Všemi smysly

Všemi smysly
https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/541805/bmid_vsemi-smysly.jpg 4 263 263

Dvacetiletá Ember čelí nejtěžší zkoušce svého života: ze dne na den má na starosti tátův pohřeb, zhroucenou mámu i dva mladší sourozence. V lásce to také není žádná sláva… naštěstí se ale v té správné chvíli zjeví Josh Walker, sexy potetovaný fešák, hokejová hvězda a zároveň její nový soused. Stačí jediný jeho pohled nebo dotek, aby Ember zapomněla na svoji bolest. Když ale vyjde najevo Joshovo tajemství, její svět se otřese. A Ember se musí rozhodnout, jestli zvládne milovat muže, který by ji mohl zničit.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: ekniha , Fragment (ČR)

Full Measures

NikyTaky
22.08.2024 4 z 5

Rebecca se stává mou top 1spisovatelkou, všechno co jsem od ní četla, tak se mi líbilo. Píše velmi čtivě, dokáže hezky vykreslit postavy i jejich pocity, je to uvěřitelný. Chápu, že pro někoho je to klišé, předvídatelné, moc sladký, moc všeho. Ale tady mi to sedlo. Překvapuje mě vlastně, že nenapsala těch knih s touhle tématikou víc. Hokej a vojáci jsou za mě top :D miluju to.
Chápala jsem vlastně Ember i Joshe, myšlenky, pohnuty. Občas jsem měla co dělat, abych nebrečela.
Co mě štvalo, tak u eknihy je tam dost překlepů a chyb v textu a pak překlad trochu. Která holka by o sobě těsně před sexem řekla, že je totálně rozdělaná? :D to mi trochu drásalo nervy :D ale jinak 4,5*

packlik
20.08.2024 3 z 5

Nalákat mě na hokej a pak je to vlastně o armádě není fér. Zápletka by byla ok, ale děsně mě štvala Amber. Být Joshem, tak ji dávno pošlu k šípku.

eliska2126
20.08.2024 4 z 5

V příběhu sledujeme dvacetiletou December, která si ale říká Ember. Je to dcera vojáka a kolem toho se v podstatě točí celý příběh. Jaké to je žít v rodině vojáka a jaké to také je vyrovnat se se ztrátou svého milovaného, pokud se něco stane. Je zde i romantická linka, kdy se Ember potká po letech se školním idolem Joshem Walkerem, známým hokejistou. Čekala jsem, že zde toho hokeje bude víc, ale dominantnější byla určitě zápletka kolem armády.

Povinně si ke knížce vemte kapesníčky. Místy je opravdu smutná.

Co si budeme povídat, příběh je předvídatelný, stejně jako každá romantika. Prostě víte, že Ember a Josh skončí spolu. Ale opravdu mě bavil ten proces, vývoj vztahu byl uvěřitelný a autorka umí popsat pocity postav. O čtivosti ani nemluvím. Knížku si určitě přečtěte, pokud vás baví romantika a styl autorky vás oslovil třeba už ve Čtvrtém křídle. Ani ten vývoj příběhu na konci jsem neodhadla, i když si teď zpětně říkám, že to bylo jasné.

Answera
19.08.2024 3 z 5

Když vezmu tuto knihu a čtvrté křídlo, tak obě knihy se mi četly velmi dobře. Těším se na Železný plamen, ale bohužel u knihy všemi smysly nemám potřebu a ani chtíč si přečíst druhy díl.

DreamerX9
18.08.2024 1 z 5

Za mě kniha bylo jedno velké klišé a poměrně hodně předvídatelná. Četlo se to dobře, bylo to smutné místy i k zamyšlení ale za mě by autorka měla zůstat u fantasy které je brilantní.

Kamili
17.08.2024 5 z 5

Tak tenhle pribeh me vzal hodne za srdce a kniha ve mne bude rezonovat jeste velmi dlouho. Skoda jen tech preklepu. V posledni dobe se s tim u novych knih setkavam casto.

