Vlk a sedm kůzlátek

Vlk a sedm kůzlátek
https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/546406/bmid_vlk-a-sedm-kuzlatek.jpg 4 45 45

Dvě vraždy stačí, drahoušku! Detektivní román, který se odehrává na horách během zimní dovolené. Kdo je pachatelem dvou vražd? Detektiv Robinson, expert na zločiny, vše rozlouskne. Svižné čtení, které udržuje čtenáře v napětí. „Vrah má možná ještě jed. Může nás otrávit všechny. Musím je vyburcovat, aby měli znovu strach, aby se začali bát jeden druhého. Pak se mně podaří je udržet pohromadě a musím, musím z nich dostat pravdu.“ Tak uvažuje detektiv na penzi Robinson, starší rozvážný pán, který přijíždí na horskou chatu, kde tráví zimní dovolenou skupina přátel. Během pár dnů jsou otráveni dva mladí muži, manželka jednoho z nich se cítí ohrožená. Je to oprávněné podezření? A kdo z návštěvníků chaty má zájem vzbudit strach? Za vším hledejme lásku a neopětovaný cit. Strhující příběh, který plyne lehce, a přitom čtenáře udržuje v napětí...... celý text

viweb
03.10.2024 5 z 5

Poslechnuto jako audiokniha. Déle mi trvalo zorientovat se v postavách, ale pak už to mělo spád, napětí až do konce a vraha se mi nepodařilo odhalit. Příjemně jsem se totiž nechala unášet vyprávění Jiřího Schwarze. Doporučuji

soupik2012
02.10.2024 audiokniha 5 z 5

Komorní detektivní příběh napsaný ve stylu Agathy Christie. Uzavřená společnost, která díky špatnému počasí nemá kam uniknout, ani žádnou naději přivést pomoc. Když se o to někdo pokusí, neskončí to dobře. Počet mrtvol se zvyšuje, čímž se snižuje nevelký okruh možných pachatelů. Ale tak jako Agáta, tak ani paní Němotová neprozradí nic dopředu a nastraží nám pasti, abychom se ve svém odhadu spletli. Na tomto příběhu nenacházím žádnou vadu a mohu ho tak s klidným svědomím zařadit mezi nejvydařenější české detektivní příběhy. Audiokniha je pomyslnou třešničkou na dortu. Opravdu velice dobře ji načetl pan Jiří Schwarz.

Čmeláček
23.03.2024 5 z 5

Tohle byla taková skvělá oddechovka, super se to četlo a ještě to byla zábava :). I když jinak je to samozřejmě taková klasická detektivka. Takže musím uznat, že Fan Vavřincová umí, a za to jí udílím plně zasloužených pět stars! :)))

Maki229
21.01.2024 4 z 5

Knížku jsem si našla podle známě autorky Takové normální rodinky, kterou mám ráda s tím, že vyzkouším jiný detektivní žánr. A neprohloupila jsem. Děj zvolna probíhal v zasněžených horách odtržených od civilizace - odehrává se před 50 lety. Líbílo se mi to. Nemusím moderní rychlé trháky krváky. Ale ani to nebylo rozvláčné, což ani na 100 stránkách nejde, vyšetřování a odhalení probíhalo tak akorát rychle. Z mě příjemné čtení klasické detektivky.

Nuttelka
15.10.2023 5 z 5

(Audiokniha)
Velmi povedená detektivka na jedno odpoledne, která se nese trošku v duchu Agathy :-) Teda aspoň mně to tak přišlo, prostředí, vraždy, detektiv v penzi.. poslech jsem si užila, Jiří Schwarz je také moc povedený interpret, který se skvěle poslouchá..

felia
10.09.2023 5 z 5

Je to skvěá kniha, jako cokoli od Věry Němotové (Fan Vavřincové)

MišusWinner
21.05.2023 5 z 5

Odpočinkové čtení. Napřed jsem si myslela ze vím jak to dopadne, ale závěr byl úplně jiný než jsem čekala.

m_martina
22.02.2022 5 z 5

Fan Vavřincovou mám ráda, proto jsem se rozhodla zkusit si přečíst detektivku, kterou napsala. A knížka se mi líbila, měla jsem ji přečtenou za chvíli. Doporučuji.

gabra03
10.03.2021 5 z 5

Moc mě mrzí, že se mi tato knížka ztratila - někdo si ji půjčil a nevrátil (vím kdo, ale zapřel mi to) - proto jsem měla velkou radost, že jsem ji sehnala v jiném vydání. Strhující příběh, který plyne poměrně lehce a přitom čtenáře udržuje v napětí... Pro mne osobně bylo usvědčení vraha velkým překvapením, a to mám ráda - být napnutá až do samého konce...

pavel9410
26.07.2020 5 z 5

Nasli jsme tento skvost v knihobudce (nekdo si nechal svazat vydani ze Svobodneho slova). Necekal jsem nic a tak mne to dost prekvapilo. Detektivka jak od Agaty, s ceskymi lehce totacovymi realiemi. Velice ctive a uplne si to dokazu predstavit jako divadlo, nebo tehdejsi televizni inscenaci.

Opatov
28.05.2020 5 z 5

Skvělá česká detektivka. Vrah je odhalen až na úplném konci. Moc hezky se čte. Prostě stará dobrá klasika a logické pátrání starého detektiva.

jan6775
07.05.2019 5 z 5

pěkná česká detektivka

85098211
13.12.2017 5 z 5

Taková příjemná detektivka z českého prostředí, která se skvěle čte ;-). Autorka čtenáře po celou dobu dokáže udržet v napětí a pachatel je odhalen až poměrně na konci. Vyšetřování je hezky popsáno, detektiv je sympatický - prostě stará dobrá klasika :-).

majáček
19.01.2016 5 z 5

Dedektivka se strhujícím příběhem. Spisovatelka mě nenechala ani na chvíli vydechnout. Typovat vraha jsem mohla, ale až na posledních stránkách jsem si byla jistá.

arka53
20.05.2015 5 z 5

Oddechovka.Pachatel je jasný téměř hned,ale hezky se to čte.