Všemi smysly
https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/541805/bmid_vsemi-smysly.jpg 4 263 263

Dvacetiletá Ember čelí nejtěžší zkoušce svého života: ze dne na den má na starosti tátův pohřeb, zhroucenou mámu i dva mladší sourozence. V lásce to také není žádná sláva… naštěstí se ale v té správné chvíli zjeví Josh Walker, sexy potetovaný fešák, hokejová hvězda a zároveň její nový soused. Stačí jediný jeho pohled nebo dotek, aby Ember zapomněla na svoji bolest. Když ale vyjde najevo Joshovo tajemství, její svět se otřese. A Ember se musí rozhodnout, jestli zvládne milovat muže, který by ji mohl zničit.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: ekniha , Fragment (ČR)

Full Measures

Ann98
31.07.2024 5 z 5

Autorka se u nás proslavila knihou čtvrté křídlo, ale v originálu je to přesně naopak, začínala právě romantickými příběhy.
Pěkný romantický příběh o dívce, která se musí vyrovnat se smrtí svého otce, ale i sama se sebou. Asi ne nadarmo se říká, že láska překoná všechno. V knize je všechno, co by mělo být, hodně smutku, ale i ty hezké, příjemné a úsměvné chvíle.
Moc se mi líbilo prostředí vojenské základny. Má i svoje typické klišé. Nádherný kluk, hokejista, kdysi bad boy, miláček školy. Trošku mi tam vadila ta přeměna hlavního hrdiny. Z takového bad boye, který střídal holky se najednou stal ten největší gentleman? Hloupost.
Emoce v knize pecka, několikrát mi vhrkly slzy do očí. Skvěle zpracován proces úmrtí amerického vojáka. Co všechno následuje a jak s tím armáda pomáhá. Ember byla nucena ze dne na den postarat se o celou rodinu, být ta nejsilnější. V tom ji pomáhal Josh, až se z toho stalo víc než jen přátelská pomoc. Riley byl neskutečný narcis, neuvěřitelně mě tam štval od první stránky. Nechápu, jak holka může s někým takovým být tak dlouho. Joshovo tajemství mě nijak moc nepřekvapilo, ani Embeřina reakce. Měla právo tak reagovat, i když mi bylo jasné, že nakonec pochopí, ale prvotní reakce byla na místě.
Příběh jsem si zamilovala a s přibývajícími stránkami se mi postavy chtělo opouštět čím dál méně. Těším se na pokračování.

Tanya007
29.07.2024 5 z 5

Top! Po dlouhé době kniha, kterou jsem dala na jeden zátah!!!! Měla vše, co na knize miluju-lásku, smutné téma, super postavy, .... bylo to krásné....

Jane2016
29.07.2024 5 z 5

Přiznám se, že jsem od Rebecci Yarros ještě nic nečetla! A ačkoliv mě nemohla minout záplava pozitivních recenzí na její Čtvrté křídlo, je toto moje první přečtená kniha od autorky.

Tento smutný příběh si mne získal během prvních kapitol. Hned na začátku knihy se dozvídáme, že hlavní hrdince Ember umřel její tatínek. A protože neštěstí nikdy nechodí samo, ani v lásce se jí nedaří, a tak se hlavní hrdinka ocitne v chaosu, který jako čtenáři zažíváme společně s ní.

Bavilo mě, kolik reakcí ve mně příběh vzbudil. S každou další přečtenou stránkou se moje emoce měnily jako na houpačce.

„Všemi smysly“ je opravdu silný příběh na který jen tak nezapomenu. Závěrečné kapitoly mě několikrát rozplakaly a já na čtení v záplavě slz ani neviděla.

Jsem nesmírně vděčná, že jsem se do knihy pustila. Autorka píše skvěle a „Čtvrté křídlo“ je rozhodně na mém čtecím seznamu.

Knížku doporučuji všemi deseti!