Edona
17.08.2024 4 z 5

Všemi smysly, první díl z nové série od autorky Čtvrtého křídla má pěkně našlápnuto. Hlavní hrdinku Ember poznáme ve chvíli, kdy se musí vyrovnat se smrtí svého otce, amerického vojáka. Ember se zhroutí celý svět, musí zařídit pohřeb, postarat se o svou rodinu a všem svým plánům dát sbohem. Do toho všeho zmatku se v jejím životě objeví sexy hokejista a bad boy Josh.
Jak to asi dopadne, mi bylo jasné už od začátku. Ale i tak jsem se bavila a kniha se četla sama.

Davanity
16.08.2024 5 z 5

Všemi smysly, je kniha od autorky fantasy Čtvrté křídlo, kde si na své přijdou všichni milovníci romantiky, ale pozor připravte se také na pořádně silný příběh ze života mnoha amerických rodin.

Kniha si mě získala nejen originálním tématem, ale také stylem autorky, která dokázala dokonale vykreslit emoce i prožívání smutku a truchlení, ale abych Vás hned nevyděsila, je tu také dost žhavých scén a situací, které Vám zrychlí srdeční tep.

December je obyčejná dvaceti léta dívka, má přítele, studuje univerzitu a domů jezdí jednou za čas na návštěvy. Jednu takovou zrovna absolvuje v den svých narozenin, ale potká jí událost, na kterou rozhodně nebyla připravená. Jedno otevření dveří jí a celé její rodině navždy změní život, když je jí oznámeno, že její otec zemřel v Afghánistánu, kde pracoval jako vojenský lékař.
Ember se tak ocitá v situaci, kdy se ze dne na den musí naučit, jak se postarat o rodinu, když se její matka sesypala, její mladší sestra začala nekontrolovaně utrácet a užívat si kde to jen jde, a její malý bráška, který je odkázán na dospělé ještě úplně nerozumí tomu, co se děje. Ember musí nejen opustit univerzitu, ale s tím přichází i další rozkoly v jejím životě, který se otřásl v základech a ona se tak ocitá úplně sama Dokud se neobjeví Josh Walker, do kterého byla dříve bláznivé zamilovaná, ale on byl klasický bad boy, naopak teď se snaží Ember ve všem neuvěřitelně pomáhat. To co zatím vězí je obestřené tajemstvím, ale co rozhodně tajemství není, je jejich vzájemná přitažlivost, kterou jen podporuje fakt, že Josh by Ember splnil všechno. Co ji, ale tají? A má Ember šanci vrátit se alespoň trochu ke svému bývalému životu?

Hodnocení: 5/5* tahle kniha má všechno, co od kvalitní contemporary chcete a ještě něco navíc, rozhodně doporučuji!

Za poskytnutí RC k recenzi moc děkuji Albatros média v rámci spolupráce

BellaIrisBenson
16.08.2024 4 z 5

od autorky jsem uz cetla i ctvrte kridlo a je strasne fajn si od ni precist knizku uplne jineho zanru.

pribeh je velmi ctive napsany a ja si uzivala kazdou stranku a jsem strasne rada, ze kniha patri do serie, protoze uz ted se tesim na dalsi dil

pokud se vam libilo ctvrte kridlo a chcete si od autorky precist i nejakou tu romantiku, rozhodne doporucuji

za rc knihu dekuju @albatrosmedia

brabpa
15.08.2024 3 z 5

Knihu hodnotím průměrně, protože už asi nejsem cílová skupina tohohle předvídatelného a někdy neuvěřitelného schématu. Jinak je ale kniha čtivá. Oceňuji otevření téma přijetí smrti různými způsoby a že všechny jsou legitimní. Že je ok vyhledat pomoc psychoterapeuta. A také oceňuji zmínění, že je bezpečné si na party koupit drink sama a ne vzít si od cizích lidí otevřený nápoje. A hodně kvituji sex s opakovaným souhlasem. Takže za mě pro teen generaci super kniha. Ale toto dílko vs FW nebo IF se nedá srovnávat.

lusitta05
15.08.2024 5 z 5

Toto bolo super, mne sa takého romantické príbehy veľmi páčia, presne sa mi trafila do noty.

