Vražda v Mallowan Hall

Vražda v Mallowan Hall
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/536711/bmid_vrazda-v-mallowan-hall-66224438aa1a5.jpg 4 149 149

Mallowan Hall série

Mallowan Hall, sídlo nejslavnější autorky detektivek Agathy Christie, v sobě spojuje to nejlepší z anglické tradice s moderními vymoženostmi roku 1930. Hospodyní je zde Phyllida Brightová, která je coby bývalá vojenská zdravotní sestra stejně výkonná jako osobitá a zdejší rozsáhlou domácnost řídí s přísnou elegancí. K tomu je milovnicí detektivek, ale ve skutečném životě ještě nenarazila na gentlemana, který by byl alespoň z poloviny tak fascinující jako Hercule Poirot. A ačkoli je Phyllida zvyklá na vraždy a jejich metody jako na častá témata rozhovorů, není připravena na zcela skutečné, a především zcela mrtvé tělo na podlaze zdejší knihovny...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: ekniha , Kalibr

Murder at Mallowan Hall, 2021

akinomV
20.03.2023 5 z 5

Kniha byla pro mě velkým překvapením. Autorce se podařilo naladit tu správnou atmosféru a opravdu nás přenést do příběhů, které jako by psala sama Agatha. Už jen aby se ve dveřích objevil Hercule Poirot nebo slečna Marplová :-)
Mám moc ráda tyhle "klidné" detektivní příběhy a navíc tu byla moc sympatická hlavní hrdinka. Už se těším, jak se budou vyvíjet vztahy mezi všemi, kteří v Mallowan Hall pracují :-D

Leninkka
07.03.2023 5 z 5

Skvělá kniha. Hlavní hrdinka velmi sympatická a kniha se čte úplně sama. Přečteno na jeden zátah. K tomu krásná obálka. Za mě velké doporučení.

Babouš
05.03.2023 4 z 5

Lahůdka pro všechny fanoušky Agathy Christie a fajnšmekry do klasických detektivek. Celá kniha je vlastně pocta tomuto žánru - od mrtvoly (v knihovně - narážka na slavnou knihu se slečnou Marplovou) přes postavy (ano, mihne se tady i samotná Agatha, ale ne natolik, aby brala prostor novým postavám) až po prostředí tradičního anglického sídla. Nechybí ani špetka humoru a hřejivě lidské vyprávění. Moc mě to bavilo! Body za nádherné provedení. Doufám, že brzy bude další díl!

Modrina
04.03.2023 5 z 5

Tak tahle knížka mi vyloženě udělala radost. Agatha z ní čiší na dálku. :) Odkazy na Agathiny knížky mě bavily a potěšilo mě, že do děje nebyly narvané násilně. Phillida se mi líbí, vlastně nikdo z osazenstva mi nebyl nepříjemný, každý měl svoje místo. Doufám, že autorka trpí grafomanií. :)

zazvorka
01.03.2023 5 z 5

Výborné čtení! Phyllida je sympatická postava a řada dalších aktérů se také slibně rýsuje. Autorka dokázala v nepříliš rozsáhlé knížce hezky vykreslit osoby a popsat fungování domácnosti v pohodlném sídle na anglickém venkově. Agatha Christie s manželem jsou sice majiteli domu, ale figurují tam jen okrajově, což je prima - je to pěkné ozvláštnění děje, nenásilné a milovníky jejího díla jistě vítané. Přečetla jsem si román s potěšením a musím říct, že mne obzvlášť zaujaly pasáže popisující práci personálu takového domu. Doufám, že se s dotyčnými osobami opět shledáme v dalších dílech. Přiznávám, že kriminální zápletka pro mne nebyla v knize to hlavní. Byla jen příjemným okořeněním příběhu, který si mne získal klasickými reáliemi románů Agathy Christie.

astroweb
28.02.2023 4 z 5

Velmi příjemné čtení, nebylo to tedy taková pecka jako slibovala reklama a obálka. Mám trochu výhradu k obsazení domu Agathy Christie, protože jsem četl její životopis, pochybuji, že by měla tolik služebnictva jako v panství Downton.

babicka_amalka
22.02.2023 5 z 5

skvělé navázání na Agathu Christie - poklidné a přitom napínavé, Phillida je velmi dobře načrtnutá postava, prostředí příběhu to korunuje;
četlo se mi velmi dobře;
nakoukla jsem už do dalšího dílu (zatím pouze v angličtině) i popisu dílu třetího - vypadá to velmi slibně :-)

85098211
20.02.2023 5 z 5

(SPOILER) Autorka se v této své knize věrně snaží napodobit styl psaní Agathy Christie a podle mého názoru se jí to podařilo na výbornou! ;-). Hlavní postavou je zde hospodyně Phyllida Brightová, která hned na začátku objeví v knihovně sídla Mallowan Hall mrtvolu muže, jehož někdo zabil dost neobvyklým vražedným nástrojem. Samozřejmě jí to nedá a sama se do vyšetřování a pátrání po pachateli pustí také ;-). V knize vystupuje i sama paní Agatha a její manžel Max Mallowan. Phyllida se s ní tedy občas dokonce radí, protože je přesvědčená o tom, že jako spisovatelka detektivek přece musí mít ponětí i o skutečných násilných činech! :-) Brzy se ovšem ukáže, že zabitý muž se do sídla vkradl pod falešnou identitou, což vyvolá další dohady a spekulace. No a potom dochází k další vraždě... Kromě samotného vyšetřování si autorka pohrála také se smyslem pro detail, proto se čtenář mimo jiné dozvídá i to, co se právě odehrává mezi hosty, kteří sídlo navštívili. A vůbec při tom nešetří vtipem! ;-) Šéf policie je totiž zaneprázdněný psaním svého nového románu, proto musí Phyllida nutně zakročit, aby se případ vůbec vyřešil. To se nakonec s její vydatnou pomocí pochopitelně podaří a závěr je vystavěný opět stejně jako v knihách Agathy Christie ;-). Tj. všichni jsou svoláni na jedno místo a je jim vysvětleno, jak k jednotlivým činům došlo, jaký byl případný motiv a pak také, kdo je vrahem.
Kniha se mi moc líbila, dýchla z ní na mne atmosféra klasické anglické detektivky, také je v ní spousta britského humoru, kdy bych jako příklad chtěla uvést bravurní slovní potyčky mezi Phyllidou a novým šoférem panem Bradfordem. Na závěr tedy knihu doporučuji a neváhám jí ve svém hodnocení udělit plný počet ;-).