Kate3003
29.07.2024 4 z 5

To že autorka Rebecca Yarros napsala knihu Čtvrté křídlo ví snad opravdu všichni, protože ta kniha obletěla sociální sítě, ale to že autorka zabrouzdala i do jiných žánrů než fantasy možná až tak známé není. Já osobně jsem Čtvrté křídlo ještě nečetla a tak jsem byla opravdu zvědavá jak se mi bude kniha líbit.
Musím říct, že hned od začátku mě kniha naprosto pohltila. Autorka má velmi čtivý styl psaní a i když zpracovává těžká témata je vše napsáno tak nějak lehce. Tím nechci říci, že by téma zlehčovala, ale řekla bych že vše je popsáno tak, aby se to velmi snadno četlo a z textu je jasné jaké emoce chce v textu vyjádřit. Knihu jsem přečetla za dvě odpoledne a ke konci už jsem se nemohla odtrhnout a šla jsem spát opravdu pozdě jen abych se dozvěděla jak to celé dopadne.
Od začátku je to docela emoční jízda, protože během prvních pár stránek se hlavní hrdince zbortí celý svět a všechny plán, které doposud měla. Najednou se musí postarat o celou rodinu, uspořádat si svůj život aby toho nebylo málo připlete se jí do cesty sexy hokejista.
Nemůžu popřít, že mezi postavami skvěle fungovala chemie. Ze začátku mi sice jejich chování přišlo maličko zvláštní, ale postupem času díky dalším informacím vše začalo zapadat na místo a dávat tak nějak smysl. Našlo se zde pár klišé, ale to není v romantice nic neobvyklého a ve výsledku mě to ani nijak nerušilo.
Když to vypadalo, že se celá emoční smršť kolem hlavní hrdinky uklidnila a vše se kloní k lepšímu nasadí autorka další zvrat, který dost zamíchá kartami. Dost se mi líbilo zpracování tématu armády, strachu o blízké, kteří se dají právě k armádě a nahlídnutí do života rodin které se s tím potýkají. Za mě se s tímto tématem autorka velmi dobře popasovala. I když jsou některé části příběhu poměrně předvídatelné tak jako celek jsem si ho užila a s klidným srdcem ho mohu doporučit.
Za poskytnutí RC k recenzi děkuji Albatros media

nakavusterezou
28.07.2024 3 z 5

Za mě průměrná kniha s romantickou zápletkou. Je fakt, že ze začátku jsem měla lehce na krajíčku, ale ničím mě kniha neokouzlila.

Co mě zklamalo byly gramatické chyby a překlepy v knize. Člověk by si řekl, že u tak propagované knihy se tohle stát nemůže a hlavně nemělo ... no a stalo. Dost mi to popravdě kazilo čtení a zážitek z knihy.

Lenka8065
25.07.2024

Všemi smysly je žhavou novinkou od autorky Rebecca Yarros, která má velmi úspěšnou knihu- Čtvrté křídlo.

Tato kniha narozdíl od Čtvrtého křídla je hlubokým romantickým příběhem. Autorka se pustila do téma armády. Otec hlavní hrdinky Ember zemřel ve válce a nyní se s tím celá rodina musí vyrovnat. V této době se Ember sbližuje s hokejistou, trenérem jejího bráchy Joshem.

Příběh pojednává o velice zajímavých tématech- zármutku, smrti, lásky a sebenalezení. Proto knihu chci doporučit čtenářům, kterým se líbí hluboká témata.

Kniha byla moc čtivá, její délka by mohla vyhovovat i nečtenářům. Téma avšak velmi smutné. Moc tedy tuto knihu doporučuji, kniha bude mít krásnou finální podobu s ořízkou, nenechte si jí ujít!

