Zlodějka knih

Zlodějka knih
https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26831/bmid_zlodejka-knih-43M-26831.jpg 5 8399 8399

Literatura světová Romány Válečné
Vydáno: , Argo

The Book Thief, 2005

Jitulle
17.02.2017 5 z 5

Pár prvních stránek jsem měla problém, jestli chci číst dál, zvláštně psáno.
Ale byla jsem ráda, že jsem vydržela, protože netrvalo dlouho a nemohla jsem se od knihy odtrhnout.
Moc moc krásně napsáno, originální. Určitě se ke knize někdy ráda vrátím.

amanek
16.02.2017 5 z 5

"Lidi mě děsí"
Nezapomenutelné......

SmoulikCZ
16.02.2017 5 z 5

Většinou, když se blíží konec knížky, tak očekávám tak nějak konec. V tomhle případě mě to velice překvapilo. Snad nikdy jsem ještě nebyl tak smutný z toho, jak to všechno dopadne.

Vyprávění, které měla za svou úlohu smrt bylo velmi hezké.

Co se týče pohledu na 2. světovou, tak bylo velmi poučné, kdy a kde k různým událostem docházelo. Také jsem se malinko vcítil do života Maxe. Muselo to být pro židy nepřestavitelné a nikdy bych to nechtěl zažít. Jsem rád, že o tom můžu pouze číst.

Barbara182
16.02.2017 3 z 5

Překvapilo mě vyprávění o druhé světové válce úplně z jiného úhlu, než bývá zvykem - z pohledu obyčejných Němců, ale nevyhovoval mi onen "roztříštěný" styl vyprávění - chvílemi dětsky naivní a vzápětí básnicky obrazotvorný a přecpaný personifikacemi. Kdybych měla knihu charakterizovat jediným slovem, určitě by to bylo přídavné jméno "zvláštní".

Dimas
15.02.2017 5 z 5

Prostě si ji přečtěte.
Naděje je...

KočkaŠklíba
15.02.2017

Kniha mě uchvátila. Konečně příběh, který se nesnaží být velký, ale i tak se mu to daří. Reálné postavy, které vám přirostou k srdci a vyvíjí se. Neobyčejný nápad, kdy je vypravěčem smrt, což skvěle funguje. Zusak smrti dává lidské vlastnosti a srdce, ale také částečný nadhled, díky němuž se dá příběh mnohem lépe chápat.
Neobvyklý styl psaní, na který si člověk musí několik prvních stránek zvykat, ovšem už za pár kapitol se od něj nemůže odtrhnout. Kniha slovy dokáže vystihnout strach a stísněnost války, ale i opravdovost přátelství a odvahy.

mila.vesela
14.02.2017

Dlouho jsem nečetla tak dobrou knihu.
Malé radosti, velké tragédie a obrovská síla slov.
Válka.
Smrt v roli vypravěče, vševědoucí, lidská a sténající.
Všudepřítomný strach, hlad, násilí a brutalita války, smutek a smrt, štěstí a bezpečí domova zároveň.

Alex.rrr
12.02.2017 5 z 5

Když jsem knihu otáčela v ruce, tak jsem se hodně bála válečné tematiky. Přiznám se, že tyto knihy nevyhledávám, ani nejsem podobného žánru velký fanda. Rozhodla jsem se na základě hodnocení knihy, že bych mohla přečíst i něco jiného. A rozhodně jsem nelitovala. Kniha se četla celkem sama. Během 4 dnů přečteno. Příběh je silný, ale je tak nenásilně podaný, že mi přišel skvěle srozumitelný. Autor použil skvělou vypravěčku, která neubírá na vážnosti situace a ani není dané téma nijak zlehčováno. Kniha mě chytila za srdce. Jsem ráda, že posledních několik stran jsem četla doma, kde jsem mohla v klidu brečet jak želva, aniž by se na mě někdo otáčel ( i když celý příběh na takový konec pomalu čtenáře připravuje). Určitě bych doporučila k přečtení.

