X spôsobov, ako zomrieť

X spôsobov, ako zomrieť
https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/448261/bmid_x-sp-sobov-ako-zomriet-C8o-448261.jpg 4 626 626

Fabian Risk série

Napokon si uvedomil, že jestvuje iba jediný spôsob, ako ich umlčať. Preto vzal zbierku šesťstranných kociek z eloxovaného hliníka. Vybral jednu z nich, aby mu povedala, či vôbec má pokračovať. Jednotka, dvojka alebo trojka znamenajú áno, štvorka, päťka alebo šestka sú nie. Hodnú chvíľu kockami triasol, potom ich hodil na vystretý zelený filcový obrus. Dvojka. Inými slovami, kocka chce, aby sa spýtal. Znova ju vzal, zavrel oči, keď ňou triasol. Napokon ju pustil. Zostávalo už iba otvoriť oči a pozrieť sa, či povedala áno alebo nie. Iba ako iba, pomyslel si a nechal oči zatvorené. V hre bolo predsa dospievanie a väčšia časť života Ester Landgrenovej. Práve chcel otvoriť oči, keď sa bytom až k nemu šíril zvuk zvončeka pri dverách, ktorý mu išiel na nervy. Takmer nikto nikdy nezvonil, a hoci sa na to mohol vykašlať a pokračovať, pokazilo mu to náladu. Aby mohol vychutnať rozhodnutie kociek, potreboval pokoj.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Ikar (SK)

X sätt att dö , 2019

Hakate
21.02.2021 5 z 5

Dlouho jsem přemýšlela, co k tomuto dílu vlastně napsat.
A i po několikadenním rozmýšlení stále marně hledám vhodná slova.
Snad jen.. byla to neskutečná jízda, originalita, děj, zápletky, myšlení sériového vraha vše bylo naprosto dokonalé. Z knihy jsem velmi nadšená a musím říci, že tento dvojdil považuji za jedno z TOP knih z pera severských autorů. SA si nejen udržuje laďku svých knih, ale on ji neustále zvedá.
Jsem ráda, že jsem odolala a knihy četla, tak abych měla čas na oba díly najednou.
Grandiózní finále.
Moc se těším, co si na nás SA přichystá příště. Pevně doufám, že na velké finále Dunji nebudeme čekat dlouho ..

Peslik
02.02.2021 4 z 5

Byly okamžiky, kdy jsem si říkala "to snad ne", ale ono ano. Když pominu určité věci ( jako dohodu s Molandrem, přesnou mušku pachatele,....), které mi nesedly, tak to bylo skvělé čtení.
Celá série stojí za to si přečíst a pak čekat na to, co bude dál.....

knihomolka_eli
31.01.2021 5 z 5

Tato seria patri medzi moje top tohto zanru. Aj tato kniha sa citala neuveritelne rychlo a lahko,kapitoly su kratke a vzdy plne napatia. Fabian a taktiez ostatni z timu sa posunuli v zivote dalej, konecne sa odhalili veci,na ktore som cakala uz v minulej casti. Pripad bol napinavy, vrah zvlastny, uplne iny typ,nez ostatni, s ktorymi sa stretli doteraz. Velmi dobry napad a dobre spracovany. Neviem sa dockat dalsieho dielu, velmi ma zaujima aj dej v Dansku a Dunja, ale taktiez ako sa bude vyvijat pribeh Riskovej rodiny a samozrejme aj dalsi pripad,ktory nam autor predostrie. Ja nemam co vytknut,knihy tohto autora ma vzdy absolutne pohltia.

josska
22.01.2021 5 z 5

Kniha vyborná,jako vždy,spisovatel mě baví,,napínavé,čtivé,,,,

tak.normal
22.01.2021 1 z 5

Hmmm, ne. Takhle ne. Od začátku do konce ne. Já jsem nikomu nevěřila ani pozdrav, jak to bylo přitažené za vlasy. Předchozí Fabianovky se mi líbily, ale tady bohužel velké zklamání.

petra5167
21.01.2021 4 z 5

Dobrá kniha, teda až na tu dohodu s Molandrem, to bylo hodně nepovedený a těžko uvěřitelný. Ale už se těším na díl o Dunje.

čef
16.01.2021 3 z 5

Na přehnaný způsob vyprávění dobrodružných příběhů, které se tváří jako pravdivé, je nutno si asi zvyknout. Nemohu si ale pomoci, z tohoto dílu jsem nebyl vůbec nadšený, těch nemožných zvratů, obratů a extrémních povah už na mne bylo opravdu příliš. Zdravý rozum už některé scény nepobere, maximálně se tomu dá zasmát, co ten autor dokáže vykoumat za nesmysly.

L.D.
08.01.2021 5 z 5

Prečteno opět jedním dechem stejně jako všechny předchozí díly z této série. Už se těším na pokračování.

