Vzkaz v láhvi

Vzkaz v láhvi
https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/162341/bmid_vzkaz-v-lahvi.png 5 3009 3009

Případy oddělení Q série

Na policejní stanici ve Wicku, v zapadlém koutě Skotska, stojí už dlouhý čas na okenním parapetu zapomenutá láhev. Uvnitř láhve je sotva čitelný lístek. Jisté je jen to, že první slovo je dánský výraz pro POMOC — a že je to napsáno krví. Když se tahle podivná zpráva konečně dostane na stůl Carla Morcka z oddělení Q, jež se zabývá „odloženými případy zvláštní důležitosti“, začnou se dít děsivé věci. Carl Morck a jeho asistent Asad se ponoří do hrůzného případu sekt a ztracených sourozenců, jejichž rodiče nikdy zmizení svých dětí nenahlásili. Proč? Náhle zjistí, že čas se krátí… Vzkaz v láhvi získal Cenu Haralda Mogensena, která se uděluje za nejlepší současný dánský kriminální román. V roce 2010 mu bylo uděleno významné literární ocenění Glass Key za nejlepší severský detektivní román (laureáty této ceny jsou Jo Nesbø, Stieg Larsson a Henning Mankell). Vzkaz v láhvi se také stal vítězem Ceny čtenářů 2010, kterou každoročně vyhlašuje dánský deník Berlingske Tidende a Národní organizace knihoven.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Host

Flaskepost fra P, 2009

Pichoval
29.04.2017 5 z 5

Strhujici pribeh,ktery mne pohltil. Npinavy az do posledni chvile. Jsem rada,ze cela trilogie nemela stejny motiv. Postavy pomocniku Asada a Rose byli jako pomocnici celkem zvlastni,avsak velice schopni,skoda ze byl jejich pribeh jen nastinen. Tenti pribeh se mu libil ze vsech tri nejvic.

Helikp
27.04.2017 5 z 5

Zatím nejlepší, co jsem od něj četla. Strhující děj, dobře propracované.....Krapet mě mátla Rose a její alter ego, o to byl celý příběh pikantnější. Bavilo - od prvního do posledního písmenka.

oskli
10.04.2017 5 z 5

Carl Morck opět nezklamal! A já si zamilovala kombinaci audioknihy (namluvil úžasně Igor Bareš) při běhání a večer klasické čtení v knize. Hodně mě to bavilo, ale pachatel byl v tomto případě skutečně hodně těžký kalibr... i když na druhou stranu, to co jsme se dověděli o jeho dětství, bylo dostatečně děsivé k tomu, aby bylo zřejmé, že normální člověk z něj vyrůst nemohl. Dialogy Carla a Asada tentokrát nebyly až tak perlivé, ale zase jim solidně sekundovala Rose, takže i odlehčení z té hrůzy vždycky fungovalo dobře. Kniha má skvělý spád, napětí se stupňuje, představivost jede na 100 % a člověk úplně cítí ten chlad a vlhkost v loděnici, i auru zla toho padoucha. Jussi je prostě geniální vypravěč, klobouk dolů.

Vesmich
07.04.2017 5 z 5

Třetí případ pro Zvláštní skupinu! Tentokrát ji obohatil Smažič hranolků z policejního bufetu a trochu se projasnilo kolem kolegyně Dva v jednom. Sestava akorát tak do sklepa, odkud také úřaduje. Hlavní pachatel je tentokrát Arcilotr, nic černého mu není cizí a napáchá zla na několik životů. Navíc nesnese, aby mu jen trochu dělal někdo něco z toho, co dělá všem kolem. Takže je celý špatný , když mu někdo lže a podvádí ho. To se nad sebou hned rozteskní. Jinak je to ovšem Drsoň jaksepatří mrazivý. Autor je rozhodně ve formě, neztrácí na originalitě a vypravěčském umu. Napínavé je to pořádně, detektiv je sympaťák, pomocník je jedno velké tajemství a příběh temný a studený.

denib
04.04.2017 5 z 5

Nemůžu si pomoct, ale Carl Morck mi spíš než severskou krimi připomíná detektiva ze staré školy, což je super. Je hodný, ale věčně nabručený, se zálibou si za stolem zdřímnout, i když k tomu nemá moc příležitostí. Samozřejmě do čeho se pustí, to vyřeší. A jen tak bokem přitom pomůže vyřešit i případy jiných oddělení :-) A možná ještě o něco víc, než samotný případ, mě opravdu baví vztahy s jeho podřízenými - takový vyšetřovací tým se jen tak nevidí. Tato kniha, je podle mě zatím nejlepší ze série.

Veeris
21.03.2017 5 z 5

Fakt skvělá detektivka, poutavá od začátku až do konce. Mám nejradši detektivky, kde je střídavě i život a pohled vraha, ne jen policajtů. Musím říct, že částečně jsem tohoto vraha chápala. Ne samozřejmě že by měl zabíjet, ale ten odpor k náboženství, ve kterém byl nucen žít. Náboženští fanatici fakt způsobují jen zlo.. Ještě, že jsem svobodomyslný ateista..
Jediné, co mi chybělo byla ještě jedna stránka navíc. Zajímalo by mě, jak měl podle autora dopadnout Benjamin.. Tyhle "otevřené "konce zrovna v oblibě nemám.

kikadoo
19.03.2017 5 z 5

Zatím nejlepší čtení ze série. Zajímavé téma, propracováné do detailů.

