Zlodějka knih

Zlodějka knih
https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26831/bmid_zlodejka-knih-43M-26831.jpg 5 8399 8399

Literatura světová Romány Válečné
Vydáno: , Argo

The Book Thief, 2005

alik629
28.05.2017 5 z 5

Opravdu nádherná kniha, dojemná, poučná. Styl vyprávění mi vůbec nevadil, ba naopak, bylo to zas něco trochu jiného. Po jejím přečtení jsem šťastná, že žiji v této době, že nás hrůzy války míjí a doufejme, míjet budou.

dancadragneel
27.05.2017 4 z 5

Krásná četba a velmi neobvyklý pohled vypravěče Smrti... Jediné co mi poprvé za můj život u knihy vadilo byl ten zdlouhavý děj, kvůli kterému jsem občas knihu odložila a nechala klidně ležet a k její četbě jsem se musela přemlouvat... Ale jinak se mi kniha líbila... Zamilovala jsem se do souseda od naproti Rudyho a každou minutu jsem se modlila za tajného může ve sklepě zvaného Maxe.... Rozhodně doporučuji

Irsaf
24.05.2017 4 z 5

Nebylo to špatný čtení

spencer
22.05.2017 5 z 5

Naprosto nádherná knížka, která mě moc překvapila. Četla se opravdu jedním dechem a jsem si naprosto jistá, že se ke Zlodějce knih jednou znovu ráda vrátím.

werriss
22.05.2017 3 z 5

Na tuhle knížku jsem se po přečtení Posla a komentářů o Zlodějce hodně těšila. Začetla jsem se do ní hned, ale v průběhu mě začala trošku nudit a nemohla jsem ji dočíst, přitom příběh byl velmi zajímavý. Je mi to moc líto, ale také se budu muset zařadit k těm, kterým to tolik nesedlo.

Richisa
17.05.2017 5 z 5

Naprosto úžasně napsané. Četla jsem jedním dechem a několikrát brečela, jak želva - hlavně v závěru. Vše doporučuji k přečtení.

Ráčkajda
17.05.2017 2 z 5

Tak jsem zklamaná, skrz komentáře jsem byla natěšená, ale absolutně mi to nesedlo, jak styl psaní tak ani příběh. Do každé kapitoly jsem se musela vysloveně nutit. Moje první nedočtená knížka:-(

Emilie1906
14.05.2017 5 z 5

Nejvíc mě na knize zaujalo, že jako vypravěč vystupuje smrt, a to z jiného pohledu než je obvyklé. Kniha se tím pro mě stala naotřelou a poskytla mi nové podněty k přemýšlení.

Anne Leyyd
13.05.2017 5 z 5

Zlodějka knih není příběhem o hrdinech, jak je prezentuje svět, ale je příběhem o hrdinech, kteří jsou mezi námi, kteří mohou být námi.

Markus Zusak stvořil nanejvýš lidský a uvěřitelný příběh, který se vám dostane do srdce a zůstane s vámi navždy. Je plný bolestí, strachu a beznaděje, velkých smutků i malých radostí, světla naděje a pevných přátelství. Napsaný je tak bravurně, že u něj nebudete cítit ani špetku z deprese, ale spíš ve vás vyvolá hřejivý pocit spojený s objevením oné všední a tolik potřebné lidskosti.

Zlodějka knih je plná života navzdory tomu, že její vypravěčkou je sama Smrt. Ale možná zjistíte, že i ona má srdce…

Aléda
13.05.2017 5 z 5

Na tohle nestačí 5 hvězd. Na tohle nestačí slova.
Můžu říct jen to, že to byl ohromný a neskutečně silný čtenářský zážitek.

Popko
11.05.2017 5 z 5

Moc krásná kniha. Doporučuji nejdříve přečíst knihu a pak shlédnout film. Opravdu silný a krásný příběh, který mě vtáhl do děje. Úžasné.

saruse
06.05.2017 5 z 5

Úžasné. Obdiv patří autorovi, ale i překladateli do češtiny. Nedá se o tom nic říct, aby to nebylo zbytečné plácání. Tato kniha se musí opravdu jen prožít. Ani ne přečíst, prožít. Překvapivý nápad s vypravěčkou Smrtí a ústřední motiv síly slov, která umí jednou pohladit a podruhé usmrtit, jak už zmiňuje Bible a v jednom svém projevu i Václav Havel. Film to zdaleka nemohl postihnout, ale také měl silnou atmosféru. Kniha však jednoznačně skvělá!

Knihožroutová
05.05.2017 1 z 5

Ajaj. Zase jdu proti proudu. Vůbec mě to nechytlo a knihu jsem odložila v půlce. Připadalo mi to takové rádoby chytré. Nelíbil se mi styl psaní. Jasně, nápad se smrtí vynikající, proto jsem si knihu půjčila, ale spoustu autorů by si s takovým námětem poradila mnohem lépe.

ptacicek
04.05.2017 5 z 5

Je to kniha, která vás totálně zasáhne. Hltáte každé slovo a připadáte si, jako by jste na Himmelstrasse žili i vy.

lopinka
01.05.2017 5 z 5

Nádherná kniha plná emocí , od které se nelze odtrhnout. Smekám před Markusem Zusakem....nádherně napsáno.....kniha se četla opravdu sama. Určitě jsem ji nečetla naposledy.

Pachollini
28.04.2017 5 z 5

Úžasná, silná kniha. Vtáhla mě, nemohl jsem se odtrhnout.

ellypusik
27.04.2017 4 z 5

Celou dobu jsem knihu četla se zájmem a v témež každé kapitole mě něco překvapilo. Jediné, co bych vytkla je, že spisovatel nebral moc ohledy na nějaké napětí nebo nečekané zvraty, všechno nám to donesl na podnose 10 stránek před uskutečněním dané situace. Též konec mě poměrně nemile překvapil, ale nápaditost a talent pro kreativitu a vyhraním si se slovíčkařením mě nutí k 4 hvězdíkám.

-Annett-
27.04.2017 5 z 5

Tato kniha mě naprosto oslnila. Je to velmi silný příběh, který vypráví ten nejneobvyklejší vypravěč. Samotná smrt. Příběh je zasazen do velmi chudé čtvrti v Německu v době 2. světové války. Musím uznat, že takto mě žádný příběh dlouho nezasáhl. Po dočtení jsem cítila v hrudi naprosté prázdno a donutilo mne to zamyslet se nad mnoha věcmi, které nám dnes přijdou samozřejmé. Knihu vřele doporučuji.

MaryDee23
27.04.2017 5 z 5

Skvělá kniha napsaná neobvyklým stylem. Tématika 2. světové války nebývá zrovna mou první volbou, ale vzhledem k pozitivním ohlasům jsem se do ní začetla. A byla jsem šokovaná -
jen v tom nejlepším smyslu. Vypravěč ve formě smrti příjemně překvapil. Krásný emotivní příběh.

lukino41
24.04.2017 4 z 5

Plánoval jsem dát knížce 3 hvězdičky, ale nakonec jsem se rozhodl to přehodnotit. Vždyť vlastně na knize nebylo nic špatně. Jo, příběh byl vesměs smutný, čas od času mě naštvali poznámky vypravěčky - i když taky někdy rozesmály - a vypravěčka v polovině knížky vyzradí konec, ale bez toho všeho by to bylo uplně jiný a nejspíš by se mi to asi ani nelíbilo :) .