Za zamknutými dverami

Za zamknutými dverami
https://www.databazeknih.cz/img/books/empty_bmid.jpg 4 757 757

Existuje dôvod, prečo sú niektoré dvere zamknuté... Kým si jedenásťročná Nora Davisová robila vo svojej detskej izbe domáce úlohy, jej otec zabíjal v pivnici ženy. Až kým sa pred ich dverami jedného dňa neobjavila polícia. O pár desaťročí neskôr trávi Norin otec svoj život za mrežami a z Nory sa stala úspešná chirurgička, ktorá vedie tichý, osamelý život. Nikto nevie o jej minulosti a Nora urobí všetko pre to, aby to tak aj zostalo. Jedného dňa však zavraždia jednu z jej mladých pacientok – rovnakým ohavným spôsobom, akým zabíjal svoje obete Norin otec. Niekto pozná Norino tajomstvo. Niekto chce, aby ju zatkli za ten hrozný zločin. No ona nie je ako jej otec. Polícia jej nemôže nič dokázať. Pokiaľ nenazrú do jej pivnice... Od autorky bestsellerov podľa New York Times Freidy McFadden prichádza nový strhujúci psychologický triler o vine, tajomstvách a o tom, či je možné potlačiť to, čo máme v krvi.... celý text

Toto vydání knihy ještě není v prodeji. Má být od 25.11.2024
Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Bude vydáno: , Motýľ

The Locked Door, 2021

Leniii
02.03.2024 5 z 5

Velmi čtivý příběh pro mě s překvapivým koncem

zuzana2599
02.03.2024 5 z 5

Co se děje za zamčenými dveřmi ? Tento thriller populární autorky je velice rychlý, čtivý, nekomplikovaný a místy i stěží uvěřitelný. Téma je docela neotřelé, čtenář si jistě užije napětí až k závěrečnému rozuzlení. Pro mne byl konec překvapivý a celkově jsem si tuto děsivou jednohubku vychutnala !

markej
02.03.2024 4 z 5

Noru Davisovou, která pracuje jako chiruržka, po šestadvaceti letech dohání její minulost, respektive zážitky z dětství, na něž chtěla navždy zapomenout...

Autorka thrilleru Pomocnice napsala knihu, která odsýpá, má dobře vykreslené postavy a v níž jsem neodhalila, kdo je vrah...

Připadalo mi, že tahle kniha ničím extra nevyčnívá, používá spoustu osvědčených klišé a postupů, a žádný úplně wow efekt jsem nezažila...

Celkově tedy knížka nebyla špatná, ale podle mě zaujme spíše ty, kteří zatím s thrillery a detektivkami nemají příliš mnoho čtenářských zkušenosti, pro ty, kteří jich přečetli hodně, bude knížka možná trochu zklamání, nicméně jako taková thrillerová jednohubka určitě svůj účel splní...

Hodnocení: 4 * z 5 *

Iva095
01.03.2024 3 z 5

Kniha se četla dobře, děj pěkně plynul, ale že bych byla nějak moc nadšená to tedy nejsem.
Co se týče konce tak ten byl hodně zrychlený.
O proti Pomocnici to bylo slabé.

Dresia
01.03.2024 3 z 5

Váhala jsem mezi 3 a 4 hvězdičkami... četlo se to dobře, ale oproti skvělé Pomocnici plytké a příliš nepravděpodobné.

Marluksa
29.02.2024 4 z 5

Vůbec to není špatné čtení. Má to spád a křivka napětí udržuje čtenáře v neustálé bdělosti, ale autorka si s tím mohla vyhrát podstatně více. Klidně bych uvítala větší množství detailů jak z dětství Nory, tak ze života jejího otce.
Dát tomu více emocí a podrobností.
Téma zajímavé i samotné zpracování, jen se toho prakticky až tak moc neděje. Všechno se odvíjí jaksi plytce a ani nemrknete a jste na konci knihy.
Autorka se snaží trochu čtenáře zmást, ale myslím že každý správný thrilleromil nesejde intuicí z cesty a skutečného padoucha dříve či později odhalí. Finále bylo překvapivé, takové "visící ve vzduchu".