Peťulka3
14.03.2017 5 z 5

Zase jedna super detektivka

Misuri
09.03.2017 3 z 5

Zápletka mi příšla fajn, případ byl promyšlený a zajímavý. I přes to všechno mě Vzkaz v láhvi trochu zklamal. Nemohla jsem se sžít s postavami, přišly mi pořád tak nějak cizí. Navíc mě nebavilo prokládání vyšetřování jiným případem. Měla jsem pocit, jako by vyšetřovatelé nevěnovali hlavnímu případu dostatečnou pozornost a proto jsem se na něj nemohla soustředit ani já. Nejlepší části byli, když se do případu zamotal někdo jiný, než oddělení Q.

ZuK1
07.03.2017 5 z 5

Výborné .... přečetla jsem všechny vydané knihy oddělení Q a žádná mě nezklamala.

nokos
04.03.2017

normalne detektivky moc nemusim, ale tahle me nejak dostala. libilo se mi i postupne odkryvani vsech skutecnosti preskakovanim v case. a tak jeden nejen sleduje zrudne skutky, ale i zrozeni zrudy a jeji konec.

Aliii
27.02.2017 5 z 5

Vzkaz v láhvi se mi zatím ze 3 knih líbil nejvíc - autor je čím dál lepší a doufám, že ani další případy oddělení Q nezklamou.

TipsyChipsy
17.02.2017 5 z 5

Krvavá detektivka. Jakoby všechny ty knížky skandinávských autorů byly přes kopírák. Vraždami a násilím se nešetří. Zlý padouch je opravdu zlý. Proč to čteme? Asi chceme, tak jako malé děti v pohádkách, aby dobro zvítězilo.

ArwenAragorn
16.02.2017 5 z 5

Miluju oddělení Q a jejich nový případ stojí určitě za přečtení! Je jako všechny ostatní jedinečný. Mně už zbývá od autora jen Marco a moc mě to mrzí. Jussi Adler-Olsen patří podle mě k nejlepším autorům detektivek. Proč nejde dát víc než 5 hvězdiček? Zatím jsem měla knihy jen půjčené, ale případy oddělení Q už si postupně kupuji, aby v mé knihovně nechyběly.

jity54
12.02.2017 5 z 5

Kniha opět nezklamala, napínavé čtení

Aleen
10.02.2017 5 z 5

Už jsem si zvykla, že detektivky od Adler Olsena jsou na vysoké úrovni ve své kategorii. Takže spád, napětí, jemná komika a vysoké vypravěčské schopnosti. Víc bych k tomu asi neřekla.

Ajinka126
09.02.2017 5 z 5

Jussi je můj oblíbený autor, co se "severského krimi" žánru týče. Čela jsem i předchozí dva díly a tady v tom se ukazuje, jak vypiloval svůj přednes. Je mnnohem citlivější k detajlům. Věnuje se rozvoji charakterů postav a gradaci děje. Jen mě mrzí, že po dočtení Vzkazu v lahci jsem okamžitě skočila po dalším díle, kterého neustále odkládám. A to vůbec není horší. Jen trochu ochladla moje touha po tomhle "progresivní" severském krimi boomu. Nicméně kniha se čte sama. Hlavní hrdinové jsou skvělými protiklady. Oddělení Q odložených případů je skvělé i proto, že máte pocit, že ta tajemství prostě musíte konečně odhalit! :)

Vera Silent
30.01.2017 5 z 5

Citat maminky, ktera takhle tluste knihy jinak nikdy necte: " Teda tu tvoji knihu jsem precetla za tri dny. Prvni den jsem precetla skoro dve ste stranek a treti den jsem ani nemohla usnout a cetla to do peti do rana. Byla jsem z toho vynervovana, hruza.... No, ale asi si od nej zase neco prectu."

Eremites
29.01.2017 4 z 5

Výborná detektivka se vším co k ní patří - napětí, neochota odložit knihu ani na chvilku, propracovaná zápletka, trošku podivný vyšetřovatel a jeho ještě podivnější tým.

allebra
24.01.2017 5 z 5

Sérii z oddělení Q Carla Morcka čtu postupně a pokaždé jsem spokojenější. Už Žena v kleci ode mně dostala plné hodnocení a teď mi začíná chybět další hvězdička. Svérázná vyšetřovací skupina nemá chybu a výborně se doplňuje. Přestože kniha není zrovna nejútlejší, klidně bych brala i další stránky navíc. Dějově byla kniha velmi bohatá, měla spád, udržovala napětí až do konce a nechyběl ani příjemný humor sympatické vyšetřovací party. Knihy Jussiho Adlera-Olsena mají skvělou atmosféru, těším se na další díl.