X spôsobov, ako zomrieť

X spôsobov, ako zomrieť
https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/448261/bmid_x-sp-sobov-ako-zomriet-C8o-448261.jpg 4 643 643

Fabian Risk série

Napokon si uvedomil, že jestvuje iba jediný spôsob, ako ich umlčať. Preto vzal zbierku šesťstranných kociek z eloxovaného hliníka. Vybral jednu z nich, aby mu povedala, či vôbec má pokračovať. Jednotka, dvojka alebo trojka znamenajú áno, štvorka, päťka alebo šestka sú nie. Hodnú chvíľu kockami triasol, potom ich hodil na vystretý zelený filcový obrus. Dvojka. Inými slovami, kocka chce, aby sa spýtal. Znova ju vzal, zavrel oči, keď ňou triasol. Napokon ju pustil. Zostávalo už iba otvoriť oči a pozrieť sa, či povedala áno alebo nie. Iba ako iba, pomyslel si a nechal oči zatvorené. V hre bolo predsa dospievanie a väčšia časť života Ester Landgrenovej. Práve chcel otvoriť oči, keď sa bytom až k nemu šíril zvuk zvončeka pri dverách, ktorý mu išiel na nervy. Takmer nikto nikdy nezvonil, a hoci sa na to mohol vykašlať a pokračovať, pokazilo mu to náladu. Aby mohol vychutnať rozhodnutie kociek, potreboval pokoj.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Ikar (SK)

X sätt att dö, 2019

Luci19346
01.02.2022 4 z 5

Kniha napínavá, ale asi v půlce jsem ji musela odložit, protože mi to přišlo trochu nepravděpodobné, že by se to tak "v opravdovém světě" stalo. Ale druhý den jsem to vydýchala a knihu přečetla.

adela2316
30.01.2022 5 z 5

Myslela jsem, ze je to poslední kniha ze série. Podle toho jsem psala příspěvek, než jsem zjistila, že má vyjít další díl :-) tím pádem to mění můj pohled na knihu. Bylo to napínavé! Jsem rada, ze se vyřešila hlavní dejova linka a vrah byl dopaden. Taky s Molanderem to dopadlo dobře, teda dobře ve smyslu spravedlnosti.
Bylo mi líto rodiny z lodě, byla jsem rada, když se to napoprvé nepovedlo.
Doufám, že to Dunja tomu chcipakovi pořádně natre! Takovej šmejd vsech smejdu.
Co mi na knize vadilo nejvíc, byly soloakce jednotlivých představitelů. Fabian jede sám do přístavu, Liljova sama do bytu, který nehlidaji, Stubbsova sama hledat Molanderovu parcelu, no prostě na hlavu. To mě docela vytacelo. Jinak opravdu napínavé a zajímavá zápletka.

Gleam
22.12.2021 4 z 5

Nemůžu si pomoci, ale ještě pořád mě tento autor baví. Předchozí díl takové malé zvolnění k dalšímu rozjezdu v zatím posledním díle série. Spousta čtenářů zde kritizuje useknuté konce, ale mě to docela baví. Předpokládala bych další sérii s jistou dánskou ex policistkou v hlavní roli, no necháme se překvapit, autorova díla si pohlídám a doporučuji.

shelma
30.10.2021 3 z 5

Knihu považuji za nedotaženou a z konce příběhu jsem zklamaný. Za přečtení to stálo, ale přesto...

kokosek
03.10.2021 3 z 5

Obě knihy bych klidně hodnotil i o jednu hvězdu víc, ale tady musím ubrat, za spoustu nedodělků, za nevyjasněné věci, za příliš velkou snahu o to vykreslit záporáky moc černě, a dobráky bíle. A celkově to na mě působí jako když autor honil moc zajíců a oni s emu rozutekly. Každopádně bude určitě ještě dost dalších příběhů a my se můžeme těšit na další a další mrtvé.

janina66
02.09.2021 5 z 5

Tato kniha u mě jednoznačně vede, než předešlé. Ani se zde tolik neřešila rodina Fabiana. Jeden vrah usvědčen a hlavní polapen. Těším se na Dunju, až si podá toho slizouna. Opět jsem poslouchala audio.

martina2540
10.08.2021 4 z 5

Knížka byla čtivá, ale předchozí díl byl pro mě víc napínavý. Děj mi přišel dost překombinovaný a neuvěřitelný.

Sejna1955
21.07.2021 2 z 5

Moc překombinované a opět zaběhnutá šablona posledních cca 3. knih, pachatel je policajt, nebo někdo, kdo se motá okolo případů. Už je to všechno na jedno brdo. Nejsem puritán, ale blábolů okolo sexu, je příliš.

berila
13.06.2021 4 z 5

Po dočtení předchozího dílu jsem se musela chtěnechtě vrhnout na další díl, abych nezapomněla, o čem byl předchozí díl. Opět dobře napsané, ale konci až nechutná "jatka" a opět musím čekat na další pokračování - tato linie mě mimochodem moc zajímá.

