Zlodějka knih

Zlodějka knih
https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26831/bmid_zlodejka-knih-43M-26831.jpg 5 8313 8313

Literatura světová Romány Válečné
Vydáno: , Argo

The Book Thief , 2005

Kamilajznik
10.10.2019 5 z 5

Nadherna kniha.
Uz pred nekolika lety jsem videla film, a moc se mi libil, a rikala jsem si, ze kniha musi byt jeste lepsi. Ke knize jsem se dostala az nyni, v ramci vyzvy a tentokrát jsem se nespletla. Bylo to o mnohem lepsi nez jsem cekala.
I kdyz to bylo misty velmi smutne a ke konci mi slzy tekly jako hrachy, mam po precteni knizky spise prijemne pocity.
Za me jedno velke doporuceni!

Peter73
09.10.2019 4 z 5

Od tejto knihy som čakal že bude to silné čítanie. Dej začína smutne, rozprávačom je smrť. Príbeh je z vojnového Nemecka, v tejto fáze je to taká všedná kniha zo života nemcom na jednej "nebeskej" ulici. Záver knihy tiež smutný a myslím, žo toto dala knihe ten správny náboj prečo to ľudia čítajú. Pokiaľ by som mal hodnotiť knihu na základe záveru tak dám plný počet bodov.

eliska2126
09.10.2019 5 z 5

Miluju! Tohle jediný slovo dokáže vystihnout pocity, které jsem měla při čtení Zlodějky knih. Stydím se za to, že jsem knížku tak dlouho odkládala. Film jsem viděla už dávno, takže jsem zhruba věděla, co to bude. Ale kniha je milionkrát lepší, než film. Celé je to psáno dost čtivě a chytlo mě to od začátku do konce. Konec mi úplně zlomil srdce. Věděla jsem to, ale i tak mě poslední kapitola při čtení ničila.
Zlodějku knih ode dneška řadím mezi mé srdcovky a nedám na ni dopustit.

krizek
08.10.2019 5 z 5

Když jsem knihu dočetla, musela jsem si vyhledat informace o autorovi. Překvapilo mne, že takový skvost napsal poměrně mladý Australan. Při čtení máte pocit, že dobu zažíváte s hlavními hrdiny, je čtivá, se slovy hravá. Skvost mezi knihami o období 2. světové války. Doporučuji všem, kteří si myslí, že momentálně zažívají nějaké trable - zjistíte, že vlastně ani tak ne. Pět hvězd je pro mne dnes málo.

Bee.M
07.10.2019 5 z 5

Smutné a silné příběhy druhé světové války známe ze spousty knih. Většinou se ale díváme z pohledů Židů a jejich rodin.. Zlodějka knih nám dovoluje získat pohled z dalšího, jiného úhlu. Naprosto jsem si zamilovala nejen hlavní hrdinku Lisel, ale hlavně vypravěčku v podobě smrti. Někdy podávala příliš mnoho informací a trochu prozrazovala děj a to jsem měla chuť už říct zmlkni, já se k tomu chci dopracovat. Ale i tak.. Nádherný silný příběh obklopený mnoha malými, které ho dotvářejí a odvádějí k dokonalosti.. Postavy se chovají lidsky, nestrojeně.. Dělají chyby i dobré skutky. Z konce jsem nijak odvařená nebyla, ale rozhodně mi celý ten krásný příběh nepokazil. Tudíž 5*

Pavliczech
05.10.2019 4 z 5

Asi mi nikdy dostatečně nepojmou moje šedé buňky mozkové fakt, že pouze na na základě vyprávění a investigace, bez možnosti vlastního prožitku, napíše mladý člověk tak silný příběh. Smrt, jako vypravěč, je pouze třešničkou na pomyslném dortu u příjemně lineárního příběhu s velmi silným koncem. Lehkou vadou na kráse jsou místy lehké odskoky z časové posloupnosti příběhu, odvádějící pozornost od hlavní dějové linky, byť s obsahovou relevancí a upřesňující funkcí.

ZNellyZ
04.10.2019 5 z 5

Ačkoliv nemusím tématiku válek, tahle kniha byla naprosto boží. Ze začátku jsem se musela srovnat s nezvyklým vypravěčem a stylem psaní, ale po pár stránkách mě příběh natolik strhnul, že všechny chyby zmizely. Ačkoliv některé okolnosti byly prozrazeny dopředu, jsem za to vlastně i ráda, protože mě nečekal takový emocionální šok. Stejně jsem se, ale neubránila slzám.

