Zlodějka knih

Zlodějka knih
https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26831/bmid_zlodejka-knih-43M-26831.jpg 5 8399 8399

Literatura světová Romány Válečné
Vydáno: , Argo

The Book Thief, 2005

Markéta137
27.03.2017 3 z 5

Hezká pohádka, ale jen pohádka. Kniha je plná zajímavých přirovnání, ale je jich až přespříliš.

Petrstik
21.03.2017 3 z 5

Bohužel patřím asi do té menšiny co příběh (- ač, na téma které mě zaujalo a i přesto že jsem se na knihu těšil) moc neoslovil.

VladkaBU
21.03.2017 5 z 5

... krááásnááá kniha. Kdybych mohla, dala bych hodnocení ještě vyšší. Zaujal mě především název. Nejprve jsem viděla film a o to víc jsem se těšila na knihu, která mě nadchla, zaujala ihned, četla se sama. Krásně napsaný příběh v těžké době

Laviii
20.03.2017 5 z 5

Tahle kniha mě opravdu dostala, hned jak jsem jí dočetla jsem cítila, že se mnou opravdu pohnula. Nic prostoduchého, naopak velice hluboké čtení.

michaela7087
20.03.2017 5 z 5

Právě jsem dočetla Zlodějku knih a musím říct, že tahle kniha mně opravdu dostala. U posledních stránek mi slzy samovolně stékaly po tváři a nedokázala jsem je zastavit. Opravdu tuhle knížku by si měl přečíst každý. Je v ní tolik lásky a tolik utrpení. A ta poslední věta v knížce, je více než pravdivá. Dala bych i 10 hvězdiček!

knihovnička007
20.03.2017 5 z 5

Co o knize říct... Je úžasná, skvělá....
Milovala jsem Hanse Hubermanna...
Celá tahle část dějin je hrozná, ale máme možnost podívat se na to i očima Němců, kteří válčit nechtěli, kteří s válkou nechtěli mít nic společného a přesto s ní měli společného více, než chtěli...
Hodně mne zasáhla část, kdy Hans odjel do války a jeho práce zde.
Smutná, ale nádherná.

Olous1
19.03.2017 5 z 5

velice pěkná kniha,nejdříve jsem se nemohla začíst,ale pak mě to vtáhlo do děje a na konci knihy ukápla i slza.Doporučuji přečíst.

michaela669
17.03.2017 5 z 5

Dechberoucí příběh. Kniha mě vtáhla mezi své řádky a já nebyla schopna přestat číst. Pět hvězdiček bez váhání. Nemám slov.

Beeper
17.03.2017 2 z 5

Knížka mi nesedla, tak nějak jsem se skrz ní protrápil. Děj není ani napínavý, ani veselý a za mě ani zajímavý, je prostě jen smutný. U autora oceňuji jak umí personifikovat a přidělovat přídavná jména neživým věcem, také je zajímavý popis děje pohledem smrti, ale většinu knihy to člověk nevnímá (kdyby měla kniha půlku stran nic by se z mého pohledu nestalo). Dvě hvězdičky za pěkný jazyk, ale bohužel od knihy očekávám něco jiného, ale jednoznačně moje chyba při výběru.

janik27
17.03.2017 5 z 5

Nádhera

Jamra
14.03.2017 5 z 5

Ač z oblasti a doby, která mi vůbec není blízká, ani v ní nejsem odborník, tak čtivě a srozumitelně napsáno.

kikidok
14.03.2017 5 z 5

Nádherná kniha s pointou z válečného prostředí, což mě naprosto vyhovuje. Líbí se mi, jak příběh téměř všech postav má konec. Samozřejmě, že nejde ukončit příběh úplně všech postav, protože by kniha měla tak 2x tolik stran, ale ta snaha se mi opravdu líbila. Přeskakování a vyzrazování děje mi kupodivu vůbec nevadilo a nemátlo. Přece jen si ale myslím, že je kniha moc roztahaná. Kdyby byla o 100 stran kratší, nezlobila bych se. 4 a půl * (kdyby to šlo)

spackova.p

Krásný příběh.

elka.cz
12.03.2017 5 z 5

Dojemná a skvěle napsaná kniha. Závěr mě dostal i přesto, že jsem tušil, že to neskončí jako veselohra.

Renata98
12.03.2017 5 z 5

Úžasná a poutavá kniha.. Nemohla jsem se od ní odtrhnout a v budoucnu se k ní určitě vrátím.

barlow
10.03.2017 4 z 5

Stylisticky skvěle napsaný příběh, který buduje atmosféru. Celou dobu se pachtíte za dalšími osudy hlavní postavy a pak najednou kniha skončí. Krutě a rychle. Ne, že by to nebylo silné zakončení, ale mě mírně zklamalo.

swon
09.03.2017 5 z 5

Asi v půlce knížky jsem si řekla, že víc jak 3* po přečtení Zlodějce knih nedám. Nemohla jsem se začíst, stránky mi neubývaly, nevěděla jsem, jak si mám příběh představovat a pořád jsem v hlavě utíkala k filmu, který jsem před pár lety viděla.
Pak přišla poslední třetina knihy a já jsem si to všechno uvědomila a najednou pocítila, jak se mi svírá žaludek, jak je mi zle jen z té představy, že bych sama žila její realitu. Nikdy jsem nebyla fanda kolektivní viny a po přečtení této knížky jsem si tím ještě více jistá. Válka zničila životy na všech frontách.
Zajímavým prvkem knihy je určitě Smrt jako vypravěčka a obdivuhodné slovní obraty a spojení, které Zusak použil.

romca3001
08.03.2017 4 z 5

Kniha měla moc pěkný děj, ale tak nějak celkově mě nezasáhla. Velice se mi líbilo vyprávění smrti.

Miriam5
05.03.2017 5 z 5

Překrásné...

Petra88
05.03.2017 5 z 5

Z počátku jsem si zvykala na styl vyprávění i na vypravěčku. Poté příběh už plynul sám. Byl krásný, poutavý, dojemný, smutný. Velmi silná kniha, kterou mohu jen a jen doporučit.