Lalina3
14.08.2024

Já teda s komentáři nemůžu souhlasit... po tak skvostné knize jako je Čtvrté křídlo, jsem měla velká očekávání, které se nenaplnily.
Začátek skvělý, to jsem i slzu uronila. Ale pak se to jaksi zvrtlo do naprosto klasické, ničím nezajímavé romantické knížky... Skončila jsem v půlce, proto neuděluji hvězdičky. Uvidíme, třeba tomu dám ještě šanci.

Ludmila91
11.08.2024 5 z 5

Pěkný příběh

terryaknihy
11.08.2024 4 z 5

Autorce Čtvrtého křídla před pár dny vyšel první díl z romantické série a nese název Všemi smysly. Dokonale hodící se název, protože při čtení se to s vámi ponese až na konec. Pokud má Yarros talent, tak rozhodně na čtivé psaní. Zároveň i když si vybere těžké téma - trauma po ztrátě otce, tak ho občas dokáže odlehčit, ale nepůsobí to nekorektně. Tím chci říct, že jsem se párkrát při čtení i culila.
Co se týká romantické linky, tak za mě byla uvěřitelně vystavěná, líbilo se mi napětí a emoce mezi postavami a bod pro Yarros za ero scény ;). Za mě tato kniha má svůj přesah a rozhodně jí doporučuji minimálně všem čtenářkám romantiky, protože tohle je pro vás za mě letošní #musthave . Čtenářky takové Kneidl nebo Kasten nebudou rozhodně zklamané :).

KajinaH722
11.08.2024 4 z 5

Začátek byl dost smutný, kdy jsem si i pobrečela. Je vidět,že Ember to neměla vůbec jednoduché, takže Josh se ukázal ve správný i špatný chvíli (přece jenom se vám díky tomu,co se stalo změní celý život). Na závěr musím říct,že je to krásný bolestivý příběh se štastným koncem. Jsem zvědavá na další knihy.

Magdalenkačte
09.08.2024 4 z 5

December (Ember) se hroutí život. Její táta lékař zemře na misi v Afghánistánu, její rodina je z toho v obrovském šoku, a do toho se její dlouhodobý vztah rozpadá.

Náhle se na scéně objeví neodolatelný hokejista Josh Walker a Ember je dokonale ztracená. Jak ona, tak on prožívají něco, co nikdy ještě nezažili. I když je tu jedno tajemství, které muže všechno krásné zničit. O co přesně jde a jak to nakonec dopadne si přečtěte v knize od Rebeccy Yarros.

Její Čtvrté křídlo je trhák a tahle skvělá jednohubka se mi moc líbila, i když jde o úplně jiný žánr.

Dávám 4,5/5 a knihu doporučuji třeba zrovna teď v létě na dovču . Ten pojem jednohubka si půjčim od kolegyně a řekla bych, že to knihu vystihuje. Já ji přečetla za dvě odpoledne .

Roux
06.08.2024 4 z 5

(SPOILER) Moc milá a pěkná knížka. Líbila se mi. Postavy se mi líbily - od maminky po Jaggera :) Jen to není nic originálního, všechno co je zde napsáno, tak se také již někde už stalo. Nejlepší byl začátek, kdy přijde armáda oznámit úmrtí tatínka. Přišlo mi to neuvěřitelně popsané a propracované. Jen mi asi už začíná trošku vadit, jak každý takový kluk měl v posteli při nejmenším půlku města. Naopak holky jsou naprosto nevinné.

