Všem klukům, které jsem milovala

Všem klukům, které jsem milovala
https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/476263/bmid_vsem-klukum-ktere-jsem-milovala-unX-476263.jpg 4 1730 1730

Co by se stalo, kdyby všem klukům, kteří se ti líbili, někdo najednou sdělil, že ses do nich zamilovala…? Milostné dopisy mají mnoho podob. Lara nikdy žádný nedostala, ale pár už jich napsala. Nikdy nedala žádnému klukovi najevo, že ho má ráda. A když už nechtěla být zamilovaná, napsala dopis o tom, jak se cítí, pečlivě ho zapečetila a schovala do krabice pod svou postelí. Ale jednoho dne dopisy z krabice zmizí a Lara zjistí, že je někdo rozeslal…... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , CooBoo

To All the Boys I've Loved Before , 2014

šneki
05.04.2018 4 z 5

Moc jsem od této knížky nečekala, ale příjemně mě překvapila. Oproti Létu, kdy jsem zkrásněla je hlavní hrdinka vyspělejší, takže jsem se s ní i více sžila (tomu napomohl i její panický strach z řízení). Josh mi k srdci vůbec nepřirostl, zdálo se mi, že se v příběhu tolik neukázal jeho charakter. Petr byl fajn, nic světoborného, ale ve výsledku byla zábava sledovat, jak se jejich vztah vyvíjí. Nechyběly vtipné i emocionálně nabité scény a už se moc těším na další díl, který doufejme přečtu stejně rychle jako tenhle.

Karin0038
21.03.2018 5 z 5

Knihy som skoro nikdy nemala v obľúbenej činnosti ..ale keď som zbadala túto knihu. Hneď som vedela že si ju musím prečítať..a tak sa aj stalo..

Lelaqu
20.03.2018 2 z 5

Na knihu jsem se hrozně moc těšila, vzhledem k tomu jak mne uchvátil autorčin počin ve spolupráci se Siobhan Vivian. Bohužel mě kniha neskutečně zklamala. Hlavní hrdinka mi byla až moc proti srsti a ostatní postavy taky, snad jediní Josh a Kity aspoň trochu okořenili příběh.
Asi největším oříškem pro mě bylo jméno hlavní postavy, Lara Jean. Přijde mi úplně stupidní oslovovat ji Lara i Jean. Ano spousta lidí má dvě křestní jména, ale bože, používáme jedno a když už tak obě jména nepoužíváme pořád.
Další háček, všechno bylo hrozně klišoidní a chyběla tomu všeobecně šťáva a tématika dopisů. Ty se tam řeší tak do poloviny a pak to pokračuje skoro jako telenovela.
Pro mladší čtenářky (cca 11-12) bude kniha určitě mnohem zajímavější než pro starší (15+)

Christianne.K
04.03.2018 5 z 5

Do knihy jsem se okamžitě zamilovala. Někdy mě mírně štval přístup Jary Jean, ale i tak jsem se zamilovala (zejména proto jak kniha byla oddechová). Určitě se chystám i na další díly!

Kačkaknihomol
27.02.2018 2 z 5

Přestože je kniha oddechovka, mně trvalo hrozně dlouho než jsem se do ní dostala, za což nejspíš mohla ta oddechovost, díky které mi myšlenky běhaly jinam a já se na knihu nemihla dostatečně soustředit.
Celkově bych knihu popsala jedním slovem. Jednoduchost. Příběh je v první polovině relativně nudný, v druhé se něco konečně začne dít, ale teda, nic moc. Občas není na škodu si přečíst něco jednoduššího, ovšem já na to nejspíš zrovna neměla náladu.
Pokud bych si ale měla vybrat, Raibow Rowell je pro mě jasná favoritka, naopak Jenny Han je na mě až moc sladká a místy nudná.
Dopisy JSOU celkem zajímavé téma, ale v knize prostě a jednoduše NEJSOU. Občas jsou sice použity jako vzpomínka na minulé partnery, ale jinak mi připadají jako hloupoučká kuriozita. Autorka se sice zaměřuje na jakýs takýs vývoj postav, který mi přišel umělý, a při těch kravinách, co Lara vypustila z úst jsem si rvala vlasy.
Když už je řeč o postavách, jsou děsně nereálný a lehce klišoidní. Kupříkladu, Lara Jean je sladká šestnáctiletá holka, která nepila, neměla sex, a držení se s klukem za ruku je pro ní nepředstavitelná orgie. Prostě takové zatoulané kotě, které si hraje na tygra. Josh mi přišel jako takový ten "good boy", který se o naše kotě postará, je milý, starostlivý a roztomilý. Pak je tu Peter, "bad boy", většinou děvkař, a co je ještě lepší, je to takový ten king, kterej dostane každou do postele. No a samozřejmě tu nastává klišé, jak topol, kdy se náš "bad boy" zamiluje do sladké a nevinné Lary Jean a už to jede!
Celkově bych asi knize neměla vyčítat, že je taková jaká je, ale jsem zastánce toho, že i romantická a oddechová kniha může být dobrá, což u tohohle neplatí. S autorkou a jejím stylem se možná někdy setkám, v nejbližší době se pustím do "Oko za oko". Zatím je pro mě Jenny Han klasická spisovatelka, která píše pro zamilované puberťáky, tak doufám, že se to jednou změní.