Za knihu velice děkuji @humbook_blogeri #spoluprace #humbookblogeri

Áňa 998
25.07.2024 4 z 5

Dneska vychází další kniha Reveccy Yarros, která napsala třeba Čtvrté křídlo. To se mi moc líbilo, a tak jsem nad její další knihou neváhala. Navíc, když jsem měla možnost si přečíst recenzní výtisk ještě před vydáním!
Nevěděla jsem, že má autorka na kontě další knihy, a navíc jiný žánr než fantasy. To byla pro mě novinka a chyba, že jsem si nezjistila víc. Nevadí, objevila jsem Ameriku!
Měla jsem trochu obavy, ale když jsem se dala do čtení, rychle mě přešly. Okamžitě naskakujeme do děje a společně s Ember, hlavní postavou, otevíráme dveře katastrofě, která změní navždycky její rodinu, ale i pohled na různé věci. Máme tu téma armády, které není vždycky veselé.. a hlavně jsem si říkala, cože, takhle začíná romantika?
Ember je dvacet let, ale při čtení jsem měla pocit, že jí je o dost víc. Je na svůj věk až moc rozumná, vyspělá a chvílemi je takový robot.. hodně dlouho jsem si k ní hledala cestu.
Na obzoru se samozřejmě rýsuje milostná zápletka, u které mi prostě něco chybělo. Bylo to až moc z čista jasna, pro čtenáře ne moc vysvětlené. Taková náhodička. Ale mezi postavami ta chemie byla, to beze sporu.
Kniha je opravdu čtivá, autorka psát umí. Příběh je zasazen do zajímavého prostředí a nakonec i postavy byly sympatické. A já knihu přečetla asi za dva dny.
Sběratelé ořízek zbystřete, tahle jí totiž mít bude!
Kniha je součástí a prvním dílem ze série Vzlety a pády, takže jsem moc zvědavá na další knihy. Pokud hledáte oddechovku na léto, tahle nezklame, pokud vám nevadí předvídatelnost!

Book_adam_73
24.07.2024 3 z 5

3*/5*
Začátek volně navazující romantické série od autorky čtvrtého křídla!

Tohle bych popsal jako klasickou heavy contemporary se spoustou klišé.
Začátek je poměrně depresivní o to víc se mi nelíbil uspěchaný začátek vztahu hlavních propagonistů, kteří už na straně 80 měli první erotickou scénu.
Ovšem knížka mi přišla zajímavá v tom, že pojednává o tom, jaké je to milt v rodině vojáka. To je v knize velké téma a přišlo mi skvěle zpracované (dokonce jsem zjistil, že autorčin manžel je voják!)
Ačkoli kniha byla místy velmi smutná, oko ni u ní suché zůstalo.

Asi nejsem cílovka, nebude to nejlepší kniha roku ale zároveň to nebylo špatné, takže zkuste sami;) (navíc kniha vychází s nádhernou ořízkou, takže minimálně ji doma v knihovně chce mít každý!)

Reading copy jsem dostal v rámci spolupráce od Albatrosmedia.

nada3314
24.07.2024 5 z 5

Neskutečně čtivá záležitost. Tahle série bude boží! Má skvěle našlápnuto.
Asi se shodneme na tom, že dokud jsme nepřečetli úžasné ČTVRTÉ KŘÍDLO, autorku jsme neznali. Přiznám se, že jsem byla hodně zvědavá, jak si povede ve vodách romantiky a jsem nadšená, moc se mi to líbilo, četlo se to báječně.

S hokejovými romancemi se poslední dobou roztrhl pytel, ale tato fakt nemá chybu. Příběh není jen o hokeji, je především o lásce, vztazích v rodině. Nic nechybělo, nic nebylo navíc, krásně vyvážená romance s přesahem.

Hlavní hrdinka December mi byla sympatická, naprosto jsem chápala její chování. Nikdo nemá recept na to, jak se člověk má chovat v takových nelehkých chvílích tragédií a zármutků. Viděla jsem už mnoho verzí vyrovnávání se se ztrátou, takže mě tato její vůbec nepřekvapila. Nahoru – dolů šílená jízda emocí. Aby nebylo jen špatně, máme tu i prince na bílém koni.

