Zlodějka knih

Zlodějka knih
https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26831/bmid_zlodejka-knih-43M-26831.jpg 5 8399 8399

Literatura světová Romány Válečné
Vydáno: , Argo

The Book Thief, 2005

Alíša236
20.07.2017 5 z 5

Velice špatně se mi tato knížka hodnotí. Nedávno jsem si tu u jiné knihy s válečnou tematikou stěžovala, že je to pořád stejné a je těžké pojmout toto téma jinak. Zlodějka knih je jiná! Takto zpracovanou válečnou tematiku jsem ještě nečetla a už jen to si zaslouží pět hvězdiček. Dalších pět si zaslouží jazyk, volba slov a jejich řazení a další pak neuvěřitelná poetika celé knihy. Co je trochu slabší je z mého pohledu děj samotný, ale všechny ostatní výše zmíněné klady tuto slabinu převálcují. Děkuji za zážitek.

JointlieKat94
19.07.2017 5 z 5

Týjo. Kniha, která mě vážně dostala! Nejdřív jsem viděla film, pak mě trošku překvapilo zpracování knihy, takže doporučuji opak.. :) než jsem se v tom zorientovala. Je krásné, že knihu "píše" smrt. Liesel jsem si zamilovala, stejně jako Rudyho i Maxe. Chytla mne za srdce a nepustila, ještě teď se z toho dostávám. Fakt krásný a moc dojemný příběh. Děkuji, doporučuji, dávám 100%. ♡ P.S. všichni, kdo k ní píšou špatné recenze, i když za to nemohou, jsou pro mě "Dummkopf". :)

Loucillé
18.07.2017 5 z 5

Pro mě naprosto skvělá, smutná, ze života...není lehkost bytí. A už vůbec ne za války! Doporučuji přečíst všem (skoro povinně). ;-) Viděla jsem nejprve film, i když většinou si chci nejdříve přečíst knihu. Musím říct, že i filmové zpracování stojí za to.

Bukina
17.07.2017 5 z 5

Právě jsem dočetla a ještě se z děje nemůžu dostat.Způsob autorova psaní mě naprosto fascinoval.Nejlepší kniha,co jsem doposud četla.Doporučuji všem.

cestovatelka13
13.07.2017 3 z 5

Nevím, jestli to bylo tak výborné jak všichni píší. Za mě tomu něco chybí...

silvie5281
12.07.2017 5 z 5

Z počátku jsem měla problém se začíst, těžko jsem si zvykala na styl, kterým je kniha napsána, ale nakonec jsem byla ráda, že jsem to nevzdala.
Autor excelentně popsal postavy, čtenář tak měl dokonalou představu a dokázal si je zamilovat, o oto více jej bolel závěr knihy. Osobně tak moc, že jsem neudržela slzové váčky.
Autor se skvěle popral s námětem a tématem, kdz zasadil běžný dětský svět do 2. světové války. Touhu dětí užít si dětství, radost ze života, ale přitom jakousi dospělost, která jim byla válkou vnucena - mluvím především o Lieselině péči o Maxe. Všechno navíc nádherně zachytil svým stylem a obraty :) vřele doporučuji :)

IsobelleFarbs
11.07.2017 5 z 5

Tohle je naprosto úžasná kniha, kterou rozhodně doporučuji k přečtení.
Ze začátku jsem si musela chvíli zvykat na to, že je příběh vyprávěn z pohledu Smrti. Ale když jsem si zvykla, tak jsem si Smrt opravdu oblíbila, smála a soucítila jsem s ní.
Soucítila jsem i se skoro všema ostatníma postavama. Byly tak krásně a uvěřitelně napsány, že jsem si v každém našla něco a byla jsem ráda, že s ním mohu prožívat jeho příběh.
Celý příběh byl ještě krásně doplněn skličující atmosférou probíhající války, která byla krásně vykreslena za pomoci excelentního stylu psaní Markuse Zusaka. Chvílemi byl text těžký, přesto byl doplněn nádhernými slovními obraty.
Myslím, že tohle všechno dělá knihu právě tak výjimečnou...

lenka4434
11.07.2017 2 z 5

Bestseller? Neskutečně zajímavý námět, ale tak nějak nedotažený do konce. Od postavy Smrti jsem čekala mnohem více, než jen být vypravěčkou. Závěr byl strhující, ale to proto, že umírají postavy, se kterými jste se sžili a všechny byly vesměs pozitivní. Za mě tedy ne, takové téma si zaslouží víc.

Romžiry
11.07.2017 5 z 5

Krásný příběh, srdcervoucí. Kniha zanechala dojem a to nemusím válečnou tématiku.

gattousti
07.07.2017

Dlouho jsem se ke čtení této knihy nemohla odhodlat, nakonec na dovolené přišel ten pravý čas a musím uznat, že to je překrásná kniha a také velmi smutná.
Bohužel mi velkou část dojmu pokazilo to, že autorka občas upustí něco z budoucího děje knížky, jinak pro mě moc hezky napsáno s úžasným pohledem dětské naivity.

l0st-g1rl
06.07.2017 5 z 5

Úžasná. Dech beroucí. Dosadit Smrt jako vypravěčku byl vynikající nápad. U konce jsem měla opravdu namále, abych se nerozbrečela. Zkrátka dokonalá!