jani.ruzicko
27.02.2018 4 z 5

Trvalo mi dlouho, než jsem se ke knize dokopala, ale docela to za to stálo. Příběh pěkně plynul, byl milý, vtipný a čtivý. Peter mě zaujal od začátku, ale nemyslela jsem si, že příběh bude o něm a Laře, já totiž většinou přilnu k tomu špatnému hrdinovi, který vždycky ostrouhá... =D no, nechci to zakřiknout, aby to nepřišlo v dalších dílech =) Každopádně určitě příjemné a nenáročné čtení. Je to trilogie, takže je jasné, že se to teprve rozjíždí. No dobře, pojďme na druhý díl. ;o)

Narissa
23.02.2018 4 z 5

Neuvěřitelné! Kdo by řekl, že to bude tak krásné? Vždyť je to čtení pro holčičky, ale je to skvělé! V podstatě bych to přečetla na posezení, kdyby člověk vážně něco nemusel. Úžasný vypravěčský styl, příběh jede od začátku až do konce. Žádný zlouhavý úvod, nic, pěkně rovnou do děje. A že za to ten děj stojí :D
A proč tedy jen čtyři hvězdy? To je za ten konec! (Kdo četl, pochopí :D)

Tánička11
15.02.2018 5 z 5

Mě se tedy knížka ohromně líbila. Někdy si prostě potřebuju oddechnout od náročného čtiva vzít něco takového milostného a přitom zajímavého a jen se do toho položit. Knížku jsem přečetla za jeden den, takže si myslím, že mě opravdu nadchla.

Verča264
12.02.2018 5 z 5

Zezačátku mi trvalo, než jsem se začetla ale cca po 50 stranách jsem se od toho nemohla odtrhnou. Je to naprosto úžasná knížka a rozhodně doporučuji :)
Už se nemohu dočkat až si přečtu další díly :))

Ennie
05.02.2018 4 z 5

Chvíli trvalo, než jsem se začetla, ze začátku byla kniha na mě moc smutná a nijaká. Ale pak se to změnilo a nemůžu se dočkat čtení dalšího dílu.

TakumiMisaki
02.02.2018 5 z 5

Tento díl byl úžasný. Ne, nepřeháním. Přečetla jsem to jedním dechem. Snad nikdy se mi nestalo, že jsem od knížky nemohla odtrhnout oči. Opravdu se těším až začnu číst další díl. (Pochopitelně jsem ho začala číst hned po přečtení první.)

Eleanor834
21.01.2018 5 z 5

Nemohla jsem se popravdě od knihy odtrhnout. Autorka nepíše špatně a umí čtenářku, či čtenáře zaujmout. Krásně zde ukázala, co se stane když se nám vrátí do života někdo, koho jsme kdysi milovali a co to s námi často udělá. Knížka mě zaujala hlavně kvůli zamilovaným dopisům, které by podle mě každá holka chtěla aspoň jednou dostat a tak jsem si ji přečetla. Při četbě jsem byla rozpolcená mezi Joshem a Peterem. Oba měli něco do sebe. Každou kapitolu jsem se přiklonila k někomu jinému, ale nakonec zvítězil aspoň v mých očích Peter. Prozatím jsem se nedostala k druhému dílu, ale věřím, že mě nezklame a že jej autorka zvládla napsat stejně poutavě jako tento díl. Myslím si, že je to dobrý začátek super trilogie.

silvinka12
07.01.2018 5 z 5

Druhý díl je o něco lepší, ale i tak je to jedna z nejlepších oddechových knížek, kterou jsem kdy četla.

elik-play5518
03.01.2018 5 z 5

Velice pěkné

Onceuponthetime
02.01.2018 4 z 5

Nebylo to zrovna podle mého gusta, ale nakonec jsem se do knihy dokázala ponořit a stálo to za to. Je skvěle napsaná a moc se mi líbí obálka (začala jsem kvůli ní nosit podkolenky). Je to knížka pro ty chvíle, když si chci odpočinout a vypnout.

