Zlodějka knih

Zlodějka knih
https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26831/bmid_zlodejka-knih-43M-26831.jpg 5 8312 8312

Literatura světová Romány Válečné
Vydáno: , Argo

The Book Thief , 2005

Slůník
17.11.2019 5 z 5

Plakala jsem...

Ruzaaa
14.11.2019 5 z 5

Opravdu mimořádná kniha. Není opěvována jen tak pro nic za nic. Příběh z neveselé doby zasazený do válečného Německa a sledující život jedné německé dívky, která to rozhodně neměla jednoduché (jako málokdo v té době veprostřed války). Líbil se mi styl vyprávění, kdy vypravěčkou byla sama Smrt. Ta Smrt ovšem nevystupuje tak, jak bychom asi čekali - zle, studeně, vypočítavě. Ba naopak, je smířlivá, hodná, duše si bere do náruče jako svoje děti.
Hlavní hrdinka a vše okolo ní je vybarvena velmi emotivně a lidsky. Autor si dal záležet. Tuto knihu doporučuji a těším se, až se podívám na film.

lentilka_007
13.11.2019 5 z 5

Mezinárodní bestseler se ne vždy setká s okruhem mého vkusu, ale tato kniha mě opravdu nadchla. Mám ráda, když příběh zahrnuje i vjemy, daleko více mě pak vtáhne a vypravěčka Smrt se svou lehce autistickou osobností tomu dodává specifický zážitek. Je to jedna z knih, která, ač čtena elektronicky, bude v brzké době mít své místo i fyzicky v mé knihovně.

stejsdan
12.11.2019 5 z 5

Knížku mi dala dcera a popravdě se mi do ní ani moc nechtělo...O to víc mě pohltila a přečetla jsem jí jedním dechem, skvělý velmi lidsky silný příběh, emotivní situace a navíc úžasný nápad s vypravěčkou smrtkou...Jsem unešená, rozhodně doporučuju.

Titina
12.11.2019 4 z 5

Nesedí mi moc styl autora, ale knížka je to krásná a moc doporučuji.

jitka6072
09.11.2019 4 z 5

Začínala jsem číst na tři pokusy, ale pak mě pohltil jak děj, tak především styl, jazyk a hlavně sama vypravěčka...

LucySmile
04.11.2019 5 z 5

Překrásná kniha a také velmi smutná. Smrtka v roli vypravěče je famózní nápad! Postavy nejde nemilovat. Velmi povedená kniha a filmové zpracování se také povedlo.

fionka36
31.10.2019 1 z 5

Kniha, kterou jsem hodně dlouho četla. Velice těžko jsem se do ní začítala

AngelA1
31.10.2019 2 z 5

Patřím k té, tuším, menší skupině čtenářů, které kniha nenadchla. Čekala jsem od ní daleko víc, občas jsem i některým větám nerozumněla, byly pro mě nesrozumitelně napsané. Knihu jsem nakonec dočetla, ale s přemáháním.

zanzara
31.10.2019 5 z 5

Příběh vyprávěný metaforický, krásně, jako kdysi "Malý princ" od Saint-Exuperyho, se skoro stejným potenciálem, aby ho chápat jako paraboli člověčenství, i když hrdinové teto knihy žijí v opravdu těžkých časech a kvůli tomu i dehumanizovaném prostředí. Ke konci, po 400 stránkách, začal jsem mít ale pocit, že autor trochu přehnal se soucitem se všemi těmito lidmi, kteří s takovým nadšením hajlováli a nenáviděli...

romanka26
30.10.2019 2 z 5

Přidám se k té menšině čtenářů, které kniha příliš nenadchla.. Bylo to nudné, zdlouhavé.. Nedocetla jsem.

petunkav
25.10.2019 4 z 5

Knihu jsem tak dlouho odkládala, až jsem narazila na film, který jsem zkoukla. Pak jsem opět rok dva nechala knihu "u ledu". A právě teď na ni přišla řada.
Musím ale říct, že i film i kniha má něco do sebe. Věci, které jsem tak nějak ve filmu nevnímala (necítila je) jsem v knize viděla, a naopak.
Jsem ráda, že jsem viděla film i četla knihu. Obě verze jsou velmi dojemné, silné.
Jednu hvězdu ubírám za zpracování knihy - ale žádný velký průšvih to zase není. Jen mi vyprávění v některých částech knihy jaksi nesedělo.

houbaaa
22.10.2019 5 z 5

Pomíjivost lidského života vylíčená ve velmi silném příběhu z Druhé světové války. Nekonečná lidská hloupost, ale stejně tak i láska a dobré srdce jsou tu s námi od pradávna, což činí poselství této knihy univerzálním - dělejme věci tak jak je cítíme v danou chvíli a neodkládejme je na příhodnější čas, protože už to pak nemusíme stihnout.

Safrika
21.10.2019

Nedocetla jsem... coz se mi stane zridka...

Mudry
21.10.2019 3 z 5

Jsem malinko rozpolcená. Moje pocity asi nejlépe vystihuje komentář od Katuska88. Sice jsem se přímo nenudila,ale i pro mě existuje mnoho jiných lepších knih s touto tématikou. Konec mě dojal, to nemohu popřít.

čuřil
21.10.2019 5 z 5

Byl to dobrý kauf. Původně jsem z té knihy měl obavy. Ale vše bylo jinak. Tak knížka mě svým příběhem dostala. To vyprávění, to téma a příběh byl naprosto skvělí. Musím se přiznat, že jsem moc takových knížek nepřečetl. Doporučuju!

Mruskulka
19.10.2019 5 z 5

Příběh Liesel odehrávající se během 2. světové války a od tak mladého autora mě překvapil. Silný příběh. Věřím, že jsem knihu nečetla naposled. Už jsem na ní měla zálusk loni a jsem ráda, že jsem se do ní pustila.

Prske
16.10.2019 5 z 5

Unikátní příběh z prostředí 2. světové války. I přes obsáhlost knihy měl děj spád a na konci i ukápla slza...

Katuska88
14.10.2019 4 z 5

Já si nemůžu pomoct, moc všeobecné nadšení nesdílím.
Váhala jsem mezi 3 a 4.
Ten začátek byl tak vleklý a tak nudný.
Většinu knihy jsem se bohužel těšila, kdy se dostanu na konec a začnu číst něco jiného.
Ani nevím přesně proč, možná jenom tím, jak se to vleklo.
Originální vypravěčka byla super, taky se mi líbil pohled na válku očima obyčejných Němců, ale ten děj byl jinak strašně vleklý a chvílemi jsem se vyloženě nebavila. Možná jsem jen v poslední době přečetla příliš mnoho knih na tuto tématiku a mé rozpolcení je hlavně způsobeno tím, že každá z nich se mi líbila víc, než Zlodějka knih, ale nakonec dávám 4 za dojemný konec, který přece jen způsobil, že se misky vah přechýlily k 80%.

katerina2424
13.10.2019 5 z 5

Nádherná kniha, originální styl vyprávění a spoustu zajímavých myšlenek.