Určitě nebudete zklamání, když si knihu přečtete. Ona to je opravdu oddechovka, nepřinese asi nic nového, ale skvěle se čte. Na další díly se těším moc.

knizni.taurus
23.07.2024 4 z 5

Všemi smysly je příběh, který si podle anotace bude libovat v bolesti. A jo, nebude to jen sluncem zalitý příběh, ale takový, který se věnuje i válce, armádě a ztrátě blízké osoby.

Bohužel já se při čtení nemohla k postavám dostat. Jejich pocity a ztrátu jsem vnímala jak za oponou a nedolehlo to ke mě v plné polní. Za mě bylo trochu na škodu, že to hned začíná onou tragédií následovanou chaosem, a tak jsem si ještě nestihla vytvořit nějaké pouto k hlavní hrdince. Silnější pocity ve mě kniha vyvolala vlastně až téměř na konci, kdy byla i velmi pěkná pasáž s otcem hlavní hrdinky Ember.

Chování Ember bylo jak na horské dráze, zpočátku jsem ji chápala, její zármutek nebo jak se snažila se ztrátou vyrovnat, pak se její chování ale dost vymykalo kontrole a mělo jakési výkyvy. Za to Josh byl zlatý chlap. On, jeho láska k hokeji, trénování dětí a vztah, jaký měl k jejímu bratrovi to bylo něco, co mě těšilo číst. Taky romantická linka tady dostává pěkný prostor a díky Joshovi byla tahle část jako pohlazení pro každou romantickou duši, aneb “jsem tvé cokoliv se právě stalo Everestem ve vyznání lásky.

Téma armády je dobře zpracované a mě se hodně líbilo navíc to propojení s hokejem (aneb kdo teď při všech těch hokejoromancí nemá slabost pro hokejisty). Vibem mi kniha trochu připomínala film Purple hearts na netflixu, i když je ten příběh odlišný. Každopádně příběh jako takový není ničím extra, je to poměrně předvídatelné a ničím zvlášť nepřekvapí, ale zase se to četlo dobře, napsané to bylo čtivě a téma bylo jedno z mých oblíbených.

Suma sumárum: Příběh plyne sám o sobě velmi hladce a i když je to téma neradostné, tak přece jen si tam ta romantická linka našla své místo a není to jen emoční ždímačka. Pro mě to byla pořád hlavně oddechová kniha, která mě bavila číst, i když byla občas smutná, jen mě nedostala tolik, jak jsem si myslela.

3,5/5 hvězd

Knihu jsem četla v rámci spolupráce s @humbook_blogeri :)

monikasbookclub
22.07.2024 4 z 5

K téhle knížce je asi jako povinná výbava kapesníky a hodně lepíků!
Musím říct, že jsem na na tuhle knížku byla opravdu zvědavá. Rebecca Yarros prorazila ve světě s Čtvrtým křídlem a teď píše romantickou sérii...
Knížka by byla asi jako každá jiná romantika, až na to, že otevírá opravdu nelehká témata. Ztráta blízkého člověka je pro každého těžká a každý se s tím vyrovnává po svém. Autorka krásně čtenářům přibližuje zázemí v rodině vojáka. Ukazuje význam války a nejtěžší okamžiky v jejich životě. A právě tyhle pasáže se mi v knize líbili nejvíce, i když mi naprosto rvaly srdce.
Nesmím zapomenout, že ústředním bodem knihy bylo také romantické spojení Ember a Joshe. Upřímně jejich chemie byla skvělá a stejně tak jako jejich vášnivé scény.
Jediný problém, který asi s knížkou mám, tak její předvídatelnost. Upřímně není těžké ten konec odhadnout. Dále mi pak vadilo, že Josh byl až moc nereálný chlap . Prostě vždycky na správném místě a připraven pomoct.
Přesto jsem si ale čtení nadmíru užila, i když to pro mě byla opravdu horská dráha emocí. Těším se na další knížky z této série.
Moc děkuji @humbook_blogeri #humbookblogeri za poskytnutí knížky.