Každopádně autorčina kniha POMOCNICE měla podstatně větší grády - dokonalá psychologická lahůdka. Tahle mi přišla jako trošičku "šitá horkou jehlou".

Naďulka
29.02.2024 4 z 5

Podle recenzí jsem očekávala více, ale celkově se mi knížka líbila. :)
Těším se na Pomocnici, prý je příběh zajímavější, tak uvidím a potom srovnám :)

Jaklová.katka
28.02.2024 4 z 5

Kniha se četla dobre. Taková rychlovka.
Možná bych uvítala větší péči o jednotlivé postavy. Šup šup a najednou konec.
Pomocnice se mi líbila mnohem víc.

Christie2020
27.02.2024 3 z 5

Díky recenzím jsem od této knihy měla příliš velké očekávání, které se úplně nenaplnilo. Četla se sice dobře, ale řešení mi přišlo přitažené za vlasy.
Dávám * navíc za poslední dvě stránky.

Zzofinka
25.02.2024 5 z 5

Knížku jsem přečetla za dva dny a nemohla jsem se odtrhnout. Od první stránky mě bavila,což se mi často nestává. Závěr pro mě velmi překvapivý, fakt si myslím,že se s celým příběhem autorka vypiplala. Hlavní figura mi také, ostatně jako mnoha dalším čtenářům, nebyla sympatická, chovala se jak káča. Ale proč by nemohla? Kdyby se chovala tak,jak bychom chtěli,tak by přece nikdy nemohl vzniknout takovýto příběh, no ne?! Nechápu, proč bych právě za to měla ubírat hodnocení. Za mě rozhodně plný počet bodů, stejně jako Pomocnice. Tahle autorka se rozhodně tímto postavila mezi mé oblíbené. Chválím také fantastický překlad, knížka je opravdu skvěle čtivá!!!

lena.o.knihach
25.02.2024 3 z 5

Kniha mi byla poskytnuta v rámci spolupráce s @knihkupectvi_luxor za účelem recenze. #spoluprace

Na další knihu Freidy McFadden jsem se moc těšila, protože ta předchozí byla skvělá. Jenže autorku proslavila právě Pomocnice a ne Za zamčenými dveřmi.

V knize sledujeme dvě časové roviny. V současnosti je Nora Davisová doktorka a její otec za mřížemi. V minulosti je hlavní hrdinka zvědavé dítě, které každou chvíli zkouší otevřít dveře do sklepa a zjistit, co tam tatínek pořád dělá. Jednoho dne se jí to povede.

Čtivost knize rozhodně nechyběla a 240 stran bylo za mnou, ani jsem se nenadála. Jenže jsem celou dobu čekala na něco, co by mě šokovalo nebo překvapilo. Na konci se mi jen potvrdila má teorie, takže ani tam jsem se toho nedočkala.

Pokud chcete jednohubku na večer a máte rádi sériové vrahy, směle do toho, ale myslím si, že fanoušek thrillerů najde v tomto žánru lepší čtivo.

iveta3689
25.02.2024 3 z 5

Tak asi půjdu proti proudu s hodnocením. Jedno klišé za druhým a konec naprostá slátanina. Autorka píše celkem dobře, snadno se čte, proto jí dám v budoucnu další šanci.

Dela111
25.02.2024 3 z 5

Knihám této autorky se nedá upřít čtivost a je to také jejich největší přednost. Na rozdíl od předchozího thrilleru nemá tento tak předvídatelný a mnohokrát omletý námět. Děj se však rozjíždí celkem pomalu, přesto vás příběh od začátku zaujme.
Rozuzlení bude asi pro většinu čtenářů překvapivé, ale je to za cenu určité přehnanosti, je méně reálné. Mně ta snaha autorky o šokující rozuzlení přišla spíše úsměvná, toto není konec, který na mě udělá dojem.
V současnosti jsou podobné jednoduché příběhy s pár postavami, chytlavou zápletkou a hlavní hrdinkou, která, ač profesně zdatná a inteligentní žena, se při nečekaném problému v soukromí chová hloupěji než naivní dítě, velmi oblíbené. Čtenáři náročnější v žánru thrilleru si tady však moc nesmlsnou. Toto má do propracovaného, nápaditého thrilleru s logickým, uvěřitelným, přesto překvapivým rozuzlením, daleko. Ona je to vlastně blbost, čtivá to ano, ale blbost.
Před několika lety bych pravděpodobně hodnotila výše, ale dnes mám v žánru tolik načteno, že ve srovnáním s jinými thrillery je moje hodnocení 2,5* a to jsem maximálně shovívavá.