Lokina
03.06.2021 4 z 5

Po velmi dlouhé době se mi do ruky dostalo pokračování Fabiana Riska. Moc oceňuji shrnutí předešlých dílů na začátku knihy, protože jsem něco málo zapomněla. Takže jsem se do čtení vrhala o trochu osvícenější.
Ke stylu autora nemám co bych vytkla, kniha je čtivá a chytlavá. Když už je tam nějaká akce, tak je trochu přehnaná. I samotná linka s dopadením vraha, jak píší předešlí čtenáři, i mně připadá překombinovaná a složitá. Konec je uspěchaný, je tam nabaleno na sebe tolik věcí, které potřebují dořešit a krátkým a stručným epilogem se mi zkrátka nedostalo odpovědí.
Kvůli Dunje si přečtu další díl, protože je načase, aby toho odporného Sleiznera poslala do horoucích pekel.

Majdalenka
30.04.2021

(SPOILER) Kniha se mi líbila a po předchozím dílu, který se mi opravdu nelíbil to bylo super čtení. Ale zase ten konec.. Kniha má 400 stran předchozí díl taky a autor napíše konec na 3 stránky?! Zajímá mě co se stane s Dunjou ale další díl už číst nebudu.. Tyhle za mě odflaknute konce jsou v každém díle.. Do poslední strany napětí, až moc vyhroceny závěr a pak stránka rozuzlení a v hlavě pak zůstává spousta nezodpovědnych otázek..

Jodys.63
22.04.2021 3 z 5

Po Motivu X zklamání , zmizel důvtip a vše dovršil laciný závěr ...škoda :-( ..ale nedočtěte to , že ....

Nixa
20.04.2021 5 z 5

Toto se mi moc líbilo, celá série s Fabianem Riskem mě moc bavila a oblíbila jsem si i další postavy. Tak nějak jsem čekala, že toto bude konečný díl, ale teď bych ráda brala i další díly. Kniha byla čtivá a napínavá. Za mě super detektivní série.

PaníLenka
14.04.2021 3 z 5

(SPOILER) Právě jsem dočetla a nějak nevím...jsem ze všech těch dějových linek rozpačitá, bylo toho nějak moc a vlastně už sebevětší brutalita nešokuje. Napínavé a čtivé ano, velmi, ale přistihla jsem se, že si s ubývajícími stránkami přeji, ať už se všechny kruhy uzavřou a na konci vlastně zklamání, že konec všeho ještě není a bude pokračování....k přečtení dalšího dílu mě zvědavost určitě dotlačí, pokud tedy nějaký bude, ale jestli už to Sleizner neschytá, tak končím!

Majuš333
02.04.2021 5 z 5

Neviem, prečo som si myslela, že
X způsobů smrti je zakončením celej série... Som šťastná a sklamaná zároveň. Šťastná, že séria pokračuje ďalej a sklamaná, že 6.diel je v nedohľadne.
Bolo to skvelé a napínavé, aj keď pár vecičiek mi prišlo pritiahnutých za vlasy, napríklad dopadnutie Molandera, či Liljkovej nindžovská akcia v byte... No určite sa teším na Dunjiu, ako zničí slizáka Kima :)

Simstr
31.03.2021 4 z 5

Píše skvěle, chytne Vás to, jen už by to chtělo nový případ, novou dějovou linku... Doporučuji, tuhle sérii číst tak jak byla vydána, od prvního díle...

Veve131
27.03.2021 5 z 5

Napínavý příběh, ale chvílemi dost překombinované. Knihu hodnotím kladně a těším se na další příběh.

Ivanka.dc
06.03.2021

No, celou sérii jsem měla v autě na audiu, ani mi moc nevadil Pavel Soukup, kterého standartně moc nemusím. Celou sérii určitě doporučuji číst ve správném pořadí. Začátek série tedy za mě lepší...spojené dva díly na sebe navazující byly hodně zdlouhavé. Takže za mě průměr:-)

marci8
03.03.2021 4 z 5

Kniha je napínavá a dobře napsaná. Přesto mně vadilo prodlužování motivu X. Mně by se více líbilo, kdyby se už řešil jiný případ a do toho se snažili dostat Molandera a pokračoval děj ohledně Riska, Dunji apod.

pablito
02.03.2021 2 z 5

Thrillery mám rád, ale toto nebyl můj šálek čaje. S nadsázkou člověk musí počítat, ale mělo by se to pořád tvářit jako, že to je možné. Nedokázal jsem se do děje vtáhnout, připadalo my to příliš vyumělkované.