MatyMaty
05.01.2021 5 z 5

Za mě zase super počteníčko, jen ten konec byl nějaký hodně rychlý. Už se těším na další pokračování.

konicekbily
04.01.2021 4 z 5

Dokonalá zápletka, tedy mnohonásobná zápletka, s částečným vyřešením ( sériových vražd) a opět s otevřeným koncem a naznačením/upoutávkou autora na další pokračování příběhu. Kdybych nepřečetl vše před tím, těžko bych se orientoval. Autor píše ságu jednoho oddělení vražd - a konec je v nedohlednu. Kvalitní thriller.

Munzik
02.01.2021 5 z 5

Knihy od tohoto autora mě nikdy nezklamaly a musím říct, že tato jeho poslední mě nenechala v klidu od začátku až do konce. Chválím za první 2 stránky, kde bylo shrnuto vše z předchozího dílu.

nevřelka
11.12.2020 4 z 5

Velmi dobré pokračování knihy Motiv X. Ovšem několik věcí v knize bylo přinejmenším divných. Například vrah ubytovaný naproti vyšetřovatelce. Po spáchání zločinu si vesele chodí do bytu nadále. Naopak se mi líbil celkem poklidný konec knihy.

janastok
10.12.2020 4 z 5

Dobré pokračování série, místy trochu přitažené za vlasy, Risk se nám stává nesmrtelným, ale velmi napínavé a chytlavé. Několik dějových linek, nejvíc se mi líbila ta s Dunjou. Po poděkování je ještě kousek příběhu, který slibuje pokračování,snad přijde brzo.

dencazrnu
22.11.2020 4 z 5

Už, už to vypadalo, že snad dám i 5 hvězdiček, ale přeci jen si tu jednu ještě nechám na příště.. :-) Ten konec byl za mě trošku odfláknutý a uspěchaný. Ale jinak celkový dojem z knihy super. Výborná myšlenka - vrah a jeho kostky :-) Jen jsem zvědavá, zda se dočkáme i dalšího pokračování? Já myslím, že ano, jelikož plno věcí zůstalo nedořešených. A doufám, že konečně dojde i na slizáka Sleiznera, protože ten mi neskutečně leze na nervy :D Ale jinak jsem byla napnutá od první do poslední strany a knihu jsem zhltla na jeden nádech :-)

harena
18.11.2020 4 z 5

Milovníci thrillerů budou určitě spokojeni, je tu rozjeto víc pátrání po vrazích a ten strašně nesympatický Sleizner stále pátrá po Dunje, ale jak to dopadne se dozvíme snad v dalších dílech. Ještě štěstí, že spisovatel na začátku zhruba shrne, co bylo v minulých dílech, protože to jsem si už moc nepamatovala. Originální nápad byl vrah a kostky, pátrání po vrazích mělo spád, knihu jsem měla přečtenou za dva dny a rozhodně bych si chtěla přečíst i pokračování, dokud ještě vím,o co jde. Doporučuji číst díly s co možná nejmenšími přestávkami. Jo na konci za poděkováním autora je ještě pokračování příběhu.

tulip131
16.11.2020 2 z 5

Tentokrát méně hvězdiček, ne že by příběh nebyl napínavý, ale bylo tam moc dějových linek, skoro bych řekla, že kdyby z toho autor udělal dvě samostatné knihy, bylo by to lepší. Risk a jeho rodina, Matilda se svojí "kamarádkou" Gretou, Theodorovo zatčení, Sonjina přeměna. Do toho řešili slušně zamotaný příběh s Milwokhem. Nakonec se autor rozhodl rozlousknout Molandera a jeho hrůzy. A Sleiznerovo pronásledování Dunji nechal otevřené. Neopomenul zásluhu Liljové a trable Tuvessové.

Dardos
13.11.2020 5 z 5

Dobry! Jako zatim vsechny knihy od autora. Obcas mozna trochu "drastarna" a mistama dost neuveritelny... ale proboha co ten konec?? Cekala jsem to trochu jinak :). Ale predpokladam, ze bude pokracovani... ze jo?? :)

brabofka
07.11.2020 4 z 5

Konečně konec. Úspěchaný. Celou dobu si kniha držela jakýsi šmrnc, švih a spád. Ale když přišlo na dopadení pachatele, jakoby se to všechno nějak vytratilo a autor najednou nevěděl kudy kam. A tak bum "pozor trailer" a pachatel je zatčen. Jinak jsem ráda, že je vše vyřešeno. Tedy až na Teodora a Dunju. Už se těším na další díly!

Scheril89
01.11.2020 4 z 5

Pokračování Motivu X, stejně napínavé. Autor mě asi žádnou svou knihou nezklamal, ač předchozí díly do Motivu X byly podle mého názoru lepší. V posledních dvou dílech už bylo moc dějů a člověk, který nečetl předchozí knihy se asi bude dost ztrácet.

astra3
28.10.2020 4 z 5

Tuto sérii čtu ráda, ale tento díl mi přišel už příliš nereálný a překombinovaný. Tak snad příští bude lepší.