Prokrastinuji
22.07.2024 5 z 5

Jaká kniha vás naposledy rozbrečela? U mě to byla kniha Všemi smysly od Rebeccy Yarros, autorky Čtvrtého křídla. Celkově pro mě byl tenhle příběh jedna velká emoční horská dráha, ale abych začala hezky od začátku…

Hlavní hrdinka Ember čelí nejtěžší zkoušce svého života: ze dne na den má na starosti tátův pohřeb, zhroucenou mámu i dva mladší sourozence. A taky je to den, kdy má narozeniny. A pak tady máme Joshe Walkera - potetovanou hokejovou hvězdu, která ji z čista jasna vstoupí do života, a pomáhá ji zapomenout na její bolest. Jak to tak, ale v romantických knihách bývá, někde bude nějaké ale, a to ale je Joshovo tajemství, které může otřást Embeřiným světem.

Je to krásný a dojemný příběh, který jsem přelouskala během pár dnů, a naprosto mě pohltil. Jistým způsobem se jedná o hokejovou romanci, ale máme tady i velký vliv toho, že Embeřin otec byl v armádě. Chemie mezi hlavní dvojicí funguje skvěle - ona je spíš stydlivka a jemu nechybí sebevědomí a zkušenosti. Rozhodně doporučuji.

4,5/5

Bookish_Adria
22.07.2024 4 z 5

Hned na začátek se přiznám, že anotaci u této knihy jsem jen letmo proletěla.
Od autorky, která napsala Čtvrté křídlo jsem byla zvědavá jak jí půjde i jiný žánr. Příběh je román, který vypráví o hlavní hrdince Ember, která se na své narozeniny vrátí domů, aby je mohli společně jako rodina oslavit. Bohužel tento den si zapamatuje až do konce svého života. Na dveře jim někdo nečekaně zaťuká a sdělí jim zdrcující zprávu.
Její otec byl lékařem pro vojáky. Zahynul a zanechal po sobě tři děti a manželku. Maminka od Ember propadla do depresí a nedokáže se ztrátou vyrovnat. Ember tak převezme její roli a snaží se vše ustát. Její přítel jí zrovna moc nepomáhá a není jí oporou. V obchodě narazí na svou školní lásku Joshe. Který jí pomůže a snaží se jí i celou tu dobu pomáhat. Ember zjistí, že její přítel jí podvádí. To byla její poslední kapka a vrátí se domů, kde začne opět studovat.

Josh je k ní milí a pozorný. Je do ní už nějaký ten pátek zakoukaný. Ember se mu snaží odolat, ale je to těžké. Je to hokejista po kterém touží celá škola.
Příběh byl plný bolesti, ale i lásky a opory. Vcítila jsem se do této situace a úplně mě to pohltilo. Málem jsem i brečela. Byly pasáže, ve kterých mi bylo hlavních postav opravdu líto.
Příběh se mi vážně líbil a jsem zvědavá na další díla od autorky. Jde vidět, že psaní jí velmi jde.

johi_murasova
21.07.2024 3 z 5

Děkuji moc @humbook @humbookbloggeri za poslání recenzního výtisku v rámci #spoluprace

