Zabijaci

Zabijaci
https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/477057/bmid_zabijaci-tI6-477057.jpg 4 2752 2752

Případy oddělení Q série

Na chate v Rorvigu dôjde k brutálnej vražde. Obeťami sú dvaja súrodenci, brat a sestra. Medzi podozrivými sú aj niekoľkí žiaci prestížnej internátnej školy, známi násilnosťami a výstredným správaním. Po niekoľkých rokoch sa jeden z nich k dvojnásobnej vražde prizná a súd ho právoplatne odsúdi do väzenia. Zdá sa, že prípad je vyriešený. Keď sa Carl Morck z Oddelenia Q, kde sa zaoberajú nevyriešenými prípadmi, vráti z dovolenky, jeho asistent Assad mu na stôl položí zložku prípadu z Rorvigu. Nikto nevie, prečo sa zasa vynorila, lebo prípad bol uzavretý. Niekto má zrejme záujem, aby sa vyšetrovanie znovu otvorilo. Keď vyšetrovateľom zakážu z najvyšších miest ďalšie pátranie, je im jasné, že tu niečo nesedí. Stopy vedú do najvyšších kruhov spoločnosti, do sveta obchodníkov s akciami, módnych návrhárov a plastických chirurgov – a vedú aj na úplný spodok spoločen-ského rebríčka – k bezdomovkyni Kimmie, ktorá je navonok tvrdá ako skala, ale jej duša krváca. Zdá sa, že táto žena vie niečo, čo by mohlo byť trom vplyvným mužom osudné. Lov sa začína...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Aktuell

Fasandræberne, 2008

Darf...
30.08.2016 5 z 5

Druhý díl případů z oddělení Q mě překvapivě zasáhl svoji brutalitou. Většinou si při čtení knih tyhle věci nepřipouštím, ale tahle kniha se mi dostala nějak hluboko pod kůži. Nicméně stejně jako Žena v kleci se mi kniha líbila a určitě doporučuji.

midloch
26.08.2016 4 z 5

Mám rád severské detektivní filmy a tak jsem Ženu v kleci i Zabijáky dřiv viděl než četl. Konečně jsem se ale dostal i k prvním čtyřem částem knižní série o oddělení Q. Druhý díl mi přijde z prvních čtyř jako nejslabší. Není tak čtivý jako ostatní díly a oproti prvnímu dílu, kde mě kniha bavila víc než film, zde musím napsat přesný opak. Film byl lepší, tedy krom postav Carla a Asada, ty mi v knižní sérii přijdou lépe napsané. Buď jak buď, i přes to, že nedosahuje kvalit ostatních třech knih si zaslouží čtyři hvězdy - stále jde o nadprůměrnou detektivku.

Susan94
26.08.2016 4 z 5

Myslela jsem si, že "černá ovce" Olsenovi tvorby jsou Zabijáci, ale po přečtení měním názor, je to Marco, který opravdu není vůbec záživný, ale co Zabijáci. Zlo vytváří další a další zlo, autor si opět vybral velmi zajímavé a reálné téma a dokázal ho velmi dobře zpracovat + kladně hodnotím odkazy na kultovní Mechanický pomeranč. Kimmie a parta kluků, kteří se baví hnusným násilím, ikdyž ona byla záporná postava, oblíbila jsem si jí proto, že ona zlo dál šířit nechtěla... 80%

Aleh
20.08.2016 5 z 5

Skupina mladých lidí z elitní dánské internátní školy pro bohaté patřila ke společenské smetánce, k tzn. zlaté mládeži, ale spoušť, kterou za sebou nechávali, byla obrovská. Oběťmi jejich řádění se stávali nic netušící bezbranní lidé. Ke skupině patřila také Kirsten-Marie Lassenová. Říkali jí Kimmie. Byla jiná, zvláštní, utrpěla řadu životních kopanců, jako ostatní i ona měla peníze a majetek, přesto žila už řadu let jako bezdomovkyně. Rozhodla se pro pomstu a vzala tak svůj život pevně do svých rukou. Carl Morck začíná se svým týmem řešit 10 let starý kriminální případ vraždy dvou sourozenců a spolu s Asadem se i oni dostanou do zapeklité životní situace. Napínavá a poutavá četba od první do poslední stránky jako ostatně i další thrillery od J.Adler- Olsena. Doporučuji, nudit se určitě nebudete.

lapagerie
18.08.2016 4 z 5

Napínavá detektivka, četlo se příjemně. Představa, že takoví lidí jsou mezi námi a díky svému postavení jsou skoro nedotknutelní - brrr,

Jančislava
13.08.2016 4 z 5

Moje druhá kniha od tohoto spisovatele. Oddělení Q mě začalo bavit. Tento díl se mi také líbil, jen konec mě trochu zklamal a proto čtyři hvězdičky. Musím říct, že hlavní postavy jsou dost odpudivé a proto jsem čekala horší konec. Ale knihu mohu doporučit a jduna další díl.