blonde_elis
12.02.2017 5 z 5

Myslím, že tohle je jedna z knih, na které se jen tak nezapomíná. Ač příběh na velmi vážné, těžké téma, přesto napsán s obdivuhodnou lehkostí. Přiznám se, že na začátku mě trošku děsil počet stran a říkala jsem si, zda jsem se přece jen trochu nepřecenila, jestli Zlodějku knih vůbec zvládnu přelouskat... Omyl! Řádky mi před očima ubíhaly doslova samy a celou knihu jsem přečetla ani ne za týden.
Velice oceňuji také originální vypravěčku, jejíž postřehy pozvedly knihu na ještě vyšší level. Nejsem zrovna typ člověka, co slzí nad každou pitomostí, ale bez mučení přiznávám, že Zlodějka knih mě dokázala rozbrečet. U posledních stránek jsem brečela jako želva.
Čtivá a hlavně velmi VELMI silná kniha. Kniha, kterou by si měl přečíst každý, protože takovýto příběh dá člověku leckdy možná víc než deset učebnic.

pavel1997
11.02.2017 5 z 5

,,Lidi mě děsí."

Janina94
11.02.2017 2 z 5

Opravdu moc jsem se na knihu těšila. Už jen podle hodnocení jsem si říkala, že to bude naprostá pecka. Bohužel mě kniha velice zklamala. Snažila jsem se do ní začíst, ale bohužel mi styl, kterým je kniha psaná nevyhovuje. Za mě palec dolů, ale věřím, že si najde spoustu příznivců :)..

IvkaLesomilka
10.02.2017 5 z 5

Neuvěřitelně krásně napsaný nádherný příběh. Věřím a vím, že se k této knize budu mockrát vracet.

Hvězdinka
10.02.2017 5 z 5

Silny pribeh, ktery ve mne zanechal velmi hlubokou stopu. Poeticky jazyk, krasne napsane, na konci dojemne. Doporucuji! Moje srdecni zalezitost.

snílkařka

Pěkný příběh.Doporučuji

ou.vej
09.02.2017 4 z 5

Čtivý a "dobře stravitelný" příběh, odehrávající se za 2. světové války, vystupují zde mladé postavy a smutný příběh hlavní hrdinky nás provází celým příběhem. Většina té příšerné doby je v knize skvěle popsána, někdy až dost naivně.
Jedna z lepších knih o druhé světové válce, nasicmu a holokaustu, ale ideálními čtenáři by měla být mládež.

monulam
09.02.2017 4 z 5

Příběh byl hodně silný, četl se jedním dechem ačkoliv to není téma, které bych byla zvyklá číst.

StihOMam
06.02.2017 5 z 5

Uz uplynula plnohodnotna doba, kdy mi Smrt odvypravela tento pribeh, ale porad se mi vraci a nemuzu ho vytěsnit. Valka je silne tema, tezke; tezke pro zivot, tezke pro tvorbu, tezke pro cteni. Nelehky osud v tizive dobe vykreslil autor neuveritelnym zpusobem a nesmazatelne se do me vpil. Knihu doporucuji. Ale skutecne zvazim, zda se k Liesel jeste dokazu vratit a znovu jeji trapeni procitat s ni.

prochajda
05.02.2017 5 z 5

Nezapomenutelný, strhující příběh pohledem originální vypravěčky. Příběh dospívající dívky v Německu za války by měl být povinnou četbou, aby se nezapomínalo na jedno otřesné období našich dějin.

tomas8334
03.02.2017 5 z 5

Nemám rád knihy z války / o válce. Nesnáším ten pocit bezmoci, když tuším, že se každou chvilku něco podělá. Pravděpodobnost, že bych sáhl zrovna po téhle knížce, byla dost mizivá. Ale stalo se a nelituju, i když ke konci jsem byl rozervanej jak ulice Himmelstraße po náletu. Přečtu si tuhle knížku někdy znova? Ani náhodou, jednou mi to stačilo! Ale aspoň jednou by si ji měl přečíst každej - člověk pak v sobě spoustu věcí přehodnotí...

Terca96
03.02.2017 5 z 5

"Z jedné příležitosti se přímo rodí další, stejně jako se z risku rodí větší risk, ze života více života a ze smrti více smrti."