Za zamčenými dveřmi

Za zamčenými dveřmi
https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/521936/bmid_za-zamcenymi-dvermi-65784d6d43a7e.jpg 4 807 807

Když si Nora Davisová dělala jako malá v pokojíčku úkoly, netušila, že její otec zatím ve sklepě vraždí ženy. Až do dne, kdy se jim u dveří objevila policie. O desítky let později je Nořin otec stále za mřížemi a ona je úspěšná chirurgyně s poklidným a osamělým životem. Nikdo netuší, že její otec byl sériový vrah. Pak však Nora zjistí, že jedna z jejích pacientek byla zavražděna – a to stejně děsivým a jedinečným způsobem, jakým vraždil i její otec. Někdo ví, kdo Nora je, a chce, aby za ten hrůzný zločin nesla zodpovědnost. Jenže ona není vrah. Policie jí nemůže nic přišít. Pokud se jí tedy někdo nepodívá do sklepa…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Kalibr

The Locked Door, 2021

Didi15
18.03.2024 5 z 5

Opravdu skvělý příběh , který se četl jedním dechem . Žádná hluchá a nudná místa , moc se těším na další knihu od této autorky.

oolinkaa
17.03.2024 5 z 5

Další parádní příběh , nicméně Pomocnice byla lepší . Konec jsem nečekala a velmi mě překvapil

vladimir5170
17.03.2024 5 z 5

Přestože je opět kniha trochu nadstřelená (aspoň doufám, že se obdobné věci nedějí ), napsána je skvěle. Čte se "jedním dechem". Příjemně strašidelně strávené odpoledne.

Emma27
17.03.2024 5 z 5

Opět další skvělá knížka od autorky.

JustWomen
16.03.2024 5 z 5

Čtivé, napínavé, žádné zbytečné vedlejší popisy a postavy. Konec mě překvapil, ale jsem ráda, že to tak dopadlo, protože už jsem měla strach, že ...

Sarka25
16.03.2024 4 z 5

Kniha se mě líbila.. Krátké kapitoly, čtivé, napínavé a matoucí.. Nikdy bych si netipla kdo to udělal. Mě se ale Pomocnice líbila o něco víc než tato kniha..

kalinkacz
16.03.2024 4 z 5

Za zamčenými dveřmi, novinka Freidy McFadden!
Jak já se těšila! Freida McFadden je můj loňský objev! Loni od ní u nás vyšel psychothriller Pomocnice. Ten byl plný klišé, ale jako celek fungoval skvěle! Čtivé, neodložitelné a napínavé.
Autorka má na svém kontě již mnoho titulů, ale prosadila se až právě zmiňovanou Pomocnicí.
Za zamčenými dveřmi je kniha, která v originále vyšla před několika lety, u nás až nyní, po úspěchu Pomocnice.
K mému překvapení se nejedná o psychothriller, za mě je tohle typická ukázka klasického thrilleru. Máme tady sériového vraha, jeho dceru, která se na svou minulost snaží zapomenout a několik vražd, které nasvědčují tomu, že nový sériový vrah je tu!
Kniha má cca 230 stran, nemá tedy žádná hluchá místa, je napínavá a vy jen čtete a čtete.
Bavila mě? Ano! mám ale raději psychothrillery? Ano! Přečtu si cokoli, co od autorky vyjde, protože mě baví? ANO!
Freida McFadden je prostě skvělá, umí psát a její knihy jsou skvělým lékem na čtecí krizi. Takže za sebe doporučuju.

dana8437
15.03.2024 5 z 5

(SPOILER) Myslela jsem, že předchozí knihu Pomocnice nemůže nic předčít jak já se mýlila! Tohle byla ještě větší jízda, žádné “hluché místo, četlo se to samo a nešlo se odtrhnout a vraha jsem fakt až do sklepa neodhadla. Bomba, už se těším na další knihu této autorky.

Peggy2711
14.03.2024 4 z 5

Mně se to líbilo. Četlo se to moc dobře, pořád se něco děje, žádná hluchá místa, pořád nás drží v napětí a přemýšlení, jak to tedy vlastně je? Během čtení jsem vymyslela několik verzí a takové knihy mám ráda, když to není plytké a naservírované všechno na podnose.