Jaruš7
02.08.2016 4 z 5

Na Mp3 načtená drsná, napínavá kniha.

sackrebleu
02.08.2016 4 z 5

Určite lepšie ako prvý diel, veľmi zaujímavý príbeh a sonda do mozgu ľudí, ktorí si myslia, že môžu všetko. Začínajú sa mi páčiť i jednotlivé postavy. Celkovo knihu hodnotím ako veľmi dobrú, len mi trochu vadil ten spôsob, akým sme prišli na to, ako sa to všetko vlastne stalo - bolo to tam proste len tak mimochodom napísané v rámci spomienok Kimmie, na čo sa krásne hodí anglický výraz 'underwhelming'.

Taktiež nechápem, prečo musí mať ekniha tak neuveriteľné dlhé, niekedy až niekoľkostranové odstavce; hrozne zle sa to číta. To však samozrejme už nie je problém príbehu a ani autora (pokiaľ to tak teda v origináli nenapísal).

misowi84
20.07.2016 4 z 5

Kniha byla pro mě poutavějším čtením, než předchozí Žena v kleci. Sice jsem tušil, jakým způsobem povede děj, nic méně svojí atmosféru to mělo a u knihy jsem se nenudil.

Irsaf
19.07.2016 5 z 5

Pěkný čtení.

MakiV
07.07.2016 4 z 5

První kniha, kterou jsem od autora četla. Knihu předchozí jsem viděla jako film. Kniha je napínavá a zajímavě napsaná, jen je škoda, že člověk brzy rozkličuje vrahy a motivy a tím pádem se konec táhne a vlastně nic nového se už nezjistí. Uvidím, co nabídne další kniha.

trudoš
05.07.2016 4 z 5

Druhá kniha v sérii je vždycky takový test, ve kterém autor dokazuje, jestli je skutečně dobrý jak první kniha naznačovala. A přestože se mi Zabijáci líbili, uznávám, že jediné co v nich funguje, je chemie mezi hrdiny. Zápletku totiž rozklíčujete záhy, což je dost mizerná motivace pro čtyř set stránkový thriller. Problémem je i to, že Jussi Adler-Olsen s načrtnutou koncepcí příliš nepracuje a tam, kde by člověk čekal zvraty, příběh nesmyslně stagnuje. Navíc mu hapruje charakteristika záporných postav - od sadistických zmetků, kterým dvacet let prochází násilí všeho druhu, byste nečekali, že se najednou začnou chovat jako -náctileté hysterky.
Zbytek je však stejně dobrou dávkou čtení, jako byla Žena v kleci. Sarkastický humor román příjemně odlehčuje, navíc je povedeně kombinován s tvrdou realitou. Ani chování protagonistů není zdaleka komorní, díky čemuž si je rychle oblíbíte, protože jejich životní eskapády jako by byly napsány osobou, která má na svědomí i váš osud. Prostě dokonalé.

Petrstik
04.07.2016 5 z 5

Další dobře napsaný a zajímavý případ komisaře Carla Mørcka z oddělení Q.

ivoiro
30.06.2016 5 z 5

Kniha prosto skvělá. Napětí se mísí s jemných sarkazmem.

kuba3954
28.06.2016 4 z 5

Kimiin uzlíček mi celou knihu naháněl husí kůži.

Pivísek
23.06.2016 5 z 5

"Čteno" jako audiokniha - autor opět nezklamal! :o)

Sheldon
13.06.2016

Výborně napsaná hlavní ženská záporná-odporná-politováníhodná postava této knize dodává velký švih. Ve druhém díle mě také baví rozepsání vztahu mezi Carlem a Asadem, který knize dodává i odlehčenější tón ve všech těch hrůzách. Výborné!

edith79
10.06.2016 4 z 5

Tuto knihu jsem dokonce na čas odložila. Nemohla jsem jí nějak přijít na chuť. Nakonec jsem ji dočetla a jsem ráda. Nepřesvědčivý začátek totiž vynahradí skvělý konec. Od toho se nedá odtrhnout, i když předem víte, jak to všechno zákonitě musí dopadnout.

Martin1974
08.06.2016 5 z 5

Komisár Morck a Asad sa výborne dopĺňajú a Rose, ktorá im bola v tomto diele pridelená im skvelo sekunduje. Napätie striedajú komické situácie. Páči sa mi, že autor svoje postavy neberie zas až tak moc vážne a dokáže si z nich uťahovať. Príbeh to len spestruje a čitateľa okrem iného aj pobaví. Len tak ďalej.

Peslik
02.06.2016 4 z 5

Jako většina zde i já četla tuto knihu hned po Ženě v kleci a nemám pocit, že by byla horší. Malá odbočka k jinému tématu a pak hurá na další díl.