Za zamknutými dverami

Za zamknutými dverami
https://www.databazeknih.cz/img/books/empty_bmid.jpg 4 757 757

Existuje dôvod, prečo sú niektoré dvere zamknuté... Kým si jedenásťročná Nora Davisová robila vo svojej detskej izbe domáce úlohy, jej otec zabíjal v pivnici ženy. Až kým sa pred ich dverami jedného dňa neobjavila polícia. O pár desaťročí neskôr trávi Norin otec svoj život za mrežami a z Nory sa stala úspešná chirurgička, ktorá vedie tichý, osamelý život. Nikto nevie o jej minulosti a Nora urobí všetko pre to, aby to tak aj zostalo. Jedného dňa však zavraždia jednu z jej mladých pacientok – rovnakým ohavným spôsobom, akým zabíjal svoje obete Norin otec. Niekto pozná Norino tajomstvo. Niekto chce, aby ju zatkli za ten hrozný zločin. No ona nie je ako jej otec. Polícia jej nemôže nič dokázať. Pokiaľ nenazrú do jej pivnice... Od autorky bestsellerov podľa New York Times Freidy McFadden prichádza nový strhujúci psychologický triler o vine, tajomstvách a o tom, či je možné potlačiť to, čo máme v krvi.... celý text

Toto vydání knihy ještě není v prodeji. Má být od 25.11.2024
Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Bude vydáno: , Motýľ

The Locked Door, 2021

teepe
25.03.2024 3 z 5

Půjdu proti proudu, pomocnice, byla fantastická a chytla mě od první stránky, tady jsem se prostě nemohla začíst, relativně dlouho trvalo než se něco začalo dít a konec... no tak ten jsem odhadla už hodně brzy.

iška
24.03.2024 4 z 5

Pomocnici jsem nečetla, takže srovnávat nemohu. Ale bylo to čtivé, autorka dokáže udržet napětí. Jen jsem se ne vždy dokázala srovnat s uvažováním Nory. Tedy naštěstí jsem nikdy nebyla v podobné roli, ale i tak. Přečtené jsem to měla za dva dny a v žádném případě jsem se nenudila.

nicole1990
23.03.2024

Skvělá knížka dobra zápletka .

Honey0105
22.03.2024 4 z 5

Příjemná jednohubka. Pomocnice mě nadchla více, ale i tohle jsem zhltla raz dva. Ráda poslouchám Opravdové zločiny a podobné podcasty, i proto mě zaujalo, že otcem hlavní hrdinky je usvědčený sériový vrah.
Rozuzlení bylo opravdu překvapivé, to jsem nečekala. Navíc i informace, která vyplula na povrch na konci o Noře, zajímavé.
Určitě se moc těším na další knihy od autorky. Zatím mě opravdu velmi baví a nemohu se dočkat pokračování již zmíněné Pomocnice.

NikyTaky
22.03.2024 3 z 5

Kniha o 240 stranách, dobře se četla, děj ubíhal, nicméně WOW efekt nepřišel. Přišlo mi to jako tuctový thriller, časté opakování již zmíněných věcí, ani tu paranoiu jsem ji moc nevěřila. Konec o doktorce trochu překvapil. Nicméně neurazí, nenadchne.

Renatecka
22.03.2024 5 z 5

Skvěle se to četlo, příběh odsýpal. Tak málo postav a já jsem pachatele stejně neodhadla :D

Ka-čí
22.03.2024 1 z 5

Kniha se četla dobře,děj celkem ubíhal,nicméně mi chyběl takový ten "WAU" efekt...kniha co neurazí-nenadchne...určitě se nebráním dalším knihám autorky,ale určitě nezařadím mezi své top .... po čase mi vadilo neustálé připomínání čí že je to dcera a strašně vnucená paranoia,že hrdinka bude odsuzována za svůj původ i lidmi,které zná téměř celý život.... hrdinka předhazovala svůj komplikovaný život a přesto jí pak vlastně všichni šli na ruku ... celkové pocity z knihy smíšené ...

Veronika2692
19.03.2024 5 z 5

To se četlo opět samo, jako Pomocnice. Skvělý příběh, samozřejmě je to trochu nadnesené, ale je to prostě kniha a mě se moc líbila. Ty finálové zvraty, kterých pro mě bylo hned několik, pecka.

evin84
18.03.2024 4 z 5

Chvíli mi trvalo než jsem se do knihy zacetla. Pomocnice se mi líbila víc. Každopádně takový konec jsem nečekala. Těším se na další knihu této autorky.