Jana65
05.08.2024 5 z 5

Krásná a dojemná romantická knížka. Kniha se mi moc líbila, dokonce i slzička ukápla. Měla jsem přečteno za jeden den. Od autorky jsem zatím četla jen Čtvrté křídlo, tak jsem čekala, jaké bude romantické téma. Bylo naprosto úžasné a knihu si určitě ještě někdy přečtu.

annora_cte
05.08.2024 4 z 5

Za recenzní výtisk v rámci #spoluprace děkuji @albatrosmedia

Hodnocení: 4.5*

Abych se přiznala, neměla jsem moc ponětí, do čeho jdu, ale byla jsem hodně zvědavá, co si pro nás autorka Čtvrtého křídla připravila.
Tohle byl krásný a dojemný příběh, který hned zkraje čtenáře bolestivě zasáhne. Začátek byl poněkud depresivní, i slzička mi ukápla.
December se ve svých dvaceti letech potýká s velmi špatným obdobím a jako nejstarší dcera vezme na svá bedra veškerou odpovědnost za rodinu a domácnost. Když se ale potká s Joshem, do kterého byla dřív zamilovaná, svět se najednou zdá o něco hezčí.
Josh byl největší zlatíčko. Takového přítele bych si přála. Byl hodný, trpělivý a laskavý. December k sobě nemohla dostat nikoho lepšího.
Nehledejte zde žádné složitosti, je to krásný a smutný příběh ze života. Dal mi hodně k zamyšlení. Rozhodně vám doporučuji si knihu přečíst.

Local_Bunny
04.08.2024 4 z 5

Věděla jsem, že tohle bude doják, ale nečekala jsem, že to autorka vybalí tak rychle. Hlavní hrdinka December se musí vypořádat se ztrátou táty a zároveň se postarat o svojí rodinu, tedy mladší sestru, bratra i maminku. Ujme se tedy vůdčí role, dokud se zbytek členů, hlavně máma, nepostaví zpátky na nohy.
Ember byla neuvěřitelně silná. Někteří čtenáři si možná řeknou, že je to až nepravděpodobné, aby se někdo choval takto racionálně v podobné situaci, ale vezměte to z jejího pohledu - spoléhají na ní dva mladší sourozenci. I tak se v knize najde spoustu částí, kdy si dovolí nechat svůj zármutek vyplavat na povrch. Jakoby toho nebylo málo, začne odhalovat další problémy a celkově se její dosavadní život začne totálně sypat. Naštěstí narazí na Joshe, se kterým se znají od střední školy, a shodou náhod také trénuje jejího brášku v hokeji. Ten nabídne pomocnou ruku a i když se Ember zpočátku obává pomoc přijmout, nakonec se začnou seznamovat.
Romantická linka mezi nimi mě moc bavila, bylo to nenucené a krásně to plynulo ze situací. Někdy bohužel vázla komunikace, což je můj nejméně oblíbený trope, kdy se následkem toho Josh choval na facku. Musím navíc podotknout, že to mezi nimi brzy začne být dost spicy. Opět někdo může argumentovat, že se to nehodí k tomu neštěstí, se kterým se Ember potýká, ale myslete při čtení na to, že každý své pocity a páru ventiluje jinak. Samozřejmě v jejich vztahu nechybí ani zvrat, který jsem upřímně nečekala, ale mohlo mě napadnout, že tam něco takového bude, takže asi úplně nepředvídatelné to pro čtenáře nebude.
Josh byl hrozně sympatický, obří golden retriever energy, což já miluju. Šlo poznat, jak mu na Ember i Gusovi záleží a že udělá cokoliv, aby to v životě měli jednodušší. Autorka nezapomněla taky na vedlejší postavy a dala nám třeba Jaggera, kterému nechybí vtip a oddanost. Během čtení jsem si musela opakovat hlavní zápletku, jelikož mě hrozně štvalo chování Embeřiny sestry April, ale jak říkám, každý se smutkem bojuje po svém.
Celý příběh je o tom, jak se poprat se smutkem ze ztráty někoho blízkého a znova najít samu sebe. Spolu s Ember zjišťujeme, co chce dělat ona sama a ne, co po ní chce její okolí. I když mě občas její myšlenkové pochody trošku vytáčely, plně chápu její důvody. Obdivuju, jak Rebecca dokáže napsat i takhle lidský příběh s osudem, se kterým se rodiny vojáků bohužel na denním pořadu musí potýkat.
za recenzní výtisk v rámci spolupráce děkuji Albatros Media