Čtvrté křídlo se mi moc líbilo a tak jsem věděla, že si romantiku v podání Rebeccy Yarros nemůžu nechat ujít. Bohužel ale nejsem z toho tak nadšená, jak jsem doufala že budu.
Začátek knihy byl velmi emotivní a prakticky jsem ho probrečela, v tu dobu jsem si ještě fakt říkala, že to bude skvělá kniha a úplně mě dostane. Když vidím na tiktoku videa s vojákama tak vždycky brečím. Nicméně když děj utíkal (nebudu popírat, že to nebylo čtivé) pár věcí jsem nechápala a už jsem nebyla tak nadšená.
Ember mi nebyla sympatická, ale přece jen to bylo silná hlavní hrdinka, která se po tragické rodinné události musí starat o domácnost a její mladší sourozence. Mladší bráška hraje hokej a trénuje to samozřejmě hot týpek Josh, do kterého je Ember zabouchnutá už od střední a tadaa, zápletka je na světě.
Myslím si, že knize nejvíc uškodila předvídatelnost. Už od půlky knihy jsem si prakticky myslela jak to dopadne a co bude hlavní zvrat příběhu, závěr knihy mě teda nepřekvapil.
Je ale fakt, že i když byla kniha předvídatelná, tak pořád to byla fajn jednohubka s těžkým tématem. Další díl si nejspíš přečtu, ale už asi s menším očekáváním. A i když jsem na story hned po přečtení hodnotila čtyři hvězdami, rozhodla jsem se to přehodnotit.
Budu ale moc ráda, když si knihu přečtete a obrázek si uděláte sami.

Týna28
17.07.2024 5 z 5

Upřímně jsem se této knihy trochu bála.
Po přečtení čtvrtého křídla, které bylo naprosto úžasné, jsem se obávala toho,
jak autorka napíše romantickou knihu bez fantasy.
Musím uznat, že jsem se neměla čeho bát.
Je to krásný a dojemný příběh.
Nebudu lhát, pár slziček mi při čtení ukáplo.
I když znovu zmiňují, že málokdy čtu čistě romantické knihy, pokaždé když nějakou přečtu jsem nadšená.
Knihu jsem měla přečtenou během jednoho dne, nemohla jsem ji skoro pustit z ruky a večer jsem sama sobě zakázala jít spát dokud ji nedočtu.
Opravdu mě nenapadá jediná věc, kterou bych mohla knize vytknout.
Rozhodně doporučuji k přečtení.

lena.o.knihach
17.07.2024 3 z 5

Za knihu v rámci #spoluprace mockrát děkuji @albatrosmedia

Protože jsem se do Čtvrtého křídla zamilovala, nemohla jsem přece vynechat další autorčinu knihu, i když jde o jiný žánr. Všemi smysly je hokejová romance (a ty já můžu), takže vůbec nebylo, o čem diskutovat.

Na knihu jsem se neskutečně těšila a rozečítala ji s úsměvem na tváři, jenže mi to moc dlouho nevydrželo. Hned na začátku přišla od Rebeccy Yarros studená sprcha.

Když dvacetiletá Ember otevře dveře dvěma vojákům, svět se zhroutí. Život se jí, mámě i dvěma sourozencům obrátí vzhůru nohama, protože už nikdy nic nebude tak jako dřív.
Do toho potká Joshe, potetovaného hokejistu, do kterého byla zamilovaná už v prváku. Jen s ním teď dokáže zapomenout na bolest…

I když mi postavy byly sympatické a chemie hlavní dvojici nechyběla, přes tu šílenou předvídatelnost jsem si ten příběh někdy ani neužívala.

Je to velmi čtivá a celkem i krátká knížka, jenže se tu odehrává jedno klišé za druhým. Není tu nic, čím by autorka aspoň trochu vybočila nebo mě překvapila.

Vampucha
15.07.2024 4 z 5

Příjemná romantická oddechovka ideální na dovolenou.

Začátek knihy je nabitý emocemi. Ember je na prázdniny u rodičů, jednou brzy ráno zaslechne klepání, následné otevření dveří jí změní celý život.
Přišla o otce, matka se zhroutila do naprosté letargie a tak má Ember na starost nejen celou domácnost, ale i dva mladší sourozence. Přítel, který by ji měl podpořit se stará tak akorát sám o sebe. Když se blíží začátek semestru, tak se Ember po sérii dalších událostí rozhodne přestoupit na univerzitu u domova rodičů.