_Žanet_
18.12.2017 5 z 5

Upřímně jsem se rozhodovala mezi čtyřmi a pěti hvězdičkami, protože mi chvíli trvalo, než jsem se do knihy začetla. Neseděl mi styl psaní spisovatelky a přišel mi pomalý rozjezd, plus mi přišlo děsně otravný, jak se všude psalo ze začátku o Margot. Chvíli jsem si myslela, že tu knihu snad ani nedočtu, ale tak v půlce se něco změnilo a já si na styl psaní zvykla, dokonce jsem si oblíbila i snad všechny postavy v knize a četla jsem to jedním dechem. Nakonec se těším na další díl a knihu doporučuji. :)

lenkaBajza
15.12.2017 3 z 5

Jedna z těch lepších puberťáren a prima odpočinková četba. Rychle a dobře se čte, i když tam nejsou žádné šokující zvraty, stále čtenář čeká, pro koho se hlavní hrdinka rozhodne:D
Na jednu stranu mi vyhovuje, že konec není vyobrazen jako klasický happy end, na stranu druhou je závěr dle mě nijaký, neukončený.
Ale i tak fajn četba, možná v budoucnu, až budu mít potřebu číst něco nenáročného, sáhnu po jiné knize této autorky:)

PapayaD
11.12.2017 2 z 5

Tuto knížku jsem si přečetla i přes to, že romance ráda nemám, protože jsem na ni viděla pozitivní ohlasy. Bohužel to ale byl opravdu krok vedle. Lara Jean - proč se jí sakra říká dvěma jmény? - byla ukázkovým příkladem Mary Sue, všechno umí, všichni ji milují, ale zároveň si o sobě myslí, že je nudná a obyčejná.
Další věc je to, že jsem si myslela, že hlavním tématem budou právě dopisy, ale ani tohle očekávání se mi nesplnilo. A navíc jsem díky jisté situaci, která se před odesláním stala, už od začátku věděla, kdo za rozesláním dopisů stojí - kdyby jméno odesílatele napsali do anotace příběhu, vyšlo by to nastejno.
Ale abych jen nenadávala, musím vyzdvihnout to, že kniha byla opravdu čtivě napsaná a četla se velice rychle, takže jsem ji měla přečtenou za dva dny.
Grafickou stránku posuzovat nebudu, jelikož jsem ji měla jako e-book.

Takže, podtrženo, sečteno, celkové hodnocení vychází na 2*. Do dalších dílů se pouštět nebudu.

vlcice326
01.12.2017 5 z 5

Hned jsem se do knížky začetla. Knížka je spíš pro mladší holky (15 let). Jako dvacetileté mi přišli počínaní hlavní hrdinky trochu naivní, ale to k tomu věku prostě patří. I ty holčičí války jsou v tomhle věku normální :D .
Myslela jsem, že to skončí trochu jinak, ale pak jsem se dozvěděla, že jsou ještě další dvě pokračování, takže se zase vyprdnu na učení do školy a ,,převtělím se,, do 16-ti leté Lary Jean :D.
Peter mi na konci knížky přišel jako deb*l. Fandila jsem spíš Joshovi :) .
Myslela jsem, že budu jediná, komu vadila Margot, ale jak jsem pročítala komentáře, tam jsem ráda, že nejsem sama. Opravdu mě upřímně štvala - že všechno ví nejlíp a že se svět (a Josh) po jejím příjezdu bude točit jen okolo ní. :D Ještě, že u mě v rodině jsem já ta starší sestra :D.

Jinak hezká knížka, přečtená za jedno odpoledne s kočkou na klíně

ElfkaEleanor
26.11.2017 3 z 5

Kdyby mi bylo mezi 13- 17, pak bych byla z knihy nadšena. Bohužel jsem již starší, přesto mohu knihu doporučit pro slečny této věkové kategorie. Do hlavní hrdinky je snadné se vžít, děj příjemně utíká a málokterá se v jejích problémech nenajde. Tedy musela jsem zapátrat v paměti, ale ve věku hrdinky, by pro mne byla spřízněnou duší!