Zajatci Minecraftu
Petr Heteša
Chlapci a dievčatá dobrovoľne otvárajú knihu, namiesto aby strávili ďalšie popoludnie pri počítači. Myslíte si, že je to sci-fi ? Nie. To sú Zajatci Minecraftu! Napínavý a dychberúci príbeh na motívy svetoznámej počítačovej hry pohltí každého milovníka akcie, nebezpečenstva, humoru a prekvapivých zvratov vo veku od 10 do 15 rokov. Všetko funguje a je v úplnej pohode. Creepera zničí päť šípov alebo kamenný meč, na skeletona sú najlepšie šípy. Avšak len do tej chvíle, než pri rozohranej hre udrie do domu blesk, skratuje elektrické vedenie a presmeruje wi-fi signál na samotné peklo. David s Lukášom sú vrhnutí do Minecraftu, o ktorom si mysleli, že ho dobre poznajú. Stretnutie s prvým creeperom ich však presvedčí, že všetko je inak. Hra napadnutá vírusom prestáva rešpektovať pôvodné pravidlá, mobovia odhadzujú svoje krotké masky a stávajú sa z nich krvilačné beštie. Navyše sa v hre ocitla aj spolužiačka Zuzka, ktorá ju nikdy nehrala a vôbec netuší, o čo ide. Lukáš s Davidom už vedia, že ide o život. Našťastie im fungujú mobily a Romanov záchranný tím v obývačke pri laptope robí všetko pre to, aby ich z toho dostal. Lenže zmutovaní endermani majú svoj diabolský plán a čas sa neúprosne kráti... Toto je fakt len pre drsných.... celý text
Přidat komentář
Poslouchali jsme jako audio v autě cestou na výlet. Upřímně, já byl úplně ztracený. Absolutně jsem se neorientoval v tom, o čem se to tam baví, ale naši kluci byli nadšeni a hned mi všechno vysvětlovali. Musím uznat, že pro věkovou skupinu 7-10 let je to to pravé. Já zase na první dobrou pochopil konec....za sebe bych dal dvě hvězdy, kluci chtěli dát full...takže kompromis a dnes je to za tři. 65%
Naší devítileté dceři se líbila knížka moc. Chtěla by další díly. A prý má strašnou chuť si zahrát Minecraft a taky nějakou virtuální realitu.
Poměrně zvláštní, jednoduchá jednohubka z hranatého světa Minecraftu. Pozitivní je, že i pro mě, Minecraftového panice, je to srozumitelné.
Na to, že jsem knihu četl jsem si vzpomněl až teď, měsíc po dočtení, když jsem si audioknihu kopíroval na Google disk. Takže žádná mega pecka... Proto se omlouvám za nic neříkající komentář.
Nutně potřebuju, ten matroš co tvůrci šňupou. páč, ti musejí brát ten nejdražší kokain, posvěcen, samotným duchem pabla escobara.
No jak to říct "not great not terrible"
Měl jsem asi trochu větší očekávání.
Nejvíc mě asi vadilo nedodržování fungování samotné hry (pro někoho kdo má něco nahráno to bije do očí).
Četlo se to dobře a rozhodně musím od autora zkusit nějakou dospělejší knihu.
Heteša pro děti... Jako příprava na dospělé knížky dobrý. Neznám Minecraft, tak neposoudím, jak to bude hráče bavit.
Myslel jsem, že to bude moje kluky bavit, ale rychle jsem narazili, protože autor si svět hry ohnul pro svoje potřeby a přes to se pravověrněj pařan nepřenese. Plus ta zbytečná vulgarita, achjo.
Vlci sežrali ovce,
vlky pak creepeři
a creepery možná skeletoni.
Všechno má konec.
Kromě vesmíru.
Krychle, krychle a támhle vzadu...jůůů, kostičkýýýý!!!!! Tuhle vykostkovanou hru jsem nikdy nehrál. Má dcera jo, ale všiml jsem si, že v poslední době spíš pustí youcube a tam se dívá, jak někdo hraje. Možná je to jen příprava na hru, aby člověk věděl, jak na to. Ale sledování videa, jak někdo hraje – to není moje kostička, tedy parketa. Při čtení této podivné knihy jsem narazil na pár výrazů, kterým jsem nerozuměl. Naštěstí máme internet a tak jsem si nějaké výrazy a názvy vygoostičkoval.
Citát: Ty vole, my jsme v Minecraftu!
Sice nevím, k čemu mi bude znalost pojmů ze hry, ale jsem rád, že vím, co dokáže ender eye, kdo je enderman, co dokáže skeleton a kde sídlí Ender dragon. Jsem obohacen o další slova ve svém slovníku. Slovo ender jen tak nezapomenu. Jo a už jsem říkal, že je to tu samá krychle? Nebýt pana Heteši, tak bych se k této hře a pojmům nikdy nedostal. Ne, hru hrát nikdy nebudu. Hry v PC mě neberou. Mám raději Arcade automaty – Scramble, Borbermana nebo King-Konga. Krychle nebrat.
Malá ochutnávka:
Rozhlídni se kolem sebe a řekni, co vidíš. Potřebujem, abys nám dala nějaký orientační bod, kde seš, abychom si pro tebe mohli přijít.
„Chceš orientační bod?“
Jo.
„Co jako vidím?“
Jo.