boeink
25.02.2024 4 z 5

Opravdová jednohubka na jeden volný den. Čtivý thriller, který nezavřete, dokud nedočtete, což při rozsahu 240 stran není žádné umění. Děj navíc rychle odsýpá, takže otáčíte stránky a zanedlouho jste na (celkem překvapivém) konci. Když ale srovnám s Pomocnicí, tak ta mě nadchla více. Nicméně, Freida umí psát fakt dobře a těším se na další knížku.

Hvězdinka
25.02.2024 4 z 5

Tak jak píšou ostatní, extrémně čtivé, je to jednohubka, která chutná skvěle. Žádná hluchá místa, jen mi občas chování Nory přišlo přitažené za vlasy a také pak trošku tápu, ve kterém měsíci se narodilo miminko... Závěr je s třešničkou na dortu, krev není voda...

work
25.02.2024 4 z 5

Udělal jsem chybu, že jsem tuto knížku začal číst někdy kolem desáté večer. Už jsem zmínil při minirecenzích dalších knih autorky, že vypravovat umí znamenitě a nezdržuje se zbytečnými odbočkami, takže - po hodně dlouhé době - to byla knížka, kterou jsem sjel na jeden dlouhý zátah. Nedokázal jsem se od ní odlepit.
Po všem, co jsem od McFadden četl, ať už v češtině či angličtině, je možné vysledovat autorčin recept. Vezmi dobrý výchozí nápad na zápletku, abys chytila čtenáře hned od začátku, přihoď k tomu pár komplikací, které mají blíž k všednosti než rafinovanosti a které slouží jen ke "zvlnění" příběhu, spíše než k tahání čtenáře do slepých uliček, pracuj jen s několika málo postavami, a na závěr přines solidní zvrat. A hlavně: dobře to odvyprávěj. A tohle Freida McFadden umí.
V důsledku to není nijak propracovaný thriller, ani si není potřeba lámat moc hlavu s řešením rébusů, a neexistuje tu ani žádná krev. I zakončení je spíše takové televizní, než filmové, a hodilo by se do seriálů typu Věřte nevěřte. Není to ani knížka, ke které se vrátíte podruhé, jakmile víte, jak to dopadne, víte všechno a znovu to číst cenu nemá. I toto je společné autorčiným knížkám. Na druhou stranu, pokud je hlavním cílem takové literatury bavit, je v tom McFadden jednička.
P.S. Nesmím zapomenout pochválit výborný překlad.

FejKýý
25.02.2024 3 z 5

Kniha se mi docela vlekla a ani úplně tak nebyla čtivá. Nebylo to ani něco, co bych nedokázala odložit. Každopádně hlavní hrdinka mě lezla totálně na nervy a příběh mi nesedl a nelíbil se mi. Ale říkám si, že takové pocity, jsem asi měla mít. Hlavní postava taky za mě nebyla vůbec důvěryhodná. Neřeknu vám, jestli ji máte věřit nebo ne, ale konec mě fakt překvapil. Vůbec by mě nenapadlo, že to bude zrovna takhle. Pomocnice se mi líbila o dost více a já se těším až vyjde u nás pokračování. Třeba stihnu mezitím přečíst i knihu Anatomie lží.

Adiee19
24.02.2024 4 z 5

Nebylo to spatny. Zacatek mi prisel malinko zdlouhavy a nezazivny. Konec prekvapivy. Ale Pomocnice za mne lepsi :)

sibumi
24.02.2024 4 z 5

Skvělá oddychovka, která nejde odložit. Postav relativně málo, takže mi dost vrtalo hlavou, kdo a proč za tím vším vězí. Konec rozhodně překvapí.

Pitraska
24.02.2024 4 z 5

Skvělé, děj krásně plynul, napínavé.