Zlodějka knih

Zlodějka knih
https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26831/bmid_zlodejka-knih-43M-26831.jpg 5 8399 8399

Literatura světová Romány Válečné
Vydáno: , Argo

The Book Thief, 2005

invocation11
05.03.2017 2 z 5

Bohužel se řadím k menšině, kterou kniha zas až tak neuchvátila. Nápad se smrtí à la vypravěčkou dobrý, Liesel a její zážitky/hlášky ok, ale pro mě zkrátka JEN příběh. Čekala jsem víc... 2,5

tomickova.k
03.03.2017 2 z 5

Ač jsem na knížku byla moc zvědavá a těšila se na její přečtení, hlavně tedy díky zdejším recenzím, tak bohužel mě k srdci nepřirostla. Vůbec mi nesedl styl vyprávění a předbíhání vypravěčky Smrti s tím,kdo, jak a kdy zemře, její poznámky a přeskakování. Samotný děj mi přišel příliš pomalý a utahaný. Knize však nemohu upřít jakousi naivní nevinnost, kterou je napsána. Po přečtení knihy jsem shlédla filmové zpracování, které mi přišlo zase naopak sakra dobré a dojemné. Knížku už nejspíše do ruky znovu nevezmu, ale na film se určitě ještě podívám :)

hey123
03.03.2017 5 z 5

Kniha,kterou by si měl přečíst každý. Vše si u toho predstavujete a možná, že dojde i na slzy :)

LucikLůca
02.03.2017

Super kniha s emotivním popsáním života fiktivní dívky za války

Ajli
01.03.2017 5 z 5

Tak jsem si po dlouhé době u knihy pobrečela... :-) A nebylo to kvůli tomu, že jsem jela zrovna od zubaře :-D Naprosto geniální kniha. Trochu jsem se bála, že budu zase klasicky ten mimoň, kterému se profláklé knížky nelíbí, ale tentokrát musím souhlasit s většinou. Po velké odmlce přidávám další skvělou knihu do svých oblíbených a určitě nad ní budu ještě dlouho přemýšlet. :-)

šuš
28.02.2017 5 z 5

Nádherná kniha o něčem příšerném.

ajka91
27.02.2017 5 z 5

Když jsem o knížce poprvé slyšela, říkala jsem si, že to nebude nic pro mě. Jednak kvůli období, ve kterém se příběh odehrává (knihy s podobným tématem mě vždy zaručeně rozesmutní) a kvůli samotnému vypravěči. Mnoho lidí mě pak přesvědčovalo, že si ji musím pořídit. S koupí jsem pořád otálela, ale nakonec neodolala. Za pár dní jsem měla knihu přečtenou. A co k ní říct? Ze začátku jsem byla trochu skeptická, jakým stylem je napsaná, ale po prvních pár kapitolách jsem si zvykla a vyprávění krásně plynulo. Příběh sám o sobě je naprosto poutavý a silný, k tomu nemusím nic dodávat. Co mě však nejvíce zaujalo, byl slovní projev autora, který je naprosto dokonalý. S takovými slovními obraty a přirovnáními jsem se v žádné jiné knize u jiného autora nesetkala.

knihomolka1979

Nádherná kniha...

HolkyKK

smutné, krásné

zbožňuju_knihy
26.02.2017 5 z 5

Kniha mne bavila, chvílemi mi přišla zdlouhavá. Možná to bylo tím, že bylo vše prozrazeno předem. Musím ještě dodat, že na konci knihy mi ukáplo několik slz. Člověk si ani neuvědomuje, v jakém blahobytu dnes žije. Takže kolem a kolem, dávám 5 hvězd.

Snecek89
26.02.2017 4 z 5

Slabší příběh z doby a míst, které už autoři popsali tisíckrát a více (a mě stejně pořád baví a fascinuje), je naprosto vyvážen krásným a dojemným literárním stylem a něžným jazykem. Komentáře vypravěčky - Smrti pro mě místy moc tlačí na pilu klišé a prvoplánového citu, ale nápad to je skvělý.

