Zdravá střeva, zdravý život
Joachim Bernd Vollmer
Je vláknina skutečně tak zdravá? Měli bychom se zříci kravského mléka a lepku? Které potraviny zatěžují zdraví? Kde děláme v dobré víře největší chyby? Jak je to s geneticky modifikovanými potravinami či potravinovými doplňky? Do jaké míry závisí naše zdraví a imunita na dobře fungujících střevech? Odpovědi na tyto i mnohé další otázky najdete v této knížce. Autor, zkušený a úspěšný terapeut zabývající se celostní medicínou, v ní srozumitelně objasňuje, jak nerovnováha ve střevech souvisí s kožními nemocemi, chronickými bolestmi, alergiemi a mnoha dalšími zdravotními potížemi. Stav našich střev přitom ovlivňuje nejen naše zdraví, imunitu či fyzickou kondici, ale také na to, zda jsme šťastní, naše nálady a pocity. Kniha poutavě popisuje chemické procesy v těle, ukazuje, co se děje s potravou v jednotlivých fázích trávení, a dokazuje, že v lidském těle neexistuje téměř žádný proces, který by přímo či nepřímo nesouvisel s našimi střevy. Odhaluje zažité stravovací omyly a nabízí přirozená a šetrná, avšak účinná řešení. S naším zdravím je pevně spjatá i radost ze života, výkonnost a spokojenost a jedině my jsme ti, kdo rozhodují o kvalitě svého života. Tato kniha nám ukazuje správnou cestu, ať už jde o vhodné stravování, pohyb na čerstvém vzduchu, odbourání nezdravých závislostí, půsty, meditace nebo masáže. Vše je pouze otázkou dobré vůle a zároveň tím nejsnazším a nejlevnějším, co pro své zdraví můžeme udělat.... celý text
Literatura naučná Zdraví
Vydáno: 2016 , GradaOriginální název:
Gesunder darm, gesundes leben, 2010
více info...
Přidat komentář
Tato kniha mi otevřela oči. Doporučila bych ji všem. Moc mi pomohla a hodně věcí jsem si ujasnila.
Knížka stojí za přečtení už jen proto, aby si člověk připoměl, že chce-li zůstat zdravý, fakt není dobré splácat k jídlu všechno páté přes deváté. Jinak to jsou informace celkem všeobecně známé. Hezký závěr knihy: "Vždy mějte na paměti, že to, jak jíte, je stejně důležité jako to, co jíte."
V době kdy před používáním zdravého rozumu dáváme přednost goolu a přehlše informací, je tahle knížka milým jeho připomenutím (myslím ten zdravý rozum :-))).
Možná jsem si z ní vzala více než u "Střevo není tabu". Rozhodně to není knniha jen o střevech, což dokládá to, že autor se celostí medicínou zabývá. Otázkou je, co by na ni řekli "klasičtí lékaři" :-). Každopádně za sebe přiznávám, že v určité části mi to přišlo jako trochu taková "vymějvárna", ale klady převyšují a je na každém z nás, co si z toho odneseme :-).
Za mě prostě nezbytečná kniha, čtivá, která by mohla otevřít plno zavřených očí, zbořit předsudky a dalším lidem hodně pomoct.
. . A zase jsem krapet chytřejší :-)))!!!!!
Prostě doporučuji!!!!
Poutavě napsaná kniha, jak se starat o své zdraví a tím mít i radost ze života. Dozvíme se ,že stav našich střev ovlivňuje naše zdraví ,imunitu i fyzickou kondici. Velmi zajímavé čtení.
Spousta zajímavých rad, ale ne vše asi člověk dokáže v běžném denním životě dodržovat. Proto se mi asi nejvíc líbila jedna ze závěrečných rad:
"Jezte vždy s chutí a s přesvědčením, že pro sebe děláte něco dobrého."
Jakou strastiplnou cestu vedou potraviny v lidském těle! Při čtení Vollmerovy knihy Zdravá střeva, Zdravý život (Grada 2016) jsem místy měla až tíživý pocit v oblasti břicha. Lépe řečeno mě pohltil určitý pocit viny: kolik toho musí organismus vykonat, jak se „nadře“, zatímco já si mlsám, užívám si ty chuťové orgie.
Přitom už na samém začátku jde o hodně. Mluvím o žvýkání. Měla bych k němu přistupovat zodpovědněji. Velmi tím napomohu trávicímu traktu a zároveň si užiju při konzumaci potraviny i její „vedlejší“ chuťové efekty.
Více na
http://www.superrodina.cz/2016/07/26/nase-zdravi-je-v-nasich-strevech-a-co-ma-serotonin-spolecneho-se-zazivanim/
Autorovy další knížky
2016 | IQ střev: Jak břišní mozek řídí naše tělesné i duševní zdraví |
2016 | Zdravá střeva, zdravý život |
Některé pasáže jsou zajímavé, některé jsou vcelku známé. Nezdá se mi jako závratně převratná. Zajímavé jsou očistné kúry, které možná v omezené míře vyzkouším.