X spôsobov, ako zomrieť

X spôsobov, ako zomrieť
https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/448261/bmid_x-sp-sobov-ako-zomriet-C8o-448261.jpg 4 643 643

Fabian Risk série

Napokon si uvedomil, že jestvuje iba jediný spôsob, ako ich umlčať. Preto vzal zbierku šesťstranných kociek z eloxovaného hliníka. Vybral jednu z nich, aby mu povedala, či vôbec má pokračovať. Jednotka, dvojka alebo trojka znamenajú áno, štvorka, päťka alebo šestka sú nie. Hodnú chvíľu kockami triasol, potom ich hodil na vystretý zelený filcový obrus. Dvojka. Inými slovami, kocka chce, aby sa spýtal. Znova ju vzal, zavrel oči, keď ňou triasol. Napokon ju pustil. Zostávalo už iba otvoriť oči a pozrieť sa, či povedala áno alebo nie. Iba ako iba, pomyslel si a nechal oči zatvorené. V hre bolo predsa dospievanie a väčšia časť života Ester Landgrenovej. Práve chcel otvoriť oči, keď sa bytom až k nemu šíril zvuk zvončeka pri dverách, ktorý mu išiel na nervy. Takmer nikto nikdy nezvonil, a hoci sa na to mohol vykašlať a pokračovať, pokazilo mu to náladu. Aby mohol vychutnať rozhodnutie kociek, potreboval pokoj.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Ikar (SK)

X sätt att dö, 2019

rodak
06.09.2020 5 z 5

Kam se hrabe duo Kepler. Ač také někdy na hranici uveřitelnosti, různých náhod, ale tahle série prostě neskutečně baví.

Dumicek
06.09.2020 5 z 5

Navazující kniha na předchozí Motiv X byla jedním slovem jízda. Joo občas tam bylo moc náhod, které by se ve skutečnosti určitě nestali, ale berme to tak,že je to kniha a zatraceně dobrá kniha. Nevim koho v té knize jsem nenáviděla víz zda Molandera nebo Sleiznera. Menší prostor tu tentokrát dostala Dujna,ale zas si myslím,že v další knize bude její příběh ten hlavní. Kniha se prostě četla sama a já se těším na další.

martineknatasa
03.09.2020 5 z 5

Napínavé, čtivé, prostě bezva. Těším se na další knihu s Fabianem Riskem.

Jido
02.09.2020 5 z 5

Zase skvělé čtení. Jen doufám, že se brzy dočkáme pokračování..

gad
30.08.2020 5 z 5

Alea iacta est. Tak bych vše shrnul.
Opět hodně napínavé. Způsob vraždění a motiv pachatele zcela neotřelé. A když se konečně jeden kruh uzavře, otevírá se další. Tak se necháme překvapit, co nám autor přichystá. Zdá se, že si Fabian dlouho neodpočine.

Dášašada
26.08.2020 2 z 5

Určitým způsobem jsem zklamaná. Tento díl mi přijde oproti ostatním slabší, něco mu chybělo...určitá šťáva, napětí...Škoda. Každopádně se těším na další díl.

katka.oo
26.08.2020 5 z 5

Napínavé, akční, některé případy vyřešeny - za to palec nahoru a některé na své vyřešení teprve čekají a doufám, že to bude co nevidět a taky doufám, že ten slizák Kim konečně dostane co proto, protože jeho osoba mě neskutečně vytáčí!

Mesicnililie
24.08.2020 5 z 5

Autor je úžasný. I po delší pauze si člověk vzpomene co se dělo v předchozím díle. Děj a zápletka opět nezklamali. Napínavé.

happy-smile
21.08.2020 5 z 5

Předchozí díly jsem četla kousek po sobě, ale tady jsem teď měla delší mezeru a měla jsem docela problém vzpomenout si, na co autor navazuje. Chtělo by to trochu rekapitulace na začátku. Ale jinak se mi kniha líbila, i když by někdo mohl namítat, že byla docela pěkombinovaná. Holt je toho docela dost, co autor přenesl z předchozích dílů. A u všeho rozehrál celkem spletitou dějovou linku. No jsem zvědavá na další díl a snad tam bude víc Dunji.

Květ
17.08.2020 3 z 5

Předchozí díl jsem přečetla před sedmi měsíci, tak nebylo jednoduché povzpomínat si na všechny podrobnosti. Z mého pohledu je tato kniha ze série nejslabší a děj až příliš překombinovaný. Na můj vkus autor zbytečně tlačí na pilu, a to na úkor celkové uvěřitelnosti a reálnosti. Z minulých dílů jsem byla nadšená, tento hodnotím vlažně a průměrně. Ale abych jenom nekritizovala, Ahnem mi ale udělal radost uzavřením kapitoly "kostkového" vraha a epizody s Molanderem. Doufám, že v další krimi se na scénu vrátí Dunja.

axspevak
15.08.2020 5 z 5

Nechapu jakou zvracenou mysl musi Ahnhem mit,aby tohle vsechno vymyslel,ale jde mu to fakt dobre.Jsem rada,ze to je propletene,bezi vice zapletek najednou,neni to cteni pro slabe povahy a ze pise autor tak rychle :) Za me skvely pocin!

Januli
10.08.2020 4 z 5

Já jsem čekala, ze kniha bude poslední ze série a vyřeší se vše. To se ovšem nestalo, tak nezbývá čekat na další díl, na který se určitě těším. Je fakt, že příběh byl trošku přehnaný, ale to hold k některým knížkám a autorům patří.

martineden
09.08.2020 2 z 5

Třeskutě překombinované, ale velmi návykové čtení. Jakoby si ti severští autoři házeli kostkou, kdo napíše úchylnější, krvavější a podivnější detektivní sérii.

Hany.Honey
06.08.2020 5 z 5

Skvělý. Teď už máme vraha vyřešeného a Fabian se může pustit zase do Molandera, Sleiznera a bůh ví koho všeho. Fandím Dunje. Jde Kimovi pěkně po krku.

Dukatka
05.08.2020 5 z 5

Wuhuuuu pecka

kate333
04.08.2020 4 z 5

Jako jo, knížka mě bavila... ale něco mi tam trochu vadilo. Chvílemi mi přišlo, že nečtu detektivku ale nějaké fantasy...

Lukaso
04.08.2020 5 z 5

Přišlo mi to nějaké dlouhé, ale jinak opět napínavé a velmi čtivé, paráda

Warty
02.08.2020 4 z 5

Tenhle díl se mi zdál ze všech nejslabší. Ale i tak se to četlo dobře, děj plynul svižně až do konce.

jana0345
31.07.2020 5 z 5

Stefan Ahnhem u mě patří rozhodně k tomu nejlepšímu z detektivního žánru. Jasně, bylo tu spousta náhod a ta závěrečná performance byla fakt divná (jak píše čtenářka níže). Buď mu to odpustíte, nebo ne. Já mu to odpouštím a doufám, že další díl bude brzy.

novina
30.07.2020 5 z 5

Nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Napínavé od začátku až do konce. Konec sice opět zůstal otevřený, aspoň co se týká Theodora, Dunji a toho hnusáka Kima Sleiznera. Těším se na další díl.