Jája92
24.02.2017 5 z 5

Naprosto skvěla kniha hned z několika důvodů.
Za prvé mám ráda obsáhlé knížky.
Za druhé mě zaujal neobvyklý námět coby vyprávěče Smrti.
Za třetí mě velmi zajímají příběhy z 2 svět. války.
Za čtvrté jsem si Liesel okamžitě zamilovala.
Jediné, co bych namítla je, že autor prozrazoval, co se bude dít dopředu viz nejlepší kamarád Liesel. A taky mě mrzí konec, nejbližších členů její rodiny.

Shashlick
23.02.2017 5 z 5

Samotný děj knihy je celkem prostý, ale to tu není to nejdůležitější. Tady jde hlavně o pohled na tehdejší svět. Respektive o hledání krásy tam, kde ji byl velký nedostatek.
Chvílemi jsem si sice říkal, že je to další z knih, která má ukázat, že Němci vlastně byly během druhé světové války chudáci. Ale jedna pasáž, kde mi vypravěčka ukázala opak: "Narozdíl od těch v koncentračních táborech, jsem lidí v německých městech nelitovala. Ti totiž ještě měli naději na jiný osud."

pinussilv
21.02.2017 5 z 5

Úžasná kniha, taková, na kterou se nezapomíná. Měli by ji přečíst všichni ti, kteří si myslí, že válka je něco jako dobrodružství. Příběh a osudy jakých mohly být tisíce. Skutečný. Skvěle napsáno.

pif69
20.02.2017 4 z 5

Zlodějku knih jsem si koupil na základě velkého množství zdejších kladných recenzí . Po jejím přečtení musím konstatovat , že je sice napsaná čtivě , nápad s kmotřičkou smrtí jako vypravěčkou také velmi dobrý , ale něco mi tam chybělo(nebo přebývalo?) - nevím . Pěkné čtení , ale za mě max.4* .

hajrys
20.02.2017 5 z 5

Velmi čtivý a silný příběh. A jak už to bývá, je mnohem lepší než film. Krátké komentáře Smrti jsou přesně to, co dodává knize hloubku myšlenky. Jedna z nejlepších knih, které jsem kdy četla.

Hajana
19.02.2017 5 z 5

Úžasná kniha, určitě se k ní někdy vrátím, mohu doporučit. Četla se jedním dechem, nádherná i smutná zároveň, autor zde ukazuje i jiný pohled na němce během 2.světové války, na to, že ne každý simpatizoval s Hitlerem. A volba Smrti jako vypravěčky byl výborný tah, velmi originální.
"Něco vám řeknu, lidi mě děsí."

dia.riedl
19.02.2017 5 z 5

Nádherný příběh. V první půlce jsem se nepřestávala smát, ve druhé jsem nemohla přestat brečet.
Postavy si naprosto zamilujete, Liesel (mimochodem, celou knihu jsem bojovala s tím, jak mám její jméno vyslovovat...SAUMENSCH), Hanse, Maxe, Rudyho!!
Přečteno za čtyři dny, ale musíte si zvyknout na styl psaní.

pichova.veru
19.02.2017 5 z 5

Právě jsem ji dočetla a hned běžím napsat recenzi...Okolo knihy jsem se celkem dlouhou dobu motala, nevěděla jsem co od ní čekat...Ted mužu s klidem říct že jsem zatím nečetla nic lepšího...Příběh je skvělý, originální a krásně se čte...O to je víc zajímavé že ho vypráví samotná Smrt. Nikdy jsem u knihy nebrečela, dnes to bylo poprvé. Doporučuji každému kdo otálí nebo kdo ji má připravenou ke čtení:) Začněte číst co nejdříve, vážně stojí za to :)

iva2423
19.02.2017 5 z 5

Tohle se četlo samo. Hodně smutnå kniha k zamyšlení. Před chvílí jsem ji dočetla a dlouho budu hledat knihu stejné kvality, od které se člověk nemůže odtrhnout.