Vzkaz v láhvi

Vzkaz v láhvi
https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/162341/bmid_vzkaz-v-lahvi.png 5 3009 3009

Případy oddělení Q série

Na policejní stanici ve Wicku, v zapadlém koutě Skotska, stojí už dlouhý čas na okenním parapetu zapomenutá láhev. Uvnitř láhve je sotva čitelný lístek. Jisté je jen to, že první slovo je dánský výraz pro POMOC — a že je to napsáno krví. Když se tahle podivná zpráva konečně dostane na stůl Carla Morcka z oddělení Q, jež se zabývá „odloženými případy zvláštní důležitosti“, začnou se dít děsivé věci. Carl Morck a jeho asistent Asad se ponoří do hrůzného případu sekt a ztracených sourozenců, jejichž rodiče nikdy zmizení svých dětí nenahlásili. Proč? Náhle zjistí, že čas se krátí… Vzkaz v láhvi získal Cenu Haralda Mogensena, která se uděluje za nejlepší současný dánský kriminální román. V roce 2010 mu bylo uděleno významné literární ocenění Glass Key za nejlepší severský detektivní román (laureáty této ceny jsou Jo Nesbø, Stieg Larsson a Henning Mankell). Vzkaz v láhvi se také stal vítězem Ceny čtenářů 2010, kterou každoročně vyhlašuje dánský deník Berlingske Tidende a Národní organizace knihoven.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Host

Flaskepost fra P, 2009

Booky84
12.10.2017 5 z 5

Opět další skvělá detektivka se zajímavým příběhem a konečným rozuzlením.

Jasta
06.10.2017 5 z 5

Skvěle napsané, napínavé až do konce! A to jsem nikdy neměla ráda detektivky :)

Danago
05.10.2017 5 z 5

Carla Morcka z Oddělení Q, dánského oddělení pro "případy hodné zvláštní pozornosti", jsem si velice oblíbila. Série mě zatím hodně baví. Každá kniha je napínavá , dobře promyšlená a taky se špetkou humoru, což dává knihám ještě více na čtivosti. Jsem ráda , že sérii čtu popořádku jak knihy vyšly. A vidím případně provázaný vedlejší děj . V této knížce se řeší samostatný případ, který začíná nalezením láhve , ve které je dopis psaný krví. Zápletka je dobře vymyšlená, velice dobře propracovaná a závěr hlavního příběhu je dokonale uzavřený.

Sorrow
29.09.2017 5 z 5

Jussi je jeden z mála autorů, který ve mně dokáže vyvolat emoce když dojde na postavy. Možná jsem divná, ale hrdinové knih jsou mi obvykle volní a je to parametr, na kterém mi celkově v knihách záleží asi nejméně. Pro mě je hlavní styl, atmosféra, prostředí, děj, zápletka, rozuzlení, pak dlouho nic, a pak teda postavy. Ne tak u Jussiho. Tady se o ty postavičky regulérně bojím a koušu si ret, aby z toho všichni vyvázli.
Zakládáte-li si tedy na signifikantních a dobře prokreslených postavách + k tomu chcete ještě i všechny ty body, na kterých zas záleží mně, tenhle dánskej sympaťák je prostě někdo, koho nemůžete vynechat!
PS: Navíc je to děsně vtipný.
PPS: Jo a děsně návykový!
PPPS: Abych nezapomněla, právě čtu P.S.ko od Geislerový, tak možná proto všechna ta "péeska" :D

SilvieDee
22.09.2017 4 z 5

Moc hezky napsané a celkově napínavé čtení. Určitě to dle mého názoru není kniha do postele, kdy už na půl spíte a hledáte něco oddychového. Celé téma knihy (které he právě na tomto příběhu tak zajímavé) chce více soustředění a čisté mysli. Určitě moc doporučuji!

Daskak
22.08.2017 5 z 5

Napinava

Toffee
20.08.2017 5 z 5

Výborná detektivka. Čtivá, napínavá.

canis
19.08.2017 5 z 5

Zajímavá detektivka psaná čtivým, napínavým způsobem.

LadyAnn
18.08.2017 4 z 5

Musím přiznat, že jsem si na základě přečtených recenzí od této knihy hodně slibovala, takže můj finální dojem je i přes vysoké hodnocení trošku rozpačitý. Čekala jsem prostě od zápletky víc. Ale postavy, autorův styl psaní, celkové prostředí a tematika se mi moc líbily a určitě na další případy oddělení Q nezanevřu.

Zorka
08.08.2017 3 z 5

Kniha se čte docela dobře, nicméně čekala jsem od ní mnohem více. Trochu složitější zápletku, méně průhledná traumata, která vedla pachatele k činu.

pazdy15
11.07.2017 5 z 5

Opět další super díl "ujetého" týmu odd. Q :) Nic víc než doporučit nemohu !

konicekbily
27.06.2017 5 z 5

Někde děj natahuje, komplikuje, ale je to výborné čtení.
Moc hezky napsaný krimithriller! Dokonalý popis hlavních postav, chvílemi se mi líbil i pachatel. Scény do sebe zapadají a přípěh má spád. A i konec je skvělý, jen tak dál! Jdu na další autorův kousek.

March
26.06.2017 5 z 5

Moje první kniha od autora a byla jsem nadšená. Napínavá severská krimi, nemá chybu. Vrhám se na dalšího Carla Morcka:-)

Dukatka

15.06.2017 5 z 5

Skvele...

Loginus
08.06.2017 5 z 5

Tak tady se mi hodně líbila záporova linie, skoro stejně jako vyšetřovatelská. Opět jsem se skvěle bavil, přečteno jedním dechem. Pěkně nastíněné otázky víry, fanatismu. Vzpomínal jsem přitom na Vystěhovalce.

Jaruš7
02.06.2017 5 z 5

Velmi bohatý na záludnosti a spletitosti propracovaný příběh. Pachatel je chameleon a bazilišek v rouše Adonise s mozkem lstivého gaunera. Jistá sugesce víry je zde natolik konfliktní, že je základem pro detektivku jako stvořená. Najít takové téma už to budí obavy o prostředí v jakém žijeme.
Až teď v porovnání ocením jisté naše poválečné zákony.
Citace : " Idiot co pasoval sám sebe do role tlumočníka božích slov, a když někdo​ porušil boží přikázání , potrestal své vlastní potomstvo." (kazatel víry)
Načtená na MP3 má v sobě dynamiku navíc.

whiolet
28.05.2017 5 z 5

Naprostá bomba!
Miluju Carlovo styl myšlení a sarkastické poznámky.
Miluju Asadovo jazykovou bariéru, která knize dodává "to něco navíc"
Miluju Rose, která svým záhadným chováním zamotává hlavu nejen Carlovi,ale i čtenáři

gonegirl
29.04.2017 5 z 5

Myslela jsem, že už od autora nemůžu čekat víc, ale očividně jsem se spletla. Strhující!
Prokládání knihy pasážemi z pohledu vraha, retrospektiva, kdy se vrací do dětství, záhadný Asad a ještě záhadnější Rose a temná atmosféra těch nejtemnějších zločinů.
Úžasná myšlenka a ještě lépe zpracovaná.