Mišulka331996
11.03.2024 5 z 5

Musím říct, že tohle byla BOMBA! Pomocnice mě dostala, ale tohle se mi snad líbilo ještě víc. Jednohubka, ale vše důležité bylo řečeno, žádné zbytečné okolnosti a tohle mě na autorce prostě baví. Děsně se těším na další díla.

nada3314
11.03.2024 5 z 5

Na čtení další knihy od McFADDEN jsem se moc těšila, čekala jsem 2. díl POMOCNICE a jsem překvapená, že u nás vyšlo něco jiného. Ale to vůbec nevadí, aspoň se mám na co těšit! Toto je druhá kniha, kterou od autorky čtu, ale na Goodreads jsem zjistila, že autorka není žádný žabař a má na svém kontě již 10 titulů – vše v žánru THRILLER! Jsem moc ráda, že vychází i u nás! Rozhodně si mě získala a jsem její nový fanoušek.
Dávám plný počet!
Tak jako u POMOCNICE, tak i tady oceňuji čtivost příběhu. Do děje jsem vplula a nechala se unášet uměním autorky mě dostat, tam kam chce ona. Celou dobu čtení mě autorka udržela v napětí, po psychologické stránce je fakt kniha výjimečně dobrá. Skvělá premisa příběhu i výborný výběr hlavní hrdinky mě celou dobu popoháněl číst dál a dál. Díky krátkým kapitolám, které preferuji, byla kniha přečtená raz dva!

Lenama18
10.03.2024 4 z 5

Knížka se opravdu dobře četla, bylo to napínavé, ale konec byl malinko přitažený za vlasy.

helenkan
10.03.2024 4 z 5

Od začátku mě to chytlo a za dvě odpoledne přečteno. Opět napínavý a ten konec hodně překvapivý až šokující. Autorka umí pořádně zamíchat kartama.

Theresa.2679
10.03.2024 4 z 5

Taková večerní jednohubka - hned je po všem. Celkově se mi kniha líbila, byla čtivá, děj rychle plynul, občas trochu wtf pasáže, ale je to kniha, tak proč ne. Zajímavý konec.

Petra00
09.03.2024 5 z 5

Bohužel se asi neubráním srovnání s Pomocnicí, která byla o trochu lepší, ale i tak mě tahle knížka hrozně bavila a konec mě překvapil.

ddkk
09.03.2024 2 z 5

(SPOILER) Po celou dobu jsem čekala na překvapivé odhalení. Měla jsem i dva zaručené tipy, kdo za celým tím komplotem vlastně stojí. A pak to přišlo - neuvěřitelné, jakoby autorka nevěděla, jak vlastně celý případ ukončit.

V celé knize je řada nevěrohodných kroků hlavní hrdinky (především nepochopitelný "strach" obrátit se na policii, když ji někdo pronásleduje, když najde ve vlastním sklepě krev a v autě uříznutou ruku /no, fuj!/, pod dveřmi leží divné dopisy...). A ten konec!

Tentokrát jen za dvě.

Clairka
09.03.2024 5 z 5

Přečteno za dva dny. Konec mě překvapil.

simcat13
08.03.2024 1 z 5

(SPOILER) Tímto komentářem nechci nikoho pobouřit, ale snad jsem ještě nikdy nedala knížce jednu hvězdu... a tu dávám za to, že se těch 240 stránek aspoň četlo rychle. Thrillerů už pár načtených mám, ale horší jsem ještě nečetla. Jediná postava v knížce nebyla sympatická, hlavní hrdinka není normální a konec byl ještě blbější, než celý příběh. Někdo mě pronásleduje? Nevadí. Někdo mi rozřezal gumy od auta? Starost navíc. Někdo mi buší v noci na zadní dveře a hází pod ně dopisy? Roztrhám je a budu dělat, že se to nestalo. Mám v domě krev a v autě uříznutou ruku? Podlahu umyju a ruku vyhodím. Někdo mi míří na zátylek zbraní? Ajajaj, asi jsem přece jenom tu policii měla zavolat. Víc uměle vtlačených zápletek a postav jsem v knížce nečetla. Pomocnice byla super, ale tohle... omlouvám se všem, ale tohle je za mě tedy velké ne.

Hope80
08.03.2024 3 z 5

Kniha Pomocnice se mi od autorky líbila daleko víc, ale ani tato nebyla vůbec špatná, když už si člověk myslel kdo to asi dělá, tak se vše zase změnilo, konec byl opravdu překvapivý.

Krchnaida
06.03.2024 5 z 5

Četla se skvěle! Konec překvapil :-)