Adellll
02.10.2019 5 z 5

Jedna z knih, kterou by si měl přečíst každý:). Zlodějka knih byla velmi dojemná a smutná, ale zároveň zde byly i vtipné scény. Určitě doporučuju.

Frupet
01.10.2019 5 z 5

Ještě nikdy jsem u knihy nebrečela. Až dnes. Posledních asi 20 stránek mi tekly proudy slz. Liesel, její táta a kamarád Rudy, Max a jejich povídání ve sklepě, starostova žena a její knihovna... spousta drobných příběhů propojených do jednoho života a tolik setkání se Smrtí.

SakuraLuci
30.09.2019 5 z 5

Já nemám slov... Jedna z nejlepších knih letošního roku co jsem četla. Silný, strhující příběh... Viděla jsem prvně film, knihu jsem ze začátku chtěla i odložit, ale nakonec jsem vydržela a opravdu to stálo zato. Nádherný, procítěný příběh

SuperSojka
24.09.2019 4 z 5

Tahle knizka u me rostla az k peti hvezdam, ale ten konec...! Ten nemuzu odpustit.

regulax
22.09.2019 5 z 5

Dobová klasika psaná ojedinělým vypravěčským stylem. Realistický pohled německé dívky na hrůzy života za války. Epizoda smutné lidské historie...

astra3
22.09.2019 5 z 5

Vždycky se dá na každou situaci pohlížet z více stran. A někdy je dobré si připomenou, že všichni Němci nebyli za války jen ti špatní.

VěraČamková
17.09.2019 5 z 5

Velmi čtivá knížka se smutným příběhem, který má však na svou dobu šťastný konec. Originální pojetí vypravěče se mi líbilo.

cleopatra11
16.09.2019 2 z 5

Nešlo to..nedočetla jsem..

Osice
13.09.2019 5 z 5

Nejoriginálnější vypravěčka, se kterou jsem se setkala.

Cukmantl
10.09.2019 4 z 5

chmurné téma našich dějin, knižní srovnání třeba s Posledním vlakem do Frývaldova, filmově zpracovaném pod názvem Vlak dětství a naděje. Přečetla jsem knihu a viděla filmové zpracování s Emmou Watson(alias Hermiona z Harryho Pottera). Kniha je samozřejmě lepší, poněvadž se do filmu nedá "vtěsnat" vše z předlohy. Popisnější je začátek, ale druhá polovina knihy vše vynahradí

Ophelie
05.09.2019 5 z 5

Po dlouhé době kniha u níž jsem si i poplakala... Nádhera! Nevím, co víc k tomu napsat. Jednoduše si tuto knihu musíte přečíst :-) Nechápu, jak mi mohl takový literární skvost uniknout...ještě, že existuje tahle Čtenářská výzva, jinak bych se k této knize asi nikdy nedostala :-) Moc krásná, kvalitní literatura, jak silným příběhem, tak i po jazykové stránce. 100% DOPORUČUJI!

Andvejka
31.08.2019 4 z 5

Musím říct, že se mi kniha líbila, ale až poslední třetina pro mě osobně měla to, co jsem od knihy dle neskutečných recenzí a hodnocení čekala od úplného začátku. Ano, byl to příběh na válku zase z jiného pohledu (a jsem moc ráda, že knihu vyprávěla právě ONA) a byl krásný, ale pomalejší rozjezd knížky jí bohužel ukradl jednu hvězdu. Nicméně po dlouhé době kniha, kterou si v budoucnu ráda klidně zase přečtu.

kululinka
26.08.2019 3 z 5

Musím říct, že jsem asi čekala trochu víc. Příběh byl krásný, úžasný. Ale styl psaní mi bohužel vůbec nevyhovoval, což pro mě hodnotu knihy docela snížilo. Do čtení jsem se musela nutit a knihou jsem se jen těžko prokousávala. Až tak zhruba od 3/4 knihy se to rozjelo a já se konečně pořádně začetla. Oceňuji však vyprávění z pohledu Smrti ;-)