krásné Heleně, která se po letech trápení zbavila zlého čaroděje, ale musela za to pykat ztrátou všech a všeho, co měla ráda - a navíc musela být němá. Naštěstí potkala Krásnou, Moudrou, Mladého a Upřímnou, ti odhalili její pravou podstatu a pomohli jí, takže zase zakusila štěstí a spokojenost. Záludný čaroděj se ale s prohrou nesmířil a znovu ji chtěl o všechno připravit.
Zlo ale nakonec muselo být potrestáno, jinak by to nebyla pohádka. A pravda a láska zvítězily nad lží a nenávistí.
No jo, já vím, že to zní až moc optimisticky. Když já ale někdy po pohádkách zatoužím…

Martinaa24
10.03.2021 4 z 5

Kniha se mi celkem líbila, dobře se četla, žádné zbytečné prodlevy a velmi zajímavý příběh ze života.

BarboraLev
03.03.2021 5 z 5

Přečteno za jeden den. Lahůdka.

Nunynka
03.03.2021 5 z 5

Mě se kniha líbila moc. Taková opravdová ze života. Pořád na hlavní hrdinku musím myslet.

markej
10.02.2021 4 z 5

Helena se po dvanácti letech vrací z vězení a snaží se začít znovu. Postupně se dozvídáme, co ji do vězení přivedlo, a zjišťujeme, že není tak lehké udělat za minulostí tlustou čáru.
Příběh se mi líbil, ale osobně bych raději uvítala delší román, kde by byly detailněji vylíčeny i zajímavé vedlejší postavy a který by Helenin vnitřní svět obšírněji a hlouběji popisoval. Taky mi trochu vadily vulgarismy a moc jsem nechápala použití nespisovné češtiny, obecné výrazy mi leckdy připadaly naprosto rušivé.
Přes tyto výtky si ale určitě chci přečíst autorčinu novinku Houpačky.

cleopatra11
10.02.2021 2 z 5

Ne, ne, ne....kdybych věděla dopředu, jakým stylem je to psané, knihu bych nekoupila.
Kniha ve mě nic nevyvolala.

hs777
27.01.2021 5 z 5

Nečekaně dobré, minimalistické nekomplikované ... o jednom skrytém domácím násilí a božích mlýnech.

Luvy
05.01.2021 5 z 5

Kniha je psana velmi jednoduchym jazykem, coz ale neni na skodu. Bavila me, autorcin styl je vybrouseny.

Dela111
04.01.2021 4 z 5

Tento působivý příběh je o tom, jaké to je vyjít po dvanácti letech z vězení, jak se člověk cítí, jak se znovu zapojuje v práci, jak navazuje vztahy s lidmi, zkrátka jaké to je začít úplně znovu.
Dají se vůbec po tolika letech navázat zpřetrhané vztahy s rodinou, když soud, kde hlavní slovo by měla mít spravedlnost, nahlížel na pravdu jen z jednoho úhlu pohledu? Navíc se o slovo znovu hlásí minulost...

Vířivka je příběh, kde nejen velké události, ale i drobné okamžiky dokáží zásadně člověku změnit celý život. Tato kniha se mně dobře četla, má výborný námět a snad jen jednu slabinu a to nízký počet stran. Příběh by se mi líbil ještě víc rozpracovaný.

1alena1
07.12.2020 5 z 5

Byla jsem zvědavá na knihu od známé scénáristky, očekávání dopadlo dobře. Kniha je napsaná "úsporně" bez dlouhých a složitých souvětí, ale mně to v tomto případě vyhovovalo. Na nedělní podvečer super odreagování od všech běžných denních obvyklostí. Ráda si přečtu od Lucie další knížku.