LyttaNeyd
03.07.2017 5 z 5

Věcí, která mě na knize nejvíc překvapila, byl jazyk, jakým je napsána. Vyskytuje se tam spousta krásných poetických obratů, velmi neobvyklých, ale úžasně doplňujících tu atmosféru. Je sice pravda, že některá spojení mě trochu překvapila (vytáhlé modré oči, dlouhonohé zapadající slunce, neobyčejně decentní židle), ale celkově byl jazyk právě to, co se mi nejvíc líbilo. Všechny postavy byly snadno uvěřitelné, hlavní hrdinka sympatická, stejně jako i vypravěčka.. Nikdy by mě nenapadlo, že si oblíbím Smrt, ale bylo to tak, dokonce jsem s ní často soucítila.
Velmi doporučuji.

Paja.12
02.07.2017 3 z 5

Napsat komentář k této knize je pro mě tentokrát neuvěřitelně obtížné. Zlodějku knih jsem měla na svém booklistu hodně dlouhou dobu a šetřila si její četbu na výjimečnou chvíli, protože jsem byla přesvědčená, že mě dozajista uchvátí. A…nestalo se. Nevím, kde nastala chyba, jestli za to mohou přílišná očekávání a vysoká hodnocení nebo stále dokola omílaná problematika 2. světové, které už začínám být přesycena, či špatné emoční rozpoložení při četbě, nicméně ať jsem chtěla sebevíc, kniha mě zklamala. Samotný děj je napsán velmi rozvláčným stylem, který mi po celou dobu bránil se do knihy pořádně začíst. Příběh postrádá jakoukoliv zápletku, což by se však dalo omluvit tím, že autor spíše než o strhující, dechberoucí děj usiloval o vyjádření hlubší myšlenky. Nicméně bohužel i ta se v závěru kamsi nepozorovaně vytratila… Styl psaní, především různá poetická přirovnání a citáty, na mě působil často příliš nuceně a kýčovitě, kvůli čemuž nevyvolal takové emoce, jaké autor pravděpodobně zamýšlel. To samé se dá říci i o pravidelném vyzrazování budoucího děje, jehož jediným výsledkem bylo, že jindy dojemný konec se pro mě stal naprosto plochým, emocionálně prázdným zakončením již tak nepříliš poutavého příběhu. Jinými slovy, očekávala jsem od knihy minimálně jedno balení posmrkaných kapesníčků a slibovaný wow dojem, který mi vydrží alespoň týden, a nedostala ani jedno. Možná dám Zlodějce knih v budoucnu ještě jednu šanci, aby si napravila reputaci.

Pet13
30.06.2017 5 z 5

Výborná, skvělá, úžasná. Mít více času byla by přečtena jedním dechem.

okureček
28.06.2017 5 z 5

Pamatuju si, když jsem držela Zlodějku knih poprvé o Vánocích a byla překvapená, že je tak obsáhlá. Byla jsem zvědavá, jak dlouho mi ji bude trvat číst. Musela jsem se na ni naladit tou správnou náladou, a tu jsem dostala před pár dny. Nemohla jsem ji odložit z rukou, byla dokonalá.
Postavy tak živé, že jsem si chvíli myslela, že tu opravdu někde jsou.
Četla jsem spoustu krásných knih, ale takovou knihu, jako je Zlodějka knih, jsem četla snad jen jednou. Slzy mi stékají nejenom nad tím dojemným koncem, ale i nad tou krásou knihy.

Kerberos
26.06.2017 5 z 5

Smrt jako vypravěčka a válka pohledem dítěte,pěkný příběh.

vendulka123
22.06.2017 5 z 5

Když jsem dostala nabídku na to, že bych si mohla přečíst tuhle knížku, hodně dlouho jsem váhala. Nevěděla jsem o čem to bude a nebyla jsem si jistá jestli mě tohle vůbec zaujme. Jsem moc ráda, že jsem nakonec souhlasila a ponořila se do tak úžasné četby. Byla jsem mile překvapená, že příběh není vyprávěn z očích hlavního hrdiny, ale smrti. Krásný, smutný a silný příběh, který stojí za přečtení! I smrt může mít srdce.... :)

Peťula25
22.06.2017 5 z 5

smutný a nádherný příběh zároveň, četla jsem v každé volné chvíli :-) vřele doporučuji k přečtení :-)

Pivka1
22.06.2017 5 z 5

Krásně napsaná knížka, konec jsem probrečela.

-kaja.k-
21.06.2017 5 z 5

Takhle nějak si představuju dokonalost...