Zlodějka knih

Zlodějka knih
https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26831/bmid_zlodejka-knih-43M-26831.jpg 5 8399 8399

Literatura světová Romány Válečné
Vydáno: , Argo

The Book Thief, 2005

Gabi13
02.02.2017 5 z 5

Neumím slovy vyjádřit jak moc se mi tato knížka dostala pod kůži. Jedním slovem - krásná. Moc hezky psané s takovou jednoduchostí, v které je právě ta krása. Krásný příběh a i přes to, že jsem děj znala, tak jsem si poplakala i se smála.
Děkuji za takové knihy a příběhy.

Jity-Lovies
02.02.2017 1 z 5

Všude čtu, jak je tato knihu úžasná, dojemná apod. Bohužel od prvních řádků mě způsob, jakým je psaná, neoslovil, ba naopak.. dost mi to vadilo, špatně se mi to četlo.. snažila jsem se číst dál, že tomu dám šanci, přesto jsem to po pár stránkách vzdala..

cantona
02.02.2017 2 z 5

Depresivní a dojímavý příběh z období 2. světové války. Markus Zusak dokázal dokonale popsat život obyčejných lidí v obyčejném německém městě a jejich hrůzy z nacismu. Určitě to byl silný příběh, o tom žádná, ale pro mě tenhle žánr fakt není takže za mě nuda.

Amisha
01.02.2017 3 z 5

Kniha byla milá a bylo zajímavé číst příběh z válečného období tak trochu jinýma očima, ale přes to všechno ve mně hlodá maličké zklamání. Díky hodnocení a recenzím jsem čekala fantastickou knihu, ale dočkala jsem se místama mírně nataženého příběhu, který jsem v půlce chtěla i vzdát, avšak konec byl překvapivý, smutný a abych se přiznala, musela jsem nad ním dlouho přemýšlet. Autorovi dávám bod za kreativitu a knihu doporučuji.

V.lee
31.01.2017 5 z 5

kniha která vezme za srdce..

Ema22
31.01.2017 5 z 5

Knihu jsem vzala do ruky o prázdninách, pamatuju se, jak jsem seděla ve stínu na kamenitém prahu, venku 30 st. Po ruce káva a diář, kam jsem si zapisovala hezké myšlenky. Hlavně úvahy Smrti, které ve filmu téměř chybí, zabírají několik stran. Film bych zkrátila na polovinu, má dost hluchých míst.
Kladně hodnotím širokou paletu nadávek v němčině, čtivost, dynamiku.

Iljaajli
31.01.2017 4 z 5

Autor je úžasný vypravěč a téma je silné a dobře zpracované.

Kiwi24
31.01.2017

četla jsem obsah, a vypadá to poutavě. chtěla bych si to přečíst, jen je to prý moc pesimistické...

Klobouková
30.01.2017 5 z 5

Přečteno během jednoho víkendu, jedním dechem. Neskutečně silná kniha.

Via64
30.01.2017

V tomto případě byl lepší film, než kniha

Pozde
29.01.2017 4 z 5

Než jsem se do knížky pustila, byla jsem plná očekávání. To asi byla chyba. Žádný opojný zážitek se nekonal. Škoda zajímavého tématu a pohledu, v mnoha částech to bylo dobře "rozjeté", ale jaksi nedotažené, jako kdyby autor už nestíhal nebo neměl čas / chuť / kapacitu myšlenky dokončit.

rasken
26.01.2017 5 z 5

Krásná kniha. Děj vsazen do nejhoršího období lidstva, přesto (nebo právě proto) plný moudra,lásky,porozumění. Klobouk dolu a palec nahoru.

Gretka66
26.01.2017 5 z 5

Skvělá kniha a filmové zpracování se mi také líbilo.(Po shlédnutí filmu,jsem četla knížku)

LaPetja
26.01.2017 5 z 5

Knihu jsem přečetla před 14 dny a stejně příběh malé Zlodějky knih nemohu vypustit z hlavy. Nenásilně psaný poutavý příběh, navíc z originálního pohledu - smrti. Stojí určitě za přečtení.

m.jon
26.01.2017 5 z 5

Kniha naprosto úžasná...nádherně pojatý příběh. Určitě se k ní někdy opět vrátím.

TerkaHor
25.01.2017 5 z 5

Ta kniha je Bůh mezi knihami. Ještě nikdy jsem nečetla nic, na co bych neměla slov, ale tohle mi vyrazilo dech... Dovedu na to říct jen jedno: "Lidi mě děsí." - (kdo nečetl nepochopí)

pavčape
25.01.2017 5 z 5

Knihu jsem právě dočetla a okamžitě si stáhla film a podívala se i na něj. Obě díla považuju za skvělá! Kniha, ač psaná poněkud neobvykle, mě nadchla. A film? Ten mě vzápětí vtáhl do děje natolik, že ani nevadilo, že jsem knihu právě odložila. Přiznávám se i k slze na konci příběhu... Doporučuji k přečtení i ke zhlédnutí.

Lutzinka
25.01.2017 5 z 5

V první řadě - originální a geniální vypravěč - SMRT. A potom příběh o obyčejných lidech vyprávěný neobyčejným způsobem. Hrdinou se může stát i člověk beze zbraně, když schovává žida ve sklepě a učí malou holku abecedu...

PaluškaB
25.01.2017 5 z 5

Nádherný příbeh o dívce, která se ničeho nezalekne a jde si za svým snem. K tomu všemu to vypráví vypravěč ztělesněný ve smrti.

Smisinka
24.01.2017 3 z 5

Zajímavý vypravěč smrt. Celá kniha mi přišla až moc našponovaná, příliš neuvěřitelná.