Didi15
18.03.2024 5 z 5

Opravdu skvělý příběh , který se četl jedním dechem . Žádná hluchá a nudná místa , moc se těším na další knihu od této autorky.

oolinkaa
17.03.2024 5 z 5

Další parádní příběh , nicméně Pomocnice byla lepší . Konec jsem nečekala a velmi mě překvapil

vladimir5170
17.03.2024 5 z 5

Přestože je opět kniha trochu nadstřelená (aspoň doufám, že se obdobné věci nedějí ), napsána je skvěle. Čte se "jedním dechem". Příjemně strašidelně strávené odpoledne.

Emma27
17.03.2024 5 z 5

Opět další skvělá knížka od autorky.

JustWomen
16.03.2024 5 z 5

Čtivé, napínavé, žádné zbytečné vedlejší popisy a postavy. Konec mě překvapil, ale jsem ráda, že to tak dopadlo, protože už jsem měla strach, že ...

Sarka25
16.03.2024 4 z 5

Kniha se mě líbila.. Krátké kapitoly, čtivé, napínavé a matoucí.. Nikdy bych si netipla kdo to udělal. Mě se ale Pomocnice líbila o něco víc než tato kniha..

kalinkacz
16.03.2024 4 z 5

Za zamčenými dveřmi, novinka Freidy McFadden!
Jak já se těšila! Freida McFadden je můj loňský objev! Loni od ní u nás vyšel psychothriller Pomocnice. Ten byl plný klišé, ale jako celek fungoval skvěle! Čtivé, neodložitelné a napínavé.
Autorka má na svém kontě již mnoho titulů, ale prosadila se až právě zmiňovanou Pomocnicí.
Za zamčenými dveřmi je kniha, která v originále vyšla před několika lety, u nás až nyní, po úspěchu Pomocnice.
K mému překvapení se nejedná o psychothriller, za mě je tohle typická ukázka klasického thrilleru. Máme tady sériového vraha, jeho dceru, která se na svou minulost snaží zapomenout a několik vražd, které nasvědčují tomu, že nový sériový vrah je tu!
Kniha má cca 230 stran, nemá tedy žádná hluchá místa, je napínavá a vy jen čtete a čtete.
Bavila mě? Ano! mám ale raději psychothrillery? Ano! Přečtu si cokoli, co od autorky vyjde, protože mě baví? ANO!
Freida McFadden je prostě skvělá, umí psát a její knihy jsou skvělým lékem na čtecí krizi. Takže za sebe doporučuju.

dana8437
15.03.2024 5 z 5

(SPOILER) Myslela jsem, že předchozí knihu Pomocnice nemůže nic předčít jak já se mýlila! Tohle byla ještě větší jízda, žádné “hluché místo, četlo se to samo a nešlo se odtrhnout a vraha jsem fakt až do sklepa neodhadla. Bomba, už se těším na další knihu této autorky.

Peggy2711
14.03.2024 4 z 5

Mně se to líbilo. Četlo se to moc dobře, pořád se něco děje, žádná hluchá místa, pořád nás drží v napětí a přemýšlení, jak to tedy vlastně je? Během čtení jsem vymyslela několik verzí a takové knihy mám ráda, když to není plytké a naservírované všechno na podnose.

Mišulka331996
11.03.2024 5 z 5

Musím říct, že tohle byla BOMBA! Pomocnice mě dostala, ale tohle se mi snad líbilo ještě víc. Jednohubka, ale vše důležité bylo řečeno, žádné zbytečné okolnosti a tohle mě na autorce prostě baví. Děsně se těším na další díla.

nada3314
11.03.2024 5 z 5

Na čtení další knihy od McFADDEN jsem se moc těšila, čekala jsem 2. díl POMOCNICE a jsem překvapená, že u nás vyšlo něco jiného. Ale to vůbec nevadí, aspoň se mám na co těšit! Toto je druhá kniha, kterou od autorky čtu, ale na Goodreads jsem zjistila, že autorka není žádný žabař a má na svém kontě již 10 titulů – vše v žánru THRILLER! Jsem moc ráda, že vychází i u nás! Rozhodně si mě získala a jsem její nový fanoušek.
Dávám plný počet!
Tak jako u POMOCNICE, tak i tady oceňuji čtivost příběhu. Do děje jsem vplula a nechala se unášet uměním autorky mě dostat, tam kam chce ona. Celou dobu čtení mě autorka udržela v napětí, po psychologické stránce je fakt kniha výjimečně dobrá. Skvělá premisa příběhu i výborný výběr hlavní hrdinky mě celou dobu popoháněl číst dál a dál. Díky krátkým kapitolám, které preferuji, byla kniha přečtená raz dva!