Její mladší bratr hraje hokej, a kdo jiný by ho mohl trénovat než nejvíc sexy kluk z města, navíc je to soused Ember a ještě je to kluk do kterého byla na střední totálně zabouchnutá.
Zápletka je na světě :)

Chemie mezi Ember a Joshem od začátku funguje skvěle, ona stydlivka on sukničkář na roztrhání. Celkově to mělo fajn náboj a já se neustále u něčeho dojímala. Jelikož jsem plačka, tak jsem u toho opravdu hodně bulela.
Jediné co mi trochu vadilo, že Josh je naprosto nereálný chlap. Tak jak se občas chová on, se podle mě v realitě nikdo nechová. Ze dne na den se ze sukničkáře stal skoro mnich, neustále byl ve správnou chvíli na správném místě a prostě byl naprosto dokonalý :D

Je to hlavně romantika, je to ale také o rodině a pomoci v těžkých chvílích, také o vztazích a nějakých kompromisech. Vedlejší postavy jsou fajn, jsou sympatické i na facku a tak to má být.

Rebecca Yarros je autorka Čtvrtého křídla a romantické linky jí rozhodně jdou. Další díl z této série určitě zkusím.

Red-haired
14.07.2024 4 z 5

Tohle byla pro mě rozhodně víc smutná kniha, než by mi bylo milé, proto s ní určitě nezačínejte, pokud si procházíte těžším životním obdobím. Velkou část příběhu nás provází truchlení a vyrovnávání se se ztrátou, přičemž každý z rodiny se s ní vyrovnává jinak a na Ember bohužel padne ta největší tíha zodpovědnosti.

Josh byl od začátku pan dokonalý a úplně jsem při něm tála. „Jsem tvoje cokoli“ je od teď peakem romantických momentů. Romantická linka je v knize výborná a vášnivé scény jakbysmet, už jen kvůli tomu stojí za to se prokousat těmi smutnými částmi.

Největším mínusem knihy je předvídatelnost. Už dopředu jsem očekávala úplně každý menší či větší zvrat a autorka mě ničím nepřekvapila. Rozhodně to neubralo knize na čtivosti, ale určitě by příběhu prospělo, kdyby dokázal aspoň něčím překvapit.

Hodnotím 4/5* a moc doporučuju jako krásnou romantiku se smutným tématem, která nepřekvapí, ale určitě si čtení užijete.

michaelakoc
14.07.2024 4 z 5

Je to poprvé, co čtu autorku v češtině, protože Fourth Wing a Iron Flame jsem četla v angličtině. A jsem moc ráda, že si text ponechal svou čtivost. Toto není fantasy, jedná se o new adult román s citlivými a silnými tématy. Hodně čtenářů u knihy brečelo, já nikoliv, proto nehodnotím maximem hvězdiček.

Hlavní hrdinka má nádherné jméno, December - Ember. Je jí 20 let, studuje, má milující rodinu, přítele a kamarádky. Vše je dokonalé. V den jejich narozenin se ale vše změní, její otec, lékař v armádě, byl zabit ve válce.

Všichni se sesypou a najednou je to Ember, která se musí starat o svou matku a mladší sourozence. Život Ember najednou zkouší, kolik toho vydrží, protože přichází rána za ranou.

Okolo se motá Josh, kterého si Ember pamatuje ze střední školy, jako holkaře a někoho nedosažitelného. Nyní trénuje jejího bratra hokej a tak nějak chápe, čím si Ember prochází.

Dále už ta zápletka není nijak komplikovaná. Máme zde romantickou linku, která bude ovlivněna tajemstvím, které má Josh. A pak je tu samozřejmě faktor toho, jak se vyrovnat s traumatickou ztrátou blízkého člověka.

Jurajovamaka
11.07.2024 5 z 5

Pekný romantický príbeh o mladej dievčine, ktorá prišla o otca - vojaka. Vyrovnáva sa s jeho smrťou, ako aj so sebou samou… prežíva prvé lásky, sklamania, taká letná oddychovka k vode…
ODPORÚČAM