„Krychle. A pak zase krychle a na nich znova krychle. Vedle nich jsou taky krychle a ze mě se stává taky krychle.“
Pryč je krutá ironie, tentam je černý humor (opravdu jako zrníček písku), pryč jsou panáky Jacka Danielse (i skotskou) a v příběhu se ani nekouří. A už vůbec ne Camelky. Místo žlutých motýlků tam lítá drak (ender dragon!!! :-) :-) :-)), klátěj se tam kostlivci (skeleton) Tedy choděj tam kostlivci (to klácení není pro děti ) A všude jsou mutující krychle. Víte, že i pavouci vypadaj jak krychle? Je to pro děti, tak že dospělácké výrazy a neřesti tady nenajdete. Žádný kosočtverce, jen krychle. A maminčiny starosti kdy přijdete na večeři.
Citát: „Tak to fakt nemusím,“ řekla a šla do ledničky pro minerálku.
Jednoduchá osnova, celkem povedený start a vstup do hry. Lehce překvapující konec, jen s tím pocitem, že to mohlo být krutější, vypracovanější nebo alespoň pro žáky vyšších tříd. Takhle se to prostě tváří jako oddychový příběh bez velkého napětí, skoro bez akce, nepočítám-li útěky z bitevního pole, padání do krychlových studní a nebo střílení šípů na terč. Ani jednou jsem se o hlavní hrdiny nebál, jen zřídka jsem se zasmál a vlastně jsem se i chvilkama nudil. Bože!!! Nečekal jsem, že tohle napíšu v komentáři ke knize mistra Heteši.
Dávám tři krychle a půl spiderjockeye. *
( ■ ■ ■ ☼ )
Citát: Polib si krychli.
* Skeleton na pavoukovi. (bez sexuálního podtextu)
Kniha je to fajn, dávám 4 hvězdy. Ovšem znalcům minecraftu (hrají cca 2 týdny) nedoporučuju. Když čtu o bedrocku na povrchu a že si z něho v survivalu postavil barák, což není možné, o ghastovi v normálním světě a o generátoru a transformátoru elektřiny (minecraft obsahuje pouze redstone, který buď je zapnutý, nebo ne), není mi úplně příjemně. Kniha mi přijde z minecraftového hlediska nedostačující. Ale jinak určitě dobrá kniha.
Je to přímo užasná kniha tedy ještě to čtu ale myslím že jsem na té knize přímo závislá je boží vlastně čtu o dětech ve skoro stejné vjekové kategorie
(SPOILER) Koupil jsem na doporučení od známého a pokoušel jsem se číst sedmiletému synovi před spaním. Děj knihy samotný mi připadá dost ujetý, ale pro současné děti je atraktivní, budiž. Ovšem jazyk, kterým je tato kniha napsána mi opravu nešel přes ústa - arogantní vyjadřování mezi dětskými hrdiny, plno vulgárních výrazů a ohavně počeštěných anglických slov. Při čtení jsem musel části vět měnit, to se fakt nedalo. Nechci aby můj syn takto komunikoval byť se svými vrstevníky. Asi jsem ze "staré školy" ale upřednostňuji raději klasické dobrodružné knihy pro děti. Dvě hvězdičky dávám za atraktivitu pro dnešní mládež, za mne osobně je to odstrašující literární odpad.
Příběhově je kniha na +- 4,5 hvězdy , ale není vhodná pro lidi,kteří hráli minecraft déle než 21 hodin ... Když uslyší o ghastech v normálním světě, "chrochtání" endermanů ,a o bedrocku na povrchu, tak ho to velmi rychle odradí
SPOILER
Překvapilo mě že to čtu dlouh a že se vrátli zpátky
Nejvíc mě bavilo/zaujalo když byli v dimenzi End
Tuto knihu doporučuji, protože je to sranda a naučíte se o Minecratu
Je to zajímavá kniha.Je napínavá.A obohacuje znalostmi Minecraftu.Už jsem myslel že to ani neskončí.
Zamerane skor pre detske publikum. Osobne nic zaujimave, skor mam radsej od Hetesu pribehy Baltimoru. Ale aj tak sa tu najde par vtipnych hlasok.
Nejdříve jsme to četli se synem, potom to syn ještě poslouchal jako četbu na pokračování z ČRo - dávám 4 hvězdy za synkovo nadšení (hned jsme šli koupit pokračování...). Mě tento žánr neoslovil, ale nejsem cílová skupina.
Štítky knihy
počítačové hry Minecraft (hra) LitRPG (herní svět + fantasy/sci-fi) podle videohry, podle PC hryAutorovy další knížky
2019 | Co to žere a kde to spí |
2012 | Sex, drogy & cyb'n'roll |
2016 | Infico |
2010 | Nevermore Baltimore |
2014 | Zajatci Minecraftu |
Heteša jede! Už jsem od něj četla dospěláckou "Co to žere, kde to spí", u které jsem se královsky bavila, tak jsem si říkala, že s dětmi v autě snad přežiju v audioknize i ten Minecraft. A ono to bylo super! Naprosto super! Chvílemi jsem pauzovala příběh, aby mi mohli synové vysvětlovat některé pojmy, takže mám teď bohatší slovník o pár zcela nepotřebných výrazů. :-D
Již jsem se dívala, že to má mít volné pokračování, tak už vím, že jej NUTNĚ potřebuji.
A do rodinného slovníku nám už při vzájemném hledání zaplula hláška: "Kde jsi? Co vidíš, podle čeho tě můžeme najít?" "Kostičky, na nich kostičky, kostičky a počkej... Vzadu taky kostičky."